پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

کلاس باله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کلاس باله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شاید کودک شما هم تا صدای موزیک می شنود شروع به رقصیدن می کند! و حتماً تصور دخترتان در یک توتو (لباس باله) صورتی، قند در دلتان آب می کند! یا از اینکه کلاس رقص باله برای کودکتان مفید باشد مطمئن نیستید و با فکر اینکه کودکتان را در کلاس رقص ثبت نام کنید مضطرب می شوید.

 

این ها مسائل مهمی هستند که باید پیش از ثبت نام بررسی کنید و جواب درستی برای آنها پیدا کنید. ما در این نوشته مهم ترین چیزهایی را که باید درباره اولین کلاس رقص باله کودکتان بدانید آورده ایم.

کلاس باله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

فواید و مزایای رقص باله چیست؟

بچه های زیادی از همان سال های نوپایی کلاس باله را شروع می کنند. اما ممکن است برایتان سوال باشد که فایده رقص برای کودکان چیست؟ آموزش باله هم روی بدن و هم روی ذهن کار می کند! رقصیدن حالت بدن، تعادل و انعطاف پذیری بچه ها را بهتر می کند، همچنین برای کاهش استرس و اضطراب و افزایش عزت نفس مفید است.

 

باله یک ورزش هوازی است و برای زیبایی اندام هم کاربرد دارد. کودکان با ارتباط کامل مغز و بدن و هنگام کشش ها و حرکات مختلف یاد می گیرند که چگونه بدنشان را کنترل کنند. علاوه بر این، یادگیری روتین ها (ترتیب حرکات) حافظه را هم تقویت می کند.

 

و صد البته رقصیدن همراه با هم سن و سال ها جنبه ی اجتماعی هم دارد. خیلی از بچه ها از آشنا شدن با بچه های جدید در کلاس لذت میبرند، ولی شرکت در کلاس رقص همراه با یک دوست هم ایده ی بسیار خوبیست (و می تواند به بچه هایی که برای رفتن به اولین کلاس رقص استرس دارند، کمک کند).

 

قبل از اینکه نکاتی را در مورد ویژگی های یک کلاس باله خوب نام ببریم، باید بگوییم که آموزش باله می تواند در خانه نیز انجام شود. اگر برای شروع مایل نیستید کودک خود را در کلاس های حضوری ثبت نام کنید، می توانید با فیلم های باله این آموزش ها را برای کودک خود شروع کنید و در صورتی که کودکتان به این ورزش و رقص علاقه نشان داد، او را به کلاس های حضوری بفرستید.

 

باشگاه ورزشی کودکان اسپین امکان آموزش باله هم به صورت حضوری و هم در خانه را برای کودکان فراهم کرده است. برای دیدن نحوه آموزش حرکات باله با عکس و فیلم این صفحه را ببینید:

https://espinclub.ir/18079

کلاس باله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در کلاس باله کودکان چه چیزهایی مهم است؟

قبل از اینکه ثبت نام کنید، این نکات را بخوانید.

 

جو کلاس بسیار مهم است

کلاس باله قبل از هر چیز باید برای کودکان شاد و جذاب باشد. اگر کلاس به نظر زیادی سفت و سخت می رسد، نشانه خوبی نیست. اگر مربی داد می زند یا فضای کلاس بیش از حد رقابتی است، بهتر است بیخیال شوید.

 

این نوع کلاس به عنوان اولین کلاس رقص هیچ کودکی مناسب نیست.کودکان می توانند بدون سخت گیری و کارهای عجیب هم یاد بگیرند و رشد کنند. و اگر کودک از کلاس لذت ببرد خودش میخواهد که برگردد چون عاشق باله می شود.

 

میزان تجربه مربی در آموزش به کودکان

معلم رقص باید باتجربه، صبور و منظم باشد و بتواند همزمان هم محیط شادی را برای تمام بچه ها فراهم کند و هم آموزش بدهد. آیا بنظر میرسد که مربی کنترل کلاس را دارد؟ آیا بچه ها به درس ها توجه می کنند و میفهمند؟ یا اینکه بچه ها در حال دویدن هستند و کسی گوش نمی دهد؟

کلاس باله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

روتین ها و موسیقی های مناسب سن کودکان

موسیقی و روتین های (حرکاتِ به ترتیب) رقص باید مناسب سن کودک باشند. اینترنت پر از کلیپ هایی است که بچه های کوچک در حال انجام روتین های بزرگسالانه هستند. اما این به این معنا نیست که کار درستی است. هر موقع احساس کردید که آهنگ یا حرکاتی که به کودکتان آموزش داده می شود مناسب سنش نیست، اول با مربی صحبت کنید. بعد اگر لازم شد با مدیریت کلاس مسئله را در میان بگذارید.

 

از چه سنی بچه ها می توانند کلاس رقص را شروع کنند؟

بیشتر بچه های زیر 2 سال برای کلاس کامل رقص آماده نیستند. اما گاها کلاس هایی وجود دارند که می توانید همراه با کودک خردسالتان در آنها شرکت کنید. بعضی آموزشگاه ها برای کودکان ۳ یا ۴ سال هم کلاس برگزار می کنند، اما از قبل موضوع سن را با مدیریت هماهنگ کنید. در باشگاه اسپین کودکان عموما از 3 سالگی در کلاس های آموزش باله ثبت نام می کنند.

 

مجموعه تخصصی باله و ژیمناستیک اسپین

وبسایت: espinclub.ir

اینستاگرام: ESPINCLUB@

شماره تماس: 09129171854