پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

 

در اینبخش از 0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و گروه تروریستی داعش گروهکی کـه او متولد کرده اسـت آشنا میشویم. گروه تروریستی داعش کـه مخفف: دولت اسلامی عراق و شام اسـت خطرناک ترین گروه تروریستی حال حاضر جهان شناخته می شود، ابوبکر بغدادی رهبر و بنیان گذار این گروهک ترسناک می باشد، گروه تروریستی داعش در حال حاضر در سوریه و بخش هایي از عراق فعالیت هاي نظامی دارد، در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

داعش چیست و ابوبکر بغدادی کیست؟

گروهک گروه تروریستی داعش از سال 2004 فعالیت هاي خودرا شروع کرد، ظاهراً هدف این گروه تشکیل دولت اسلامی عراق و شام اسـت اما برای دیدن پشت پرده باید فلاش بک بزنیم بـه غرب و ایالات متحده ایالات امریکا قدرتمندترین کشور جهان. بحران اقتصادی دامن کشور هـای جهان اولی را گرفته بودو گلوی آن ها را می فشرد، اوضاع در غرب بـه هیچ عنوان خوب نبود، بعضی کشورها در حال سقوط اقتصادی و مالی بودند.

 

ناگهان موجی از اعتراضات در تونس بـه راه افتاد و کم کم دامن تمام کشور هـای عربی دارای منابع و ثروت را گرفت. بـه لیبی رسید و بعد بـه سوریه، سوریه تا آن روز عروس خاورمیانه خطاب می شد. مردم زیبا، کشور زیبا، منابع فراوان، اما جرقه اي از غرب باعث شد برخی علیه دولت قانونی اقدام بـه فعالیت هاي خراب کارانه کنند. جریانی کـه غرب هر لحظه منتظر وقوع آن بود، شلوغی ودر نهایت جنگ داخلی و گروه تروریستی داعش.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

کشور آمریکا از یک طرف دولت ها را حمایت نظامی می کرد و از طرف دیگر نیز، بـه تروریست ها آموزش نظامی می داد و سلاح می فروخت. تا خرانه و جایگاه هاي نفتی و گازی و همچنین معادن دست دولت ها بود از انها دست مزد می‌گرفت، تا جاییکه تروریست ها بـه جایگاه هاي استخراج ثروت می رسیدند و سپس آن ها را تامین می کرد. این نقشه غرب برای فرار از بحران مالی بی سابقه بود.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

هیچ توجه کردید؟ بعد از جنگ ها و شورش هاي مردمی در کشور هـای عربی، بحران مالی غرب هم از بین رفت. ایالات امریکا سرپا شد و متحدان اش « نوکران » هم از وضع بد اقتصادی نجات یافتند. حال کـه جنگ ها بـه بن بست رسیده اند، آن ها حرف از حقوق بشر می زنند و محکوم می کنند! حال کـه موج مهاجران جنگ روانه اروپا شده آن ها تقصیر را گردن هم می‌اندازند، این بود پشت پرده گروه تروریستی داعش، طالبان، القاعده، بوکو حرام و…

 

مثل سیاستی کـه انگلیس در هند داشت، از حاکمان مناطق مختلف دفاع می کردند و انها می ترساندند کـه اگر مـا نباشیم و سلاح هاي مدرن مـا نباشد، حاکمان اطراف بشما حمله خواهند کرد و شهر هـای تان را از دست خواهید داد. و جالب آنجا بود کـه انگلیسی ها بـه تمام حاکمان دوست بودند و از همه ی باج و خراج می‌گرفتند و فرمان هند را هم در دست داشتند، این سیاست غربی اسـت.

