پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

چه داروهایی موقع سفر نیاز می شود؟

چه داروهایی موقع سفر نیاز می شود؟

چه داروهایی موقع سفر نیاز می شود

همانگونه که دیده شده افراد کثیرالسفر همیشه علاوه بر لباس و کفش و وسایلی که همه ی برای سفر جمع میکنند یک بسته کمک هاي اولیه در سفر دارند، که در مواقع بحران بسیار انها را کمک می‌کند.

 

دراین مقاله می‌خواهیم درمورد بسته اي صحبت کنیم که در سفر بسیار کارا و مفید خواهد بودو بسیار در مدیریت هزینه ها و پیشگیری از آسیب و بیماری ها بشما کمک خواهد کرد. در قدم اول بهتر است بدانیم چه داروهایی باید با خود همراه ببریم؟

 

داروهای ضد تهوع

تعداد زیادی از افراد موقعاتومبیل سواری هاي طولانی یا پرواز هواپیما دچار احساس تهوع و سرگیجه میشوند. این حالت اگر شدت پیدا کند احتمالا در تمام طول سفر همراه شما خواهد بود.

 

بنابر این همراه داشتن قرص ضد تهوع در بسته کمک هاي اولیه در سفر برای التیام و یا حتی پیشگیری از چنین حالتی بسیار موثر خواهد بود.

 

داروهای ضد اسهال و یبوست

تغییرات آب و هوایی و یا چشیدن غذا هاي جدید ممکن است موجب تغییرات مزاجی در گردشگران شود. اصطلاحی که به آن آب به آب شدن می‌گویند ودر بعضی موجب یبوست ودر بعضی موجب اسهال می‌شود.

 

داروهای ضد اسهال و یبوست بشما کمک خواهد کرد تا با تغییر آب و هوا مزاج تان را هماهنگ کنید. این دسته داروها در سفر کمک می‌کند تا زودتر از سفری که آماده اید لذت ببرید.

 

داروهای ضد حساسیت

حساسیت ها همیشه قابل پیشبینی و تکرار پذیر نیستند و ممکن است سیستم دفاعی بدن به یک باره در تغییرات آب و هوا دچار اختلال شود و شما را دچار دردسرهای حساسیت کند.

 

علاوه بر این نیش حشرات مقصد و یا حتی گونه ناب گیاهی ممکن است بدن‌تان را دچار حساسیت کند. پس همراه داشتن داروهای ضد حساسیت در بسته کمک هاي اولیه در سفر می‌تواند کمک زیادی برای بهبودی شما و عدم نیاز مراجعه به دکتر انجام دهد.

 

پماد ضد قارچ و ضد باکتری

یکی از داروها در سفر ، پمادهای ضد قارچ و ضد باکتری می‌توانند کمک شایانی در کمک هاي اولیه در سفر داشته باشند. این پمادها از عفونی شدن زخمها و بریدگی جلوگیري می‌کنند و همینطور باعث کم شدن التهابات زخمها میشوند.

 

داروهای مسکن و تب بر

داروهای مسکن کمک زیادی به سردردهای ناشی از کم خوابی و یا تغییرات آب و هوایی خواهند داشت. اما اگر پرواز خارجی داریم، در همراه داشتن مسکن ها البته باید انتها احتیاط را داشته باشیم. داروهای مسکن و تب بر یکی از پرکاربردترین داروها در سفر است.

 

زیرا این داروها مخدر قلمداد میشوند ودر بعضی کشورها با محدودیت ودر بعضی دیگر به هیچ وجه اجازه همراه داشتن مسکن ها را ندارید. پس حتماً قبل از آماده سازی بسته کمک هاي اولیه برای سفرتان تحقیقات لازم رابه عمل آورید.

 

مصرف داروی-زیپمت

این داروها در سفر بسیار کمک کننده است، البته به یاد داشته باشید که اگر داروی خاصی مصرف میکنید و یا نیاز به تزریق هاي روزانه دارید باید توصیه نامه دکتر به همراه داشته باشید و تمامی داروها باید برچسب مخصوص داشته باشند وگرنه در فرودگاه وادار به تحویل انها خواهید شد و یا حتی ممکن است دردسرهای زیادی را متحمل شوید.