پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

همراه با هم در برابر بلایا: خیریه کوینکس حامل پیام خیرخواهی

همراه با هم در برابر بلایا: خیریه کوینکس حامل پیام خیرخواهی

بلایای طبیعی مانند زلزله، طوفان و سیل هر ساله آسیب شدیدی به زیرساخت‌ها و خانه‌های محلی در کشورهای سراسر جهان می‌زنند و باعث تلفات جانی می‌شوند. افراد و جوامع فاجعه‌زده دچار خسارات سنگینی می‌شوند و شدیداً نیازمند کمک‌های خارجی هستند.

 

سازمان‌های رفاهی عمومی و گروه‌های خیریه بسیاری، ازجمله خیریه کوینکس، چندین سال است که فعالانه به افراد آسیب‌دیده از بلایا در سراسر جهان کمک می‌کنند. خیریه کوینکس بیش از یک سال است که با ارائه غذا، سرپناه و کمک‌های پزشکی به صدها فرد آسیب‌دیده در سراسر جهان خود را متعهد به مشارکت در تلاش‌های جهانی برای مبارزه با بلایای طبیعی و برنامه‌های امدادی پس از وقوع بلایای طبیعی کرده است.

 

خیریه کوینکس از بدو تأسیس با ارائه کمک‌های پزشکی، مادی و مالی رایگان به افراد آسیب‌دیده از بلایای طبیعی خود را وقف حمایت از مناطق آسیب‌دیده سراسر جهان کرده است. این سازمان در تعهدش به امور خیریه هرگز متزلزل نشده است و اقدامات خیری در دورافتاده‌ترین و غیرقابل‌دسترسی‌ترین مناطق و حمایت‌هایی کلیدی از قربانیان بلایای طبیعی ارائه کرده است.

 

تسکین بلایا

اکثر بلایای طبیعی اجتناب‌ناپذیر هستند. نهاد خیریه کوینکس با برگزاری کمپین‌های رفاه عمومی سعی در گسترش کمک به‌موقع به بازماندگان بلایای طبیعی و نقشی کلیدی در امدادرسانی پس از وقوع بلایای طبیعی، به‌ویژه در مواقع اضطراری، داشته است. خیریه کوینکس پاسخ‌هایی سریع و مؤثر برای کمک به بازماندگان و پشتیبانی از آن‌ها ارائه می‌کند.

همراه با هم در برابر بلایا: خیریه کوینکس حامل پیام خیرخواهی

خیریه کوینکس در ایران

 

سال 2023 سالی فاجعه‌بار برای ایران است زیرا با بحران‌های متعددی مثل زلزله و چالش‌های اقتصادی مواجه است. زلزله‌ای 5.9 ریشتری 28 ژانویه آذربایجان غربی واقع در شمال غربی ایران را لرزاند و منجر به کشته شدن حداقل سه نفر و مجروح شدن بیش از 800 نفر شد.این زلزله به اقتصاد ایران ضربه زد به‌طوری‌که بسیاری از خانوارها شغلشان را از دست دادند یا درآمدشان کاهش یافت.

 

هم‌زمان تعداد آوارگان نیز افزایش یافت. خیریه کوینکس مشارکت و واکنش‌های بشردوستانه فعالی پس از این زلزله، ازجمله تهیه و توزیع ملحفه‌های روتختی، بخاری‌برقی، و چادر برای مردم ساکن در مناطق آسیب‌دیده، داشت. بعلاوه، خیریه کوینکس پناهگاه‌های موقتی برای مردم محلی آسیب‌دیده از زلزله ایجاد کرد.

همراه با هم در برابر بلایا: خیریه کوینکس حامل پیام خیرخواهی

خیریه کوینکس در بنگلادش

 

سال 2022 کشورهای فیلیپین، برزیل و بنگلادش دچار طوفان، بارندگی شدید و سیلاب شدند. این بلایای طبیعی روستاها و خانه‌های مناطق مختلفی را ویران کردند. بسیاری از مردم محلی بی‌خانمان و بدون سرپناه شدند، زندگی‌شان به خطر افتاد، و نیاز فوری به لوازم روزانه زندگی داشتند.

 

خیریه کوینکس اقداماتی سریع در مواجهه با بلایای ناگهانی دارد و با کمک مالی به مناطق آسیب‌دیده از اقدامات امدادی محلی حمایت می‌کند. کمک‌های خیریه کوینکس به پناهندگان فیلیپینی، برزیلی و بنگلادشی محدود به ایجاد سرپناه نبود، بلکه تأمین مایحتاج اولیه آن‌ها مانند غذا، پوشاک و تجهیزات پزشکی را نیز شامل می‌شد.

 

خیریه کوینکس سال گذشته سهم زیادی در امدادرسانی به آسیب دیدگان از بلایای طبیعی در سراسر جهان داشت و به میلیون‌ها نفر از مردم آسیب‌دیده در بلایای طبیعی‌ای مانند زلزله، باران‌های شدید و طوفان کمک کرد.  اقدامات خیرخواهانه کوینکس حتی پس از امدادرسانی اولیه نیز تداوم دارند.

 

خیریه کوینکس با فراهم کردن وسایل زندگی برای کودکان فقیر محلی مطمئن می‌شود که آن‌ها به نیازهای اولیه زندگی مانند غذا، آب تمیز و درمان دسترسی داشته باشند.اقدامات امدادی خیریه کوینکس در زلزله ایران، که موجب کاهش رنج خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده از این فاجعه شد، انصافاً قابل‌ستایش است.البته ایران هنوز با چالش‌های شدیدی مواجه است و برای مقابله با پیامدهای زلزله به حمایت بیشتری نیاز دارد.

 

خیریه‌های سراسر جهان باید از خیریه کوینکس بیاموزند و با توجه به شرایط وخیم پیش روی ایرانیان به مناطق آسیب‌دیده کمک کنند و از ظرفیت‌های امور خیریه برای کمک به بازماندگان بیشتری استفاده کنند. می‌توانیم در کنار هم به مردم محلی در بازسازی جوامعشان کمک کنیم و پیام امیدبخشمان را از طریق امور خیریه به آن‌ها منتقل کنیم.