پارس ناز پورتال

چگونه مدلینگ عروس شویم؟

مجموعه : مدل لباس عروس
چگونه مدلینگ عروس شویم؟

مدلینگ عروس یکی از شغل های جذاب و آسانی است که خیلی ها دوست دارند در این زمینه فعالیت کنند. البته نمی توان به آن به عنوان یک شغل ثابت نگاه کرد اما برای دخترانی که دانشجو هستند یا شغل ثابتی ندارند، فعالیت مناسبی است.

 

اگر به عروسی و میکاپ هم علاقه داشته باشید؛ هر لحظه از این کار برایتان شیرین خواهد بود. استخدام مدلینگ و میکاپ عروس شدن اصلا شرایط چندان سختی نیست و فقط باید صورت آرایش خوری داشته باشید. در ادامه قصد داریم شما را با همه چیز درباره مدل عروس و شرایط آن آشنا کنید؛ شاید شما هم با خواندن این مقاله بتوانید مدل شوید.

 

مدلینگ عروس چه کار می کند؟

اولین کاری که یک مدلینگ عروس باید انجام دهد؛ مرحله میکاپ است. اگر میکاپ روی صورت مدل بشیند؛ نصف راه را رفته است. بعد از آرایش کردن نوبت به پوشیدن لباس می رسد. فراموش نکنید که داشتن پوست و اندام سالم شما را در عرصه مدلینگ چند پله به جلو می اندازد.

 

به طور خلاصه تمام کاری که یک مدل عروس باید انجام دهد، نشستن است. مدل روی صندلی آرایشگاه می نشیند تا مراحل میکاپ به پایان برسد و پس از پوشیدن لباس حالا باید روی صندلی عکاسی بشیند تا چند شات ساده از او بگیرند.

 

مدل عروس بیشتر با چه مشاغلی در ارتباط است؟

به طور کلی اگر عکاس ها نباشند صنعت مدلینگ فلج می شود. پس یکی از مهم ترین شغل هایی که یک مدل با آن در ارتباط است؛ عکاسی است. اما نباید نقش مهم کسی را که یک دختر عادی را به عروس تبدیل می کند؛ نادیده گرفته شود.

 

آرایشگرها افرادی هستند که ارتباط مستقیم با مدل عروس دارند و با توجه به شرایط مدل میکاپ شدن؛ افراد مناسب را در این زمینه انتخاب می کنند. برای مدلینگ عروس حتی بستر بلاگر شدن نیز فراهم است و می توانند با تولید محتوا از پروژه های خود در اینستاگرام، از این راه نیز کسب درآمد کنند.

 

شرایط مدل عروس شدن

زیبایی یکی از ویژگی هایی است که با داشتن آن می شود از خیلی از شرایط دیگر چشم پوشی کرد. مدل ها معمولا خیلی اتفاقی با این کار مواجه شدند و به خاطر چهره زیبایی که داشتند کارشان را شروع کردند. البته با وجود ادیت های عکاسی نباید نگرانی چندانی برای مدلینگ عروس وجود داشته باشد؛

 

چون به وسیله آن می شود خیلی راحت عیب های صورت را در عکس از بین برد. توجه داشته باشید که اهداف مدلینگ باید با بدن و چهره شما هماهنگ باشد و بهتر است آن ها را باهم تطبیق دهید. آشنایی با صنعت مد و میکاپ نیز می تواند به موفقیت شما در این زمینه کمک کند.

 

مزایای مدل بودن

مدلینگ عروس شغلی است که شما برای شروع کار خود، احتیاج به هیچ سرمایه ای ندارید چرا که سرمایه اصلی شما خودتان هستید. این موضوع به یکی از مهم ترین مزایا در صنعت مدلینگ تبدیل شده است.

 

دومین مزیت مدل عروس این است که می توانید خود را در چهره های مختلف تماشا کنید و همین موضوع باعث جذابیت بیشتر این شغل شده است. همانطور که در قسمت قبل هم گفتیم امکان بلاگر شدن برای مدل های عروس وجود دارد که به درآمد بیشتر ختم می شود.

