پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

کدام لباس‌ ها برای استفاده در خانه مناسب‌ هستند؟

مجموعه : مدل لباس جدید
کدام لباس‌ ها برای استفاده در خانه مناسب‌ هستند؟

کدام لباس‌ ها برای استفاده در خانه مناسب‌ هستند؟

همۀ ما طبق معمول برای خرید لباس مهمانی یا روزمره، دقت بیشتری به خرج می دهیم، اما لباس‌ هاي سهولت و لباس‌ هایي که در منزل میپوشید هم به همان اندازه اهمیت دارند.

 

پوشیدن یک لباس آسان، خوش رنگ و مناسب می تواند هم به سلامت جسم شما کمک کند و هم روحیه شما را بالا ببرد. پس برای دانستن مهم ترین نکات در انتخاب لباس سهولت ادامه این مطلب را بخوانید.

 

به کیفیت لباس‌ ها دقت کنید

لباسی که در منزل میپوشید باید یک لباس مخصوص باشد، یعنی هر تیشرت یا بلوزی را برای پوشیدن در منزل انتخاب نکنید. لباس‌ هاي سهولت این خصوصیت را دارند که به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند. این مهم ترین تفاوت لباس‌ هاي سهولت با لباس‌ هایي است که بیرون منزل می پوشید.

 

شاید یک بلوز مجلسی یا یک شلوار جین، برای این طراحی شده باشند که شما بیش از آنکه احساس سهولت کنید، زیبا دیده شوید، اما کارکرد یک لباس سهولت در درجه اول آن است که بشما حس آرامش در منزل بودن را بدهد.

 

انواع تاپ و تونیک خانم ها – این امکان رابه شما میدهد که در عین حال که مرتب دیده می شوید احساس سهولت کنید. پوشیدن لباس‌هاي تنگ و آزاردهنده، نه تنها می تواند در طولانی مدت مشکلاتی را برای سلامت جسمانی شما به وجود آورد، بلکه آرامش روحی شما را هم برهم می زند.

 

درکنار آن برای انتخاب لباس سهولت، سراغ لباس‌ هاي ارزان قیمت و بی‌کیفیت نروید. شاید در ابتدا تفاوتی بین یک لباس باکیفیت و یک لباس با جنس نامناسب نبینید، اما این تفاوت پس از نخستین شست و شو خودش را نشان میدهد.

کدام لباس‌ ها برای استفاده در خانه مناسب‌ هستند؟

از رنگ و رو رفتن لباسی که در منزل می پوشید، نه تنها لباس را غیر قابل استفاده میکند بلکه شما را نامرتب نشان میدهد. بهتر است انچه در منزل میپوشید به اندازه لباس‌ هاي مهمانی و روزمره‌ تان مرتب و خوش رنگ باشد. در ضن می توانید راهکارهایی برای حفظ کیفیت لباس و نو بودن آنرا در این صفحه بخوانید.

 

اهمیت جنس لباس در افزایش سهولت بدن

مهم‌ترین مضمون در انتخاب هر لباسی به مخصوصاً انواع لباس سهولت و لباس زیر، دقت به جنس آن است. الیاف مصنوعی مثل پلی استر یا نایلون، به این علت که اجازه عبور هوا را از داخل و خارج از لباس نمی دهند، جلوی تنفس پوست و خروج رطوب ناشی از تعریق را می گیرند. همینطور زمختی این الیاف باعث ایجاد و تحریک حساسیت‌هاي پوستی می شود.

 

ممکن است دریک لباس مهمانی و مجلسی یا حتی یک لباس روزمره که قرار نیست برای ساعات طولانی آنرا بپوشید، وجود درصد بالاتری از الیاف مصنوعی، چندان مشکل‌زا نباشد، به مخصوصاً این که در لباس‌هاي مهمانی طبق معمول بیشتر از این الیاف استفاده میشود تا جلوی چروک شدن لباس گرفته شده و لباس فرم مرتب‌تری روی بدن داشته باشد، اما این الیاف در لباس‌هاي سهولت یک ممنوعیت بزرگ قلمداد میشوند.

