پارس ناز پورتال

قاصدک 24

چند نکته درمورد آداب خرید کردن در بازار

چند نکته درمورد آداب خرید کردن در بازار

چند نکته درمورد آداب خرید کردن در بازار 

وقتی به خرید می روید از پارک خودرو تا بیرونآمدن از فروشگاه بهتر است تا نکات مربوط به خرید را رعایت کنید و یک شهروند خوب باشید. خرید کردن هم مثل بسیاری از رفتارهای اجتماعی آداب خودش را دارد که در اینجا به چند نکته قابل توجه در این باره می‌پردازیم.

 

هنگام رفتن به فروشگاه برای پارک خودرو یا از پارکینگ فروشگاه استفاده کنید یا خودرو را جایی پارک کنید که مزاحمتی برای همسایگان اطراف فروشگاه یا مغازه نداشته باشد. اگر خودروی خود رابه حالت اورژانسی برای انجام کار ضروری پارک می‌کنید برای دسترسی به شما حتما شماره تماس خود را روی شیشه جلو بگذارید.

 

قبل از رفتن به فروشگاه برای خرید حتما فهرستی از وسایلی که به آن احتیاج دارید با مشورت خانواده تهیه کنید. سعی کنید به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که امکان خرید همه چیز برای شمافراهم باشد.به کودکان خود بیاموزید که همراه والدین باشند و در سالن‌های فروشگاه به بازی مشغول نشوند.موقع خرید با سوال‌ها و درخواست تخفیف بی‌مورد فروشنده را آزار ندهید.

 

بهترین زمان برای خرید مواد خوراکی صبح اول هفته است چون تقریبا همه چیز تازه است.هنگام خرید لباس حتما بدنتان تمیز باشد تا هنگام پرو کردن بوی بدنتان به آن آغشته نشود، همین‌طور اگر آرایش دارید حتما آن را پاک کنید تا لکه‌ای روی لباس باقی نماند.

 

 به گزارش پارس ناز اگر زیاد خرید کرده و در صف صندوق ایستاده‌اید، بد نیست نگاهی به پشت سرتان بیندازید تا اگر شخصی با خرید کم ‌منتظر است، نوبت خود را به او بدهید.هنگام خرید از کیسه‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی استفاده کنید، زیرا کیسه‌های پلاستیکی برای طبیعت و محیط‌زیست بسیار مضر است و استفاده از آنها در بسیاری از جوامع پیشرفته منع یا با محدودیت همراه شده است.