پارس ناز پورتال

اخذ ویزای تحصیلی

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

به کار بردن این جمله ها در زندگی مشترک ممنوع

به کار بردن این جمله ها در زندگی مشترک ممنوع

به کار بردن این جمله ها در زندگی مشترک ممنوع 

زندگی مشترک زن و شوهرها باید با رعایت اصول خاصی باشد تا پایه هاي زندگی همان‌ گونه با صمیمیت حفظ شوند و رابطه با عشق پیش رود. استفاده از چهار جمله اي که در ادامه خواهید خواند، زندگی مشترک تان رابه خطر می اندازد. با ما همراه شوید تا این 4 جمله رابه شما بگوییم.

 

جمله هاي منفی، به اسانی ازدواج هایي راکه سالیان سال ادامه داشته اند، تحت تاثیر قرار می‌دهند. اگر ارتباط و احترام بین شما و همسرتان ضعیف تر شده است، احتمالاً نگران زندگی مشترک تان شده اید.

به کار بردن این جمله ها در زندگی مشترک ممنوع

حوصله ام سر رفته

گاهی اوقات ایجاد تغییر و وقفه در برنامه عادی روزانه خیلی خوب است. از خودتان بپرسید آیا از برنامه عادی تان در رابطه راضی هستید؟ فکر می کنید همسرتان راضی است؟ خیلی مهم است که هر از گاهی برنامه ها و فعالیت هاي متفاوتی در رابطه تان داشته باشید تا عشق تان قوی‌تر و ارتباط احساسی بین تان عمیق تر شود.

 

تو هیچوقت عوض نمیشی

تغییر سخت است اما اگر همسر شما مدام شکایت می کند که شما قادر به عوض شدن نیستید، با او درباره این‌که چرا کارهایی راکه مورد پسند او نیست، آن ‌طور انجام می دهید، صحبت کنید. حرف زدن درباره این موضوعات و استدلال منطقی شما باعث خواهد شد که درک تان کند.

 

تو چرا مثل … نیستی؟

مقایسه کردن، روابط را ویران می کند. اگر شوهر شما مدام شما رابا مادر، دوستان، خواهرها یا زنان دیگر مقایسه می کند، یعنی به انچه هستید ارزش نمیگذارد. به این وضعیت خوب فکر کنید و تصمیمی بگیرید که برای سلامتی و خوشبختی تان بهتر باشد.

 

هر چی تو بگی درسته

این عبارات نشان دهنده نداشتن علاقه به کارهای شماست. دلیلش این نیست که شما بر رابطه مسلط هستید و او تابع نظرات شماست. دقیقاً برعکس! این رفتار ادامه دار نشان دهنده نبود علاقه و هیجان در ازدواج شماست.

 

تو درست مثل پدرت هستی

این جمله از دو جهت اذيت‌دهنده است؛ اول این‌که اصلا کار درستی نیست که شخص در مورد والدین همسرش بد صحبت کند. دوم این‌که در همه ی آقایان ترسی وجوددارد که آن ها صفات منفی پدرشان رابه ارث برده باشند و نتوانند هرگز ازآن رهایی یابند.

 

شاید پدرشوهر شما ازآن مردهایی باشد که فکر می کند در خانه همه ی باید به او خدمت کنند و هرگز در کارهای خانه کمک نمی کند، دراین صورت به‌جای این‌که بگویید «تو درست مثل پدرت هستی» خیلی صمیمانه آنچه راکه از او می خواهید به‌زبان بیاورید، مثلا بگویید «عزیزم لطفاً استکان‌هاي چای را جمع کن.»

