جستجو در پارس ناز

چگونه خودمان را جذاب کنیم؟

چگونه خودمان را جذاب کنیم؟

زیبایی و جذابیت یک مفهوم نسبی و البته گسترده است و برای هر فرد به شکل خاصی تعریف می‌شود، اما در کل داشتن یک چهره زیبا برای همه افراد جذاب است و همین جذابیت و گیرایی مفهوم زیبایی را قابل درک می‌کند.

 

 بیشتر مردم سعی می‌کنند که با استفاده از روش‌های جراحی زیبایی و حتی صرف هزینه‌های زیاد چهره‌‌شان را آن‌گونه که خود می‌پسندند، تغییر دهند. از بین عمل‌های زیبایی، جراحی بینی بیشترین تغییر را در یک چهره ایجاد کرده و ازآنجاکه در نهایت به تناسب اجزای صورت با یک‌دیگر می‌انجامد، به زیباتر شدن و جذاب‌تر شدن شما کمک می‌کند.

 

 جراحی بینی بر روی تک تک اجزای صورت تأثیر گذاشته و منجر به تقویت زیبایی کل چهره می‌شود. اگر فکر می‌کنید با عمل کردن بینی به یک چهره جذاب و گیرا می‌رسید، لازم است که ضمن آشنایی با این عمل زیبایی، بهترین جراح بینی را نیز بشناسید.

 

هدف از جراحی زیبایی بینی

ممکن است شما ابروان کشیده و چشمان گیرا، گونه‌های برجسته و لب‌های غنچه‌ای زیبایی داشته باشید اما داشتن یک بینی بد فرم استخوانی، گوشتی یا انحراف دار می‌تواند تمام این زیبایی را در اجزای صورت شما زیر سؤال ببرد.

 

 ازآنجاکه بینی در مرکز صورت قرار دارد، باعث ایجاد تناسب، تقارن و تعادل بین اجزای صورت می‌شود‌. تنها بعد جراحی بینی متوجه می‌شوید که چشمان شما چقدر زیبا بوده و یا فرم لب‌هایتان چقدر خاص است. 

 

اگرچه معیارهای افراد از عمل زیبایی بینی متفاوت است. اما روی صحبت ما با شما عزیزانی است که می‌خواهید با یک عمل زیبایی، چهره طبیعی، متعادل و البته جذاب و گیرا داشته باشید.

 

یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی و چالش‌هایی که در تقویت چهره وجود دارد، داشتن بینی استاندارد است؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید که دماغ شما حالت طبیعی و استاندارد را ندارد، قبل از هر چیزی باید به فکر متعادل کردن چهره با عمل زیبایی بینی باشید.

 

 در واقع اگر هدف شما زیبایی و جذابیت است، باید در قدم اول به دنبال تقویت زیبایی کل چهره از این طریق باشید. پس‌ازآن می‌توانید داشتن یک دماغ کوچک و فانتزی را در اولویت‌های بعدی خود قرار دهید.

 

خصوصیات یک بینی زیبا

اگر قصد دارید که با جراحی بینی بر زیبایی و جذابیت چهره خود بیافزایید، بهتر است که با ویژگی‌های یک بینی استاندارد و زیبا آشنا شوید. بینی زیبا و خوش فرم دارای دو ویژگی اصلی تناسب و تقارن است.

 

 این تناسب باید بین قسمت‌های مختلف صورت از بالا به پایین و به‌ترتیب بین پیشانی تا ابروها، ناحیه بین دو ابرو تا پایه بینی و انتهای پایینی بینی تا چانه برقرار باشد. در عمل زیبایی بینی صرفاً ایجاد یک دماغ کوچک، فانتزی یا عروسکی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بلکه هدف آن است که با ایجاد تقارن عمودی و افقی، تناسب کامل در صورت ایجاد شود.

 

 طبیعتاً وقتی تصمیم خود را برای عمل زیبایی بینی قطعی می‌‌سازید، دوست دارید که علاوه بر تناسب چهره و تقویت زیبایی و جذابیت آن، خواسته‌های خود را نیز برای داشتن بینی مورد علاقه‌تان مرتفع سازید.

 

 ازآنجاکه هر فرد چهره منحصر‌به‌فردی دارد، بینی متناسب با هر چهره نیز ویژگی‌های خاص خود را خواهد داشت. در حالت کلی می‌توان گفت که دماغ نازک، باریک، نوک تیز و کشیده از ویژگی‌های بارز یک دماغ زیبا است.

