پارس ناز پورتال

یونان دروازه مهاجرت به اروپا

یونان دروازه مهاجرت به اروپا

آرزوی هر کسی است که مهاجرت به کشورهای اروپایی را تجربه کند و در این کشورها اقامت گزیند. اروپا به قدری پیشرفته و دارای امکانات و رفاه است که هر کسی خواهان تجربه زندگی در کشورهای اروپایی است. یکی از جذاب‌ترین و بهترین کشورهای اروپایی یونان است که افراد سعی می‌کنند هر طور شده اقامت این کشور را دریافت کنند.

 

البته دریافت اقامت کشورهای خارجی کار ساده‌ای نیست و به شرایط و روش‌ها و مراحل ویژه‌ای نیاز دارد. اینکه شما کدام راه را برای مهاجرت انتخاب کنید بستگی به موقعیت و شرایطتان دارد هرچند که هزینه هم تاثیرگذار است. در میان کشورهای اروپایی یونان از قدمت و آب و هوا و جذابیت خاصی برخوردار است به همین خاطر طرفداران و متقاضیان بیشتری برای دریافت اقامت آن وجود دارد.

 

انواع روش‌های مهاجرت به یونان

روش مهاجرت به یونان متفاوت است و به عوامل مختلفی مثل هدف شما از دریافت اقامت، سن و علاقمندی‌های شما، شرایط و جنسیت شما، بودجه و سرمایه شما بستگی دارد. البته ما به طور کامل روش‌های مهاجرت به یونان را به صورت موارد زیر شرح داده‌ایم اینکه شما کدام یک را انتخاب کنید و پیش گیرید به خودتان بستگی دارد.

 

مهاجرت تحصیلی به یونان

حتماً می‌دانید که یونان یکی از کشورهای مناسب از نظر امکانات آموزشی و رفاهی است. بنابراین افراد سعی می‌کنند دانش‌آموزان خود را برای تحصیل به یونان بفرستند. مهاجرت تحصیلی می‌تواند از مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان باشد؛

 

در این صورت والدین تصمیم می‌گیرند که فرزند خود را برای تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی و انواع کالج‌ها در یونان ثبت نام کنند. برای تحصیل دانش آموزی در یونان لازم است که والدین یا یکی از آنها به همراه دانش آموز در کشور مورد نظر اقامت گزیند.

 

گاهی افراد تمایل دارند که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند و مقطع تحصیلی مورد نظر خود را در کشور یونان آموزش ببینند. ثبت نام در هر یک از مقاطع فوق نیازمند مدارک از مقاطع تحصیلی قبلی و گذشته است.

 

برای تحصیل در چنین مقاطعی دیگر وجود والدین ضروری نیست و افراد می‌توانند با ثبت نام در دانشگاه‌های معتبر یونان پس از مدتی اقامت تحصیلی بگیرند و پس از فارغ التحصیلی به مدت ۱۸ ماه نیز در این کشور بمانند.

 

مهاجرت کاری به یونان

مهاجرت کاری به یونان به دو صورت انجام می‌شود در روش اول شما در ایران زندگی می‌کنید و خواهان و متقاضی شغلی در یونان هستید در این صورت شغل مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید سپس به کارفرما درخواست می‌دهید.

 

هرگاه درخواست شما از سوی کارفرما دیده شد سپس اجازه ارسال مدارک و اسناد و اطلاعات داده می‌شود؛ در این مدت شما باید بتوانید همه مدارک و اسناد و اطلاعات خود را آماده نموده و به زبان انگلیسی ترجمه کنید بعد برای کارفرما بفرستید.

 

اقامت کاری در یونان

در این روش شما می‌توانید پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مورد نظر ۱۸ ماه در یونان زندگی کنید و در این مدت به دنبال شغل یا کاری متناسب با تحصیلات خود باشید. یافتن شغل در این صورت برای شما کاری ساده‌تر خواهد بود زیرا تحصیلات خود را در این کشور گذرانده‌اید.

 

اگر کشور یونان تشخیص دهد که وجود شما برای این کشور مفید است بنابراین شغلی متناسب با تحصیلاتتان ارائه می‌دهد و در نهایت اقامت دائم شما در این کشور فراهم خواهد شد.

 

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج هم ممکن است؛ در این روش شما سعی می‌کنید با فردی یونانی ازدواج کنید. ازدواج با فرد یونانی باعث می‌شود که پس از گذشت مدت زمانی مشخص اقامت این کشور از آن شما شود.