 

تو بالاخره کی کارت را عوض می کني

قبل این‌که چنین جمله‌اي از زبان شما بیرون بیاید، شما باید فکر کنید چرا میخواهید چنین حرفی را بزنید؟ آیا نمیتوانید دیگر شغل شوهرتان را تحمل کنید، چون او دائم در سفر است یا این‌که ساعت کار او خیلی طولانی است؟ شاید هم فکر می کنید نسبت به‌کاری که میکند، درآمد خوبی ندارد؟

 

آیا فکر میکنید که او لیاقت بهتر از این‌ها را دارد؟ اکثر مردان موفقیت خودرا در میزان تأمین بهتر زندگی خانواده میبینند، بنابر این بهتر است قبل از این‌که حرفی بزنید و وی را برنجانید، علت این حرف را بیابید و با شوهرتان در مورد آرزوها و نیازهایش صحبت کنید. بدین ترتیب بهتر میتوانید وی را بشناسید و شاید هم بتوانید با کمک یک دیگر راه‌حلی بیابید.

 

مادرم به من اخطار داده بود که تو احتمالاً اینکار را می کنی

این حرف شما نشان ‌دهنده این است که در مورد روابط خصوصی خودتان با دیگران حرف می زنید. این مسئله برای هر مردی ناخوشایند و شبیه یک سیلی محکم بر صورت است، به‌خاطر این‌که اکثر مردان مسائل خصوصی را واقعاً خصوصی می دانند و با کسی درباره آن حرف نمی زنند. شما با گفتن چنین جمله‌اي به شوهرتان غیرمستقیم میگویید

 

که مادر شما از انتخاب‌تان راضی نیست و این در آینده اشکالاتی در روابط خانوادگی ایجاد میکند، بنابر این هرگز پایه حرف‌هاي خودتان را بر نظر دیگران نگذارید، زیرا این عمل شما غیرمنصفانه است و ضمناً ارزش حرف شما را هم بالا نمی برد.

 

اصلا ول کن، خودم بعداً آن‌را انجام می دهم

با گفتن این جمله به همسرتان این احساس را انتقال میدهید که او اصلاً به‌درد هیچ کاری نمی خورد. کلا شنیدن چنین جمله‌اي برای هیچکس خوشایند نیست که او تصور کند هر کاری که انجام میدهد، نادرست است. بنابر این قبل از این‌که چنین جمله‌اي را بگویید و باعث شروع یک دعوا شوید، بهتر است کمی فکر کنید، شاید فقط روش شوهر شما در انجام کار فرق دارد و این دلیل بر نادرست بودن آن نیست.

 

هیچوقت، تو هیچ کاری را درست انجام ندادی یا هرگز نمیتوانی

گفتن این دو جمله را باید چه مرد و چه زن برای همیشه فراموش کنند و هرگز به‌زبان نیاورند چون با شنیدن چنین جمله‌اي هر کس احساس میکند که به او حمله شده است، بنابر این تصمیم به دفاع میگیرد. بهمین دلیل اگر دوباره هنگام استفاده از خودرو متوجه شدید که بازهم باک بنزین خالی است،

 

سعی کنید با آرامش از همسرتان خواهش کنید که دفعه بعد وقتی متوجه شد که باک بنزین خالی است، حتما بنزین بزند. مطمئن باشید اکثر آقایان مایلند کاری کنند که همسرشان را خوشحال میکند. البته باید بدانید که این بستگی دارد که شما چگونه با او حرف می زنید.

 

فکر میکنی که واقعاً این لباس اندازه تو هست

آیا شما میخواهید با این حرف به او بگویید که وزنش اضافه شده؟ بنابر این این جمله اصلاً مناسب نیست، چون مسلماً شوهر شما مایل نیست کنایه‌هاي شما را راجع به چاقی بشنود، بنابر این فکر می کند که شما از سلیقه او ایراد میگیرید.

 

بهتر است که شما به روش دیگری سعی کنید، مثلا به او بگویید عزیزم موافقی که از امروز بعد از کار به پیاده‌روی برویم؟ یا این‌که، بد نیست که یک دوچرخه ورزشی بخریم، میتوانیم هرروز کمی ورزش کنیم».بدین ترتیب وی را با وزن اضافه‌‌اش تنها نگذاشته‌ اید و احتمالاً پیاده‌روی دو نفری به التیام روابط شما هم کمک خواهد کرد.