 

انواع لباس‌ های خواب و زیر زنانه – به علت ارتباط مستقیم با پوست و استفاده طولانی مدت، باید از الیاف طبیعی مثل نخ و پنبه تشکیل شده باشند. این الیاف علاوه بر لطافت بالا، حساسیت زا نیستند و اجازه عبور هوا را نیز به داخل لباس میدهند.

 

یک لباس گرم که برای فصل زمستان انتخاب می شود، بهتر است از پارچه‌هاي پشمی باشد. اما به این مضمون نیز دقت کنید که الیاف پشمی برای بعضی افراد می تواند حساسیت‌زا باشد.

 

آسان ترین لباس برای پوشیدن در منزل، لباسی است که پارچه آن از الیاف طبیعی تشکیل شده باشد ودر عین حال کمی حالت کشسانی داشته باشد تا انعطاف‌ پذیری آنرا بالا ببرد.

 

جنس لباس یکی از عوامل مهم در میزان سهولت لباس قلمداد میشود ودر شرایط مختلف و فصول مختلف می توان از لباس هایي با جنس هاي متمایز استفاده کرد تا بدن در حالت سهولت بیشتری باشد. برای مطالعه دراین مورد میتوانید به مطلب منتشر شده در این مقاله از وبسایت آریسته مراجعه کنید.

 

به رنگ و پروژه لباس‌ ها دقت کنید

فراموش نکنید که هر لباس آزاد و سهولت راکه پیدا کردید، نباید در منزل بپوشید. پروژه و رنگ لباس‌هاي سهولت به همان اندازه‌اي اهمیت دارند که در انتخاب لباس‌هاي مهمانی به این نکات دقت دارید.

 

سراغ رنگ‌هایي بروید که با پوست شما متناسب هستند و بیشتر آن‌ها را دوست دارید. رنگ‌هاي ساده و طبیعی را کنار بگذارید و رنگ‌هاي پرانرژی و قوی انتخاب کنید، مطمئن باشید که از پوشیدن این رنگ‌ها شما هم انرژی می گیرید.

 

طبق همین قاعده، پروژه‌هاي خوشحال هم میتواند در روحیه شما تاثیر گذار باشد. پروژه‌هاي فانتزی و بانمک، دقیقا همان چیزهایی هستند که برای ست لباس سهولت به آن نیاز دارید.

کدام لباس‌ ها برای استفاده در خانه مناسب‌ هستند؟

سعی کنید در لباس‌هاي سهولت، لباس خواب و لباس‌هاي زیر تنوع داشته باشید. رعایت این قواعد ساده نه تنها سلامت پوست و جسم شما را تأمین می کند، بلکه خیلی سریع میتوانید نتیجه آنرا در روحیه خوشحال خودتان مشاهده نمایید.

 

در منزل مرتب باشید

درکنار ظاهر مرتب و متناسب لباس‌ها، دقت به مرتب بودن موها و سلامت و شادابی پوست هم اهمیت دارد. اگر مو هاي بلندی دارید بهتر است آن‌ها را باز نگه ندارید بلکه با یک کش نرم آنرا ببندید یا بالای سرخود جمع کنید، اما از کشیدن موها خودداری کنید.اگر موهایتان کوتاه است، سعی کنید آنرا همیشه مرتب و شانه شدن نگه دارید.

 

زیبا دیده شدن در منزل به معنای آرایش کردن نیست، در واقع بهتر است ساعاتی راکه در منزل هستید به پوست خود استراحت دهید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید. اما استفاده از کرم‌هاي نرم کننده، مرطوب کننده و حتی ضدآفتاب میتواند در شادابی پوست شما موثر باشد.

 

به علاوه ساعاتی که در منزل هستید برترین دوران برای درمان کردن لب‌هاي ترک خورد است، لب‌ها را کاملا تمیز کنید و از بالم لب و نرم‌کننده‌هاي لب به صورت مداوم استفاده کنید.

 

به این ترتیب برای انتخاب لباس سهولت و لباس‌هاي خواب و زیر لازم است به نکاتی چون کیفیت و دوام لباس، الیاف بکار رفته در پارچه و رنگ و پروژه آن دقت کنید. مهمتر از همه ی هر لباسی را بعنوان لباس سهولت نپوشید.