پارس ناز پورتال

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید 

بهترین سلاح هاي مهلک و کشنده جهان که حالا در جنگ ها بهره گیری می‌شوند را معرفی می‌کنیم که توسط کشورهای پیشرو در این اساس تولید شده اند.جنگ و نزاع میان آدمها باعث شده تا به فکر ابداع سلاح‌هاي جدیدی بیافتند، در این قسمت قصد داریم با هم از میان تمامی سلاح‌هایي که بشر نوآوری کرده هست با مرگبارترین ‌آن‌ها آشنا شویم

 

از ابتدای تاریخ، بشر تا به حال سلاح‌هاي گوناگونی نوآوری کرده هست که هر کدام نسبت دیگری برتری‌هایي داشته‌‌اند، کاملاً‌ مشخص هست وقتی از برتری سلاح حرف میزنیم منظورمان کشنده بودن آن هست. در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به مرگبارترین سلاح‌هاي جهان.

 

شخمال

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

سلاح شمخال درواقع نخستین تفنگ تولید بشر هست که بر روی شانه قرار می گیرد. ریشه تولید این سلاح به اسپانیا و قرن پانزدهم میلادی باز می گردد.

 

خرج فرآوری این سلاح در آن زمان عمده گران نبود و در نتیجه شاهد ترویج آن به نقاط گوناگون جهان بودیم، شمخال توجه بالایی در فاصله‌هاي دور نداشت و مسلح کردن آن حدود یک دقیقه زمان می برد و در صورت عدم بهره گیری صحیح، فرد شلیک کننده را کر می کرد.

 

قدرت کشتار: ۱۰

 

شمشیر

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

شمشیر سلاحی بسیار قدیمی هست و تاریخ‌شناسان ریشه تولید این سلاح را به عصر مفرغ نسبت می دهند. به این ترتیب می توان گفت حدود ۳۳۰۰ سال گذشته از میلاد مسیح شمشیر نوآوری شده هست، اما چند هزار سال بعد از نوآوری شمشیر بود که شاهد رواج این سلاح بودیم. از آنجایی که شمشیر باید حتماً در دست قرار بگیرد قدرت کشتار کمی ‌دارد.

 

قدرت کشتار: ۲۰

 

کمان صلیبی

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

برای نخستین بار در ششمین قرن گذشته از میلاد مسیح بود که تیر و کمان صلیبی در آسیای شرقی نوآوری شد، کمان صلیبی نسبت به تیر و کمان معمولی قدرت کشتار بالاتری دارد و حمل آن هم آسان‌تر هست. برای شلیک تیر نیز کمان صلیبی قدرت کمتری را طلب می کند.

 

قدرت کشتار: ۳۲

 

توپ قرن شانزدهم میلادی

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

توپ‌هاي آغاز، سلاح بسیار خوبی برای محاصره دشمن به حساب می‌آمدند، این توپ‌ها با شلیک گلوله‌هایي به وزن ۵.۵ کیلوگرم می‌توانستند استحکامات دژ دشمن را ویرانی کنند.ناگفته نماند که توپ‌ در میدان جنگ نکات منفی نیز داشت. حمل و نقل توپ بسیار سخت بود و حتی اسب‌ها از انتقال توپ ناتوان بودند، هدف‌گیری با توپ نیز اصلاً دقیق‌ نبود.

 

قدرت کشتار: ۴۳

 

تفنگ سرپرچخماقى

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

 به گزارش پارس ناز این سلاح در نخستین بار در اوایل دهه ۱۷ میلادی در اروپا نوآوری شد، کارشناسان نظامی تفنگ سرپرچخماقی را نسخه‌ ارتقا داده شده تفنگ‌هاي شمخال قدیمی ‌به حساب می‌آورند. تفنگ سرپرچخماقی وزن کمتری داشت و شلیک و علامت‌‌گیری با آن نیز ساده‌تر بود.

 

این سلاح سریع‌تر مسلح می‌شد و سربازان در عرض ۱ دقیقه می‌توانستند چهار گلوله شلیک کنند. تمامی این موارد دست به دست هم دادند تا این تفنگ‌ها در قرن هجدهم به سلاح مورد علاقه ارتش انگلستان تبدیل شود. تفنگ سرپر چخماقی معایبی نیز داشت، این سلاح در هدف گیری خطای زیادی داشت و در صورت خیس شدن نیز کاملاً بلااستفاده می‌شد.

 

قدرت کشتار: ۴۷

 

تفنگ ته‌پر

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

برخلاف تفنگ سرپر، تفنگ ته‌پر از قسمت پشت پر میشد، این فرمایش منجر می‌شد تا سربازان سرعت عمل بیشتری داشته باشند. از سوی دیگر امنیت بیشتری را نیز برای فردی که این سلاح را حمل می کرد به دنبال داشت. علامت‌گیری با تفنگ‌هاي ته‌پر توجه بیشتری داشت

 

در این عکس که مربوط به حدود ۱۳۰ سال پیش هست، یک سرباز آمریکایی آفریقایی با تفنگ ته‌پر حضور دارد، تفنگ ته‌پر در جریان جنگ داخلی ایالات امریکا جان انسان‌هاي زیادی را گرفت.

 

قدرت کشتار: ۲۲۹

 

تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

این تفنگ در جریان جنگ جهانی اول به پرطرفدار‌ترین تفنگ نظامیان آمریکایی تبدیل شد، اسپرینگ‌ فیلد مدل ۱۹۰۳ به صورت نیمه اتوماتیک شلیک میکند و در این سلاح شاهد یک خشاب ۵ گلوله‌اي هستیم. این موارد در تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ باعث شد بعنوان اسلحه‌اي قابل اطمینان، کشنده و دقیق مشهور شود.

 

اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ توانست حتی به میادین نبرد در جریان جنگ جهانی دوم نیز بعنوان یک اسلحه دوربین دار راه پیدا کند، گرچه میزان برد این سلاح حدود ۵۰۰ متر اکثر نبود.

 

قدرت کشتار: ۷۷۸

 

مسلسل

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

سربازان کشور آلمان در جنگ جهانی دوم برای نخستین بار از مسلسل بهره گیری کردند، این سلاح به نظامیان اجازه می‌داد تا ۵۵۰ گلوله را در دقیقه به سمت دشمن شلیک کنند، حمل و نقل مسلسل نیز بسیار ساده و آسان هست.انتخاب حالت تک تیر و رگبار، خشاب قابل جدا شدن و برد بالای ۳۰۰ متر از مواردی هست که مسلسل را به سلاحی مرگبار تبدیل می کرد.

 

قدرت کشتار: ۴۲۰۰

 

تیربار جنگ جهانی اول

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

با شروع جنگ جهانی اول، اکثر کشورها شروع به بهره گیری از تیربار کردند. در آن زمان برای خنک کردن تیرباز ار آب بهره گیری می‌شد.تیربار آماده در جنگ جهانی اول قادر به شلیک ۵۵۰ گلوله در هر دقیقه بود. اما وزن زیادی داشت و چهار تا شش نفر باید آن را حمل میکردند.

 

قدرت کشتار: ۱۲۷۳۰

 

تانک جنگ جهانی اول

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

انگلیس‌ها بودند که در جنگ جهانی اول برای نخستین بار در سال ۱۲۹۵ شمسی از تانک بهره گیری کردند. تانک با هدف عبور از استحکامات دشمن و سیم‌خاردار ساخته شده بود.در این عکس تانک Mark I را دیدن می کنید که سرعت بسیار کندی داشت و به سرعت خراب می‌شد. داخل این تانک نیز هوا به خوبی جریان نداشت و گاهی اوقات از گازهای سمی پر می‌شد.

 

قدرت کشتار: ۶۸۳۰۰

 

جنگنده بمب افکن جنگ جهانی اول

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

در جنگ جهانی اول برای نخستین بار در تاریخ نبرد‌هاي انسان، شاهد حضور هواپیما نیز بودیم. بمب‌افکن‌هاي آن روزها دید کمی را در اختیار خلبان قرار میداند و تنها قادر به حمل چند بمب کوچک بودند. در قسمت جلو و عقب این هواپیماها نیز مسلسل نصب شده بود تا برای حمله و دفاع بتوان از آن بهره گیری کرد.

 

قدرت کشتار: ۲۲۹۲۰۰

 

توپ فرانسوی ۷۵ میلی‌متری

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

این توپ ۷۵ میلی‌متری که توسط فرانسوی‌ها در سال ۱۲۷۷ شمسی ابداع شده هست، می تواند ۱۵ گلوله را در هر دوقیقه به سمت استحکامات دشمن شلیک کند.در سال ۱۲۹۵ از این توپ برای شلیک گاز خردل و گلوله‌هاي سمی گاز فسژن بهره گیری می‌شد.

