جستجو در پارس ناز

چگونه در بزرگسالی مهارت های شغلی جدید بیاموزیم؟

چگونه در بزرگسالی مهارت های شغلی جدید بیاموزیم؟

چگونه در بزرگسالی مهارت های شغلی جدید بیاموزیم؟ 

چگونه در بزرگسالی مهارت های شغلی جدید بیاموزیم؟ در بزرگسالی، به خصوص وقتی صحبت از مسیرهای شغلی ما می شود، زندگی و کارهای روزمره ما نیز، اغلب راکد می شود. البته ممکن است خود را در شغلی بیابید که در آن بر هر مهارتی تسلط داشته باشید. اما کمی بعد خواهید دید که به اندازه کافی برای قبول مسئولیت یا نقش جدیدتان، احساس چالش یا انگیزه ندارید.

 

یا شاید شما به دنبال یک تغییر هیجان انگیز در حرفه خود هستید اما فاقد مهارت ها و دانش لازم برای انجام آن حرکت هستید. اگر این افکار را دارید، ادامه این مطلب را بخوانید! در این پست، ما خواهیم گفت که چگونه یادگیرندگان بزرگسال می توانند مهارت های شغلی جدید مورد نیاز برای ارتقای حرفه خود را به سطح بعدی کسب کنند – و مهم نیست در چه زمینه ای هستند!

 

شناسایی مهارت ها برای رسیدن به اهداف شغلی

وقتی نوبت به دستیابی به اهداف شغلی شما می رسد، مهارت های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا به آن هدف برسید. اول از همه، داشتن یک اخلاق کاری قوی ضروری است. این به معنای متعهد بودن، قابل اعتماد بودن و تمایل به صرف زمان و تلاش لازم برای رسیدن به موفقیت است. علاوه بر این، تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله در هر مسیر شغلی ارزشمند هستند.

چگونه در بزرگسالی مهارت های شغلی جدید بیاموزیم

توانایی تجزیه و تحلیل موقعیت ها، ایجاد راه حل های خلاقانه و انطباق با شرایط در حال تغییر، شما را از سایرین در حوزه کاری تان متمایز می کند. مهارت های ارتباط موثر نیز بسیار مهم است. زیرا باید بتوانید ایده ها، نگرانی ها و دستاوردهای خود را به طور یکسان با همکاران، مافوق ها و مشتریان انتقال دهید. در نهایت، انعطاف پذیری و سازگاری کلیدی است.

 

زیرا بازار کار به طور مداوم در حال تغییر است و مهم است که بتوانیم در مواقع ضروری مانور بدهیم. همه این مهارت ها در کنار هم به شما کمک می کند تا به اهداف شغلی خود برسید و در حرفه انتخابی خود پیشرفت کنید. از دوره‌های امنیتی گرفته تا اردوهای راه‌اندازی کدنویسی، راه‌های زیادی برای به دست آوردن مهارت‌های مورد نیاز وجود دارد – و مهم نیست که حالا در چه زمینه‌ای فعال هستید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی 20 شغل پول ساز خانگی

 

در مورد دوره های آنلاین و گواهینامه ها تحقیق کنید

نمی توان انکار کرد که دوره های آنلاین و گواهینامه ها به طور فزاینده ای محبوب و ارزشمند شده اند. چه به دنبال یادگیری یک مهارت جدید یا پیشرفت در حرفه خود باشید، راحتی و دسترسی به این برنامه ها به سختی قابل چشم پوشی است. تنها با چند کلیک می توانید مهارت هایی را توسعه دهید که نه تنها می تواند رزومه شما را ارتقا دهد بلکه به شما کمک می کند در بازار کار رقابتی بمانید.

 

از کدنویسی گرفته تا طراحی گرافیکی، گزینه‌های زیادی وجود دارد که هر نوع علاقه و آرزویی را برآورده می‌کند. بنابراین، چرا وقت خود را برای جست و جو در دوره های مختلف آنلاین و گواهینامه های موجود در آنجا سرمایه گذاری نمی کنید؟ چه کسی می داند، ممکن است بلیط شما برای آینده ای روشن تر باشد.

 

برنامه ریزی برای کار روی مهارت های جدید

یادگیری مهارت‌های جدید می‌تواند هیجان‌انگیز و مفید باشد، اما مهم است که برنامه‌ای برای زمان و نحوه کار روی آنها داشته باشید. تعیین اهداف واقع بینانه و تقسیم آنها به وظایف قابل مدیریت می تواند باعث شود که این روند کمتر اذیت تان کند. بنابراین، زمان و روزهای خاص از هفته را برای تمرکز بر اهداف تان را، به منظور مهارت‌سازی، در برنامه روزانه تان بگنجانید.

 

بیشتر بخوانید: راهکارهایی موثر برای بهبود وضع شغلی و محیط کاری

 

شرکت در کنفرانس ها یا سمینارها

این مورد، می تواند راهی عالی برای به روز ماندن از شیوه ها و روندهای فعلی باشد. شرکت در کنفرانس ها، این فرصت را به شما می دهد تا از کارشناسان و رهبران حوزه تان بیاموزید و همچنین با سایر متخصصان ارتباط برقرار کنید. این رویدادها اغلب دارای سخنرانان کلیدی جذاب، بحث های میزگرد تفکر برانگیز، و جلسات فراگیر آموزنده هستند.

