جستجو در پارس ناز

چالش های خرید بهترین نهال های گردو را پشت سر بگذارید!

چالش های خرید بهترین نهال های گردو را پشت سر بگذارید!

یکی از مشکلاتی که باغداران به نقل از معتبرترین وب سایت ها مانند ویکی پدیا، ویکی کشاورز، ویکی هو و نهالستان نهالوند همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند، خرید بهترین نهال گردو است.

 

خرید یک نهال خوب و پربار گردو بسیار اهمیت دارد، اگر شما از نهال های خوب و باکیفیت برای احداث باغستان خود استفاده نکنید، امکان اینکه به قول معروف به خاک سیاه بنشینید وجود خواهد داشت.

 

خرید یک نهال خوب در آینده باغستانی سرسبز به شما هدیه می کند و این اطمینان را از جانب ما دارید که در آینده ای نچندان دور با فروش گردوهای خوش طعم آن می توانید پول پارو کنید؛ پس اگر همواره دغدغه خرید بهترین نهال های گردو را در سر می پرورانید، چند دقیقه ای از وقت خود را در اختیار ما قرار دهید.

 

ما در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با بهترین نهال های گردوی موجود آشنا ساخته و در مورد ویژگی های یک نهال سالم اطلاعاتی در اختیار شما باغداران عزیز قرار دهیم. همراه ما باشید!

 

نهال های گردوی آمریکایی بهترین نهال های موجود

 

ایالات متحده آمریکا به واسطه آب و هوا و شرایط جوی مدیترانه ای که دارد، یکی از بهترین کشورها برای پرورش نهال های گردو به شمار می رود. معمولا نهال های آمریکایی از رقم نهال های پرباری هستند که امروزه بسیاری از باغداران برای به دست آوردن سود و ثروت زیاد به سراغ کاشت آن‌ ها می روند.

 

نهال های آمریکایی واقعا کیفیت بالایی داشته و بدون شک اگر شرایط محیطی برای رشد آنان محیا باشد ثمر زیادی می دهند. نهال گردو چندلر از بهترین نهال های بومی ایالات متحده آمریکا به شمار می رود.

 

این نهال ها جزو نهال های اصلاح شده قرار می گیرند و بهتر است بدانید که نهال های گردوی اصلاح شده از بهترین نهال های گردو هستند؛ چرا که نقاط ضعف آن‌ ها تقویت شده و نقاط قوتشان هم بهبود یافته است.

 

به قول معروف گفتنی نهال های اصلاح شده یک سرو گردن از نهال های دیگر بالاتر هستند و اگر می خواهید به باغستانی زیبا دست یابید، بهتر است حتما این نهال ها را در باغستان خود بکارید.

 

نهال های چندلر در ایالت کالیفرنیا برای اولین بار پرورش یافتند، این نهال ها به دلیل اصلاحات انجام شده روی نژادشان به سرعت در تمام نقاط دنیا به فروش رسیدند و امروزه می توان آن ها را جزو نهال هایی بسیار پرطرفدار دانست.

 

این نهال ها به دلیل داشتن میوه ای با مغز سنگین و پوست صاف و کاغذی جزو دسته نهال های اقتصادی قرار می گیرند. اگر تا پیش از این با شکستن میوه های گردو و جدا کردن مغز آن ها مشکل داشته اید و هر بار با خرید گردوهایی بی کیفیت از کرده خود پیشیمان شده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که این بار گردوی چندلر را امتحان کنید.

چالش های خرید بهترین نهال های گردو را پشت سر بگذارید!

توجه داشته باشید که برای حفظ سلامت و نگهداری از نهال های گردو باید آن ها را در ارتفاع مناسبی از سطح دریا قرار دهید، با توجه به اینکه نهال های چندلر تقریبا دیر گل بوده و می توانند در برابر سرمای بهار تاب بیاورند، می توان آن ها در ارتفاع 100 تا 1500 متر بالاتر از سطح دریا قرار داد.  

 

خبر خوب اینکه با کاشت نهال های جوان چندلر هم شما می توانند از هر نهال چیزی حدود 100 کیلو گردو برداشت کنید. هر اندازه که نهال شما بالغ تر شود، امکان برداشت میوه بیشتر هم وجود دارد.

 

معمولا نهال های چندلر تا 300 کیلو هم میوه می دهند، البته به شرطه ها و شروطه ها! زمانی نهال های چندلر کامل به بار می نشیند که بیشتر از 5 سال سن داشته باشند، انتظار باردهی زیاد از نهال های چندلر در سال اول یا دوم واقعا بی جاست.

