پارس ناز پورتال

قاصدک 24

این وسایل را در خانه حتما باید بشویید

این وسایل را در خانه حتما باید بشویید

این وسایل را در خانه حتما باید بشویید 

بعضی  از وسایل در منزل میباشند که ما کمتر به نظافت انها دقت میکنیم، اما حتما باید مورد شستشو قرار گیرند و ما آنها را به شما معرفی میکنیم. همۀ افراد به بهداشت و پاکیزگی آشپزخانه و سرویس بهداشتی اهمیت میدهند؛ اما جاهایی هم وجود دارد که در محدوده بهداشتی شما جای نگرفته هست.

 

تعداد زیادی از اشیا در اطرافتان وجود دارد که هرگز آن‌ را نمی‌شویید و کاملاً آلوده هست. در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره و راه حلی برای تمیز کردن هر یک ارائه می‌کنیم.

 

این 5 وسیله در منزل تان که حتما باید شسته شوند!!
• بالش ها
آیا تاکنون با بینی گرفته یا سردرد خفیف از خواب بیدار شده‌اید؟ نتایج مطالعه اي درمورد بالش هاي نو و بالش هاي قدیمی نشان میدهد که حداقل یک یا دو نوع باکتری مربوط به آسم یا مریضی‌هاي دیگر در هر دو نوع بالش وجود دارد. بعضی از بالش‌ها نیز ده‌ها نوع موجود چندش آور داشته هست.

 

سلول‌هاي مرده پوست، کرم‌هاي ریز، خاک و قارچ نیز در بالش‌ها مخفی هست. همین طور موضوع تعجب آور دیگر این هست که بالش هاي مصنوعی نسبت به بالش هاي طبیعی آلودگی‌ بیشتری دارد.

 

چگونه بالش ها را تمیز کنیم
نحوه تمیز کردن بالش‌ها به نوع بالش بستگی دارد. اگر بالش از پر پرندگان پر شده هست، باید آن را به خشک شویی بدهید. اینکار اساس حساسیت را از بین خواهد برد. بالش‌هاي مصنوعی را نیز میتوان در خودرو لباس شویی شست. گذشته از اینکار برچسب راهنمای شست وشو روی بالش را بخوانید.

 

• ظرف نگه دارنده مسواک ها
طبق گزارشی، ۲۷ درصد ظروف نگه دارنده‌ مسواک، به باکتری هاي مریضی زا مثل استافیلوکوک آلوده هست؛ استافیلوکوک‌ها مریضی‌هاي گوناگونی مثل عفونت هاي پوستی موضعی مثل گل مژه را در انسان و حیوانات ایجاد میکند. همین طور این گزارش نوع ناشناخته اي از باکتری هاي مرتبط با اشریشیا کُلي یا E. coli را شناسایی کرد.

 

در واقع محققان پس از انجام آزمایش‌هاي گوناگون به این نتیجه رسیدند که ظرفی که مسواک هاي خود را در آن می گذارید، آلوده ترین محل در سرویس بهداشتی هست.

 

چگونه ظرف نگه داری مسواک ها را تمیز کنیم
محققان پیشنهاد میکنند ظرف نگه دارنده مسواک را با آب داغ و صابون بشویید یا دو بار در هفته آن را در خودرو ظرفشویی بگذارید تا شسته شود.

 

موبایل همراه
تلفن همراه در همۀ جا همراه شماست، روی میز و پیشخوان‌هاي مراکز عمومی گذاشته می شود و معمولاً گرم هست؛ همین موضوع اساس‌ مناسبی را برای رشد باکتریها و میکروب ها فراهم می کند. موبایل همراه شما آهنربای میکروب و آلودگی هست. صفحه شیشه‌اي صاف و صیقلی آن در واقع انتقال‌دهنده‌میکروب‌هاست.

 

چگونه تلفن همراه  را تمیز کنیم
برای تمیز کردن تلفن همراه  دستمال‌ هاي ضدعفونی‌کننده برترین انتخاب محسوب میشود. تلفن همراه خود را خاموش کنید و دستمال بکشید. تا زمانی که نم دستمال روی آن خشک نشده هست، موبایل را روشن نکنید.

 

• بندهای کفش
بندهای کفش‌ها نزدیک زمین هست و آلودگی‌ها و کثیفی‌هاي خیابان روی آن‌ها مینشیند. طبق یک تحقیق، کفش‌ها و بندهای آن میلیون‌ها ریزسازواره مثل ویروس‌ها و تک‌یاخته‌ها را در خود جای داده‌ هست.

 

چگونه بند کفش را تمیز کنیم
بندهای کفش خود را داخل آب داغ و صابون بگذارید یا زمانی که لباس‌هایتان را می‌شویید، آن‌ها را نیز در اتومبیل لباس شویی بگذارید. به دلیل داشته باشید که بند کفش ممکن هست به دور همزن خودرو لباس شویی بپیچد، این موضوع برای خودرو‌هاي نیمه‌خودکار صدق میکند. برای پیشگیري از این اتفاق، آن‌ها را داخل روبالشی یا جوراب بگذارید.

 

کیف دستی
 به گزارش پارس ناز کیف دستی شما نیز همه ي جا همراه شماست و هر روز حداقل چندبار در مکان‌هاي عمومی قرار می گیرد. طبق مطالعه اي در بریتانیا، یک کیف‌دستی معمولی از سرویس بهداشتی یک اداره معمولی کثیف‌تر و آلوده‌تر هست. بخش‌هاي آلوده‌تر کیف‌دستی بخش دستگیره و ته کیف هست.

 

چگونه کیف دستی را تمیز کنیم
تمیز کردن کیف‌ دستی به جنس آن بستگی دارد؛ اما اکثر آن‌ها را میتوان با دستمال مرطوب یا آب و صابون تمیز کرد. اگر جنس کیف شما پارچه‌اي هست، برترین گزینش خشکشویی هست.