یادگیری مهارت های شغلی

با شرکت در این رویدادها، می توانید بینش های جدیدی به دست آورید، ایده ها را تبادل کنید و آنچه را که یاد می گیرید برای پیشرفت شغلی خود به کار ببرید. چه یک حرفه‌ای با تجربه باشید و چه تازه شروع به کار کرده‌اید، این کنفرانس‌ها و سمینارها می‌توانند دانش و فرصت‌های فراوانی را ارائه دهند. تمام اینها، به شما کمک می‌کند از دیگران جلوتر باشید.

 

برای رسیدن به نقاط عطف به خودتان پاداش دهید

ردیابی پیشرفت یک ابزار ضروری برای دستیابی به موفقیت است. چه بالا رفتن از یک کوه یا یادگیری یک مهارت جدید، نظارت بر پیشرفت به شما امکان می‌دهد تا ببینید چقدر پیش آمده‌اید و چقدر بیشتر باید پیش بروید. با تعیین نقاط عطف، می توانید اهداف خود را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید. همچنین می توانید دستاوردهای خود را در طول مسیر جشن بگیرید.

 

پاداش دادن به خودتان، برای رسیدن به این نقاط عطف می تواند انگیزه لازم را برای ادامه راه در زمانی که کار سخت می شود فراهم کند. این می تواند به سادگی پذیرایی از خودتان با غذای مورد علاقه یا خرید کتاب جدیدی باشد که به آن توجه کرده اید. بنابراین دفعه بعد که هدفی را تعیین می‌کنید، به یاد داشته باشید که پیشرفت خود را دنبال کنید. سپس برای رسیدن به آن نقاط عطف بسیار مهم به خود پاداش دهید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی مشاغل بدون نیاز به مدرک دانشگاهی | پر درآمد ترین ها

 

با متخصصان مختلف در ارتباط باشید

باید بدانید که: همانطور که در مسیر شغلی خود پیمایش می کنید، به روز ماندن در روندهای صنعت برای اطمینان از تصمیم گیری آگاهانه و جلوتر از رقبا بسیار مهم است. یکی از روش های موثر برای به دست آوردن بینش در مورد روندهای نوظهور، ایجاد شبکه با متخصصان در زمینه مهارت های مد نظر خودتان است.

چگونه مهارت های جدید یاد بگیریم

با ارتباط با کارشناسان و شرکت در گفتگو در مورد مهارت خود، می توانید دانش ارزشمندی را که ممکن است از طریق منابع دیگر در دسترس نباشد به دست آورید. شبکه‌سازی نه تنها می‌تواند درک عمیق‌تری از روندهای فعلی و آینده به شما ارائه دهد، بلکه می‌تواند به شما در ایجاد روابط معنی‌دار با سایر حرفه‌ای‌ها کمک کند.

 

این مورد به طور بالقوه منجر به همکاری‌های جدید یا فرصت‌های شغلی در آینده می‌شود. بنابراین، خودتان را در آنجا قرار دهید. و سپس شروع به برقراری ارتباط با دیگران در مورد مهارت خود کنید – این ممکن است تنها کلید باز کردن پیشرفت شغلی بعدی شما باشد. همانطور که دیدید، استراتژی های زیادی برای آماده کردن خودتان برای هر هدف شغلی وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید: چطور در زمینه کاری تان پیشرفت کنید؟

 

چگونه مهارت های شغلی جدید بیاموزیم؟

برای اطمینان از موفقیت، زمانی را به ارزیابی مهارت های خود اختصاص دهید. سپس زمینه هایی را که می خواهید در آن رشد کنید، شناسایی کنید. در مورد دوره ها و گواهینامه های آنلاین معتبر تحقیق کنید. این می تواند به شما در یادگیری مهارت های لازم برای مسیر شغلی مورد نظرتان کمک کند.

 

علاوه بر این، شرکت در کنفرانس ها یا سمینارهای مرتبط با رشته خود – یا حتی در یک زمینه دیگر – را در نظر بگیرید. اینگونه بینش بیشتری در مورد آنچه که شما را به عنوان یک متقاضی در هنگام درخواست شغل برجسته می کند به دست می آورید. برنامه ای برای چگونگی و زمان کار بر روی آن مهارت ها ایجاد کنید.

 

و در آخر، همیشه پیشرفت خود را پیگیری کنید. مطمئن شوید که هر بار که به نقطه عطفی رسیدید به خود پاداش می دهید. در نهایت، با متخصصان این حوزه ارتباط برقرار کنید تا بتوانید از روندها و پیشرفت‌های صنعت که ممکن است به طور بالقوه برای مسیر شغلی شما مفید باشد، با خبر باشید. با داشتن یک هدف و یک برنامه عملی، دستیابی به اهداف بسیار راحت تر می شود.