جستجو در پارس ناز

وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک

چکیده : برای دریافت ویزای شینگن از طریق سفارت ایتالیا، در گام اول باید وقت سفارت ایتالیا رزرو نمایید تا بتوانید درخواست خود را ثبت کنید…

 

ایتالیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است؛ بنابراین برای ورود به ایتالیا باید ویزای شینگن داشته باشید. جهت اخذ این ویزا می‌بایست با در دست داشتن مدارک مربوطه به سفارت این کشور مراجعه کنید. منتهی سفارت ایتالیا به هیچوجه پذیرای مراجعه کنندگان بدون نوبت قبلی نخواهد بود.

 

 از همین رو قبل از هر اقدامی، باید ابتدا وقت سفارت ایتالیا رزرو کنید. وقت سفارت یک قرار ملاقات است که در طول آن شما می‌توانید درخواست خود مبنی بر صدور ویزا را ثبت نمایید. شایان ذکر است در حال حاضر خدمات کنسولی سفارت ایتالیا به یک شرکت واسطه به نام ویزامتریک واگذار شده است. در ادامه اطلاعات جامع‌تری درباره رزرو وقت سفارت کشور ایتالیا ارائه خواهد شد.

 

وقت سفارت ایتالیا؛ هر آنچیزی که باید درباره ویزامتریک بدانید!

 

وقت سفارت چیست؟

اگر متقاضی ویزا هستید، حتما با اصطلاحی به نام “وقت سفارت” مواجه می‌شوید! وقت سفارت یک قرار ملاقات است که جهت ثبت درخواست ویزا برای متقاضیان صادر می‌شود. همانطور که می‌دانید اخذ ویزا برای سفر به برخی از کشورها الزامی است. 

 

چنانچه بخواهید به این کشورها سفر کنید، باید ابتدا ویزای خود را دریافت کنید، در غیر این صورت از ورود شما به کشور مربوطه ممانعت خواهد شد. با دریافت وقت سفارت می‌توانید به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را جهت دریافت ویزای توریستی، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری یا انواع دیگر ویزا ثبت کنید. به عبارتی ساده‌تر وقت سفارت با هدف درخواست ویزا صادر می‌شود.

 

آیا من به وقت سفارت ایتالیا نیاز دارم؟

طبق قوانین شینگن شهروندان ایرانی برای ورود به کشورهای محدوده شینگن باید حتما ویزای شینگن داشته باشند. این ویزا از طریق 27 کشور عضو این پیمان قابل دریافت است. منتهی شما نمی‌توانید به دلخواه خودتان ویزای شینگن را از یک سفارت دریافت کنید.

 

 اگر قوانین شما را وادار می‌کند از کشور ایتالیا ویزای شینگن بگیرید، باید قرار ملاقات خود را نیز از طریق سفارت ایتالیا دنبال کنید. در این بخش لازم است ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

شماره

سوال

پاسخ

آیا به وقت سفارت ایتالیا نیاز دارم؟

1

آیا در زمان ورود به حوزه‌ی شینگن، تنها به کشور ایتالیا سفر می‌کنید؟

بله

خیر

سوال 2 و 3

2

در صورت مشخص بودن مدت زمان اقامت در هر کشور، بیشترین اقامت شما در کشور ایتالیا است؟

بله

خیر

3

در صورت نامشخص بودن مدت زمان اقامت در هر کشور، اولین مقصد شما کشور ایتالیا است؟

بله

خیر

 

جدول نشان می‌دهد که آیا شما به وقت سفارت ایتالیا نیاز دارید یا نه! برای مثال اگر در زمان ورود به حوزه شینگن به طور همزمان از فرانسه، آلمان و ایتالیا دیدن خواهید کرد، اما مدت زمان اقامت شما در هر کشور مشخص نیست، تنها در صورتی نیاز به وقت سفارت کشور ایتالیا خواهید داشت که اولین مقصد شما کشور ایتالیا باشد. چرا که در این صورت قوانین شما را وادار می‌کند ویزای شینگن خود را از سفارت ایتالیا پیگیری نمایید.

