پارس ناز پورتال

کدام میلگرد، بهترین گزینه برای پروژه شماست؟

کدام میلگرد، بهترین گزینه برای پروژه شماست؟

یکی از حساس‌ترین تصمیماتی که باید در هنگام برنامه‌ریزی برای شروع پروژه گرفت، انتخاب برند میلگرد است. در ایران تولیدکنندگان زیادی میلگردهای ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کنند. هر کدام از این تولیدکنندگان برای تولید استانداردها و معیارهای متفاوتی را در نظر می‌گیرند.

 

بنابراین، محصولات تولیدی آن‌ها از نظر مشخصات فنی، میکانیکی و حتی درجه کیفی با یکدیگر اختلاف دارند. همین موضوع انتخاب را برای پیمانکاران و مهندسان سخت می‌کند.

 

در بین تولیدکنندگان داخلی، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان یکی از نام‌های آشناست. ما در ادامه قصد داریم شرایط تولید، کیفیت و مشخصات قیمت میلگرد آناهیتا این تولیدکننده مطرح را بررسی کنیم. اگر شما هم این سوال را دارید که آیا میلگرد آناهیتا بهترین گزینه برای پروژه‌تان است، این مطلب را از دست ندهید.

 

شرایط تولید محصولات کارخانه فولاد آناهیتا

 

کارخانه فولاد آناهیتا از سال 1392 و در شهر رشت به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع میلگرد فعالیت خود را شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر افراد متخصص و استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های جهانی محصولات خود را تولید می‌کند.

 

پس از تولید هم با کمک تجهیزات دقیق آزمایشگاهی مشخصات مکانیکی و شیمیایی محصولات خود را کنترل می‌کند تا کاملا با استانداردهای ملی و بین‌المللی مطابقت داشته باشند. به همین دلیل با این که مدت زمانی زیادی از بهره‌برداری این کارخانه نمی‌گذرد؛ اما توانسته خود را در ایران به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان مطرح کند.

 

جالب است بدانید که کیفیت محصولات فولادی این کارخانه تا حدی تضمین شده است که حتی به کشورهای همسایه هم صادر می‌شود. پس اگر تصمیم به خرید میلگرد که یکی از مقطع فولادی‌ای است که بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان سازی دارد از این کارخانه را دارید، می‌توانید از بابت کیفیت محصولات آسوده‌خاطر باشید.

 

مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا

کارخانه فولاد آناهیتا تمامی محصولات خود را مطابق با استاندارد ملی ISIRI 3132 تولید می‌کند. این محصولات در انواع:

 

میلگرد مارپیچ آج 340 یا همان گرید A2

میلگرد جناغی آج 400 و 420 یا همان گرید A3

و میلگرد مرکب آج 500 و آج 520 یا همان گرید A4

 

تولید می‌شوند. مشخصات فنی و مکانیکی این مقاطع فولادی به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که برای مصرف در بیشتر پروژه‌های صنعتی و ساختمانی مناسب باشد. طرح آج و تمامی مشخصات هندسی از جمله ارتفاع، گام، پهنا و زاویه آج با حساسیت بالایی تعیین شده است.

 

چرا که این مشخصات روی میزان گیرایی میلگرد در بتن تاثیر به‌سزایی می‌گذارند. علاوه بر این، خواص مکانیکی محصول از جمله تنش تسلیم، استحکام کششی و درصد ازدیاد طول نسبی همگی مطابق با استانداردها است.

مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا

ابعاد میلگرد آناهیتا

تا این جا با کیفیت و مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا آشنا شدید؛ اما هنوز برای انتخاب این مقاطع باید معیارهای دیگری را هم مدنظر قرار دهید. یکی از مهم‌ترین این معیارها ابعاد محصول است. بدون شک باید ابعاد این مقاطع فولادی با پروژه شما همخوانی داشته باشد. خوشبختانه این محصولات در ابعادی طول می‌شوند که پاسخگوی نیاز بیشتر پروژه‌های عمرانی باشند؛ با این وجود نباید بدون اطمینان انتخاب کنید.

