جستجو در پارس ناز

چگونه موش را در خانه بگیریم؟

چگونه موش را در خانه بگیریم؟

به محض دیدن این مهمان ناخوانده در خانه اولین سوالی که به ذهنمان میرسد این است که : چگونه موش را در خانه بگیریم؟ اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کشتن موش میتواند چه اندازه برای سلامتی انسان خطر ناک باشد؟  لاشه موش بسیار از موش زنده خطرناک تر است. از لاشه موش بیماری هایی مانند : هانتاویروس و لایم بورلیا به انسان منتقل میشوند.

 

حال راه چاره چیست؟ در این مقاله راه های دفع موش به صورت کاملا بهداشتی، بهترین راه مبارزه با موش را به شما آموزش میدهیم.

 

راه های گرفتن موش در خانه

حالا که میدانیم این روش گرفتن موش میتواند تا این حد خطرناک باشد، به نظر شما بهتر نیست کاری کنیم موش ها با پای خودشان محیط را ترک کنند؟ آیا اصلا چنین چیزی ممکن است؟

 

بله تنها کافی است بهترین دستگاه دفع موش یعنی دستگاه التراسونیک وینرز را تهیه نموده و در محیط کارگذاری کنید. آن وقت به وضوح میبینید که بدون هیچ زحمتی اثری از موش ها در محیط باقی نمیماند.

 

برای پاسخ به سوال چگونه موش را در خانه بگیریم؟ به طور خلاصه میتوان به روش های زیر اشاره کرد:

 

1- استفاده از دستگاه دفع موش

2- استفاده از تله های زنده گیر موش

3- به کارگیری چسب موش های کتابی و رولی

4- کارگذاشتن تله سطلی

5- تله های برقی و شوکر دار

6- تله موش های مکانیکی و قدیمی

 

استفاده از روش های کشنده دفع موش

شاید منظور شما از سوال چگونه موش را در خانه بگیریم؟ زنده گیری موش باشد.این روش تمامی تله های الکتریکی و مکانیکی قدیمی، سم و طعمه هایی را شامل میشوند، که باعث مرگ موش ها میشود. اگر میخواهید از این روش استفاده کنید حتما هنگام مواجهه با لاشه جانور از دستکش و ماسک استفاده نمایید. همچنین در نظر بگیرید این تله ها را باید زود به زود خالی کنید. تا بوی تعفن و آلودگی در محیط پخش نشود.

چگونه موش را در خانه بگیریم؟

واتساپ یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در ایران و جهان است. طبیعی است که تبلیغات واتساپ هم یکی از محبوب ترین نوع تبلیغات کسب و کار ها میباشد. اگر شما هم مایل به تبلیغ و گسترش کسب و کار خود از طریق این پیام رسان هستید. یا میخواهید به تعداد زیادی از افراد از طریق واتساپ به طور کاملا رایگان پیام ارسال کنید. شما میتوانید با کلیک بر روی لینک بالا اطلاعات بیشتری را درباره تبلیغات در این فضا به دست آورید.

 

__________________________________________________________________________________

 

استفاده از روش های زنده گیری

روش‌های زنده گیری موش‌ها شامل استفاده از تله های زنده گیر مانند تله سطلی و جعبه ای می‌شود. این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند. مزایای استفاده از دام‌ها و دستگاه‌های زنده گیری شامل سادگی استفاده، قابلیت استفاده مکرر، و امکان زنده گیری بی خونریزی هستند. اما معایب آنها شامل نیاز به نظارت دائمی، نیاز به زمان و هزینه برای انتقال موش ها به مکان دیگر و رها کردنشان و …  است.

 

نحوه کارگذاری تله موش

 

هنگامی که میخواهید از تله های سطلی، زنده گیر، مکانیکی و یا چسب و طعمه موش استفاده کنید، باید چند نکته را رعایت نمایید.

 

1- این تجهیزات را در جایی نزدیک به محل عبور و مرور جانور نصب کنید.

 

2- برای نصب تله ها از طعمه های شیرین و چرب مانند کره بادام زمینی استفاده کنید که موش را جذب کنند.

 

3- هنگام نصب تجهیزات از دستکش استفاده کنید. زیرا موش ها بوی انسان را روی تله ها تشخیص میدهند.

