پارس ناز پورتال

هولوگرام چگونه به کسب ‌و کارها کمک می‌کند؟

هولوگرام چگونه به کسب ‌و کارها کمک می‌کند؟

بسیاری از شرکت‌ها خواهان ورود فناوری‌های جدید به ساختار سیستم کار هستند که استفاده از هولوگرام، گزینه شگفت‌انگیزی در این خصوص به‌ شمار می‌رود. با کمک هولوگرام‌ها می‌توانید ارزش محصولات و خدمات را برای مشتریان هدف به نمایش بگذارید تا محصول برای همیشه در حافظه بیننده ثبت شود.

 

این فناوری یک نوع بازاریابی بسیار سودمند است و همچنین، مانند آهنربایی است که مشتریان را جذب می‌نماید و مناسب مشتری است که باتوجه به نیاز، آن را سفارش می‌دهند. این روش امن علاوه‌ بر بازاریابی قدرتمند، موجب تبلیغات بهتر برای محصولات هم می‌شود و درک مصرف‌کنندگان را نسبت به خاص و انحصاری بودن تجارت، افزایش می‌دهد.

 

در ادامه با ما باشید تا بفهمید چگونه هولوگرام به بیزینس و کسب ‌و کار شما کمک می‌کند و مسیر پیشرفت را برای شما هموار می‌سازد. در نهایت، با چاپ هولوگرام و روش های آن آشنا خواهیم شد.

 

هولوگرام چیست؟

هولوگرام تصاویر سه بعدی مجازی است که ازطریق تداخل پرتوهای نوری ایجاد می‌شود که بدون دوربین یا عینک هم قابل مشاهده است. به عبارتی، هولوگرام‌ها یک فرایند تصویربرداری هستند که یک تصویر دیجیتال را به جبهه موج‌های متعدد، تجزیه می‌کنند تا به شکل سه بعدی نمایان شوند. باتوجه به پیشرفت تکنولوژی، انواع مختلفی ازهولوگرام‌ها ساخته شده‌اند که شامل موارد زیر هستند:

 

 • هولوگرام آماده یا عمومی؛
 • هولوگرام دو بعدی؛
 • هولوگرام سه بعدی؛
 • ماتریس نقطه‌ای؛
 • فلیپ فلاپ؛

 

هولوگرام‌ها، تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از انتشار نسخه‌های غیرقانونی کالاها و اسکناس‌ها دارند. در ضمن، یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای تضمین اصالت کالا است؛ به این‌ خاطر که امکان تکثیر آن وجود ندارد.

 

کمک هولوگرام به رشد کسب‌ و کارها

یکی از بهترین فناوری‌ها که می‌تواند مزایای محصولات را برجسته کند، هولوگرام‌ است. با در نظر گرفتن تمام پارامترها، باید از قبل، یک بریفینگ مناسب داشته باشید تا بتوانید از تصاویر سه بعدی، مطابق با محصول خود استفاده کنید.

 

امنیت هولوگرام باعث شده است که بسیاری از صنایع درحال حاضر، بدون هیچ محدودیتی از آن بهره ببرند. هولوگرام نه تنها موجب رشد کسب ‌و کارها می‌شود؛ بلکه توجه مشتریان بالقوه را هم به خود جلب می‌کند. هولوگرام‌ها در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

 

 • صنعت الکترونیک
 • صنعت داروسازی
 • صنعت خودروسازی
 • نمایشگاه‌ها
 • تولید کالاهای لوکس
 • موزه‌ها
 • لوازم صوتی و تصویری

 

امنیت بخشیدن به محصول

کمک هولوگرام به رشد کسب‌ و کارها

برچسب‌های امنیتی هولوگرام، لیبل هایی هستند که علاوه‌بر محصول از خود برند هم محافظت می‌کنند. با انتخاب برچسب‌های امنیتی، در اصل بیمه‌نامه‌ای را خریداری کرده‌اید که درآمد و محصول را از چنگ جعل کنندگان در امان نگه داشته است. این برچسب‌های هولوگرام، هم امنیت فیزیکی و هم امنیت دیجیتالی محصول را تضمین می‌کنند.

 

امنیت فیزیکی شامل؛ ویژگی‌های نوری، چاپی و جوهری هولوگرام است که مانع از کپی‌برداری بسته‌بندی محصولات می‌شود. در امنیت دیجیتالی، ردیابی بسته‌بندی محصول براساس سریال یا کدهای چاپ شده روی آن صورت می‌گیرد.

