جستجو در پارس ناز

کدام محافظ برق پارت الکتریک برای یخچال مناسب است؟

کدام محافظ برق پارت الکتریک برای یخچال مناسب است؟

بدون شک جریان الکتریسیته‌ای که در شبکه توزیع برق خانگی و صنعتی برقرار است همیشه ولتاژ ثابتی ندارد. از طرفی افزایش یا کاهش ولتاژ می‌تواند آسیب‌های جدی به وسایل برقی وارد کند، به همین علت امروزه از تجهیزات الکتریکی مختلفی مانند محافظ برق برای جلوگیری از وارد شدن جریان با ولتاژ بالاتر یا پایین‌تر از محدوده مجاز به وسایل برقی استفاده می‌شود.

 

یخچال و فریزر از وسایلی هستند که باید برای آنها محافظ برق مناسب خریداری شود. تنوع مارک‌های فعال در بازار بسیار زیاد است، به همین دلیل ممکن است انتخاب مدل مناسب را برای ما سخت کند. یکی از برندهای خوب و باکیفیت، پارت الکتریک است. پارت الکتریک به عنوان یکی از برندهای شناخته شده صنعت الکتریکی، مدل‌های مختلف و با کیفیتی از محافظ برق مانند محافظ یخچال و فریزر را تولید می‌کند.

 

با توجه به ویژگی‌های مختلفی که هر یک از مدل‌های این وسیله الکتریکی دارند، آشنایی با جزئیات آن‌ها برای انتخاب یک محصول مناسب ضروری است. به همین علت در ادامه مطلب به چند مورد از بهترین مدل‌های محافظ یخچال برند پارت الکتریک اشاره می‌کنیم.

 

انواع محافظ برق پارت الکتریک مناسب برای یخچال

 

از محافظ می‌توانید برای محافظت از یخچال، فریزر، تلویزیون، کامپیوتر، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، سیستم‌های صوتی و هر وسیله برقی دیگری استفاده کنید، ولی محافظ برق مناسب برای هر کدام از این وسایل دارای ویژگی‌های متفاوتی است و بهتر است مثلا از محافظ برق تلویزیون برای یخچال استفاده نکنید، زیرا بود و نبود آن تاثیری ندارد. محافظ پارت الکتریک برای هر وسیله برقی، یک محافظ مناسب طراحی کرده است که در ادامه لیست کامل آنها را معرفی می‌کنیم.

 

1_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 767

این محصول برند پارت الکتریک با دارا بودن دو پریز با مغزی سرامیکی؛ امکان محافظت از دو یخچال را به صورت همزمان فراهم می‌کند. کابل 8/1 متری، بدنه‌ای از جنس پلاستیک فشرده و گارانتی 24 ماهه شرکت پارت الکتریک از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول هستند.

 

به طور کلی این مدل از انواع محافظ یخچال پارت الکتریک؛ در برابر ولتاژ کمتر از 175 و بیشتر از 250 ولت، جریان برق ورودی را به طور کلی قطع می‌کند. در صورتی که نوسان برق نیز وجود داشته باشد؛ چراغ زرد رنگ آن روشن شده و تا زمانی که ولتاژ به حالت عادی یعنی 220 ولت نرسد و ثابت نشود؛ چراغ سبز روشن نشده و برق به وسیله الکتریکی وارد نخواهد شد.

 

2_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 981

اگر به دنبال خرید یک محافظ یخچال با کابل بلند هستید تا به دلیل دور بودن یخچال و فریزر از پریز برق مجبور به تغییر مکان وسایل آشپزخانه خود نباشید؛ محافظ یخچال پارت الکتریک مدل 981 یکی از بهترین گزینه‌هاست.

 

این محصول دارای کابل 3 متری، دو پریز با مغزی سرامیکی و جنس بدنه پلاستیک فشرده است که در برابر رطوبت و ضربه مقاومت بالایی دارد. هر یک از پریزهای این محافظ یخچال دارای ارت هستند و ایمنی را برای استفاده کاربران فراهم می‌کنند.

 

زمان تاخیر این محصول 5 دقیقه است؛ یعنی باید پنج دقیقه از ثابت و مناسب بودن ولتاژ جریان برق زمان بگذرد تا امکان ورود برق به دستگاه را فراهم کند. لازم به ذکر است محدوده ولتاژ ورودی محصول 981 نیز 175 تا 250 ولت است.

