پارس ناز پورتال

قاصدک 24

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند 

دین اسلام مورد علاقه بسیاری از ستاره های هالیوودی است به گونه ای که برخی از آن ها حتی به این دین گرویده اند و اکنون مسلمان هستند. 

 

جانت جکسون

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

او خواننده و بازیگر و خواهر خواننده معروف مایکل جکسون است. جانت جکسون متولد سال ۱۹۶۶ میلادی است. او در فوریه ۲۰۱۳ با ویسام المنا که یک بازرگان اهل قطر است ازدواج کرد و در ژانویه سال ۲۰۱۷ در سن ۵۰ سالگی نخستین فرزند خود را به دنیا آورد. این زوج نام پسر خود را “عیسی” گذاشتند. همین ازدواج بود که انگیزه او برای تغییر دین و گرویدن به اسلام شد.

 

دیو کپل

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

او هنرمند در زمینه طنز است و استنداپ کمدی‌هایش معروف بوده‌اند. علاوه بر آن نویسنده و تهیه‌کننده برنامه‌های اجرای استنداپ کمدی نیز می‌باشد. او در آگوست سال ۱۹۷۳ میلادی متولد شد و نام فرزندانش سلیمان و ابراهیم کپل هستند. او در سال ۱۹۹۸ میلادی به اسلام گروید.

 

او در مصاحبه‌ای در مه سال ۲۰۰۵ میلادی به نشریه تایم گفته بود که به طور معمول درباره دینش در محافل عمومی صحبت نمی‌کند با این حال، گفته بود که از نظرش این زیباست که مسیر صحیح را پیدا و انتخاب کرده است.

 

محمد علی کلی

چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

محمد علی با نام کاسیوس مارسلسو کلی جونیور، نام اصلی‌اش نیز شناخته می‌شد. او متولد ژانویه ۱۹۴۲ میلادی بود و به عنوان برترین بوکسور تاریخ بوکس در بخش سنگین وزن شناخته شده بود. محمد علی پس از گرویدن به اسلام در فعالیت‌های سیاسی نیز نقش داشت و امتناعش از شرکت در جنگ ویتنام نامش را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت.

اودر واکنش به اظهارات ضد‌اسلامی ترامپ رییس‌جمهوری فعلی امریکا گفته بود: «ما به عنوان مسلمان باید مقابل این آدم‌ها که می‌خواهند از اسلام برای رسیدن به هدف‌های مقطعی خودشان استفاده کنند بایستیم. این آدم‌ها، خیلی‌ها را از راه شناخت اسلام منحرف کرده‌اند. مسلمان‌های واقعی می‌دانند یا باید بدانند اسلام علیه هیچ‌کس نیست».

 

کریم عبدالجبار
کریم عبدالجبار بسکتبالیست مشهور تیم‌های میلواکی باکس و لس‌آنجلس لیکرز است که هم‌اکنون از بسکتبال خداحافظی کرده و در پلیس امنیتی آمریکا استخدام شده‌ است. او متولد آوریل ۱۹۴۷ میلادی در نیویورک است. در سال ۱۹۷۱ میلادی ‌به دین مبین اسلام گروید. نام او فردیناند لوییس السیندور جی. آر بود که مشابه با محمد علی کلی پس از گرویدن به اسلام نام را تغییر داد.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستندآیس کیوب
نام او اشی جکسون است که با نام هنری ایس کیوب شناهته می‌شود. متولد ژوئن ۱۹۶۹ میلادی است و رپر بوده است. متن آهنگ‌های او معمولاً خشن و سیاسی است و یکی از عضو‌های پایه‌ایی سبک گنگستا رپ شناخته می‌شود. او توسط ام‌تی‌وی هشتمین رپر برتر تمام زمان‌ها لقب گرفته است.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستندمطاع بیل
او رپر و متولد اکتبر ۱۹۷۷ میلادی است و به عنوان ناپلئون مشهور شده و شناخته می‌شود. او به اسلام گروید و اکنون به واعظی مذهبی و مروج دین اسلام تبدیل شده است. پیوستن او به دین مبین اسلام در سال ۲۰۱۰ میلادی صورت گرفت. او اکنون موزیک رپ را کنار گذاشته چرا که باور دارد مغایر با آموزه‌های اسلامی است. او در عربستان سعودی زندگی می‌کند و با باز کردن کافی‌شاپ در راس الخیمه زندگی‌اش را می‌گذراند.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستندماهرشالا علی
ماهرشالا علی بازیگر اهل آمریکا است. او از سال ۲۰۰۱ میلادی به این سو به بازیگری مشغول بوده است. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که او در آن نقش داشته است می‌توان به مورد عجیب بنجامین باتن، ۴۴۰۰، غارتگران، مکانی آن سوی کاج‌ها و سریال تلویزیونی خانه پوشالی اشاره کرد.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند

او نیز از جمله چهره‌های سرشناسی بود که علیه مواضع ضد‌اسلامی ترامپ اظهارنظر کرد. او یکی از نامزدهای کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد بوده است.

 

مایک تایسون
بوکسور پیشین آمریکایی است. او در بروکلین نیویورک در ژوئن سال ۱۹۶۶ میلادی متولد شد. یکی از جوان‌ترین قهرمانان بوکس حرفه‌ای سنگین وزن دنیا بود. او در دهه ۹۰ میلادی در زندان به دین مبین اسلام گروید. تایسون خود گفته بود که در زندان آثار مالکوم ایکس و کتاب‌های کمونیستی را مطالعه کرده و مسلمان شده و متحول شده است.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستندموس دف
خواننده و هنرمند آمریکایی متولد دسامبر سال ۱۹۷۳ میلادی در نیویورک است. او در سبک موسیقی هیپ هاپ فعالیت داشته است. او در سن ۱۳ سالگی با اسلام آشنا شد و در سن ۱۹ سالگی شهادتین را قرائت کرد و به طور رسمی به اسلام ایمان اورد.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستندالن برستین
ال برستین بازیگر آمریکایی و متولد نوامبر ۱۹۳۲ میلادی است. او زمانی که در اواخر دهه ۳۰ عمرش به سر می‌برد به دین اسلان گروید؛ آن هم در جریان سیر و سفری معنوی و عرفانی. مهم‌ترین فیلمی که او در آن بازی کرد جن گیر ساخت ۱۹۷۳ میلادی بود که بخاطر بازی در آن نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش زن شد.
چهره های مشهور هالیوودی که به دین اسلام پیوستند