پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است 

افرد خارجی اجازه ورود به بسیاری از مناطق در جهان را ندارند و این مناطق به عنوان فوق سری شناخته می شود. بیشتر در مناطق تبت و چین می توان این مناطق را یافت. تبت یکی از حفاظت شده ترین مناطق در دنیاست که ورود به آن برای خارجی ها ممنوع است، در دنیا چه مناطق ممنوعه دیگری وجود دارد؟

 

چین، تبت، لهاسا، مقدس ترین مکان روی زمین برای بودایی ها؛ جایی که معبد جوکانگ، مهم ترین معبد بودیست ها در آن واقع شده و پیروان این آیین برای زیارت و انجام بعضی مناسب به آنجا سفر می کنند. هر روز تعداد زیادی از چینی های معتقد به بودا گرداگرد معبد طواف می کنند، رو به آن دعا می خوانند و عبادت می کنند.

 

خادمان معبد هم میان مردم می چرخند و ظرف هایی را می گردانند که از آن ها دودهایی با بوی تند بلند می شود؛ بویی که هوای اطراف معبد را سنگین می کند.در سال های اخیر اما کمتر آدم خارجی ای توانسته این تصاویر را از نزدیک ببیند و اگر هم توانسته از دور بوده و اجازه نزدیک شدن به معبد و حرف زدن را نداشته است.

 

دولت کمونیست چین در بیش از نیم قرن گذشته تدابیر امنیتی سختی را برای وورد خارجی ها به تبت اجرا کرده و هر کس که می خواهد وارد این منطقه شود، باید ثبت نام کند و بعد از مدت ها با شرایط ویژه ای وارد آن شود.حالا بعد از مدتی طولانی یک گروه از خبرنگاران توانسته اند به این بخش ممنوع خاک چین سفر کنند و مشاهداتشان را برای دیگران تعریف کنند؛

 

مواردی که البته تنها منحصر به تبت نیست و نقاط دیگری هم در دنیا وجود دارند که به شدت تحت تدابیر امنیتی هستند و هرکسی امکان ورود به آن ها را ندارد.تبت سال هاست که منطقه ای ناآرام به حساب می آید و خواستار جدایی از چین بوده است. از سال 1951 اما دولت کمونیست کنترل کامل این منطقه را به دست گرفت

 

که باعث شد ناآرامی ها بیشتر از قبل شود. این اعتراضات تا سال 1959 و یک شورش ادامه پیدا کرد که با سرکوب شدید دولت کمونیست مواجه شد و همین شبب شد رهبر بودایی ها یعنی دالای لامای چهاردهم، تبت را ترک کند و به هند برود. سرکوب دولت ولی در این سال ها باعث نشده اعتراضات پیروان دالای لاما تمام شود و تنها از سال 2009 تا حالا 140 بودایی خودشان را در اعتراض به محدودیت ها آتش زده اند.

 

چنین اتفاقاتی باعث شده پکن از ورود خارجی ها به این منطقه جلوگیری کند و نگذارد تصاویر آن به بیرون درز پیدا کند.گردشگرانی که بخواهند برای بازدید به تبت بروند، باید حتما قبل از آن ثبت نام کنند و تنها در محدوده های زمانی خاصی که دولت چین تشخیص می دهد، وارد آن شوند. این وسط تنها در موارد معدودی به خبرنگاران اجازه ورود داده می شود و وقتی قرار باشد ان ها به تبت بروند، ماموران امنیتی همیشه در کنارشان هستند و تمام رفتارشان را زیر نظر دارند.

 

تنها مکان هایی که ماموران صلاح بدانند برای بازدید انتخاب می شود و این یعنی گشت و گذار در تبت حتی از کره شمالی هم سخت تر است. ماموران دولتی آن قدر مواظب خبرنگاران و گردشگران هستند که نگذارند آن ها حتی سوال اضافی از کسی بپرسند. برای همین وقتی خبرنگاران به دیدار یکی از مقامات تبت رفته اند، اجازه هیچ سوالی نداشته اند و آقای مسئول 80 دقیقه بدون توقف در مورد خوشحالی مردم و خوب بودن اوضاع برای آن ها صحبت کرده است.

