جستجو در پارس ناز

چطور شیشه خم لمینت تقلبی را تشخیص دهیم؟

چطور شیشه خم لمینت تقلبی را تشخیص دهیم؟

مثالی بهتر از شیشه برای رساندن مفهوم شکنندگی نمی‌توانیم پیدا کنیم! معماران قدیم با آن هنر بدشانس بودند که نمی‌توانستند به مانند حالا به صورت گسترده از شیشه استفاده کنند و خبری از شیشه خم هم نبود و شیشه فقط به صورت صاف موجود بود!

 

اما دیگر شیشه‌ها هم مثل گرگ بالان دیده شده‌اند! شاید زمانی نه چندان دور تصور اینکه شیشه نشکن شود ، هم سخت بود. اما امروز دیگر با تولید شیشه لمینت ، ضعف شیشه‌ها پوشانده شده است. به خصوص مدل‌هایی مثل شیشه خم لمینت در کنار مدرن بودن مقاوم هم هستند.

 

در این مدل از دو لایه شیشه‌ای سکوریت استفاده می‌شود و بین آن‌ها طلق pvb قرار می‌گیرد. به این صورت شیشه بسیار مقاوم می‌شود. هنگام شکستن هم تکه‌های آن در جای خود باقی می‌مانند و پخش نمی‌شوند.خلاصه اینکه همه جوره می‌توانیم روی شیشه لمینت حساب باز کنیم.

 

حتی می‌توانیم روی آن ورزش کنیم یا به جای کیسه بوکس از آن استفاده کنیم. اما اصلا از کجا معلوم که شیشه خریداری شده ما از نوع لمینت باشد؟ آیا می‌توان به سبک بعضی‌ها که در پیدا کردن هندوانه قرمز و شیرین استاد هستند ( و اغلب هم هندوانه‌ای سفید و بی‌مزه نصیبشان می‌شود!) ، کیفیت شیشه را تشخیص داد؟

 

تصور کنید که برای خرید شیشه خم لمینت هزینه کرده‌اید و تازه به آن هم اطمینان دارید اما شیشه از نوع لمینت نیست. عجب افتضاحی! در این مقاله شیشه لمینت را بررسی می‌کنیم و راه‌های شناخت شیشه لمینت از انواع دیگر شیشه. آیا شیشه شما واقعا از نوع لمینت است؟

 

به این شکل شیشه لمینت را بشناسید

1- اگر از کنار شیشه لمینت به آن نگاه کنید چند لایه بودن آن مشخص است.

شکل شیشه لمینت

2- اگر به شیشه لمینت ضربه بزنید صدای متفاوتی نسبت به شیشه سکوریت و ساده دارد. نه همانطور که بعضی‌ها به هندوانه ضربه می‌زنند! با توجه به وجود لایه طلقی ، هنگامی که به شیشه لمینت ضربه می‌زنید صدای خفه‌تری می‌شنوید.

 

3- شاید یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت شیشه لمینت توجه به ضخامت آن است! با توجه به سه لایه بودن اصلا ممکن نیست ضخامتش از حدی کم‌تر باشد. حداقل ضخامت برای شیشه لمینت 4 میلی‌متر است و این یعنی اگر ضخامت شیشه شما کمتر باشد لمینت نیست!

 

4- شیشه لمینت مانند شیشه‌های دیگر تاب برنمی‌دارد و کاملا منسجم است. اگر دقت کرده باشید وقتی شیشه‌ را برمی‌داریم قسمت میانی آن حالت منسجم ندارد. خصوصا اگر ابعاد بزرگی داشته باشد در حالی که مدل لمینت این گونه نیست.

 

در نهایت بهتر است که شیشه لمینت را از یک مرکز معتبر خریداری کنید. چرا که کیفیت شیشه‌های لمینت می‌تواند خیلی متغیر باشد. به نحوی که بعضی از مدل‌های شیشه لمینت که قیمت گران‌تری هم دارند حتی در برابر ضربه گلوله مقاومت می‌کنند!