جستجو در پارس ناز

همه چیز درباره نصب پمپ آب

همه چیز درباره نصب پمپ آب

همه چیز درباره نصب پمپ آب

امروزه نصب پمپ یکی از روش های افزایش فشار آب در ساختمان ها می باشد. بعد از خرید پمپ آب نوبت به نصب آن می رسد که توصیه می شود اگر تجربه ای در نصب این دستگاه ندارید به هیچ عنوان اقدام به نصب پمپ آب خانگی نکنید چون ممکن است متحمل خسارات زیادی شوید.

 

توصیه ما به شما مشورت با کارشناسان مجرب در این حوزه و سپس اقدام به نصب پمپ می باشد که به همین منظور در ادامه با استفاده از تجربیات کارشناسان هایپر صنعت فامکو با دو دهه فروش و نصب انواع پمپ، نکاتی را بیان کرده ایم که در نصب پمپ آب می تواند کمک کننده باشد.

 

انواع پمپ آب خانگی شامل پمپ آب جتی، پمپ بشقابی و غیره می باشد که روش های مختلفی برای نصب هر یک وجود دارد و باید با توجه به پمپ خریداری شده بهترین روش نصب پمپ آب را انتخاب نمود البته در حالت استثنا مثل اضافه کردن مخزن و یا تجهیزات دیگر می توانید با مراجعه به سایت فامکو و یا تماس با کارشناسان این مجموعه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

تجهیزات مورد نیاز جهت نصب پمپ آب خانگی

 

در ابتدای نصب پمپ آب خانگی باید اقدام به خرید تجهیزات مورد نیاز نمایید. این تجهیزات بسیار رایج بوده و به راحتی می توانید آنها را تهیه نمود که مهم ترین آنها شامل موارد زیر میشود.

 

 • پیچ گوشتی
 • نوار تفلون
 • انبر دست
 • آچار فرانسه
 • آچار شلاقی
 • شیر یکطرفه
 • بوشن شماره 2.5
 • شلنگ رابط با سر رزوه و مهره

 

علاوه بر تجهیزات بالا در صورتی که می خواهید منبع آب در کنار پمپ خود خریداری کنید باید در این مرحله اقدام نمایید. در هنگام خرید منبع آب برای پمپ لازم است فاکتورهای مهمی مانند میزان مصرف، تعداد طبقات و افراد ساکن را در نظر بگیرید. همچنین برای نصب اصولی پمپ می توانید شیر برقی، پرشر سوئیچ و کنترلر دیجیتالی آب تهیه نمایید.

 

مراحل نصب پمپ آب خانگی

قبل از ذکر مراحل نصب پمپ آب خانگی لازم است به این نکته توجه کنید که در برخی موارد دلیل افت فشار آب ساختمان، گرفتگی لوله ها است پس در ابتدای کار مسیر لوله ها را چک نمایید تا بعد از نصب پمپ آب هم با مشکل افت فشار مواجه نشوید.

 

همچنین بهتر است به این نکته توجه کنید اتصال مستقیم پمپ به کانال آب شهر تخلف محسوب می شود زیرا اتصال پمپ به صورت مستقیم منجر به حجم مصرف بالای آب و در نتیجه پرداخت هزینه های گزاف، جریمه و در نهایت تخلیه و یا کم شدن آب منطقه خواهد شد.

 

 • یک شاسی محکم برای نصب پمپ در نظر بگیرید زیرا شاسی می تواند لرزش های پمپ را مدیریت کند و مانع رسیدن آسیب به پمپ و اجزای داخلی آن شود.

 

 • باید جهت ورود و خروج آب را مشخص کنید که می توانید با استفاده از فلش روی پره موتور و یا کلید برق جهت را تشخیص دهید.

 

 • در هنگام نصب به این نکته توجه کنید که قطر لوله مکش (ورودی) باید یک نمره بیشتر از لوله خروجی باشد. همچنین لوله ورودی را با دقت بالا آب بندی کنید زیرا باید از ورود هوا جلوگیری نمایید.

 

 • با استفاده از نوار تفلون، دو سر رزوه را بسته و شیر یکطرفه را به بخش ورودی پمپ متصل نمایید. در این بخش به این نکته مهم توجه کنید که جهت شیر یکطرفه باید به سمت چپ باشد.

 

 • در این مرحله باید بوشن شماره 2.5 را به بخش خروجی وصل کنید.

 

 • مرحله چهارم باید شیلنگ های آب را به ورودی و خروجی متصل کنید، یعنی بوشن به خروجی و شیر یکطرفه را به ورودی وصل کنید.

 

 • در آخر می توانید کنترلر دیجیتالی آب و پرشر سوئیچ خریداری شده را نصب کنید.

 

10 نکته طلایی نصب پمپ آب خانگی

لازم است برای تکمیل مراحل گفته شده برای نصب پمپ به نکات زیر توجه نمایید.

 

1- محل نصب پمپ دارای اهمیت فراوانی می باشد و باید آن را در مکانی خشک و دارای سقف قرار دهید.

 

2- اگر پمپ را بر روی شاسی یا هر سطح دیگری نصب می کنید باید از ثابت بودن و کار کردن بدون لرزش اطمینان حاصل نمایید.

 

3- در صورت نصب منبع باید فاصله بین پمپ و منبع را به حداقل برسانید و به این نکته توجه کنید که پمپ نباید بالاتر از مخزن نصب شود.

 

4- ممکن است آب بندی با لرزش در حین کار به مرور زمان از بین برود بهتر است در بخش خروجی لرزه گیر نصب کنید.

 

5- جهت جلوگیری از بستن جلبک در مخزن بهتر است از مخزن های سه لایه استفاده نمایید.

 

6- با نصب صحیح پمپ در مکان مناسب می توانید به تعمیر و نگهداری آن در آینده کمک کنید.

 

7- برای عملکرد بهتر پمپ و مخزن باید آنها را در یک سطح صاف نصب کنید زیرا سطوح شیب دار در عملکرد آنها اختلال ایجاد می کنند.

 

8- در صورت زیاد بودن صدای پمپ می توانید آن را در باکس یا اتاقی جدا که عایق صدا شده نصب نمایید.

 

9- جهت جلوگیری از نشتی، بهتر است تمامی اتصالات با نوار تفلون آب بندی شود.

 

10- جهت جلوگیری از یخ زدن پمپ در مناطق سردسیر باید پمپ ها را عایق کنید تا در چنین آب و هوایی هم بتوان از پمپ استفاده کرد.

پمپ آب خانگی

در این مقاله به ساده ترین روش نصب پمپ پرداختیم. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره خرید و نصب انواع پمپ آب خانگی به سایت هایپر صنعت فامکو مراجعه کرده یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.