پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

پنج نکته حیاتی در انتخاب آتلیه عکاسی

پنج نکته حیاتی در انتخاب آتلیه عکاسی

روزهای پراسترس عروسی تکرار نشدنی هستند؛ روزهایی که دیگر برنمی‌گردند و تنها خاطره‌ای از آنها با ما میماند. با این حال ثبت این خاطرات در جایی غیر از حافظه‌مان بعید نیست. امروزه آتلیه‌های زیادی خدمات عکاسی و فیلمبرداری ارائه میدهند؛ از عکاسی فرمالیته گرفته تا فیلم برداری مراسم ازدواج.

 

انتخاب آتلیه عکاسی مناسب با وجود تعداد روزافزون آتلیه‌های حرفهای، کاری دشوار است. در ادامه به پنج نکته‌ی اساسی در انتخاب آتلیه عکاسی عروسی اشاره می‌کنیم تا زیباترین شب زندگیتان را بدون نگرانی درباره‌ی ثبت خاطرات سپری کنید. با بیاتو عروسی همراه باشید.

 

1- تجهیزات حرفهای آتلیه عکاسی

 

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که برای انتخاب آتلیه عکاسی یا آتلیه عروس باید در نظر گرفت، تجهیزات عکاسی و فیلم‌برداری حرفهای و پیشرفته است. وجود دوربینهای متنوع عکاسی و فیلم‌برداری، هلی شات (تصویربرداری هوایی)، موی کم، دستگاه لرزش گیر رونین، کرین، اسلایدشو، بک لایت، ویدئو پروجکشن و … در یک آتلیه عکاسی عروسی در کیفیت عکاسی فرمالیته و عروسی اثر دارد.

 

یک آتلیه عروس حرفه‌ای میتواند با داشتن تجهیزات گفته شده و همچنین تجهیزات تدوین و سخت افزاری، خدمات ویژه‌ی دیگری را هم برای شما در عکاسی عروسی در نظر بگیرد؛ آلبوم دیجیتال، طراحی کارت دعوت دیجیتال، ساخت سایت یادبود عروس و داماد، رتوش فیلم، لایت باکس و … از جمله خدماتی است که آتلیه عروس انتخابی شما می‌تواند ارائه دهد.

 

البته توجه داشته باشید که بر اساس انتظار شما از نتیجه عکاسی، شاید نیازی به همهی این امکانات هم نباشد؛ پس وسواس را کنار بگذارید. همه تجهیزات نام برده شده شاید برای عکاسی فرمالیته شما لازم نباشد یا با بودجه‌ی شما همخوانی ندارد.

 

البته که هر چه امکانات بیشتر باشد، عکاسی حرفهایتری خواهید داشت اما بدون برخی از این امکانات هم میتوان نتیجه‌ی دلخواه را گرفت.یادتان باشد قبل از بستن قرارداد با آتلیه عکاسی ، به طور کامل انتظارات خودتان را از نتیجهی عکاسی برای عکاس و آتلیه توضیح دهید.

 

2- مهارت و تجربه ی عکاس

هرچقدر هم تجهیزات یک آتلیه عکاسی ، حرفهای و بی‌نقص باشد، عکاس غیرحرفه‌ای و نابلد نمیتواند انتظارات شما از ثبت خاطرات را برآورده کند. یک عکاس حرفهای، نقطه قوت هر آتلیه عکاسی است. پیشنهاد بیاتو عروسی برای انتخاب هر چه بهتر عکاس عروسی، دیدن نمونه کارهای عکاس قبل از مراسم فرمالیته یا عروسی است.

 

سابقهی عکاس در انتخاب آتلیه عکاسی عروسی و فرمالیته بسیار مهم است؛ عکاسی که تجربهی عکاسی در آتلیه عروس یا فیلم‌برداری از مراسمهای ازدواج را دارد، میتواند انتظارات شما را از آنچه به عنوان یادگاری از مراسمهای خود دارید برآورده کند.

 

خلاقیت در ویرایش و تدوین عکس و فیلم به اندازهی مهارت در عکاسی و فیلم‌برداری اهمیت دارد. میتوانید دربارهی خلاقیت عکاس و آتلیه عکاسی از دیگران پرس و جو کنید یا نمونه کارهای عکاسی را از آتلیه بخواهید.

پنج نکته حیاتی در انتخاب آتلیه عکاسی

 

3- لوکیشن عکاسی فرمالیته

عکاس ماهر و تجهیزات پیشرفته مهم‌ترین بخشهای انتخاب آتلیه عروس است اما موارد دیگری هم هست که برای داشتن آلبوم عکسی کامل و فوقالعاده لازم است؛ محل فیلم‌برداری و عکاسی فرمالیته و عروسی یکی از همین موارد است.