 

در این کارخانه میلگرد آج 340 با علامت اختصاری A.G.J.U تنها در ابعاد 8 و 10 میلی‌متری تولید می‌شود. در مقابل میلگرد آج 400 و آج 420 در سایزهای 12 تا 32 ساخته می‌شود. این گرید را می‌توانید با علامت اختصاری A.G.C.T که روی آن حک شده است، تشخیص دهید. در نهایت، میلگردهای آج 500 و آج 520 هم در ابعاد 12 تا 32 و با علامت اختصاری A.G.S.T عرضه می‌شوند.

 

وزن محصولات آناهیتا

از دیگر مشخصات بسیار مهم مقاطع فولادی، وزن آن‌هاست. چرا که با کمک همین مشخصه می‌توان از استانداردبودن میلگرد بستر اطمینان پیدا کرد. حتما می‌دانید که این مقاطع فولادی پایه‌های تقویتی پروژه‌های عمرانی به شمار می‌روند و باید استحکام بنا را تضمین کنند. در عین حال نباید وزن آن‌ها کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد. در غیر این صورت، در شرایط اضطراری خسارات بیشتری را وارد می‌کنند.

 

همان طور که اشاره کردیم محصولات آناهیتا مطابق با استانداردها تولید می‌شوند. به همین دلیل وزنی معادل با حداقل مجاز درج‌شده در جدول اشتال دارند. وزن میلگرد این محصولات براساس هر شاخه محاسبه خواهد شد. در نظر داشته باشید که هر شاخه 6 یا 12 متر طول دارد و عرضه این محصولات هم براساس همین ابعاد است. بنابراین، اگر کسی قصد خرید در ابعاد کوچک‌تری را داشته باشد، باید به فروشگاه‌های خرده‌فروشی مراجعه کند.

 

قیمت محصولات آناهیتا گیلان

قیمت میلگرد آناهیتا آخرین فاکتوری است که برای خرید این مقاطع فولادی باید بررسی کنید. همان‌طور که اشاره کردیم میلگردهای آناهیتا مطابق با کمترین وزن مجاز در استانداردها تولید می‌شوند. از آن‌جایی که قیمت مقاطع فولادی برحسب وزن آن‌ها محاسبه می‌شود، پس میلگردهای سبک‌وزن آناهیتا قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای پیدا می‌کنند.

 

البته قیمت محصولات این کارخانه، مثل دیگر برندها براساس نرخ جهانی فولاد تعیین می‌شود و در نتیجه طبیعی است که با نوسان همراه باشد. شما می‌توانید نرخ جهانی فولاد را در سایتsteelorbis مشاهده کنید. این سایت یکی از قابل‌اعتمادترین مراجع اعلام نرخ مقاطع فولادی در سطح جهان است که علاوه بر قیمت‌ها، تمامی اخبار روز صنعت فولاد را هم منتشر می‌کند.

 

متاسفانه برای استفاده طولانی‌مدت از خدمات آن باید حق اشتراکی را بپردازید. بنابراین، بهتر است که برای اطلاع از آخرین قیمت‌ میلگرد به سایت جایگزین آن یعنی www.aradahan.com مراجعه کنید. در این سایت هم می‌توانید علاوه بر استعلام نرخ مقاطع فولادی سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

قیمت محصولات آناهیتا گیلان

چرا باید میلگرد آناهیتا را برای پروژه خود انتخاب کنید؟

 

در این مطلب با ویژگی‌ها و مشخصات محصولات باکیفیت فولاد آناهیتا آشنا شدید. در صورتی که این مشخصات، ابعاد و گرید این محصولات با نیاز پروژه شما همخوانی دارد، می‌توانید برای خرید آن‌ها اقدام کنید. به‌ویژه اگر قصد احداث پروژه در شهرهای شمالی کشور را دارید؛

 

چرا که در این صورت هزینه‌ حمل‌ونقل بسیار کمتری را هم باید بپردازید. اگر هنوز مطمئن نیستید که مقاطع فولادی آناهیتا بهترین گزینه برای پروژه شماست یا نه، می‌توانید با شماره: 03134055 تماس بگیرید. با دریافت مشاوره رایگان از متخصصان می‌توانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید.