پارس ناز پورتال

قاصدک 24

ژاکت با تکنولوژی تنظیم درجه حرارت بدن

ژاکت با تکنولوژی تنظیم درجه حرارت بدن

ژاکت با تکنولوژی تنظیم درجه حرارت بدن 

ژاکتی که جدیدا اختراع شده است می تواند در فصل زمستان واقعا بدن انسان را گرم کند و خیال وی را از بابت سرما راحت نگه دارد. محققان شرکت Omius موفق شدند با الهام گرفتن از مادر طبیعت هوشمندترین ژاکت جهان را بسازند. این ژاکت هوشمند از هوش مصنوعی و فناوری رباتیک بهره می‌برد و قادر است تا درجه حرارت بدن را با تغییرات آب و هوایی تطبیق بدهد. به گفته‌ی سازندگان، این ژاکت خود را با بدن انسان هماهنگ کرده و مانند پوست دوم عمل می‌کند.

 

شرکت Omius به منظور طراحی هر چه بهتر این ژاکت هوشمند ، گیاهان را مورد بررسی قرار داده و برای تنظیم درجه حرارت، سیستم‌های تهویه‌ای را مانند روزنه‌های گیاهان بر روی ژاکت ایجاد کرده است. این روزنه‌ها، منافذ میکروسکوپی بر روی گیاهان هستند که برای ورود و خروج گازها باز و بسته می‌شوند.

ژاکت با تکنولوژی تنظیم درجه حرارت بدن

مقاومت ژاکت هوشمند Omius در برابر آب و باد

ژاکت شرکت Omius به صورت ضد آب و ضد باد طراحی شده و درزهایی در قسمت قفسه سینه و قسمت پشتی دیده می‌شود که روزنه‌های تهویه هوا بر روی آن قرار گرفته است. همچنین نیازی نیست که این درزها و روزنه‌ها به صورت دستی باز و بسته شوند چرا که سیستم الکترونیکی تعبیه شده در این ژاکت هوشمند در زمان افزایش دمای بدن، این منافذ را به صورت خودکار باز و بسته می‌کند.

ژاکت با تکنولوژی تنظیم درجه حرارت بدن

 به گزارش پارس ناز این سیستم تهویه از یک سنسور درجه حرارت تشکیل شده که دمای بدن و محیط را اندازه‌گیری کرده و یک پردازنده‌ی داخلی نیز برای تحریک نرم‌افزار به منظور باز و بسته کردن روزنه‌ها فعالیت می‌کند. الگوریتم‌های یادگیری ماشینی به کار رفته در این ژاکت، تنظیمات راحتی را به کاربر ارائه داده و به ژاکت اجازه می‌دهد تا خود را به صورت خودکار با این تنظیمات هماهنگ کند.