مدلینگ عروس چه کار می کند؟

معایب مدل عروس

به طور کلی مدلینگ عروس برای بانوانی که دوست ندارند عکس هایشان دست غریبه ها باشد یا به دلایل مذهبی تمایلی به آن ندارند؛ پیشنهاد نمی شود. البته می توانید با آرایشگر هماهنگ کنید که عکس ها را فقط در آلبوم هایی که به بانوان نشان می دهد بگذارد. هر چند که این روزها آلبوم دیگر قدیمی شده و اکثر مردم صفحه اینستاگرام سالن های زیبایی را برای دیدن مدل های آنان دنبال می کنند.

 

عیب دیگر مدل بودن این است که خیلی باید مراقب ظاهر خود بوده و نمی توانید نسبت به اندام و چهره خود بی تفاوت باشید. مورد دیگر این که عکس های شما به هیچ وجه در اختیار خودتان قرار نمی گیرد و حتی اگه آن را در اختیار هم داشه باشید؛ نمی توانید در صفحه شخصیتان منتشر کنید. این عکس ها متعلق به آرایشگر است.

 

دستمزد مدلینگ چگونه است؟

نباید از این شغل انتظار درآمدهای بسیار بالا را داشت حتی نمی توان از آن به عنوان یک شغل ثابت یاد کرد. چون در ایران ناهمواری های زیادی برای مدل های زن وجود دارد و کمتر مدلی را پیدا می کنید که به همین یک شغل اکتفا کند. دستمز مدلینگ عروس به صورت پروژه ای است و به سالنی که به آن کار می کنید نیز بستگی دارد.

 

اگر با یک سالن زیبایی معروف قرارداد ببندید؛ طبیعتا دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. هر چه پیشنهاد کاری شما بیشتر باشد؛ درآمد نیز افزایش پیدا می کند. مدلینگ های عروس معمولا در یک روز کاری 500 یا 600 تومان می گیرند اما این مبلغ ثابت نبوده و می تواند تغییر کند.

 

چگونه مدل شویم؟

صنعت مدلینگ قسمت های مختلفی دارد و برای موفقیت در آن باید آموزش مدلینگ را ببینید. بعضی ها در زمینه مدلینگ عروس فعالیت می کنند و بعضی ها دوست دارند مدل بیلبوردهای تبلیغاتی باشند. واضح است که هر کدام از این ها اهداف مربوط به خودش را دارد اما سوال اصلی اینجا است که چطور باید خودمان را با این اهداف تطبیق دهیم؟

 

آکادمی های مد معمولا دوره های آموزشی مختلفی برای افرادی که به مدلینگ علاقه دارند؛ برگزار می کنند و بعد از پایان دوره آموزش، افراد را به ژورنال های مختلف معرفی می شوند. فراموش نکنید که امکان موفقیت در ایران برای آکادمی هایی که مدلینگ اسلامی را رواج می دهند بیشتر است.

دستمزد مدلینگ چگونه است؟ ،شرایط مدل عروس شدن

نتیجه گیری

ورود به عرصه مدلینگ به طور کلی کار راحتی نیست اما وقتی وارد آن شوید پروژه های کاری یکی پس از دیگری خودشان را به شما می رسانند؛ البته به شرطی که طراوت و تازگی خود را حفظ کنید. اگر شما هم دوست دارید به عرصه مدلینگ عروس وارد شوید، قبل از هرچیز احتیاج به مشاوری دارید که شما را راهنمایی کند.

 

آکادمی مد ایرانی اسلامی آنجلز یکی از بهترین آکادمی ها در صنعت مد و مدلینگ است که می تواند شما را به جایگاه دلخواهتان در این زمینه برساند. پیشنهاد می کنیم حالا که تا اینجا آمدید از مشاور آکادمی آنجلز برای راهنمایی بیشتر کمک بگیرید.