پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

مجموعه : اخبار سینما
هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی 

فیلم های اکشن و رزمی آسیایی زیادی وجود دارند که حتی به مراتب بهتر از فیلمهای اکشن هالیوودی ساخته شده اند. سال 2017 سال بسیار خوبی برای ژانر اکشن بود که فیلمهای دیدنی دراین ژانر اکران شدند، از جمله فیلمهای «جان ویک: فصل دوم» «John Wick: Chapter Two»، «بلوند اتمی» «Atomic Blonde»،

 

«آتش یاغی» «Free Fire» و البته «نقشه دوم» «Plan B». در حالی‌که فیلمهای هالیوودی به خوبی دیده میشوند اما سینمای آسیا کمتر مورد توجه قرار میگیرد. این موضوع بدان معنا نیست که سینمای آسیا با هالیوود فاصله زیادی دارد یا قابل مقایسه نیست.

 

هرساله فیلمهای تحسین برانگیزی در کشور های آسیایی ساخته میشود که البته در بازار جهانی دیده نمیشوند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما رابا تعدادی از فیلمهای اکشن سال هاي اخیر سینمای آسیا آشنا کنیم که به احتمال فراوان ندیده اید اما باید بدانید که از تماشای انها پشیمان نخواهید شد.

 

1- میلی انتقام جو «2009»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیاییوقتی که گروهی خلافکار به یک خانواده حمله می‌کنند قانون اول را نادیده میگیرند و یکی از قربانیان زنده می‌ماند. میلی زنی است که همسرش دراین حمله کشته میشود و فرزندان خردسالش سلاخی می‌شوند ودر این میان تنها چیزی که وی را آرام می‌کند یک انتقام بسیار سخت و خونین است.

 

فیلم ژاپنی «میلی انتقام جو» «Hard Revenge Milly» در واقع دو فیلم با همین نام است که روی هم تقریبا دو ساعت زمان دارند اما چنان ارتباطی بین انها وجوددارد که حس می‌کنید یک فیلم واحد رابه تماشا نشسته اید. در قسمت اول تنها شاهد تلاش هاي میلی برای انتقام هستیم اما در قسمت دوم افراد دیگری نیز با نیت انتقام وارد ماجرا میشوند

 

که به نحوی با میلی در ارتباط هستند. یک داستان غم انگیز و روایتی خیره کننده از این فیلم یک فیلم اکشن سرگرم کننده و تاثیر گذار ساخته است.

 

2- اعتراف به قتل «2012»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

یک کارآگاه در جستجوی قاتلی سریالی با صورتی پاره پاره مواجه شده و قاتل نیز در تاریکی شب گم می‌شود. اما 15 سال بعد بار دیگر قاتل خودرا نشان میدهد و ازآن جا داستان پیچیده تر از قبل می‌شود. این فیلم ساخت کره جنوبی با تعقیب و گریز خیره کننده در کوچه ها، از بین رستوران ها و از روی دیوارها

 

و سقف ها شروع میشود. فیلمبرداری خیره کننده آن حتی زیر خودرو ها را نشان داده و مانند شخصیت هاي فیلم از پنجره ها بیرون می پرد ودر تمام مدت 5 دقیقه اي ابتدای داستان همراه با دو شخصیت در حال تعقیب و گریز بی محابا به پیش میرود. این ویژگی فیلم «اعتراف به قتل» «Confession of Murder» را در هیچ کدام از فیلمهای هالیوودی نخواهید دید.

 

3- هُوایی: پسربچه هیولا «2013»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیاییپنج خلافکار یک پسربچه بسیار خردسال را دزدیده و مانند فرزند خود از او نگه داری میکنند. وی زندگی سختی را تجربه می‌کند زیرا این مردان هیچ تجربه عاطفی ندارند و هر یک از آنها در طی سال‌ها استعدادهای خلافکارانه خود رابه او یاد میدهد تا این‌که در نوجوانی با حقیقت زندگی خود و اتفاقی که باعث از هم پاشیدن خانواده اش شده آشنا میشود.