 

آتلیه عروسی که باغ اختصاصی برای عکاسی داشته باشد، پکیج کامل‌تری را به عروس و داماد ارائه میدهد. برای انتخاب محل عکاسی، به بودجه، زیبایی باغ و فاصلهی آن تا محل زندگی توجه کنید.

 

عکاسی فرمالیته معمولاً در شهرهای شمالی یا شهرهای توریستی دیگر ایران، عکسهای زیباتری میسازد؛ اما برای عکاسی در باغها یا کنار ساحل این شهرها نیازی به مراجعه به آتلیه عکاسی آنها نیست؛

 

بسیاری از آتلیه‌ها علاوه بر تهران، در شهرهای دیگر ایران هم باغ اختصاصی دارند. فقط کافی است لیست لوکیشن‌ها را در سایت آتلیه عکاسی پیدا کنید و از بین گزینه‌ها، شهر یا باغ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

برای انتخاب محل عکاسی و فیلم‌برداری به فصل و آب و هوا هم توجه داشته باشید. آب و هوا همان قدر که روی لباس عروسی و فرمالیته اثر میگذارد، روی کیفیت عکاسی هم تاثیر دارد؛ مثلاً روزهای زمستان که کوتاهترند زمان کمتری برای عکاسی در اختیار شما قرار میدهند یا روزهای تابستان با آفتاب تند و مستقیم برای هر نوع عکاسی‌ای مناسب نیستند.

 

4- اعتقادات مذهبی عروس و داماد

یکی از نگرانیهای عروس و داماد در انتخاب آتلیه عکاسی مناسب، مرد بودن عکاس برای عکاسی فرمالیته یا عروسی با لباس باز است. بسیاری از آتلیه‌ها در ارائه خدمات خود، ذکر می‌کنند که برای خانواده‌های مذهبی، کادر خانم دارند؛

 

یعنی از فیلم‌بردار تا عکاس و … همگی خانم هستند. البته این به معنا نیست که این آتلیه‌ها کادری جز کادر خانم ندارند، بلکه با انتخاب شما و بسته به اعتقادات مذهبی شما فضایی راحتتر را برایتان فراهم میکنند.

 

تیم عکاسی و فیلم‌برداری خانم و باغ اختصاصی، فضای خصوصی امنی می‌سازد تا عکاسی فرمالیته یا عروسی به بهترین شکل انجام شود. بهتر است قبل از بستن قرارداد با آتلیه عکاسی دربارهی تیم عکاسی و شرایط باغ صحبت شود.

 

5- نمونه های قبلی آتلیه عکاسی

برای انتخاب آتلیه عکاسی ، پیشنهاد ما دیدن نمونه کارهای آتلیه است؛ بعضی از آتلیه‌ها حتی تست طراحی و روتوش هم دارند که کار را برای زوجها راحت‌تر میکنند. آتلیه‌هایی که تست روتوش یا طراحی دارند؛ تصور کلیای از عکس و فیلمی که قرار است به دستتان برسد، به شما ارائه میدهند.

 

حتماً از آتلیه عکاسی نمونه کار بخواهید؛ با این کار خیالتان از بابت سابقهی آتلیه و عکاس در عکاسی از مراسم‌هایی مثل عروسی راحت میشود و حتی می‌توانید سبک ویرایش موردعلاقه‌ی خود را هم از بین نمونه کارهای قبلی آنها پیدا کنید.

 

سخن پایانی

این روزها آتلیه‌های عکاسی پیشرفتهای زیادی کردهاند؛ دوربینهای عکاسی و نرم افزارهای ویرایش عکس روز به روز قابلیتهای بیشتری پیدا میکنند که در کیفیت و زیبایی عکاسی فرمالیته و عروسی تاثیر به سزایی دارد. وجود این همه آتلیه عکاسی و امکانات مختلف، باعث شده است برای انتخاب آتلیه عکاسی مناسب به مشکل بخوریم.

 

سایت بیاتو عروسی لیستی از آتلیه‌های عکاسی حرفهای به شما ارائه می‌دهد که میتوانید به سایت آتلیه عکاسی رفته و مستقیم با آتلیه در ارتباط باشید. با استفاده از امکانات سایت بیاتو عروسی، تخفیفهایی که آتلیه‌ها می‌گذارند را از دست نمی‌دهید و با مقایسهی قیمت، آتلیه عکاسی مناسب بودجه‌تان را پیدا میکنید.

 

تجربهی دیگران هم میتواند برایتان مفید باشد؛ از بخش نظرات سایت میتوانید نظرات زوجهای دیگر دربارهی پکیجهای مختلف آتلیه عکاسی موردنظرتان را بخوانید و سپس بهترین تصمیم را بگیرید.

 

در بیاتو عروسی علاوه بر آتلیه عکاسی میتوانید تالارهای عروسی، مزونهای لباس عروس و سایر تشریفات عروسی را مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید.