پارس ناز پورتال

همه چیز در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا

همه چیز در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای افراد مشتاقی که به دنبال آموزش با کیفیت و محیط آموزشی پویا هستند، کانادا با دانشگاه‌های معتبر، جوامع متنوع؛ مسیری بالقوه برای اقامت دائم را فراهم کرده است. قبل از اقدام نسبت به مهاجرت تحصیلی بهتر است با موارد زیر آشنایی کافی را داشته باشید:

 

سیستم آموزشی و موسسات

کانادا دارای یک سیستم آموزشی سطح بالاست و شامل مجموعه‌ای از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسات فنی در رشته‌های مختلف می‌باشد. از دانشگاه‌های معروف مک گیل و تورنتو گرفته تا موسسات تخصصی، دانشجویان می‌توانند متناسب با اهداف تحصیلی خود دانشگاه مطلوب را پیدا کنند.

 

تضمین مجوز تحصیل شما

برای شروع این سفر، دانشجویان بین‌المللی نیاز به مجوز تحصیلی دارند که اساساً یک ویزای اقامت موقت است. برآورده کردن الزامات، شامل پذیرش توسط یک موسسه آموزشی تعیین شده، تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ها و رعایت مقررات مهاجرت است.

 

کسب تجربه کاری

یکی از مزایای منحصر به فرد در مهاجرت تحصیلی به کانادا، امکان کار پاره وقت در طول تحصیل و تمام وقت در تابستان است. علاوه بر این، برنامه‌های فوق‌العاده به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در حین کسب اعتبار علمی، تجربیات ارزشمندی در صنعت کسب کنند.

 

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)

پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان بین‌المللی ممکن است واجد شرایط PGWP (مجوز کار پس از تحصیل) باشند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا حداکثر سه سال در کانادا کار کنند. این سابقه کاری نه تنها، باعث تجربه‌های زیادی برای آن‌ها می‌شود، بلکه به عنوان پله‌ای برای اقامت دائم از طریق برنامه‌های مختلف مهاجرتی عمل می‌کند.

 

اکسپرس انتری و کلاس تجربه کانادایی (CEC)

 

برنامه CEC، مسیری در سیستم اکسپرس انتری، افراد دارای تجربه کاری ماهر در کانادا را در اولویت قرار می‌دهد. فارغ التحصیلان بین‌المللی که از PGWP خود برای به دست آوردن چنین تجربه‌ای استفاده کرده‌اند، می‌توانند واجد شرایط کلاس تجربه کانادایی باشند و شانس آن‌ها را برای اقامت دائم افزایش دهد.

 

ترسیم مسیر اقامت دائم

راه‌های متعددی برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال اقامت دائم هستند وجود دارد، از جمله اکسپرس انتری، PNP، حمایت مالی خانواده و پناهندگی کانادا. هر برنامه دارای الزامات و فرآیندهای منحصر به فردی است که نیاز به ارزیابی دقیق بر اساس شرایط و شرایط فردی دارد.

 

پشتیبانی از تازه واردان

اگر برای مهاجرت به کانادا از طریق شرکت مهاجرتی ناولتی رد اقدام کنید، پس از دستیابی به اقامت کانادا، می‌توانید به خدمات افتر ویزا برای کمک به ارتباط گرفتن با فرهنگ کانادا دسترسی داشته باشید. این خدمات اغلب شامل معرفی کلاس‌های زبان مناسب، کمک به پیدا کردن کار، پیدا کردن خانه مناسب، خرید سیم کارت و … است!

 

تحصیل در کانادا فرصتی استثنایی برای پیگیری آرمان‌های تحصیلی و در عین حال ایجاد زمینه‌ای برای آینده‌ای موفق در این کشور است. با درک سیستم آموزشی، مسیرهای مهاجرت و پشتیبانی موجود، افراد می‌توانند آگاهانه این مسیر را طی کنند.