پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خصوصیات یک وب سایت درون گرا را بشناسید

خصوصیات یک وب سایت درون گرا را بشناسید

خصوصیات یک وب سایت درون گرا را بشناسید 

ویژگی هاي یک سایت درون گرا را به شما معرفی می‌کنیم تا در حالت کلی بتوانید مخاطبین را درون سایت خود نگه دارید و رو به پیشرفت حرکت کنید. در مرحله جذب باید با طراحی و محتوای درست بتوانید مخاطب را حفظ کنید تا مرحله تبدیل شروع شود. رفتار سایت شما باید مانند زمانی باشد که با یک مشتری ملاقات می‌ کنید.

 

تعریف

اگر بخواهیم تعریفی کوتاه از یک وب‌سایت درونگرا داشته باشیم، باید بگوییم:

 

محتوای درست، در زمان درست برای مخاطب هدف

 

درواقع اگر شما گام‌هاي پرسونا و سفر مشتری را درست پیموده باشید، حال باید سایت بتواند به‌عنوان یک ابزار کارآمد، شما را در ارائه محتوای مناسب یاری کند.

 

دسته‌بندی مخاطبان

سایت شما باید بتواند مخاطبان را براساس ملاک‌هاي زیر دسته‌بندی کند:

 

• محل جغرافیایی: در صورتی که شما در استان یا کشورهای گوناگون خدمات متنوعی را ارائه می‌ دهید.

 

• دستگاه مورد بهره گیری: برای نمایش اطلاعات باید بدانید که فرد از تبلت، تلفن همراه یا رایانه بهره گیری می‌ کند.

 

•کانال آشنایی با سایت: اگر شما تبلیغات یا محتوای متنوعی را در کانال‌هاي گوناگون منتشر کرده‌اید باید بدانید مخاطب از کجا وارد سایت شما شده هست.

 

• در چه مرحله‌اي از فرآیند 4 مرحله‌اي بازاریابی درونگرا به سر میبرد تا بتوانید با محتوای مورد نیاز تجربه مناسبی را برای او طراحی کنید.

 

نکاتی برای تمامی صفحات هدف

هر صفحه؛ یک هدف. گذشته از تولید هر صفحه بدانید دلیل ایجاد آن صفحه چیست و تمام طراحی گرافیکی و محتوایی را برای رسیدن به آن هدف انجام دهید. تنها نکته این هست که باید سبک نوشتاری یکپارچه‌اي را در تمام سایت داشته باشید.

 

تست چشمک

مخاطب در سه تا پنج ثانیه ابتدایی تصمیم میگیرد که آیا در صفحه شما بماند یا خیر. طراحی خود را به صورتی انجام دهید که در یک نگاه، مخاطب راهنمایی شود که قدم بعدی چیست.

 

بهره گیری از عکسهای

طبق تحقیقات، پردازش عکس 60.000 برابر سریع‌تر از متن هست. بهره گیری از عکس مناسب را حتما در دستور کار قرار دهید.

 

ارائه مسیر به کاربر

شما باید با طراحی هدر و فوتر مناسب در سایت خود، مخاطب را راهنمایی کنید تا پس از مطالعه مطلب یا شناخت محصول بتواند به‌راحتی قدم بعدی را تشخیص دهد. برای هر محتوای خود عنوان و آدرسی مرتبط انتخاب کنید تا مخاطب دقیقا بداند در کجا قرار دارد.

 

راه‌هاي متنوع ارتباط

شما باید انواع راه‌هاي ارتباط با شرکت را براساس پرسونای مشتری در اختیار او قرار دهید. شبکه‌هاي مجازی مورد بهره گیری، انتخاب درخواست قرار حضوری یا تلفنی، ارسال ایمیل و انتخاب‌اي برای دنبال کردن وبلاگ شما، مشابه‌اي از این موارد میباشند.

 

تجربه تلفن همراه

 به گزارش پارس ناز حداقل 50 درصد از مخاطبان شما از تلفن همراه بهره گیری میکنند. طراحی سایت شما باید حتما با تلفن همراه سازگار باشد. از دست دادن نیمی از مخاطبان شبیه یک فاجعه هست.