پارس ناز پورتال

درباره ورزش کراس فیت و فواید آن

درباره ورزش کراس فیت و فواید آن

درباره ورزش کراس فیت و فواید آن 

ورزش کراس فیت این روزها طرفداران بسیار پیدا کرده هست، وزنه برداری و ژیمناستیک در کراس فیت تلفیق شده اند. نام کراس فیت را این روزها عمده می‌شنویم.تا اکنون فکر کرده‌اید که به باشگاه کراس فیت بروید اما دقیقا ندانید که چه چیز در انتظارتان خواهد بود؟

 

انچه باید در مورد کراس فیت یا «ورزش تمرین کردن» بدانید :

 

کراس فیت چیست؟
«حرکات عملکردی متنوع با شدت بالا »

کراس فیت شامل دامنه اي از حرکات ژیمناستیک، دو، وزنه برداری، قایق رانی و ورزش هاي دیگر هست. حرکاتی که با متغیرهای قابل اندازه گیری تعریف شده اند و روی تخته ي بزرگی در باشگاه نوشته میشوند تا همۀ هدف هاي تمرینی خود را دنبال کنند.

 

چه لباسی مناسب تمرین کراس فیت هست؟
مهمترین پارامتر، راحتی لباس و دست و پا گیر نبودن انها هست. در طول تمرین مقدار زیادی عرق خواهید کرد و تمرینات بحران برانگیزی انجام می‌دهید. پس مطمئن شوید که کفش هایتان مناسب هست و شلوار تان دامنه ي حرکتتان را کم نمی‌کند. حوله شخصی را فراموش نکنید.

 

در تمرینات چه چیزهمراه خود داشته باشید؟
در باشگاه هاي کراس فیت هم مثل بقیه باشگاه ها تقریباً هر انچه نیاز دارید را برای شما فراهم میکنند و عمده نیازی به بردن چیزی با خود ندارید.مهمترین نکته گذشته، در حین و بعد از ورزش آب رسانی به بدن هست. پس قمقمه یا بطری خود را همراه داشته باشید.

 

کراس فیت به این خاصیت خود که همه ي ي افراد با هر توانایی بدنی را به بحران می‌کشد می بالد. این یعنی مقدار زیادی عرق خواهید کرد و حوله حسابی به کارتان می‌آید.هم‌چنین اگر نمی‌خواهید حجم عضلاتتان از دست برود همراه داشتن شیک پروتئین فکر خوبی هست.

 

آیا مربیان به شدت سخت گیر میباشند؟
مربی کراس فیت خود را با شرایط و آمادگی افراد وفق میدهد. روح این ورزش این طور هست که کراس فیت کاران حرفه اي تر و اعضای قدیمی تر می‌خواهند که مربی با انها سفت و سخت تمرین کند، اما این به این معنی نیست که با شما هم همین برخورد خواهد شد.تمرینات گروهی کراس فیت یعنی همه ي ي اعضا باید بقیه را برای تمام کردن تمرین ها هل بدهند و تشویق کنند.

 

جلسه ي اول چطوری هست؟
جلسه ي اول و همه ي ي جلسات بعد از آن عموما اینگونه هست که کلاس با 15 دقیقه گرم کردن شروع می‌شود. 20 دقیقه هر تمرینی که قرار هست آن روز انجام دهید «وزنه – پارو – ژیمناستیک و…» سپس 15 تا 20 دقیقه ورزش هوازی و 10 دقیقه پایان هم برای کشش و سرد کردن.کلاس با یک 1 و 2 و 3 بلند که همۀ آن را میگویند شروع می‌شود و همه ي با هم ورزش را شروع میکنند.