 

داعش در زمان حال

در حال حاضر شیخ ابوبکر بغدادی، ریاست گروه تروریستی داعش را برعهده دارد. وى پس از هلاکت ابوعمر البغدادی در آوریل ٢٠١٠ میلادی بعنوان سرکرده جدید این گروهک انتخاب شد. هر دوی انها بعنوان جانشینان “ابومصعب الزرقاوی” سرکرده پیشین القاعده عراق شناخته می شوند. “الزرقاوی” اهل اردن بود. دوران سرکردگی “ابوعمر” شاهد گسترش عملیات هاي تروریستی هم زمان همانند:

 

حمله بـه بانک مرکزی، وزارت دادگستری، یورش بـه زندانهای ابوغریب و الحوت بود. نام واقعی”ابوبکر البغدادی”، “ابراهیم عواد ابراهیم البدری” اسـت. او بعنوان واعظ و امام جماعت مسجد در شهر هـای سامرا، بغداد و فلوجه عراق فعالیت می کرد. نیروهای نظامی کشور آمریکا درسال ٢٠٠٤ او را بازداشت کردند و او برای سه سال در زندان بود.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

پس از این او از زندان خارج و سازمانی تحت نام ارتش اهل سنت را بنیان گذاشت و بعد ازآن بـه القاعده پیوست. گروه گروه تروریستی داعش در حال حاضر تعداد زیادی تانک، موشک و خودرو هـای زرهی و انواع سلاح در اختیار دارد کـه از حامیان خود بـه ویژه عربستان و قطر دریافت کرده اسـت. این گروه ادعا می کند در گذشته با ارتش ایالات امریکا و ارتش انگلیس در عراق و شبه نظامیان می جنگیده اسـت.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

سرکردگان این گروه تروریستی همچنین از جنگ با ارتش و پلیس عراق، شوراهای بیداری، نیروهای پیشمرگ کردستان، ارتش سوریه، گروههای شیعی عراق مانند گردانهای اهل الحق، جیش المهدی و حزب الله عراق، حزب الله لبنان و گروه موسوم بـه ارتش آزاد سوریه سخن گفته اند. پس از حوادث اخیر در سوریه، جبهه النصره در اواخر سال ٢٠١١ ميلادى اعلام موجودیت کرد و طولی نکشید کـه:

 

توانمندی این گروه تروریستی با توجه بـه حمایتهای گسترده برخی کشور هـای منطقه اي بطور چشمگیری افزایش یافت تا در طی چند ماه بـه یکی از مهم ترین و قدرتمندترین گروههای مسلح در سوریه تبدیل شود. در روز نهم آوریل ٢٠١٣ میلادی، دریک پیام صوتی کـه از طریق شبکه موسوم بـه شموخ الاسلام پخش شد، ابوبکر البغدادی ادغام آن رابا دولت اسلامی عراق تحت عنوان دولت اسلامی عراق و شام اعلام کرد.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

نفوذ این گروه تروریستی بـه سبب حمایتهای گسترده حامیان منطقه اي اش روز بـه روز در سوریه بیشتر شد. گروه “دولت اسلامی در عراق” در 15 اکتبر 2006 و پس از نشست شماری از گروه‌هاي مسلح در عراق شکل گرفت. دراین نشست “ابوعمر البغدادی” بعنوان سرکرده آن تعیین شد. این گروه از زمان تشکیل درسال 2006 عملیات و حملات تروریستی بسیار را در عراق برعهده گرفت.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

پس از هلاکت “ابوعمر البغدادی” در 19/4/2010 “ابوبکر البغدادی” بعنوان جای گزین وی معرفی شد. با روی کار آمدن ابوبکر البغدادی، دامنه عملیات و حملات این گروه تروریستی وسعت گرفت و هم زمان با آغاز بحران در سوریه، عناصر این گروه در سوریه نیز فعال شدند.

 


 

بیوگرافی ابوبکر بغدادی رهبر گروهک داعش

در تحقیقات کپی اولین کارت شناسایی ابوبکر البغدادی مربوط بـه سال 1981 پیدا شد. بر این اساس، رهبر گروه تروریستی داعش اول ژوئیه 1971 در شهر سامره «عراق» بدنیا آمده و نام اصلی او ابراهیم عواد ابراهیم البدری اسـت. همسایگان میگویند البغدادی پسر سوم «چهار پسر» خانواده اي کشاورز و بی سر و صدا بوده اسـت. او در دوران مدرسه یک‌بار رد شده ودر سال 1991 با نمره 481 از 611 دیپلم خودرا گرفته اسـت.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

البغدادی در دوران تحصیل بعنوان برادر شهید از امتیاز ویژه اي برخوردار بوده اسـت. برادر کوچک تر البغدادی سرباز ارتش صدام، دیکتاتور مخلوع عراق بود کـه کشته شد. البغدادی خود بدلیل مشکلات جسمی از خدمت در ارتش معاف شد. برگه معاینه دکتری البغدادی در دوران دانشجویی نشان می دهد کـه وی نزدیک بین اسـت. بـه گفته یکی از همبازی هاي البغدادی، او همواره علاقه داشته نقش رهبر را بر عهده بگیرد.

 

دیپلم و تحصیلات تکمیلی

ابوبکر البغدادی پس از دیپلم داوطلب تحصیل در دانشگاه بغداد می شود. او بر اساس مدارک موجود، رشته اول خودرا حقوق انتخاب می کند؛ رشته دوم و سوم هم زبان هاي خارجی و علوم تربیتی. اما معدل دیپلم خلیفه برای ورود بـه دانشگاه دراین رشته ها مناسب نیست، پس برای تحصیل در رشته حقوق «اسلامی» بـه دانشگاه حقوق اسلامی بغداد می‌رود. او در ادامه رشته دانشگاهی خود رابه علوم قرآنی تغییر می دهد.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

پسر ابوبکر بغدادی که خود را منفجر کرد

 

با پیش روی گروه گروه تروریستی داعش در عراق اینک بیش از پیش بحث در باره رهبر این گروه بالا گرفته اسـت. بغدادی با کشتارهایی کـه دریک سال اخیر داشته، بـه لحاظ معروفیت و نفوذ در بین گروه هاي افراطی از رهبر القاعده هم پیشی گرفته اسـت. البغدادی درسال 1999 کارشناسی ارشد میگیرد. موضوع پایان نامه او تفسیر قرآن بوده اسـت؛ در ادامه هم وارد مقطع دکترا می شود.

 

همسر ابوبکر بغدادی

رهبر گروه تروریستی گروه تروریستی داعش درسال 2113 در استان الانبار عراق برای اولین بار ازدواج می کند. پس از حمله کشور آمریکا بـه عراق «مارس 2113» البغدادی در فوریه 2114 بـه دلایلی کـه تا امروز مشخص نشده، دستگیر و 11 ماه در اردوگاه بوکا در جنوب عراق نگه داری می شود. در تحقیقات روزنامه نگاران مدرکی مربوط بـه 31 ژوئن 2114 مشاهده شد بـه قلم استاد راهنمای البغدادی.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

روی این برگه نوشته شده:«با مـن تماس نگرفت «دستگیر شده» . در اردوگاه بوکا مظنونان امنیتی و تروریستی درکنار نیروهای سابق ارتش صدام نگه داری می‌شدند. بـه اعتقاد کارشناسان، این هم نشینی تأثیر بسزایی در رفتار کنونی البغدادی و تشکیلات زیر نظر او داشته اسـت. البغدادی پس از آزادی از ارودگاه بوکا در دسامبر 2114 بـه دانشگاه باز می‌گردد و هم زمان مؤذن محله ي توبجی در غرب بغداد می شود.

 

او درسال 2117 پایان نامه دکتری خودرا ارائه می کند ودر نهایت مقطع تحصیلی دکتری رابا نمره 82 از 111 بـه اتمام می‌رساند. استاد راهنما باوجود گلایه از نادرست هاي املایی بسیار، نمره بسیار خوب را برای البغدادی منظور می کند. دانشگاه بغداد بـه روزنامه نگاران آلمانی گفته کـه پایان نامه دکتری البغدادی در معرض نیست. از قرار معلوم هر سه نسخه آن بـه سرقت رفته اند.

 

رهبری داعش

بر اساس شواهد موجود، ابوبکر البغدادی پس از پایان تحصیلات ناپدید می شود. با این حساب این مدعا کـه البغدادی با ابو مصعب زرقاوی، رئیس پیشین شاخه عراق القاعده، شخصا آشنا شده، نمیتواند درست باشد. زرقاوی درسال 2116 در حمله هوایی ارتش کشور آمریکا کشته شد. البغدادی همچنین ادعا می کند کـه سید اسـت و از نوادگان پیامبر اسلام «ص».