 

3_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 904

از جمله دیگر مدل‌های محافظ یخچال پارت الکتریک می‌توانیم به مدل 904 اشاره کنیم. این محصول مشابه دو مدل قبلی است، با این تفاوت که طول کابل آن 5 متر است. بنابراین اگر فاصله پریز تا یخچال زیاد است، این مدل بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

 

گارانتی 24 ماهه پارت الکتریک، قیمت مناسب، دارا بودن دو پریز و زمان تاخیر 5 دقیقه‌ای از جمله دیگر ویژگی‌های این مدل از انواع محافظ یخچال پارت الکتریک هستند. این محصول نیز دارای سه چراغ LED به رنگ‌های قرمز، زرد و سبز است که تشخیص نوسانی بودن جریان برق را آسان می‌کند.

کدام محافظ برق پارت الکتریک برای یخچال مناسب است؟

4_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 8787

اگر تمایل دارید یک محافظ یخچال کلیددار خریداری کنید؛ محصول مدل 8787 پارت الکتریک یک انتخاب مناسب است. این محصول دارای دو پریز برق با مغزی سرامیکی است که با زاویه 45 درجه رو به بیرون قرار گرفته‌اند تا استفاده همزمان از دو پریز آسان‌تر باشد.

 

کابل 8/1 متری، گارانتی 24 ماهه پارت الکتریک و بدنه‌ای از جنس پلاستیک فشرده که به عنوان یک عایق رطوبت عمل می‌کند از جمله ویژگی‌های این مدل محافظ یخچال پارت الکتریک هستند. همچنین لازم به ذکر است زمان تاخیر این محصول 5 دقیقه بوده و برای نشان دادن وضعیت نوسان برق، قطع شدن و حالت عادی جریان؛ دارای سه چراغ LED است.

 

5_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 8789

از جمله دیگر انواع محافظ یخچال پارت الکتریک با کابل 3 متری می‌توانیم به مدل 8789 اشاره کنیم. این محصول دارای کلید خاموش و روشن است، دو پریز با مغزی سرامیکی و ارت دارد، از گارانتی 24 ماهه شرکت پارت الکتریک برخوردار است و محدوده ولتاژ آن نیز 170 تا 250 ولت است. زمان تاخیر 5 دقیقه‌ای، نشانگر LED، جنس بدنه پلاستیک فشرده و قیمت مناسب نیز از جمله دیگر ویژگی‌های این محصول شرکت پارت الکتریک هستند.

 

6_ محافظ برق پارت الکتریک مدل 8790

مدل 8790 کاملاً شبیه به 8787 و 8789 است، با این تفاوت که کابل آن 5 متری است. محصول دارای کلید خاموش و روشن است و دو پریز با مغزی سرامیکی و ارت دارد که با زاویه 45 درجه و قرینه رو به بیرون قرار گرفته‌اند تا استفاده همزمان از هر دو پریز آسان‌تر باشد.

 

محافظ یخچال مدل 8790 پارت الکتریک محدوده ولتاژ 170 تا 250 ولت را پوشش می‌دهد و دارای بدنه‌ای از جنس پلاستیک فشرده است که به عنوان یک عایق در برابر رطوبت عمل می‌کند. زمان تاخیر 5 دقیقه‌ای، وزن سبک و گارانتی 24 ماهه شرکت پارت الکتریک نیز از جمله دیگر ویژگی‌های این محصول هستند.

کدام محافظ برق پارت الکتریک برای یخچال مناسب است؟

جمع بندی

 

مدل‌هایی که در بالا معرفی شد، تنها نمونه‌هایی بود که شرکت مشخصاً برای حفاظت از یخچال و فریزر طراحی کرده است. محافظ‌های یخچال باید حداقل جریان 10 آمپر و توان 2400 وات را پوشش دهند.

 

بنابراین خرید یک محافظ کولر گازی برای یخچال، با توجه به اینکه محافظ کولر قوی‌تر است، اشکالی ندارد. البته اگر میزان نواسانات برق زیاد است، محافظ برق و ولتاژ دیگر پاسخ‌گو نخواهد بود و نیاز به محصولات گران‌تری مانند ترانس و استابلایزر است.