پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه چه کاربردی دارد؟)

ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه چه کاربردی دارد؟)

ورق گالوانیزه جزء ورق هایی است  که به واسطه پوشش لایه روی برروی آن، مزایای قابل قبولی را به خود اختصاص داده است و  این ورق ها را با یک طول عمر بسیار بالا و کیفیت عالی تولید می کنند و در مقابل انواع ساییدگی و خوردگی کیفیت و استاندارد قابل توجهی را از خود نشان می دهد.

 

روش های متفاوتی برای گالوانیزه سازی وجود دارد که گالوانیزه گرم یکی از این روش های کاربردی به حساب می آید. گالوانیزه سازی صددرصد می‌تواند از هرگونه زنگ زدگی ورق جلوگیری نماید تا در طولانی مدت بتواند با کیفیت بالا  مورد استفاده قرار گیرد.

 

ورق گالوانیزه چه کاربردی دارد؟

در مورد کاربرد انواع ورق گالوانیزه امروزه در ساختمان سازی برای اجزای گوناگون از این ورق استفاده می شود و همچنین برای چارچوب های فولادی برای فرم بندی به راحتی می‌توان از ورق های گالوانیزه نیز استفاده متفاوتی را در نظر گرفت. برای انواع بدنه و اجزای خودرو نیز به واسطه ورق های گالوانیزه استحکام و استاندارد بالایی را می توان مورد ارزیابی قرار داد.

 

لوله‌های انتقال نفت و گاز نیز بدون هیچگونه مشکلی می توانند برای انتقال مایعات و سیالات خود از این ورق استفاده کنند و حتی در بین انواع لوازم و کالاهای برقی این ورق، جایگاه خاصی دارد که برای ساخت سمپاش، آبشخور، بدنه خودرو، فیلتر هوا، مخازن روغن و لوله های اگزوز، کانال های الکترونیکی و بسیاری از موارد دیگر نیز می‌توان بر روی ساختار ویژه و کلیدی ورق گالوانیزه حساب کرد.

 

پلیت گالوانیزه چه مزایایی دارد؟

پلیت گالوانیزه امروزه در انواع مختلف ضخامت مورد استفاده قرار می گیرد و به واسطه قابلیت بالایی که برای خم شدن دارد می توان در دو نوع نازک خود یعنی فول و ضخیم تر یعنی پلیت مورد استفاده قرار گیرد.حتی اگر بر روی پلیت بتوان فرآیند گالوانیزه سازی را انجام داد به آن پلیت گالوانیزه گفته میشود که با دو استاندارد خاص می توان به شکل دهی و فرم دهی و حتی کشش ورق گالوانیزه پرداخت و عمدتا از پلیت گالوانیزه به خاطر هزینه نگهداری بسیار پایینی که دارد.

 

و همچنین دوام بالا بسیار استفاده می کنند و تمامی استاندارد های روز جهانی در تولید پلیت وجود دارد که به خاطر داشتن یک پوشش عالی می تواند در مقابل بسیاری از عوامل طبیعی با دوام عمل کند و ساختار خاصی را به نمایش می گذارد. قابلیت جوشکاری و رنگ پذیری را نمی توان به هیچ عنوان نادیده گرفت.

 

ورق گالوانیزه سقفی چه طرح هایی را ارائه می دهد؟

ورق گالوانیزه سقفی یکی دیگر ساختار های ورق های گالوانیزه است که می‌تواند در مقابل نور خورشید و بسیاری از شرایط جوی استاندارد و دوام بالایی را از خود نشان دهد. اشکال متفاوت این ورق در انواع کرکره و سینوسی امروزه بسیار مورد استفاده است و حتی جهت زیباسازی نمای ساختمان می تواند انتخاب مناسبی محسوب شود که در طرح های ذوزنقه، دامپا، شادولاین، کرکره، طرح سفال، فلاشینگ و لمبه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع ورق ها ، ورق سیاه ، ورق گالوانیزه ، ورق روغنی  و … با بازرگانی آهن یک در ارتباط باشید.

 

ورق گالوانیزه رنگی چیست؟

ورق گالوانیزه از جمله ورق هایی است که با یک روکش رنگی می تواند جزء جذاب ترین ورق های گالوانیزه به حساب آید و همچنین ویژگی هایی مانند قابلیت ضد آب بودن را در کنار یک نمای زیبا می توان از این ورق ها انتظار داشت.

ورق گالوانیزه (ورق گالوانیزه چه کاربردی دارد؟)

امروزه برای روکش وسایل خاصی مانند انواع یخچال فریزر و دیگر وسایل همچون ساخت کابینت از ورق های گالوانیزه رنگی استفاده می شود که البته در نمای ساختمان نیز این ورق کاربرد خود را نشان می دهد و به واسطه کیفیت، دوام و جنسی که دارد قیمت‌های مختلفی را برای آن در نظر می گیرند.

 

برآورد قیمت ورق گالوانیزه چگونه است؟

برای برآورد قیمت ورق های گالوانیزه کیلویی در ابتدا نوسانات بازار دخیل هستند. در این بین، باید توجه داشت که مواد اولیه برای ساخت ورق های گالوانیزه با توجه به نوسانات ارزی جهانی مانند دلار خریداری می شود  با توجه به نوسانات ارزی جهانی قیمت ها همیشه تغییر می کنند.  اما در کنار این موارد وزن و کیفیت نیز از جمله عوامل کلیدی و مهم دیگر برای برآورد قیمت ورق گالوانیزه محسوب می شود.

 

چرا عملیات گالوانیزاسیون برای ورق فولاد مهم است؟

فولاد از جمله فلزهای پرکاربردی است که در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی را ایفا می کند و به همین دلیل کاربرد فراوانی را در حوزه‌های متفاوت می توان از فولاد انتظار داشت که برای استفاده در ساختار های متفاوت در روند های گوناگون مانند نورد می توان ضخامت و فرم خاصی را به فولاد هدیه داد.

 

این نکته را نیز باید به خاطر سپرد، انواع نورد به واسطه پارامترهای مختلف خود می توانند در یک تقسیم بندی خاص قرار بگیرند تا دمای فلز را به واسطه آن بتوان برای فرایند ساخت ورق های گالوانیزه در نظر گرفت و معمولا ورق گالوانیزه از جمله ورق هایی است که برای بالا بردن مقاومت ورق فولادی بر روی آن فرآیند گالوانیزاسیون انجام می دهند. وجود پوشش روی بر روی ورق باعث دوام در مقابل انواع رطوبت می شود.

 

یکی از پر مصرف ترین انواع ورق ها ، ورق st52 می باشد که می توانید برای اطلاع از قیمت آن با ما همراه باشید .

 

دلیل اهمیت ضخامت در تولید ورق گالوانیزه چیست؟

 ورق گالوانیزه در ابعاد گوناگون تولید می شود و یکی از معیارهای اصلی برای ابعاد این ورق توجه به ضخامت آن است؛ چراکه ضخامت بیش تر ورق باعث می‌شود تا دوام بالاتری در مقابل خوردگی داشته باشد و ۱۰۰ درصد وزن ورق افزایش پیدا می کند و بسیاری از ورق‌های گالوانیزه با ضخامت کوتینگ ۱۲۰ میلیمتری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

چکیده

پلیت گالوانیزه چه مزایایی دارد؟

 

مقرون به صرفه – دوام و مقاومت بالا  در برابر شرایط محیطی – قابلیت جوشکاری و فرم دهی –  هزینه پایین نگهداری امروزه استفاده از ورق گالوانیزه به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و روکش گالوانیزه صددرصد باعث جلوگیری از انواع خوردگی،

 

زنگ زدگی و ساییدگی می‌شود و این امر برای ساخت و ساز یک امر مهم به حساب می آید غچرا که در اجزای گوناگون ساختمان و همچنین ساخت پروفیل و بسیاری از لوازم خانگی از ورق های گالوانیزه استفاده می شود که با استانداردهای متفاوت ورق ها را تولید می کنند. انواع ورق های گالوانیزه رنگی و یا حتی گالوانیزه سقفی به واسطه ساختار خاص خود می‌تواند مزایایی فوق‌العاده‌ای را به نمایش بگذارد.