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

بنا بر برآورد دولت عراق و سرویس هاي جاسوسی غربی، البغدادی در ابتدا در شهر خود ،سامره ودر قالب القاعده عراق شروع بـه مبارزه کرد. گفته می شود رشته دانشگاهی رهبر گروه تروریستی داعش بـه او کمک می کند اقدامات دهشتناک تروریستی رابه نام دین توجیه کند. شبه نظامیان درسال 2011 البغدادی را امیر خود خواندند. او در آوریل 2013 خلافت اسلامی پایه گذاشت؛ ابتدا در عراق ودر ادامه در سوریه.

 


 

حقایق ترسناک درباره داعش

از البغدادی تنها دو عکس تأیید شده وجوددارد. پس ازآن سخنرانی هم تنها پیام هاي صوتی منتسب بـه البغدادی منتشر شده اسـت. ظاهراً رهبر گروه تروریستی داعش بر خلاف اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکه تروریستی القاعده، و ایمن الظواهری، خلف او، علاقه اي بـه حضور در انظار عمومی و تبلیغات رسانه اي ندارد. ابوبکر البغدادی بهمین دلیل شبح خوانده می شود.

 

داعش ثروتمندترین گروهک تروریستی جهان است

گروهک تروریستی گروه تروریستی داعش با کمک قاچاق نفت، دزدی، اخاذی و قاچاق انسان، ثروت زیادی را نصیب خود کرده اسـت. این گروهک همچنین از مردم سرزمین‌هاي تصرف‌شده مالیات دریافت میکند و همچنین از فروش محصولات کشاورزی آن‌ها نیز سود می‌ گیرد. آن‌ها همچنین درصورت امکان از بانک‌ها نیز دزدی می کنند. این فرصت‌هاي مالی این احتمال رابه وجود می‌آورد کـه ثروت و دارایی آن‌ها روزبه‌روز افزایش یابد.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

درصورت عدم وجود منبع مالی گروهک‌هاي تروریستی از بین میروند اما درصورت وجود منابع مالی تحت هر شرایطی باقی می مانند. این گروهک تروریستی کـه روش‌هاي جدید سلاخی و قتل‌عام افراد بی‌گناه را ابداع کرده، درصورت داشتن منبع مالی میتواند برای مردم خاورمیانه و جهان، روزبه‌روز خطرناک‌تر شود.

 

داعش روز به‌ روز جنگنده‌ های غربی بیشتری را به خود جلب می‌کند

 

یکی از حقایق خطرناک و ترسناک گروه تروریستی داعش این اسـت کـه میتواند از دنیای غرب هم جنگنده‌ها و دنبال کننده‌هایي رابه خود جلب کند. طبق آمار حدود ۴۰۰۰ غربی بـه گروه تروریستی داعش ملحق شده‌اند. مردان جنگنده می شوند و زنان هم همسر آن‌ها. اعضای گروه تروریستی داعش با استفاده از شبکه‌هاي اجتماعی با غربی‌ها ارتباط برقرار میکنند.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

آن‌ها ویدیو و مجله‌هایي را منتشر می کنند تا غربی‌ها رابا عقاید خود آشنا کنند. فعالیت عمده این گروهک در شبکه‌ هاي اجتماعی عامل اصلی افزایش تعداد اعضای آن بوده اسـت. ازآنجایی‌کـه اغلب غربی‌ها تحصیل کرده و باهوش هستند اگر بـه این گروهک ملحق شوند، شاهد روش‌ها و استراتژی‌هاي جدید مرگ‌بار خواهیم بود.

 

تجاوز پاداش مبارزان سخت‌ کوش داعش است

اعضای گروه تروریستی داعش تجاوز رابه‌عنوان پاداش سخت‌کوشی‌هاي خود می بینند. متأسفانه بیشتر این تجاوزها برای دختران زیر سن قانونی رخ می دهد. آن‌ها زنان ایزدی رابه‌عنوان برده جنسی بـه فروش میرسانند یا بـه‌عنوان پاداش در اختیار مبارزان سخت‌کوش خود قرار میدهند.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

مسئله ترسناک این اسـت کـه دو پدیده درکنار هم رشد می کند زیرا داعشی ها با افزایش جرم و جنایت می توانند تجاوزهای بیشتری رابه‌عنوان پاداش دریافت کنند.

