پارس ناز پورتال

قاصدک 24

معرفی بهترین گیاهان دارویی موثر در افزایش وزن

معرفی بهترین گیاهان دارویی موثر در افزایش وزن

معرفی برترین گیاهان دارویی موثر در افزایش وزن 

به شما برترین گیاهان دارویی موثر در افزایش وزن را معرفی می‌کنیم تا به صورت طبیعی بتوانید وزن خود را چندان کنید و تناسب اندام داشته باشید. در دنیای امروز، تعداد زیادی از افراد به دنبال شیوه هاي گوناگون لاغری و کاهش وزن میباشند. این در حالی هست که تعدادی همواره تلاش در افزایش وزن دارند که این موضوع کمتر مورد دقت هست.

 

در این مقاله گیاهان دارویی خوب برای افزایش وزن را آورده ایم اما باید در همین ابتدا عرض نماییم که هیچ گیاه دارویی را به مدت طولانی و خودسرانه مصرف نکنید و حتماً اینکار تحت نظر متخصص طب سنتی یا گیاه شناس باشد. این مورد مخصوصاً در مورد کسانی که مشکلات کبدی و کلیوی دارند و یا داروهای خاصی مصرف می‌ کنند دارای اهمیت بیشتری هست.

 

ریشه گل قاصدک مناسب برای مبارزه با لاغری

ریشه گل قاصدک مغذی هست و باعث افزایش اشتها و درمان لاغری می شود. برای بهره گیری از خواص آن جوشانده آن را در یک فنجان و نیم تهیه کنید. طعم این نوشیدنی تلخ هست که آن را بعد از کمی ولرم شدن با عسل شیرین کنید.ریشه‌ي گیاه قاصدک همین طور یکی از درمان‌هاي بی نظیر در یبوست هست و یبوست از علل اصلی در کاهش اشتها و مشکلات گوارشی هست.

 

ریشه گیاه قاصدک سرشار از فیبر هست و باعث دفع سموم بدن می شود و در رفع لاغری مؤثر هست. از دیگر خواص آن درمان سوء تغذیه و سنگ کیسه صفرا هست.روش بهره گیری از ریشه گل قاصدک در درمان یبوست در جهت درمان لاغری 20 گرم ریشه خشک گیاه قاصدک را در یک لیتر آب و به مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آن را صاف کنید. یک فنجان روزی سه بار به مدت یک ماه میل کنید.

 

جنتیان یا جنتیانا (کوشاد) کمک به درمان لاغری

کوشاد دارای ماده ای شیمیایی بنام آماروجنتین می باشد که بسیار تلخ هست.برای آماده کردن این گیاه در درمان لاغری، ریشه این گیاه را باید به خوبی شستشو دهید و به مدت بیست دقیقه آن را جوشاند تا آماده شود.برای نتیجه بهتر آن در درمان لاغری، روزی یک فنجان میل کنید تا اثر آن را دیدن فرمایید. پیشنهاد به مصرف این گیاه در دوران بارداری و شیردهی و کودکان زیر دو سال نشده هست و برای افراد با سنین بالاتر از 65 سال با احتیاط مصرف شود.

 

شیرین بیان و کمک به درمان لاغری شما

برای تأثیر شیرین بیان در رفع لاغری، یک پنجم گرم ریشه شیرین بیان خشک را در آب بجوشانید. این دم‌نوش را تا سه بار در روز میتواند بهره گیری فرمایید.

 

چای بابونه، چای مخصوص لاغری

چای بابونه به‌طور مؤثری در رفع لاغری و افزایش اشتها مؤثر هست. روزی یک فنجان از این چای میل کنید.

 

مارچوبه و درمان لاغری

2-5 گرم پودر مارچوبه را به شیر جوشیده اضافه فرمایید، یک قاشق مرباخوری کره به آن بیفزایید. از این نوشیدنی دو بار در هفته به مدت دو ماه برای رسیدن به نتایج خوبی در جهت رفع لاغری بهره گیری کنید.

 

جینسینگ و خواص بی نظیر آن در رفع لاغری

این گیاه دارای خواص بی نظیر بسیاری هست و در علم آیورودا از آن بهره گیری هاي فراوانی می شود.یک لیوان شیر را ولرم کنید و به آن دو قاشق مرباخوری کره و دو قاشق غذاخوری پودر گیاه جینسینگ اضافه فرمایید. آن را به خوبی هم بزنید و یک‌بار در روز بهره گیری فرمایید. نوشیدن این نوشیدنی تا سی روز پیشنهاد می شود تا نتیجه آن را بر روی لاغری دیدن کنید.

 

زنجبیل و خواص بی نظیر آن در همه ي درمان ها و رفع لاغری

زنجبیل می تواند در رفع اختلالات گوارشی بسیار مؤثر باشد و بر روی افزایش اشتها به صورت مناسبی مؤثر هست. تحقیقات نشان داده هست که این ادویه در افزایش وزن شما و رفع لاغری مؤثر هست.از زنجبیل رنده شده بر روی غذاها در هنگام پخت و پز یا دم‌نوش آن بهره گیری فرمایید.

 

نسخه‌هاي گیاهی اشتها آور
بی اشتهایی عمدتاً علل عصبی دارد ولی علل دیگر آن نیز عبارتند از کم خونی یبوست ریزه خواری و اعتیاد

 

نسخه شماره ۱ اشتها آور:
این نسخه برای بی اشتهایی هاي با منشأ عصبی مناسب هست و برای کودکان.

 

مواد لازم:
بابونه
به لیمو
زنجفیل
پونه

 

طرز تهیه:
۴ گیاه فوق را به نسبت مساوی مخلوط کرده و به صورت دم کرده یک قاشق مرباخوری از این مخلوط در یک لیوان آب جوش مصرف کنید

 

نسخه قوی تر برای افزایش اشتها:
مواد لازم:
افسنتین
سماق
جوزبویا
گلپر
پونه

 

طرز تهیه:
از گیاهان افسنطین و سماق و جوزبویا و گلپر از هر کدام یک قسمت و از گیاه پونه ۲ قسمت را با هم مخلوط کرده و یک قاشق مرباخوری در یک لیوان آبجوش دم کرده مصرف کنید.

 

نسخه خیلی قوی تر برای افزایش اشتها:

مواد لازم:
جنتیانا = ۴ قسمت
بهارنارنج یا پوست نارنج = ۴ قسمت
اسطوخودوس = ۴ قسمت
گل گندم = ۲ قسمت
زنجفیل = ۱ قسمت

 

طرز تهیه:
همۀ موارد فوق را مخلوط کرده و یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را در یک لیوان آب جوش دم کرده و مصرف نمایید. اگر جنتیانا پیدا نکردید به جای آن از افسنتین یا درمنه ها بهره گیری کنید. گرچه برترین اشتهاآور همان گیاه جنتیانا هست.

 

دم کرده اسطوخودوس
نسخه افزایش اشتها برای کسانی که زخم معده دارند:اگر کسی زخم معده دارد و اضافه بر آن بی اشتها نیز می‌باشد نمیتوان برای این شخص از گیاهان دارویی مواد تلخ و تند بهره گیری کرد برای این افراد از نسخه زیر بهره گیری کنید.

 

مواد لازم:
به لیمو
بهارنارنج
بادرنجبویه
زرشک

 

طرز تهیه:
گیاهان فوق را به نسب مساوی مخلوط کرده و یک قاشق مرباخوری از آن را در یک لیوان آب جوش دم کرده و مصرف نمایید.نکته مهم: نسخه هاي اشتها آور باید یک ساعت گذشته از غذا مصرف شوند.