پارس ناز پورتال

قاصدک 24

هنگام ورزش این کارها را انجام ندهید

هنگام ورزش این کارها را انجام ندهید

هنگام ورزش این کارها را انجام ندهید 

اگر برای لاغر شدن قصد ورزش دارید می‌توانید کار را شروع کنید اما باید بدانید کـه عده ای از کارها میتواند نتیجه عکس دهد. ساعت ها وقت خود را در باشگاه ورزشی صرف می‌کنید اما هنوز اثرات آن را نمی بینید؟ تعدادی اشتباهات تمرینی وجود دارند کـه ممکن است مانع شـما شده و جلوی کاهش وزنتان را بگیرند.

 

این موضوع میتواند برای هر کسی اتفاق بیفتد. حس می کنید در باشگاه همه ی ی چیز را درست انجام می دهید اما در یک برنامه ی یکنواخت گرفتار شده اید و نتایجی کـه میخواهید را مشاهده نمیکنید. این‌ها تعدادی از اشتباهات تمرینی رایج و کارهایی هستند کـه باید برای پرهیز از آن ها انجام داد.

 

اشتباهات تمرینی فرم نامناسب

وضعیت مناسب بدن نه تنها در پیشگیری از آسیب بـه شـما کمک میکند، بلکه در واقع کمک می کند تا کالری هـای بیشتری بسوزانید و بـه طور همزمان کاری میکند کـه تمرین تان ساده تر بـه نظر برسد. نکته: زمانی کـه وزنه ها را بلند می‌کنید بایستید، و عملاً در هر ۳۰ دقیقه، حدود ۵۰ کالری بیشتر خواهید سوزاند.

 

این بـه دلیل آن است کـه داشتن وضعیت مناسب بـه شـما اجازه میدهد تا عضلات بیشتری را بـه کار بگیرید و اکسیژن بیشتری دریافت کنید.

 

وزنه بلند نمی‌کنید

اگر فقط تمرینات کاردیو انجام می دهید و تمرین با وزنه را سرسری می گیرید، در واقع شانس افزایش سوخت و ساز بدنتان را از دست میدهید. این موضوع بـه ویژه در مورد خانم ها صدق میکند. ۸۰ درصد از زنان وزنه بلند نمی کنند. هرچند درست است کـه تمرینات قلبی عروقی، در همان لحظه، کالری بیشتری می سوزانند،

 

اما تمرین تحمل وزن – کـه بـه آن تمرین مقاومتی هم گفته می شود – در دراز مدت باعث سوختن کالری هـای بیشتری میشود.در حقیقت، طبق پژوهشی کـه در مجله ی طب و علم ورزش منتشر شد، افرادی کـه تمرین قلبی عروقی را با تمرین تحمل وزن ترکیب میکنند، بـه طور شگفت انگیزی ۵۱۷ کالری «بـه طور میانگین» کمتر از افرادی کـه فقط کاردیو انجام می دهند، دریافت می کنند.

 

نویسندگان این تحقیق، این موضوع را بـه تقویت تولید هورمون هـای سیری نسبت می دهند، کـه در اثر ترکیب تمرین ها رخ میدهد. همچنین، در هنگام استراحت، عضله نسبت بـه چربی کالری بیشتری می سوزاند، بدین معنا کـه حتی زمانی کـه شـما کاری انجام نمی دهید، کالری هـای بیشتری را خواهید سوزاند.

هنگام ورزش این کارها را انجام ندهید

با وزنه کافی تمرین نمیکنید

این مانع خاص، بـه ویژه در بین زنانی رایج است کـه از این می‌ترسند کـه با بلند کردن وزنه هـای سنگین، “بزرگ و بدقواره” شوند. بـه من اعتماد کنید، خانم ها. شـما با استفاده کردن از وزنه هـای سنگین تر در هنگام تمرین مقاومتی، بزرگ و بدقواره نمی‌شوید مگر این کـه مصرف استروئیدها را بالا ببرید. باید وزنه هایی بلند کنید کـه بعد از حدود ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار، شـما را خسته کنند.