 

فیلم تاریک و پیچیده «هوایی: پسربچه هیولا» «Hwayi: A Monster Boy» ساخت کشور کره جنوبی به زیبایی هر چه تمام تر ساخته شده و بهترین انتخاب برای کسانی است که به فیلمهای اکشن دارای عناصری از تعلیق، درام، کمدی، اکشن و البته عشق علاقه دارند. علاوه بر داستانی بسیار هنرمندانه و بازی هایي خیره کننده این فیلم پیامی روانشناسانه در مورد تاثیر خشونت را نشان می‌دهد که خلافکاران و قربانیان رابه یک اندازه تحت تاثیر قرار میدهد.

 

4- جهنم مرد مرده «2015»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

یکی از اعضای مافیای ژاپن موسوم به یاکوزا از زندان آزاد می‌شود اما خیلی زود با یک فاجعه غیرطبیعی که در جزیره مجاور رخ داده روبه‌رو می‌گردد. دختر بهترین دوست او وارد این جزیره شده و ناگهان دراین هنگام ویروسی در جزیره شیوع پیدا می‌کند که مردم رابه زامبی هایي آدمخوار تبدیل میکند و اکنون زمان آن رسیده که وی مهارت هاي خشن یاکوزایی خودرا در مسیری درست بکار گیرد.

 

فیلم ژاپنی «جهنم مرد مرده» «Deadman Inferno» در زمره فیلمهای کمدی- زامبی قرار می‌گیرد اما صحنه هاي اکشن خیره کننده اش آن رابه ژانر اکشن نزدیک میکند. قهرمانان داستان با ورزش هاي رزمی آشنایی دارند ودر طول مبارزات، فرارها و خشونت هاي فیلم این مهارت هاي خود رابه خوبی به نمایش می گذارند. این فیلم یکی از بهترین فیلمهای زامبی محوری است که تا کنون ساخته شده و از ابتدا تا انتها شما را سرگرم خواهد کرد.

 

5- فرار از زندان «2017»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

چهار افسر پلیس ماموریت دارند که یک شاهد خطرناک رابه سلولش دریک زندان موقت برسانند. اما خیلی زود روزشان خراب می‌شود و متوجه می‌شوند که شاهد آنها بیش ازآن که آنها فکر می کرده اند مهم است و گروهی خشن قصد شکار وی را دارند. فیلم «فرار از زندان» «Jailbreak» ساخته سینمای

 

کامبوج فیلمی بسیار اکشن، با صحنه هاي درگیری و مبارزه بی پایان است که برخلاف فیلمهای هالیوودی از هیچ گونه جلوه هاي ویژه اي در آن استفاده نشده است، 90 دقیقه مبارزه نفس گیر، جذاب و ماهرانه. دراین فیلم بدلکاران و رزمی کاران برجسته کشور کامبوج حضور دارند که زیبایی صحنه هاي درگیری و مبارزه را تضمین میکند.

 

6- گرگ جنگجو 2 «2017»

هیجان انگیزترین فیلم های اکشن آسیایی

یک سرباز بی آبرو شده که قبلاً عضو واحد نیروهای ویژه بوده به آفریقا سفر میکند تا در آن جا کاری را بعنوان مسئول امنیتی کشتی آغاز کند اما این شغل جدید آن ‌طور که او فکر می‌کرد خالی از استرس نیست. یک گروه مسلح شورشی بزودی واحد دکتری چینی و کارخانه مجاور را مورد تهدید قرار میدهند

 

و این سرباز افسانه اي بار دیگر وارد عمل میشود. فیلم «گرگ جنگجو 2» «Wolf Warrior 2» گرچه ازآن فیلمهای چینی است که کمتر دیده شده اما باید بدانید که با 800 میلیون دلار فروش یکی از پرفروش ترین فیلمهای تاریخ به شمار می‌آید

 

این فیلم با دیدگاهی بسیار وطن پرستانه نسبت به کشور چین ساخته شده و بیش از قسمت اول این فیلم صحنه هاي اکشن و خیره کننده را در برابر چشمان تماشاگران به تصویر می‌کشد. اسکات ادکینز در قسمت اول این فیلم حضور داشت اما بدلیل درگیری با کارگردان فیلم از پروژه بعدی کنار گذاشته شد. کارگردان فیلم با استفاده از بازیگرانی که مهارت بالایی در فنون رزمی دارند صحنه هاي اکشنی ساخته که از تماشای آنها لذت خواهید برد.