 

nahalvand.com/product/walnut-chandler/

 

سرمایه گذاری ایمن با خرید نهال گردو

 

خیلی ها فکر می کنند با سرمایه گذاری روی طلا، سکه یا حتی دلار در آینده به یک میلیارد تبدیل می شوند و هر شب رویای رقابت با ایلان ماسک را در سر می پرورانند. اما با این حال ما مخالف چنین سرمایه گذاری هایی هستیم، حتی اگر واقعا قرار باشد به یک ایلان ماسک دیگر تبدیل شوید بازهم سرمایه گذاری روی طلای سبز که استعاره از خرید نهال است از نظر ما ایمن تر و بهتر خواهد بود.

 

سرمایه گذاری روی نهال تنها یک سرمایه گذاری ساده نیست و علاوه بر این که آینده شما و هفت نسل بعدتان را تامین می کند، می تواند مزایای دیگری هم برای شما به دنبال داشته باشد.

 

برای مثال کاشت نهال می تواند به سبزتر شدن زیستگاهمان زمین کند، شاید فکر کنید که نهال های گردو هم مانند انسان ها از اکسیژن استفاده می کنند و تاثیر چندانی روی پاکیزگی هوا ندارد.

 

اما کاملا در اشتباهید کاشت نهال های گردو می تواند تاثیرات زیست محیطی زیادی داشته باشد، کاشت هر گونه نهالی مساوی است با پرورش حشرات ریز و درشتی که برای محیط زیست مفید هستند.

 

علاوه بر این محض رضای خدا کدام انسانی را دیده اید که با گل و گیاه و درخت در تعامل بوده اما از نظر روحی، شخصی به هم ریخته باشد؟ رابطه نزدیک با گیاهان و درختان می تواند روی روحیه فرد تاثیرات زیادی بگذارد و او را از لحاظ روحی شاداب تر کند.

 

حال با توجه به این توضیحات وجدانتان را قاضی کنید، کدام نوع سرمایه گذاری بهتر است؟ سرمایه گذاری روی دلار و سکه یا نهال؟

 

 نهال های پربار بخرید!

 

اگر می خواهید پول زیادی از قبل خرید نهال و احداث باغ به جیب بزنید، باید حتما نهال های پرباری بکارید. علاوه بر نهال های آمریکایی چندلر، نهال هایی از کشور عشاق هم می توانند شما را به پول زیادی برسانند.

 

نهال گردو فرنور نوعی نهال بومی فرانسه است که جزو مناسب ترین نهال ها برای کاشت در مناطق و اقلیم های سردسیری قرار می گیرد. امکان کاشت این نهال ها تا ارتفاع 3000  متری بالاتر از سطح دریا وجود دارد. نهال های فرنور حداکثر تا 6 متر رشد می کنند و می توایند مطمئن باشید که این نهال ها جزو پربارترین نهال های موجود در بازار هستند.

 

اهل فن می دانند که یک نهال خوب چگونه است و اگر از آن ها بپرسید بدون شک نهال فرنور را به شما معرفی خواهند کرد؛ چرا که بیش از 60 درصد از میوه این نهال را مغز آن تشکیل داده و می توان گفت مغز درشتی دارد.

چالش های خرید بهترین نهال های گردو را پشت سر بگذارید!

طعم خوب، رنگ روشن و جدا شدن ساده مغز نهال از پوسته جزو محبوب ترین ویژگی های این نهال است. اگر می خواهید باغستان شما زود به بارنشیند، باید حتما در باغستان خود نهال فرنور بکارید. هر هکتار درخت فرنور، تقریبا 8 تن گردو تولید می کند و این واقعا شگفت انگیز است.

 

nahalvand.com/product/walnut-frenor/

 

با نهالوند سبزتر از همیشه باشید!

 

اگر می خواهید نهال خوب و سالم بخرید، اما به فروشندگان مختلف اعتماد ندارید ما به شما پیشنهاد می کنیم، به نهالوند مراجعه نمایید.

 

این اطمینان را از جانب ما خواهید داشت که نهالوند از معتبرترین توذیع کنندگان نهال های شناسنامه دار گردو در ایران است. نهال های نهالوند از کارت سلامت و کارت قرنطینه هم برخوردار بوده و تمامی آن ها با ضمانت بازگشت واقعی کالا عرضه می شوند.

 

برای این منظور هم تنها کافی است که به وب سایت نهالوند با نشانی nahalvand.com مراجعه کرده یا حتی با کارشناسان خبره این مرکز معتبر با شماره تماس های 09144801930 / 09144801940 ارتباط برقرار نمایید.