 

مواردی که خود خبرنگاران هیچ وقت به چشم ندیده اند. حتی زمانی که از ماموران خواسته شده به خبرنگاران اجازه دهند به معبدی در نزدیکی مرز با هند بروند، آن ها پاسخ داده اند چنین معبدی با آن ها فاصله بسیار زیادی دارد، در حالی که نقشه گوگل فاصله را تنها 24 کیلومتر نشان می داده است.

 

اکنون در چین نژاد «هان» بیشترین فراوانی را دارد و حضور این قوم در تبت یکی از مواردی است که باعث شده هر روز درگیری هایی ایجاد شود. تا دهه 60 میلادی عده افراد این قوم در تبت تنها 39500 نفر بوده حالا اما این عدد به بیش از 245 هزار نفر رسیده و این یعنی دولت مرکزی می خواهد با افزایش نژاد هان در تبت اکثریت را به هم بزند.

 

حالا در شغل های دولتی کسانی که از نژاد هان باشند، نسبت به تبتی ها درآمد بیشتری خواهندداشت و از حقوق اجتماعی بالاتری برخوردار هستند و البته بیشتر مناصب مهم در تبت هم در دست آن هاست.غیر از تغییر نژاد، مدرن کردن تبت، مورد دیگری است که پکن می خواهد از طریق آن، فرهنگ تبتی ها را تغییر دهد.

 

حالا در لهاسا بزرگراهی در حال ساخت است که کاملا مدرن و به روز طراحی شده و مسیری را که پیمودن آن الان در میان گل و لای نه ساعت زمان می گیرد به اندازه نیم ساعت کوتاه کند. حضور خود چینی ها در تبت و آشنایی مردم و جوانان تبت با دنیای مدرن یکی از نگرانی های بزرگان بودایی و قدیمی های این منطقه است که می ترسند

 

این طوری دیگر جوانان بی خیال مبارزه و مقابله شوند و در سال های آتی تبت کاملا شبیه به دیگر استان های چین شود؛ مکانی خنثی و بدون خطر برای دولت کمونیست.

 

سائوپائولو؛ جزیره مارها
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

چهار هزار گونه از سمی ترین مارهای دنیا در این جزیره کوچک نزدیک «سائوپائولو» زندگی می کنند که سم بعضی از آن ها می تواند گوشت انسان را آب کند! حضور این همه مار یک جا باعث شده دولت برزیل ورود افراد را به آن ممنوع اعلام کند.

 

نیواورلئان؛ باشگاه 33
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

مرکز شهر نیواورلئان، جایی که یکی از اولین ساختمان های دیزنی لند توسط والت دیزنی ساخته شد. ساختمانی که در اصل یک رستوران است با دری آبی رنگ اما ورود به آن برای هر کسی آزاد نیست و اسرار بسیاری در مورد آن وجود دارد. تنها افراد مهم و چهره های مشهور می توانند وارد این باشگاه شوند

 

و برخی معتقدند عدد 33 آن به باورهای ایلومناتی و خرافات ربط دارد. کسانی که برای ورود به این اتاق ثبت نام کرده اند حداقل باید 14 سال در صف بایستند و البته 40 هزار دلار هم برای نام نویسی پرداخت کنند. تازه هر سال 27 هزار دلار دیگر هم به مبلغ اولیه اضافه می شود.

 

سوالبارد؛ مرکز نگهداری دانه های حیاتی
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

این مرکز قرار است جایی باشد برای نگهداری از دانه های گیاهی و طوری طراحی شده که هزاران سال بعد هم محتویاتش سالم بمانند. برای همین زیر انبوهی از صخره و یخ ساخته شده تا اگر روزی برق هم قطع شد، دانه ها یخ زده باقی بمانند.

 

واتیکان؛ کتابخانه واتیکان
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

تنها افراد معدودی در دنیا هستند که اجازه ورود به این کتابخانه را دارند؛ جایی که کتاب هایی با ارزش بسیار بالا از لحاظ قیمتی و البته اطلاعاتی در آن نگهداری می شود. کتاب هایی دستنویس به جا مانده از تمدن مایا تا کتاب هایی اسرارآمیز که داستان های زیادی درباره محتویاتشان وجود دارد.

 

پیونگ یانگ؛ اتاق 39
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

این اتاق در دفتر حزب کمونیست در پیونگ یانگ واقع شده و هیچ کس نمی داند دقیقا چه اتفاقی در آن رخ می دهد. شایعات اما از حفاظت شدیدش خبر می دهند و همین یعنی جای مهمی است. البته کره شمالی خودش کلا جای امنیتی است و ورود به آن اصلا کار راحتی نیست.

 

مونتینیاک؛ غارهای لاسکو
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

نقاشی هایی که در این غار وجود دارند، احتمالا مربوط به 17 هزار سال پیش و انسان های اولیه هستند. همین باعث شده از سال 1963 دولت فرانسه بازدید از آن را برای عموم ممنوع کند. هر چند شایعاتی هم درباره این غار و تاثیرات مرموزش بر آدم ها وجود دارد.

 

کنتاکی؛ فورت ناکس
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

محل ذخیره اصلی طلاهای آمریکا این جاست. میلیاردها دلار طلا در مرکزی در عمق زمین نگهداری می شود که بیش از 30 هزار سرباز از آن حفاظت می کنند و هلی کوپترهای نظامی همواره بر فرازش در حال پرواز هستند. گفته می شود در اصلی این مخزن، یک در بیست و دو تنی احتمالا فولادی است که در مقابل هر ضربه و انفجاری مقاوم است.

 

کالیفرنیا؛ بیشه بوهمیا
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

نزدیک به 150 سال است که تابستان هر سال تعدادی از افراد قدرتمند دنیا در عرصه سیاست به کالیفرنیا می روند تا در یک جلسه عجیب شرکت کنند؛ جایی که فقط مردان می توانند واردش شوند و گفته می شود تصمیمات مهمی درباره پروژه هایشان در دنیا آن جا گرفته می شود؛

 

تصمیماتی از قبیل پروژه منهتن که به ساخت سلاح های اتمی منجر شد. تاکنون افراد غیرمرتبط کمی توانسته اند به بوهمیا بروند و از آن جا و مراسم خاصش داستان های شگفت آور تعریف کنند.

 

نوادا؛ ناحیه 51
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

یکی از مرموزترین و امنیتی ترین مکان های روی زمین که دولت آمریکا تا سال 2013 وجود آن را انکار می کرد. گفته می شود این منطقه، مکانی برای آزمایش های سری وزارت دفاع آمریکاست. هرچند برخی شایعات می گویند آدم فضایی ها در آن نگهداری می شوند.

 

آتلانتا؛ گنجینه کوکاکولا
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

 به گزارش پارس ناز فرمول ساخت کوکاکولا آن قدر مهم و سری است که برای نگهداری از آن کلی تدابیر امنیتی در نظر گرفته شده است و یک محفظه بسیار پیشرفته برای حفاظت از آن ساخته شده که افراد بسیار کمی می توانند واردش شوند و احتمالا نگاهی دوباره به ترکیبات کوکاکولا بیندازند.

 

اتاق خواب ملکه انگلستان
ورود افراد خارجی به این مناطق ممنوع است

سال 1982، مردی به نام مایکل فاگان توانست از دیوارهای چهار و نیم متری کاخ باکینگهام و از بالای نرده های آهنی برق دار بگذرد و خودش را به اتاق خواب ملکه برساند. او خیلی راحت لب تخت نشست و در حالی که ملکه خواب بود یک فنجان چای هم نوشید. بعد از این اتفاق از سرنوشت فاگان اطلاع خاصی در دست نیست. اما اتاق ملکه تبدیل به یکی از امنیتی ترین اتاق های جهان شد که هیچ کس نمی تواند نزدیکش شود.