پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

رعایت یک سری روتین‌ها و اصول برای مراقبت از پوست، اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع اگر می‌خواهید که پوست شما همیشه شادابی و نشاط خود را حفظ کرده و بتوانید آن را در بهترین حالت داشته باشید، باید برخی از رفتار‌های صحیح را در برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنید.

 

این موارد در اکثر مواقع بسیار ساده و به همراه محصولاتی در دسترس و ارزان‌قیمت هستند و اگر تنها کمی حوصله به خرج دهید، به‌راحتی می‌توانید یک فرایند مراقبتی از پوست خود را برنامه‌ریزی کنید که در کوتاه‌مدت و میان‌مدت نیز تأثیرگذاری عالی خواهد داشت.در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به این روتین و نکات مهم مراقبت از پوست بیندازیم.

 

تکنیک‌های مراقبت از پوست

 

روش مراقبت از پوست، چیزی است که بیشتر ما در یک سطح حداقلی هر روز به کار گرفته و برخی از نکات ریزودرشت مربوط به آن را به طور پیش‌فرض می‌دانیم. اما دقت داشته باشید که اهمیت زیادی دارد تمام این نکات به شکلی درست و در کنار یکدیگر پیاده‌سازی شوند تا بهترین نتیجه را بتوان برداشت کرد. از جمله این نکات مراقبتی، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 

استفاده از محصولات آبرسان

شما ممکن است از کرم، واترژل، لوسیون، تونر یا هر محصول آبرسان دیگری برای پوست خود استفاده کنید. بسته به این که چه برندی را انتخاب می‌کنید، ممکن است نوع آبرسانی که مورداستفاده قرار می‌دهید، متفاوت باشند.بااین‌همه اهمیت زیادی دارد که حتما با درنظرگرفتن نوع پوست خود، بهترین محصول مرطوب‌کننده را انتخاب کرده و آن را به‌درستی به کار بگیرید.

 

برخی از برند‌های برتر، دارای آبرسان‌های 24 ساعته بوده و با یک‌بار استفاده از آبرسان روی پوست، تا 24 ساعت دیگر از تجدید محصول، بی‌نیاز خواهید بود. به‌علاوه باید سازگاری محصول با جنس پوست خود اعم از این که معمولی، خشک یا چرب باشد را در نظر بگیرید.

 

در میان محصولات پریم، گزینه‌هایی عالی برای مراقبت از پوست خود خواهید یافت که می‌توانند در حوزه آبرسانی به پوست و تأمین رطوبت موردنیاز آن نیز عالی عمل کنند.

 

شستشوی اصولی پوست

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد برای شستشوی پوست خود انجام می‌دهند، استفاده بی‌رویه از صابون‌های معمولی است. این در حالی خواهد بود که استفاده از صابون‌های معمولی برای شستشو دادن صورت، باعث آسیب رسیدن به بافت پوست شده و به‌مرورزمان موجب ایجاد چین و چروک‌های پوستی خواهد شد.

 

اگر یکی از انواع فیس واش در خانومی را انتخاب کرده و با خریداری و استفاده مستمر از آن، روتین شستشوی پوستی خود را تغییر دهید؛ نتیجه ایده‌آلی را مشاهده خواهید کرد.

 

به‌کاربردن ضدآفتاب مناسب

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

به‌کاربردن ضدآفتاب روی پوست یک موضوع بسیار مهم بوده که باید به آن به‌صورت جدی پرداخته شود. به جز این لازم است که ضدآفتاب مناسب پوست خود را انتخاب کرده و از آن به‌خوبی و به‌موقع روی پوست خود، استفاده کنید.

 

به طور مثال برای پوست چرب حتما باید به سراغ ضدآفتاب بدون چربی بروید. در غیر این صورت اگرچه از SPF (ضدآفتاب) برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه مضر نور خورشید استفاده می‌کنید، اما چربی آن، به چربی طبیعی پوست شما دامن‌زده و زمینه التهاب، جوش و آکنه را فراهم می‌کند.

 

لازم به ذکر است که غالبا قیمت ضد آفتاب فارغ از این که دارای چربی یا بدون چربی باشد؛ تفاوت آن‌چنانی نداشته و تنها تفاوت قیمت در برند‌های مختلف ضدآفتاب است که از ایرانی تا خارجی، ارقام و اعداد متمایزی دارند.

 

ماساژ دادن پوست

با یادگیری فرایند و فرمول صحیح ماساژ پوست و حتی استفاده از ماساژور‌های پوستی، می‌توانید از جوانی پوست خود مراقبت زیادی کرده و روند پیری و افتادگی پوست را به شکلی قابل‌توجه به تأخیر بیندازید.

 

برای ماساژ دادن پوست لازم است که حتما اصول صحیح آن را دانسته و درست مطابق با آن عمل کنید، در غیر این صورت ممکن است که بدتر افتادگی پوست حاصل شده و به پوست صورت یا گردن خود صدمه بزنید. از این روی توصیه می‌کنیم که ابتدا به‌خوبی این فرایند و تکنیک را آموخته و به طور دقیق آن را روی پوست خود پیاده‌سازی کنید.

 

محصولات مراقبت از پوست را از کجا خریداری کنیم؟

 

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟

اگر می‌خواهید بهترین روتین مراقبت از پوست خود را به عمل بیاورید؛ توصیه می‌کنیم که پیش از هر چیزی برای خرید محصولات مراقبت از پوست، دقت کافی به خرج دهید. به این شکل می‌توانید مراقبت عالی از پوست خود به عمل‌آورده و جوانی و زیبایی آن را تضمین کنید.

 

در فروشگاه اینترنتی خانومی، این فرصت فراهم آمده است که به‌راحتی محصولات مراقبت از پوست از برند‌های ایرانی و خارجی در قیمت و رده‌های کیفی مختلف را دنبال کرده و با مطالعه مشخصات آن‌ها، بهترین محصول مناسب خود را خریداری کنید.