 

بهبود جنبه‌های عملکردی

اگرچه هدف بیشتر افراد از جراحی بینی تأمین جنبه‌های زیبایی است، اما این عمل زیبایی می‌تواند بر جنبه‌های عملکردی بینی مانند: اصلاح سوراخ‌های آن برای تنفس راحت نیز تأثیرات مثبتی بگذارد. این جراحی زیبایی علاوه بر تغییر بینی و اصلاح عیوب آن منجر به تغییر چهره می‌شود.

 

 اگرچه این عمل صرفاً روی ساختار بینی انجام می‌شود و چشم‌ها، گونه‌ها، لب‌ها و چانه از نظر ساختاری تغییری نمی‌کنند، اما گویا تغییرات گسترده‌ای در کل صورت انجام گرفته است. در واقع تغییر ساختار بینی ابعاد جدیدی به سایر اجزای صورت می‌بخشد.

 

 با توجه به اینکه با تغییر بینی تعادل و هماهنگی در صورت ایجاد شده، سایر اجزای صورت بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند؛ در نتیجه زیبایی آن‌ها تازگی و جذابیت خاص به چهره می‌بخشد.

بهترین جراح زیبایی بینی

انواع عمل بینی

جراحی بینی به دو روش معمول باز و بسته انجام می‌شود. روش‌های جراحی زیبایی بینی در همه افراد یکسان نیست و به ساختار بینی هر فرد و تناسب چهره او بستگی دارد. در این عمل جراحی ممکن است بخشی از غضروف‌ها و استخوان داخل بینی تغییر کرده و یا برداشته شود.

 

 همین موضوع می‌تواند ظاهر بیرونی بینی را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد. این نوع عمل زیبایی حالت تهاجمی دارد، اما ریسک آن بالا نیست. گاهی نیز ممکن است عمل بینی با تزریق فیلر انجام شود که یک روش غیر تهاجمی است.

 

 در این روش زوایای سخت دماغ صاف می‌شوند. هرچند این روش دائمی نیست اما تأثیر آن تا طولانی‌مدت باقی می‌ماند. اینکه چه روشی برای عمل کردن بینی شما مناسب است، به نظر جراح آن بعد از ارزیابی دماغ بستگی دارد.

 

بهترین جراح زیبایی بینی

اگرچه عمل کردن دماغ می‌تواند یک چهره جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد، اما تنها در صورتی می‌توانید از این عمل زیبایی رضایت کامل داشته باشید که ضمن اصلاح ایرادات ساختاری در دماغ و تناسب چهره، عمل راحتی را تجربه کرده و به تخصص و مهارت پزشک خود اطمینان داشته باشید؛

 

چون برخی از انواع جراحی بینی کمی سخت بوده و به تبحر زیادی نیاز دارد. در این راستا بهتر است یک پزشک جراح متخصص را انتخاب کنید. دکتر لیلا ملکی بهترین جراح بینی خانم است که رزومه ایشان بین هم رده‌هایشان جزو رزومه‌های پربار است.

 

 دکتر ملکی فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی است و هم اکنون نیز در محدوده زعفرانیه، خیابان فرخ فعالیت دارد. اگر رزومه این دکتر را بررسی کنید، می‌توانید با اطمینان برای جراحی بینی خود تصمیم بگیرید.

هدف از جراحی زیبایی بینی

جمع بندی

در این مطلب راجع به نقش بینی و تأثیر آن در زیبایی و جذابیت چهره صحبت کردیم. شما می‌توانید از طریق جراحی بینی و اصلاح ساختار آن، تناسب را در چهره خود ایجاد کرده و بر گیرایی و جذابیت تک تک اجزای صورت خود بیافزایید. 

 

اگر به جراحی زیبایی دماغ فکر می‌کنید، باید قبل از هرچیزی یک پزشک جراح متخصص و کاربلد را انتخاب کنید. جراح، دماغ شما را ارزیابی کرده و بهترین شیوه جراحی را متناسب با ساختار آن انتخاب می‌کند. دکتر لیلا ملکی در محدوده زعفرانیه بهترین جراح زیبایی بینی و بهترین انتخاب برای شما است.