 

قدرت کشتار: ۳۴۰۰۰۰

 

موشک بالستیک V-2

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

آلمانی‌ها در طی جنگ جهانی دوم نخستین بار در سال ۱۳۲۳ برای بمباران لندن از موشک بالستیک V-2 بهره گیری کردند. در طول جنگ جهانی، کشور آلمان‌ها اکثر از ۳ هزار موشک V-2 را به سمت لندن شلیک کردند، این شمار موشک باعث کشته شدن ۲۷۵۴ شهروند لندن شد و منزل‌هاي زیادی را ویرانی کرد.

 

قدرت کشتار: ۸۶۱۰۰۰

 

نارنجک‌انداز اتوماتیک

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

نارنجک‌انداز اتوماتیک MK-19 نخستین بار توسط آمریکایی‌ها در جنگ ویتنام بهره گیری شد. این سلاح میتواند نارنجک‌هاي ۴۰ میلی‌متری را با برد ۱.۵ کیلومتر شلیک کند.کسانی که در شعاع ۵ متری محل برخورد این نارنجک میباشند به احتمال عمده کشته خواهند شد، و کسانی که در فاصله ۱۵ متری قرار دارند نیز مجروح خواهند شد.

 

قدرت کشتار: ۱۵۰۰۰۰۰

 

تانک شرمن M4 جنگ جهانی دوم

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

پس از اتمام جنگ جهانی دوم، کشور آمریکا اکثر از ۴۰ هزار دستگاه تانک M4 شرمن را برای بهره گیری در سواره نظام این کشور و قرض دادن به انگلیس، فرانسه، لهستان، چین و کانادا فرآوری. بیشترین سرعت تانک M4 شرمن چیزی برابر با ۴۸ کلیومتر در ساعت هست.

 

قدرت کشتار: ۲۲۰۳۰۰۰

 

جنگنده بمب‌ افکن جنگ جهانی دوم

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

به لطف حضور مواد آهنی اکثر در تولید هواپیماهای جنگ جهانی دوم، این هواپیما‌ها به سلاح کشنده‌تری تبدیل شدند، بهره گیری از سیستم خنک‌کنندگی مایع نیز باعث قدرت ببیشتر این جنگ‌افزارها شد. هواپیماهای جنگنده بمب افکن جنگ جهانی دوم نقش اساسی در استراتژی حمله رعدآسای کشور آلمان‌ها داشتند.

 

هواپیمایی که در این عکس دیدن می کنید، یک جنگنده انگیسی Hawker Typhoon هست که می تواند ۲ بمب به وزن ۵۰۰ کیلوگرم را حمل کند. در اواخر جنگ جهانی این هواپیما قادر به حمل راکت نیز بود.

 

قدرت کشتار: ۳۰۳۷۹۰۰

 

بمب اتمی ۲۰ کیلوتن

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

قدرتمندترین بمب اتمی که تا به حال در میادین نبرد بهره گیری شده هست بمب ۲۰ کیلوتن پلوتونیوم هست که بر سر مردم بیگناه ناکازاکی در ۱۸ مرداد سال ۱۳۲۴ انداخته شد.این بمب اتم که آمریکایی‌ها آن را Fat Man خطاب میکنند در همان لحظه برخورد با زمین جان ۴۰ هزار نفر را گرفت و انسان‌هاي زیادی نیز بر اثر پرتوهای مرگبار این بمب اتم کشته شدند.

 

قدرت کشتار: ۴۸۵۵۰۰۰۰

 

بمب ۲۵ مگاتنی هیدروژن

کشنده ترین سلاح های تاریخ بشر را بشناسید

بمب B-41 هیدروژنی را نخستین بار در سال ۱۳۳۹ شاهد بودیم، این بمب قوی‌ترین سلاحی هست که تا به حال توسط کشور آمریکا ساخته شده هست، بیشترین قدرت ویرانی بمب B-41 برابر با ۲۵ مگاتن هست، دیدنی هست بدانید این میزان با حدود ۲۵ میلیون تن تی‌ان‌تی برابری میکند. قدرت کشتار این بمب نیز ۴ هزار بار اکثر از بمب اتمی هست که در ناکازاکی بهره گیری شد.

 

خوشختانه این سلاح مرگبار به سرعت کنار گذاشته شد. در حال آماده بمب B83 با مقدار تنها ۱.۲ مگاتن، خطرناک‌ترین سلاح‌ آمریکایی به حساب می آید.

 

قدرت کشتار: ۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