 

4- حتما زود به زو به این تجهیزات سر بزنید تا از باقی ماندن زیاد لاشه در محیط جلوگیری نمایید.

چگونه موش را در خانه بگیریم؟

امروزه کمتر کسی را میتوان پیدا کرد با اینستاگرام آشنایی نداشته باشد. به جرئت میتوان گفت بسیاری از افراد حداقل یک اکانت اینستاگرام دارند. اما از بین همه این افراد به ندرت میتوانید کسانی را پیدا کنید که دارای تیک آبی اینستاگرام هستند.

 

یعنی به وسیله اینستاگرام مورد تایید میباشند. به تازگی اینستاگرام اعلام کرده که با دریافت هزینه بسیار ناچیزی تیک آبی را به افراد اعطا میکند. شما میتوانید با گرفتن تیک آبی اینستاگرام اعتبار پیج خود را بالا ببرید، در سرچ بالاتر از همه باشید و فالورهای واقعی جذب کنید.

 

___________________________________________________________________________________

 

مراحل گرفتن موش در خانه

قبل از هر چیز، بهداشت و سلامت خانه خود را بررسی کنید. معمولاً موش‌ها به دنبال غذا و آب می‌گردند، بنابراین غذا ها و مواد خوراکی را همیشه در ظروف با درب محکم قرار دهید. یا محل قرارگیری مواد غذایی (مانند نان‌ها، کره، خرما و غیره) را کاملا بپوشانید. در ادامه، می‌توانید از روش‌های زیر برای پاسخ به سوال چگونه موش را در خانه بگیریم؟ استفاده کنید:

 

1- دستگاه های فراصوتی: شما می‌توانید از دستگاه‌های تولید کننده فراصوت استفاده کنید که برای انسان‌ها قابل شنیدن نیستند، اما برای موش‌ها آزاردهنده است. از جمله بهترین این دستگاه ها میتوان به دستگاه دفع موش وینرز اشاره کرد که توسط خود تولید کننده به فروش میرسد.

 

2- دام‌های زنده گیر: این تله ها معمولاً شامل تله‌هایی هستند که موش وارد آن میشود و سپس نمی‌تواند خارج شود. معمولاً برای این منظور از تله‌های چسبنده و دام‌های محصورکننده استفاده می‌شود. با استفاده از این روش‌ها، موش را به دام بیاندازید و سپس باید آن را زنده رها کنید.

 

3- طعمه های سمی: برای استفاده از این روش، شما باید دقت کنید که طعمه ها جایی قرار بگیرند که حیوانات خانگی یا کودکان دسترسی نداشته باشند، زیرا می‌تواند برای آنها مضر باشد. ساختمان درست تله‌های مسموم‌کننده نیز بسیار مهم است.

 

از تله‌هایی استفاده کنید که موش بتواند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کند، اما حیوانات خانگی یا کودکان نتوانند به آنها دسترسی داشته باشند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که تله‌های مسموم‌کننده از دسترسی دیگر حیوانات ناهمگون محافظت شده‌اند، زیرا می‌تواند به حیوانات غیر موش آسیب برساند.

 

4- تقویت ورودی‌های خانه: مطمئن شوید که تمام نقاط ورودی به خانه، مانند درها، پنجره‌ها و نقاط ورودی موقتی محکم هستند. در صورت لزوم، از سیم‌کشی‌های فلزی یا مواد بسته‌ کننده مانند سیلیکون استفاده کنید تا نقاط ورودی را در برابر ورود موش‌ها محافظت کنید.

 

نتیجه

در نتیجه به طور خلاصه میتوان گفت بهترین جواب به سوال چگونه موش را در خانه بگیریم این است که، آن را نگیرید!!! بلکه با استفاده از دستگاه دفع موش کاری کنید خودش محیط شما را ترک کند. در کنار استفاده از تجهیزات التراسونیک هم بهداشت محیط و بستن مبادی ورود و خروج موش را فراموش نکنید. تله موش ها چسب و طعمه و سایر تجهیزات مبارزه با موش هم وجود دارند که بهتر است در خانه استفاده نشوند. اما اگر مجبور به استفاده از این تجهیزات شدید، حتما به نکات بهداشتی ذکر شده در مقاله توجه کنید تا احتمال انتقال بیماری از این جانور به انسان را به حداقل برسانید.