 

برای اشنایی با نحوه اخذ ویزای ایتالیا مقاله روبه رو را مطالعه نماییدد –>>> وقت سفارت ایتالیا 

 

امور کنسولی سفارت ایتالیا را ویزامتریک صادر می‌کند

زمان آن رسیده تا با یک اشتباه نسبتا رایج درباره‌ی وقت سفارت آشنا شویم. شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما امور مربوط به ویزای کشور ایتالیا را شرکت ویزامتریک انجام می‌دهد نه سفارت ایتالیا! بنابراین اصطلاح وقت سفارت نباید شما را به اشتباه بیندازد.

 

 زمانی که از وقت سفارت کشور ایتالیا صحبت می‌کنیم، با یک شرکت واسطه به نام ویزامتریک سر و کار خواهیم داشت. البته آن دسته از متقاضیانی که سال‌ها قبل به کشور ایتالیا سفر کرده‌اند، حتما می‌دانند پیشتر خدمات کنسولی ایتالیا توسط شرکت cox and kings ارائه می‌شد. با این وجود در حال حاضر این visametric است که این خدمات را به متقاضیان ویزا ارائه می‌دهد.

شرکت ویزامتریک

شرکت ویزامتریک

چگونه از ویزامتریک وقت بگیریم؟

یکی از رایج‌ترین سوالات درباره وقت سفارت، نحوه رزرو وقت سفارت ایتالیا ویزامتریک می‌باشد. سالانه دانشجویان، کارجویان، توریست‌ها و سرمایه گذاران زیادی به ایتالیا سفر می‌کنند. این افراد معمولا نمی‌دانند چگونه باید برای ثبت درخواست ویزای ایتالیا وقت سفارت بگیرند.

 

 همانطور که بدان اشاره کردیم، تمامی خدمات سفارت ایتالیا به ویزامتریک سپرده شده است. بنابراین شما باید برای گرفتن نوبت ملاقات از طریق این شرکت اقدام کنید. پروسه صدور وقت سفارت از طریق ویزامتریک کاملا آنلاین است. شما می‌توانید با ورود به سایت این شرکت برای خود وقت بگیرید. البته برخی از آژانس‌های مهاجرتی نیز وجود دارند که با گرفتن وقت سفارت کار شما را راحت می‌کنند.

 

مدارک وقت سفارت ایتالیا

پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا از ویزامتریک باید قبل از رسیدن زمان ملاقات، نسبت به جمع آوری مدارک مورد نیاز اقدام کنید. شایان ذکر است مدارک مورد نیاز به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد.

 

 البته برخی از مدارک هم برای تمام متقاضیان یکسان است. در ادامه لیستی از مدارکی که در زمان وقت سفارت باید به همراه داشته باشید، ارائه شده است. قبل از مراجعه به visametric حتما این چک لیست را بررسی کنید:

 

فرم درخواست ویزا

برگ رزرو وقت سفارت

پاسپورت (با دست کم 6 ماه اعتبار)

دو قطعه عکس

برنامه سفر (بلیط پرواز، واچر هتل)

بیمه سفر

گواهی سوء پیشینه

نامه تمکن مالی

مدارک تحصیلی و ریزنمرات (متقاضیان ویزای تحصیلی و کار)

مدارک کاری (متقاضیان ویزای کار)

مدارک مالی (متقاضیان سرمایه گذاری)

سایر مدارک مورد نیاز

 

*مدارکی که برای درخواست ویزای شینگن به سفارت ایتالیا ارائه می‌دهید، باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. در ضمن نیازی به گرفتن تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نیست. سفارت مدارک شما را تنها با برخورداری از مهر دارالترجمه رسمی قبول می‌کند.

 

مدت زمان تعیین وقت چقدر است؟

پاسخ به این سوال کمی تا حدودی پیچیده است. گاهی اوقات حجم متقاضیان ویزای ایتالیا افزایش پیدا می‌کند. معمولا با نزدیک شدن به بازگشایی ترم‌های دانشگاهی، جشنواره‌های تفریحی، روزهای خاص، تعطیلات و … این اتفاق رخ می‌دهد.

 

 در این مواقع وقت سفارت ایتالیا برای بازه‌های زمانی طولانی‌تری رزرو خواهد شد. اما گاهی اوقات تعداد متقاضیان بسیار کمتر است، در نتیجه قرار ملاقات شما زودتر رزرو می‌شود. با این حال می‌توان گفت میانگین مدت زمان انتظار متقاضیان از زمان درخواست وقت تا زمان مراجعه به کارگزاری چیزی حدود 10 تا 15 روز است.

