پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

پرخوری و راه حل آن چیست؟

مجموعه : رژیم و تغذیه
پرخوری و راه حل آن چیست؟

پرخوری و راه حل آن چیست؟

پرخوری یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاق شدن است. اگر بتوانید پرخوری تان را نظارت کنید می توانید از چاق شدنتان جلوگیري کنید.

 

اکثر اوقات, وقتی حواسمان به غذایمان نیست, پرخوری میکنیم. مثلاً زمانی که جلوی تلویزیون نشسته‌ایم, یا در حال گفتن و خندیدن با رفقایمان هستیم. پس باید چه کار کرد؟ خب معلوم است, پیشنهادات ما را درنظر بگیرید و حواس تان را جمع کنید. برای جلوگیري از پرخوری می بایستی از چند تکنیک استفاده کنید.

 

روی غذا خوردن تمرکز کنید

اگر هنگام غذا خوردن, تمرکزتان روی غذا نباشد, بازرسی خودرا از دست خواهید داد. کار سختی است, اما برترین کار برای پیش گیری از پرخوری, این است که حواس تان رابه غذایتان بدهید. به تمام لقمه‌هایي که میخورید دقت کنید, آنگاه خواهید دانست چه زمانی دیگر نباید ادامه دهید.

 

بیشتر آب بنوشید

خب دیگر نیازی نیست از اهمیت آب برایتان بگوییم. اما جالب است بدانید, غالباً اوقاتی که بدن ما تشنه است, ما به اشتباه فکر میکنیم گرسنه‌ایم! پس از حالا به بعد, هر زمانی احساس کردید کمی گرسنه هستید, یک لیوان آب بنوشید.

 

میوه بخورید

حتماً نباید انرژی غذا زیاد باشد تا سیر شوید, بلکه حجم غذا مهم است. پس شما میتوانید در روز خودتان رابا میوه‌ها و یا سبزیجات هم سیر کنید, و دقیقا همان احساسی را داشته باشید که وقتی با غذا خوردن سیر می شوید. حالا اگر دوست دارید زودتر سیر شوید, میوه‌ها و سبزیجاتی که فیبر بیشتری دارند مصرف کنید.

 

وعده‌ هاي خوراکی را افزایش دهید

وقتی تعداد وعده‌هایتان افزایش پیدا کرده, اما از حجم آن ها کاسته شود, تدریجی حجم معده شما کوچک خواهد شد. بهمین علت, دیگر میل و توانایی پرخوری را از دست خواهید داد. این, یکی از مهم ترین رازهای پیش گیری از پرخوری است.