 

توجه داشته باشید که ازدواج با فرد یونانی دارای شرایط و ضوابط خاصی است که یکی از آنها در واقع اثبات واقعی بودن رابطه است که در این صورت شما باید ثابت کنید که فرد مورد نظر را به عنوان همسر پذیرفته‌اید و نسبت به یکدیگر تعهد و مسئولیت دارید و ازدواج شما صرفاً برای دریافت اقامت نبوده است. در این روش شما باید از فرد مورد نظر فرزند داشته باشید یا بیش از ۳ سال زندگی مشترک را گذرانده باشید تا اقامت یونان برایتان فراهم شود.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

ساده‌ترین و بهترین روش برای دریافت اقامت یونان و دریافت ویزا و پاسپورت این کشور خرید ملک است. در این روش شما متناسب با سرمایه‌ای که دارید برای خرید ملک در یونان اقدام می‌کنید. با ارائه مدارک و داشتن شرایط و ضوابط خاص شما صاحب ملکی در یونان خواهید شد که با پرداخت مبلغی مشخص صورت می‌گیرد.

 

شرایط اخذ پاسپورت یونان چیست؟

حتماً می‌دانی که پاسپورت در واقع مدرکی است که شما به وسیله آن می‌توانید در قسمت‌های مختلف کشور بدون هیچگونه مشکلی تردد کنید. یعنی اگر شما پاسپورت یونان را داشته باشید می‌توانید به راحتی در اروپا سفر کنید و هیچگونه مانعی برای شما وجود ندارد.

 

اما باید به این موضوع واقف باشید که دریافت پاسپورت یونان کار ساده‌ای نیست و علاوه بر شرایط و ضوابط به زمان هم نیاز دارد. به طور کلی اخذ پاسپورت یونان برای مهاجرین زمانی صادر می‌شود که بیش از ۷ سال در یونان زندگی کرده باشند.

 

پس از گذشت ۷ سال اقامت در یونان افراد می‌توانند به راحتی از خدمات درمانی و آموزشی کشور بهره‌مند شوند اما قطعاً اجازه شرکت در مشاغل سیاسی کشور و همچنین رای گیری را ندارند. شرایط اخذ پاسپورت یونان که به شرح زیر است:

 

  • فرد باید اقامت موقت یا دائم در یونان را داشته باشد و بیش از ۷ سال در این کشور زندگی کرده باشد.

 

  • عدم سوء پیشینه یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ پاسپورت یونان به حساب می‌آید.

 

  • از جمله شرایط برای اخذ پاسپورت یونان تسلط بر زبان یونانی و انگلیسی است.

 

  • اثبات تمکن مالی در این کشور از دیگر شرایط لازم است.

 

نحوه اخذ پاسپورت یونان

در صورت داشتن شرایط فوق می‌توانید برای درخواست پاسپورت یونان اقدام کنید که در این صورت هویت شما برای سفر در کشورهای اروپایی تایید می‌شود. با وجود پاسپورت یونانی می‌توانید در اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید و از زندگی در این کشورها لذت ببرید. اما به این موضوع نیز توجه داشته باشید که روش‌های اخذ پاسپورت یونان نیز تقسیم بندی دارد و به شرح زیر است:

 

  • اخذ پاسپورت یونان به وسیله تحصیل در این کشور
  • اخذ پاسپورت یونان به وسیله ازدواج با فرد یونانی
  • دریافت پاسپورت یونانی به وسیله کار در این کشور
  • دریافت پاسپورت یونانی با خرید ملک در این کشور

 

بهترین روش برای مهاجرت به یونان با موسسه مهاجرتی گلدن اینوستمنت

 

برای مهاجرت به کشور یونان و و اخذ پاسپورت یونانی می‌توانید به معتبرترین و بهترین موسسات مهاجرتی مراجعه کنید. یکی از بهترین موسسات و مراجع مهاجرتی، گلدن اینوستمنت است.گلدن اینوستمنت با داشتن کارمندانی مسلط بر زبان یونانی و مطلع از تمام شرایط و ضوابط کشورهای اروپایی می‌توانند به شما در مهاجرت به یونان کمک کند.

 

کافیست شما موقعیت و شرایط خود را برای آنها توضیح دهید و هدفتان از اقامت یونان را بگویید سپس خواهید دید که شما را در این راه راهنمایی می‌کنند و همه اطلاعات لازم جهت راه‌های مختلف برای مهاجرت به یونان، اخذ اقامت یونان و دریافت پاسپورت یونانی را به شما توضیح می‌دهند.