 

مدت زمان تعیین وقت سفارت ایتالیا

مراجعه به visametric در زمان وقت سفارت

پس از آنکه وقت سفارت خود را از ویزامتریک دریافت کردید، باید در زمان ملاقات نیز به دفتر این کارگزاری مراجعه بفرمایید. حواستان باشد که اشتباهی به سفارت ایتالیا مراجعه نکنید، چرا که سفارت به هیچوجه پذیرای شما نخواهد بود.

 

 در زمان رسیدن وقت سفارت کافی است مدارک خود را برداشته و به دفتر کارگزاری ویزامتریک رفته و اقدامات لازم را انجام دهید. یادتان باشد شما شخصا باید برای درخواست ویزا اقدام کنید، چرا که طی کردن مراحلی نظیر انگشت نگاری و گرفتن تصویر بیومتریک برای متقاضی الزامی است.

 

آدرس کارگزاری ویزامتریک در تهران

خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان بیست و یکم، ساختمان شیراز، شماره 137، طبقه 1

 

خدمات ویزامتریک به متقاضیان ویزای ایتالیا

در زمان مراجعه به وقت سفارت ایتالیا، شرکت ویزا متریک خدمات خاصی برای متقاضیان در نظر گرفته است. حالا که می‌خواهید به این کارگزاری مراجعه کنید، بد نیست با خدمات مربوطه هم کمی تا حدودی آشنا شوید.

 

 در جدول زیر این خدمات به صورت کامل شرح داده شده است. ناگفته نماند تمام خدمات این کارگزاری به صورت غیر رایگان و پولی ارائه می‌شود. از طرفی هزینه این خدمات به صورت نقدی از متقاضی دریافت می‌گردد. این نکات را مدنظر داشته باشید:

 

خدمات اضافی ویزامتریک

هزینه (یورو)

خدمات اختصاصی

80

اختصاص باجه به متقاضی

32

وقت prime time

32.70

تکمیل نقص مدارک

16

بیمه

بسته به مدت زمان بیمه

کپی / پرینت

0.27

اطلاع رسانی از طریق تماس تلفنی

3

ارسال مدارک با پست

10.90

پست تضمینی

16.35

سرویس کمک رسانی

35

 

آیا پیگیری درخواست ویزا امکان پذیر است؟

بله، پاسخ مثبت است. در حال حاضر visametric قابلیتی را در سایت خود فراهم کرده که متقاضیان می‌توانند از طریق آن به راحتی پیگیر درخواست ویزای خود باشند. البته برای استفاده از این سرویس باید حتما رسیدی که در زمان وقت سفارت به شما ارائه می‌شود، در اختیار داشته باشید.

 

 اگر به رسید خوب نگاه کنید، متوجه می‌شوید یک کد پیگیری روی آن درج شده است. با استفاده از این کد می‌توان از روند صدور ویزا اطلاع یافت. تنها کافی است به سایت ویزا متریک رفته و از بخش “پیگیری درخواست” این کار را انجام دهید.برای اشنایی با نحوه اخذ ویزای آلمان و ایتالیا مقاله ویزامتریک را مطالعه نمایید.

 

نحوه پیگیری درخواست ویزای شینگن

 

وقت سفارت ایتالیا در یک نگاه

به طور کلی اگر قصد ورود به ناحیه‌ی شینگن را داشته باشید، می‌بایست برای دریافت ویزای این منطقه از یکی از 27 کشور عضو ناحیه اقدام کنید. به این موضوع اشاره کردیم که کشور مربوطه را قوانین انتخاب می‌کند نه متقاضی! اگر قوانین شما را مجاب می‌کند که ویزای خود را از سفارت ایتالیا دریافت کنید،

 

می‌بایست با دریافت وقت سفارت پیگیر صدور ویزای خود باشید. البته همانطور که گفتیم، خدمات سفارت ایتالیا به کارگزاری ویزامتریک واگذار شده است. بنابراین شما برای درخواست ویزا با این شرکت سر و کار دارید و هیچ ارتباطی با سفارت نخواهید داشت.

 

پس از رزرو قرار ملاقات کافی است مدارک مورد نیاز ویزا را با توجه به علت سفر خود جمع آوری کنید. مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. در نهایت با در دست داشتن مدارک می‌توانید در زمان تعیین شده به کارگزاری visametric مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر صدور ویزا ثبت کنید. خوشبختانه امکان پیگیری درخواستتان از طریق سایت کارگزاری وجود دارد.