پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی چگونه تشخیص دهیم؟

کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی چگونه تشخیص دهیم؟

هنگامی که نام برندی در هر حوزه‌ای بر سر زبان‌ها می‌افتد، افراد سودجو به فکر سو استفاده از اعتبار آن برند و کسب درآمد در زیر سایه آن می‌افتند. این اتفاق به وفور در تمامی زمینه‌ها می‌افتد اما هنگامی که پای محصولات مراقب از پوست مانند کرم ضد آفتاب، لوازم مراقبت از پوست مانند فیس براش یا لوازم آرایشی مانند خط چشم وسط باشد، موضوع بسیار جدی و حائز اهمیت می‌شود.

 

به عنوان مثال اگر شما یک کیف فیک و تقلبی به دست بگیرید به جز از لحاظ مالی و زود پاره و خراب شدن آن، ضرر دیگری را متحمل نمی‌شوید اما اگر از لوازم و محصولات مراقبت از پوست یا آرایشی بهداشتی فیک و تقلبی استفاده کنید، به پوست خود، سرمایه زیبایی خود، آسیب گاهاً غیر قابل جبرانی وارد کرده‌اید. از همین جهت لازم است بدانید که چگونه می‌توان لوازم آرایش از جمله کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی  را از هم تشخیص داد.

کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی چگونه تشخیص دهیم؟

چرا استفاده از کرم ضد آفتاب اصل تا این حد مهم است؟

تمامی ضد آفتاب‌ها دارای یک شماره به عنوان ضریب محافظت از آفتاب (SPF) بر روی جلد و جعبه خود هستند. برای درک بیشتر، ضد آفتابی با ضریب SPF 30 درصد، تنها به 3 درصد از اشعه‌های فرا بنفش (UV) خورشید اجازه برخورد به پوست را می‌دهد و در صورت استفاده از ضد آفتابی با ضریب محافظت 50 درصد، تنها 2 درصد از اشعه‌های فرا بنفش نور خورشید می‌توانند به سطح پوست شما برسند.

 

حال فرض کنید که هنگام خرید، شما نتوانسته‌اید کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی را از یکدیگر تشخیص بدهید؛ ضد آفتاب فیکی که بر روی پوست خود می‌زنید نه تنها بر خلاف عدد روی جلدش هیچ محافظتی برای پوست شما در برابر اشعه‌های خورشیدی ایجاد نمی‌کند، بلکه چون از مواد بی‌کیفیت‌ ساخته شده هیچ گونه تستی بر روی آن انجام نشده و دارای مقادیر خطرناکی از سرب و مواد سرطان‌زاست.

 

کرم ضد آفتاب فیک نه تنها در برابر آفتاب سوختگی از پوست شما محافظت نمی‌کند بلکه باعث ایجاد جوش، لک، آکنه و حتی در مواردی بیماری‍های پوستی می‌شود. اکنون شما خود می‌دانید چرا تشخیص کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی بسیار مهم است.

 

نحوه تشخیص کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی

در ادامه چند روش خوب برای اطمینان از دریافت محصول معتبر به جای محصول تقلبی وجود دارد که به وسیله آن‌ها می‌توانید تفاوت‌های میان کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی را بدانید:

 

قیمت

اگر کرم ضد آفتابی که می‌خرید قیمتی منطقی نسبت به بازار دارد، پس تا اینجای کار جای نگرانی نیست؛ اما اگر فروشنده قصد دارد با قیمتی پایین شما را تحریک به خرید محصول کند، کاسه‌ای زیر نیم کاسه است. چرا که خیلی بعید است که یک کرم ضد آفتاب یا هر محصول آرایشی، مراقبتی و بهداشتیِ اصل که از خارج از کشور وارد می‌شوند شامل تخفیفی آن هم به این بزرگی شوند. در مورد قیمت کاملاً منطقی برخورد کنید و بخاطر اندکی هزینه کمتر، سلامت خود و پوستتان را به خطر نیاندازید و به یاد بیاورید هر ارزانی بی علت نیست.

کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی چگونه تشخیص دهیم؟

بسته بندی

حال که از مرحله قیمت رد شدید و کرمی که قصد خرید آن را دارید موفق به صعود به مرحله بعد شده، نوبت تفتیش بدنی است. به یاد داشته باشید شما که قصد صرف هزینه برای آن و به خطر انداختن پوست گران‌بهای‌تان را برای آن دارید پس قطعا با اسب پیشکشی طرف نیستید تا می‌توانید دندان‌هایش را بشمارید. با روکش پلاستیکی شروع کنید؛ هر گونه لق بودن پلاستیک را در مورد آن چک کنید.

 

پوشش پلاستیکی کرم ضد آفتاب فیک ممکن است خیلی شل باشد و بر تن جلد مقوایی زار بزند. اگر پوشش پلاستیکی عاری از عیب بود نوبت جلد مقوایی است. برای چک کردن جلد مقوایی آن ابتدا سری به سایت اصلی برند و مارکِ کرم ضد آفتاب مد نظرتان بزنید.

 

در آنجا به احتمال زیاد تصاویر متنوعی در تمام زوایا از جلد مقوایی و حتی تیوپ کرم قرار داده شده است. سعی کنید هم جلد مقوایی و هم تیوپ را با عکس‌های موجود در سایت تطابق دهید. هرگونه اشتباهات املایی (گرامری)، تغییر سایز و یا فونت در رابطه با نوشته‌ها و یا تفاوت رنگ جلد و تیوپ یا حتی قرارگیری غیرمعمول برچسب‌ها نشان از تقلبی بودن محصول دارد چرا که در ساخت کرم ضد آفتاب اصل تمامی این نکته‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

واضح بون نوشته‌ها، نبود هیچ گونه خط و خش بر روی هیچکدام از بخش‌های کرم ضد آفتاب از جلد تا تیوپ نیز از دیگر مسائلی هستند که شما باید حتما در نظر بگیرید.

 

عطر و بو

به کرم شما بابت گذر از مراحل قبل تبریک می‌گوییم؛ حال در تیوپ کرم ضد آفتابتان را باز کنید و آن را بو کنید. اگر تشخیص بو از آن فاصله سخت بود کمی از آن را کف دستتان بریزید. کرم شما باید بوی خوبی بدهد یا در بهترین حالت بوی خاصی از او ساطع نشود. نباید هیچ نشانی از تیزی یا ترشی در رایحه‌های آن حس شود و بویی دلنشین داشته باشد. بوهای تیز یا ترش غالباً نشان از کیفیت نامرغوب ترکیبات سازنده دارند.

 

منبع خرید

شاید اگر شما برای خرید کرم ضد آفتاب یا سایر لوازم آرایشی، بهداشتی و مراقبتی مثل خط چشم یا فیس براش، به فروشگاهی معتبر مراجعه کنید که همه آن را به فروش اجناس اصل و اوریجینال می‌شناسند، ممکن است که هیچ نیازی به گذراندن هیچ یک از هفت خوان‌های رستم گفته شده نباشد و بدون نگرانی فقط کرم ضد آفتاب خود را بخرید در حالی که خیالتان از بابت اصل بودن آن جمع است.

 

اگر به دنبال فروشگاهی هستید که مطمئن باشید کلاهی از بابت اصالت محصولات به سرتان نخواهد رفت با الانزا آشنا شوید.

کرم ضد آفتاب اصل و تقلبی چگونه تشخیص دهیم؟

شما می‌‎توانید تمامی محصولات مراقبت و ابزارهای مراقبت از پوست مانند کرم ضد آفتاب و فیس براش را با کیفیتی بالا و ضمانت اصل بودن کالا از الانزا بخرید. محصولات بهداشتی و آرایشی اصل از جمله خط چشم نیز از دیگر محصولات موجود در الانزا هستند.

 

اکسسوری‌های جذاب و خواستنی، لباس‌های زنانه و مردانه خوش دوخت و شیک نیز در الانزا منتظر شما هستند. برای خرید محصولات گفته شده با تخفیف‌های متنوع، ضمانت اصالت کالا و 7 روز مهلت مرجوع کالا، به فروشگاه اینترنتی الانزا به نشانی https://elanza.com/ مراجعه کنید.