 

باتوجه به اینکه محصولات در برابر جعل و تقلب، آسیب‌پذیر هستند، می‌توان ازطریق برچسب‌های هولوگرام امنیتی به مبارزه با آن پرداخت.

 

جلوگیری از جعل کالا

یکی از فاکتورهای اساسی برای محافظت از محصولات، ثبت علائم تجاری است که شامل کلمات، آرم‌ها، رنگ‌ها و ترکیبی از این موارد است. جعل هولوگرام‌ها به‌دلیل داشتن پیچیدگی‌های منحصربه‌فرد، استفاده از نرم‌افزارهای گران‌ قیمت و نیروهای متخصص، غیر‌ممکن است.

 

در تمام بخش‌های تجاری و صنعتی برای محافظت از برند، برچسب‌های هولوگرام را به‌خاطر داشتن خواص نوری مختص به‌ خود، انتخاب می‌کنند. هولوگرام‌ها به‌جای جوهر به‌طور کامل با لیزر چاپ می‌شوند.

 

داشتن همین ویژگی باعث شده است که جعل‌کنندگان از رفتن به سراغ این ‌گونه محصولات اجتناب کنند. عدم کپی‌برداری و اسکن هولوگرام، موجب این هم شده است که بیش از ۹۰ کشور از این فرآیند روی ارزهای خود استفاده کنند.

 

جلوگیری از فروش کالای تاریخ مصرف گذشته

برای افراد و کسب‌وکارها بسیار مهم است که از گردش محصولات تاریخ مصرف گذشته، جلوگیری کنند. کالاها با تاریخ انقضای گذشته، علاوه‌بر این‌که خطر برای سلامتی را در پیش دارند با افت کیفیت هم مواجه می‌شوند. بنابراین، وجود فناوری مناسب برای ردیابی و نظارت بر تاریخ انقضا و حذف محصولات تاریخ گذشته، ضروری است.

 

ازطریق هولوگرام امنیتی می‌توان اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید و انقضا را هم ثبت و هم پیگیری کرد. همین امر باعث شده است که هولوگرام‌های امنیتی، کمک بزرگی به کنترل و جلوگیری از فروش کالاهای تاریخ مصرف گذشته کنند.

 

زیباتر کردن بسته‌بندی محصولات

زیباتر کردن بسته‌بندی محصولات

هولوگرام با رنگ‌های متنوع از زوایای مختلف به بسته‌بندی جذابیت بصری می‌دهد که توجه مشتریان را جلب می‌کند. جلوه‌های هولوگرافی علاوه ‌بر اینکه موجب متمایز ساختن یک محصول، نسبت به محصولات دیگر می‌شوند؛ نقش مهمی برای افزایش شناخت برند و محصول هم دارند.

 

برای بسته‌بندی برخی محصولات می‌توانید از جعبه‌های هولوگرافیک استفاده کنید و آن‌ها را زیباتر کنید.همچنین، می‌توانید این جعبه‌ها را با لوگوی شرکت، شخصی‌سازی کنید و رنگ‌های رنگین‌کمانی جعبه را افزایش دهید.

 

الگوها و طرح‌های گرافیکی روی هولوگرام، ظاهر بصری خیره‌کننده ایجاد می‌کند که موجب علاقه بیشتر مصرف‌کننده‌ها می‌شود. در نتیجه با کمک هولوگرام می‌توانید یک چشم‌نواز زیبا به بسته‌بندی محصول اضافه کنید که به‌دنبال آن فروش موفق‌تر می‌شود.

 

چاپ هولوگرام

با توجه به اطلاعاتی که روی هولوگرام درج می‌شود این برچسب، حکم یک مجوز کاری را برای کاربران دارد. برای چاپ هولوگرام، بررسی مواردی لازم و ضروری است که به محصول و کسب‌وکار افراد اعتبار خاصی می‌بخشد. یکی از این موارد موثر هنگام چاپ هولوگرام، استفاده متناسب با کار و خدمات شما است. همچنین باید در چاپ هولوگرام به رنگ، طرح و ویژگی‌های گرافیکی توجه کنید.

 

هرچه هولوگرام جذاب‌تر باشد، جلب توجه بیشتر مشتریان را به‌همراه دارد. از دیگر موارد مهم که بهتر است در نظر بگیرید، انتخاب مناسب چاپخانه‌ است. چاپخانه‌ باید علاوه‌بر قیمت متعادل، سابقه و کیفیت کار بالایی هم داشته باشد. درخواست شماره سریال یا انواع کدها برای تامین و تضمین امنیت محصول در چاپ هولوگرام هم امری مهم و ضروری است.

 

طراحی هولوگرام

طرح‌های مختلفی روی هولوگرام درج می‌شوند که باتوجه به نوع کالا و خدمات و انتخاب بهترین طرح می‌توانند باعث افزایش مشتری شوند. برای طراحی هولوگرام باید طراحان خلاقی را انتخاب کرد که در زمینه‌های مختلف مرتبط با کار با تجربه باشند.

 

هولوگرام‌های سه بعدی، پیچیده‌ترین نوع از لحاظ طراحی و ساخت است که تعداد کمی قادر به ایجاد طرح‌های سه‌ بعدی هستند. می‌توانید از چاپخانه‌ها برای انتخاب طراح خبره کمک بگیرید تا بهترین کار را ارائه دهند. همچنین می‌توانید با استفاده از طراح شخصی برای ایجاد تصاویر سه‌ بعدی اقدام کنید.

 

سفارش هولوگرام

برای سفارش هولوگرام باید به سراغ چاپخانه‌های باسابقه رفت که می‌توانید از مشاوره‌های مختلف برای انتخاب بهترین آن‌ها، کمک بگیرید. در این خصوص «چاپ سیناپکینگ» یکی از معتبرترین ها، با کادری متخصص، برای ایجاد هولوگرام‌های امن است.

 

قبل از سفارش باید نوع و طرح را مشخص کنید که شامل؛ لوگو، متن، الگوهای سه بعدی و امنیتی هستند. پس از این‌که طرح آماده شد باید مدارک شرکت تولیدی یا محصول مدنظر را به چاپخانه‌ ارائه دهید.

 

در آخر پس از تایید صحت مدارک ازطریق دستگاه‌های چاپ به تولید هولوگرام می‌پردازند. سفارش با این فناوری علاوه‌ بر اینکه باعث می‌شود محصول‌ها را با بالاترین کیفیت به مشتریان ارائه دهید، کمک می‌کند تا از رقبا هم پیشی گیرید.

 

قیمت و خرید هولوگرام

یکی از پارامترهای موثر بر قیمت و هزینه، نوع و رنگ هولوگرام است؛ بعضی رنگ‌ها مانند نقره‌ای نسبت به طلایی، سبز و یاسی، هزینه کم‌تری دارند. همچنین از دیگر موارد تاثیرگذار در قیمت نهایی، ابعاد کار است که هرچه بزرگ‌تر باشند، میزان مصرف مواد بیشتر و هزینه بالاتری هم دارند.

 

در هنگام خرید هولوگرام کیفیت هم مهم است؛ خرید موارد بی‌کیفیت باعث می‌شود که از روی محصول پاک شود و کارایی خود را از دست دهد. می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد بهترین قیمت هولوگرام و مشخصات فنی آن از مجموعه تخصصی سیناپکینگ کمک بگیرید.

 

سخن پایانی

هولوگرام یک روش جدید و انقلابی در ارائه محصول باکیفیت است که نشان‌دهنده تعهد سازنده برای تایید صحت محصول و اصالت آن است. این فناوری کمک بزرگی به کسب‌وکارها می‌کند که متعاقب آن فروش را به حداکثر می‌رساند. برای به‌روزرسانی بیزینس خود و عقب نماندن از رقبا می‌توانید از هولوگرام‌ها بهره ببرید و گامی رو به جلو برای پیشرفت خود بردارید.

 

برای سفارش یک هولوگرام ضدجعل و منحصربه‌فرد با چاپ سیناپکینگ ارتباط برقرار کنید تا شما را یاری دهند. این مجموعه در کم‌ترین زمان، طراحی تا چاپ را با بهترین کیفیت بر عهده می‌گیرد. داشتن نمونه کارهای مختلف از برندهای مطرح با قیمت بدون رقابت، طبق سلیقه مشتری از ویژگی‌های مهم این مجموعه است.