 

فدا کردن خواب در برابر تمرین

مطالعات متعددی نشان داده اند کـه کمبود خواب مزمن با چاقی در ارتباط است. اگر در مورد خواب کافی ،خساست بـه خرج می دهید، میزان هورمون هـای شـما می تواند بسیار تحت تأثیر قرار گیرد، کـه در نتیجه میتواند موجب افزایش ناگهانی اشتهایتان گردد. بـه علاوه، خواب، زمانی ضروری برای بدنتان است تا فیبرهای عضلانی را کـه هنگام تمرین روزمره ی خود پاره کرده اید، مرمت کند.

 

موسیقی را از قلم می اندازید

پژوهش برای پی بردن بـه این کـه وقتی هنگام تمرین بـه موسیقی گوش میدهید، میتواند بـه شـما کمک کند تا سخت تر و با مدت زمان طولانی تری تمرین کنید یا خیر، ادامه دارد. اثبات شده است کـه شنیدن برخی آهنگ ها، حواس شـما را از سختی تمرین پرت می کند، تلاشتان را بیشتر میکند،

 

شـما را در وضع ذهنی مناسب برای رسیدن بـه اهدافتان قرار میدهد، سرحالتان می کند، و سرعت مناسب برای کارهای روزمره تان را حفظ میکند.

 

تمرین کردن بدون آبرسانی

تقریباً تمام سلول هـای بدن شـما دربردارنده ی آب هستند. بنابراین، این تنها بدین معناست کـه از دست دادن آب، حتی اگر بسیار آهسته باشد، موجب خواهد شد کـه بسیار زودتر خسته شوید و تمرینات عادی تان بسیار سخت تر بـه نظر برسند. در واقع، در یک مطالعه ی جدید در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا،

 

شرکت کنندگانی کـه دچار کم آبی بودند، هنگام انجام تمرین قدرتی، در هر ست ۳ تا ۵ حرکت کمتر انجام دادند. مطمئن شوید کـه قبل از تمرین، حین انجام تمرین، و بعد از انجام آن مقدار زیادی مایعات می‌نوشید.

 

تمرینی را انتخاب کردید کـه دوست ندارید

اگر از تمرینتان لذت ببرید، احتمال آنکه اوقات بیشتری آن را انجام دهید و آن را بـه مدت طولانی تری ادامه دهید، بیشتر است «مثلاً، چندین سال در برابر دو ماه». اگر تمرین جدیدی وجود دارد کـه در دراز مدت بـه آن پایبند نیستید، بـه سراغ آن نروید. انتخاب یک نوع تمرین کـه بـه اندازه ی کافی برای شـما چالش برانگیز یا لذت بخش نباشد، ادامه دادن آن بـه مدت طولانی را تقریباً غیر ممکن می سازد.

هنگام ورزش این کارها را انجام ندهید

تلاش می کنید تا موضعی وزن کم کنید

شـما می توانید تمام نرمش هـای شکمی را کـه میخواهید انجام دهید، اما اگر بـه اندازه ی کافی کالری برای خلاص شدن از لایه ی چربی روی سیکس پک خود نسوزانید، تلاش هایتان بی ثمر خواهد بود. بـه جای تمرکز موضعی بر یک نقطه ی خاص و نادیده گرفتن سایر بخش ها یا بی اعتنایی نسبت بـه کاردیو،

 

 بـه گزارش پارس ناز یک رژیم تمرینی را هدف قرار دهید کـه شامل تمرین مقاومتی «برای تمام گروه هـای عضلات»، تمرین قلبی عروقی، و تمرین انعطاف پذیری، همراه با رژیم غذایی سالمی باشد کـه کمبود کالری کافی برای کم کردن وزن اضافی را، در اختیارتان بگذارد.

 

تمرین کردن بیش از حد

در هنگام بحث کردن در مورد ورزش مناسب، این ضرب المثل قدیمی “نابرده رنج، گنج میسر نمی شود”، باید از پیشینه ی ذهنی شـما حذف شود، چون ماهیت خطرناک تمرین بیش از حد را کمرنگ می سازد. تمرین کردن بـه دفعات زیاد یا با شدتی کـه برای میزان آمادگی فعلی شـما بسیار زیاد است،

 

میتواند موجب آسیب شود، کـه سر انجام زیان بخش است. یک قانون کلی مناسب تمرین برای سلامتی «در مقابل تمرین برای مسابقه»: اگر شدت تمرین خود را افزایش میدهید، سعی کنید تعداد تمرین تان را کاهش دهید یا بر عکس.