پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ویتامین های ضروری که باید به نوزادان داده شود

ویتامین های ضروری که باید به نوزادان داده شود

ویتامین های ضروری که باید به نوزادان داده شود 

کودکان باید ویتامین لازم برای بدن خودرا دریافت کنند و این والدین هستند که باید به این نکته توجه داشته باشند. مصرف ویتامین هاي گروه ب برای نوزادان زیر شش ماه توصیه نمیشود.از هنگام تولد تا دو سالگی توصیه میشود کودکان از “ویتامین آ +د” استفاده نمایند

 

مصرف ویتامین هاي گروه ب برای نوزادان زیر شش ماه توصیه نمی‌شود چرا که در تعداد زیادی از موارد موجب حالت تهوع و استفراغ آنها می‌شود.

 

مصرف این ویتامین ها برای نوزادان عادی توصیه میشود
کودکان بیمار باید تحت نظر دکتر ویتامین مصرف کنند، کودکان شش ماه تا دو ساله باید مولتی ویتامین مصرف کنند که شامل هزار و 500 واحد بین المللی ویتامین آ و 400 واحدبین المللی ویتامین د است. مصرف آهن برای کودکان زیر 2 سال ضروری است در غیر این صورت از هوش آنها کاسته می‌شود.

 

بعد از دوسالگی کودکان مانند قبل از دوسالگی به ویتامین احتیاج ندارند و مصرف ویتامین باید با توجه به موقعیت کودک و صلاحدید دکتر باشد ،برای مثال بهتر است کودکانی که ضعیف هستند روی و کودکان کوتاه قد زینک مصرف کنند.کودکان باید درسن یک و 2 سالگی آزمایش خون و ادرار بدهند تا کمبود ویتامین و کم خونی بدن آنها شناسایی شود آنگاه طبق دستور دکتر ویتامین هاي مکمل مصرف کنند.