 

گروهک‌ های تروریستی دیگر هم داعش را خطرناک می‌دانند

 

گروه تروریستی داعش آن‌قدر خطرناک اسـت کـه گروهک‌هاي تروریستی دیگر نیز آن‌ها را خطرناک میدانند. یکی از همتایان بن‌لادن آن‌قدر از این گروه متنفر اسـت کـه اعتقاد دارد القاعده باید ارتباطش رابا این گروه قطع کند. زیرا گروه تروریستی داعش یک گروهک وحشی اسـت کـه برای انسانیت هیچ احترامی قائل نیست.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

ترسناک اسـت کـه یک گروهک تروریستی بنام القاعده کـه مسئول قتل صدها نفر در جریان حملات ۱۱ سپتامبر اسـت گروهک دیگری را خطرناک میداند. همه ی مـا می دانیم کـه گروه تروریستی داعش در گذشته چـه‌کارهایی انجام داده اسـت. اگر تمام گروهک‌هاي تروریستی گروه تروریستی داعش را خطرناک بدانند در آن صورت باید از زندگی خود در آینده بیم داشته باشیم.

 

داعش سیلیکون ولی خودش را دارد

یکی از دلایل ترس از گروه تروریستی داعش این اسـت کـه آن‌ها قابلیت ساخت سلاح‌هاي نیرومند را دارا هستند. آن‌ها برای تولید موشک، بمب و خمپاره، مکان‌هاي مخصوص بـه خودرا دارند. در شهر موصل عراق چندین کارخانه تولید سلاح کشف شده کـه مقادیر زیادی سلاح تولید می کردند. بازرسان بریتانیایی کـه با ارتش عراق همکاری میکردند چندین کارخانه، کارگاه و انبار برای تولید و ذخیره سلاح، کشف کردند.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

بدتر اینکه گروه تروریستی داعش سازمان مخصوصی دارد کـه در آنجا استاندارد و کیفیت سلاح‌هاي تولید شده را بررسی و تأیید می کنند. این سازمان‌ها سلاح‌ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند کـه استانداردهای سلاح‌هاي ارتشی را دارا هستند. این حقیقت کـه آن‌ها سلاح‌هاي خودرا تولید می کنند و تا این اندازه خطرناک و بی‌عاطفه هستند، این باور را ایجاد میکند کـه جنایات آن‌ها تا بـه امروز تنها قطره‌اي از یک دریا باشد.

 

قطع کردن سر قربانیان یک استراتژی تبلیغاتی است

چقدر منزجرکننده اسـت کـه گروه تروریستی داعش قطع کردن سر انسان را یک اقدام تبلیغاتی می داند. آن‌ها تا کنون سر افرادی چون جیمز فولی، استیون ساتلوف، دیوید هاینز و بسیاری دیگر را قطع کرده‌اند. آن‌ها با اینکار میخواهند ترس و وحشت را در دل غربی‌هایي کـه شاهد این فیلم‌ها هستند و مردی کـه بر آن‌ها حکم رانی می کنند، بیدار کنند.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

بدتر این کـه گروه تروریستی داعش بـه کودکان آموزش می دهد و آن‌ها را مجبور می کند کـه عده اي از این اعمال را انجام دهد. این اعمال تبلیغاتی آن‌ها ترس و وحشت بینندگان را افزایش می دهد. اگر گروه تروریستی داعش حرکت تبلیغاتی ترسناک‌تری را آغاز کند چـه روی می دهد؟

 

داعش یکی از بزرگ‌ ترین شبکه‌ های ارتباطی تونلی را دارا است

 

گروه تروریستی داعش برای اهداف شوم خود یکی از بزرگ‌ترین تونل‌هاي ارتباطی جهان را دارا اسـت. این تاکتیک‌هاي مرگ‌بار از جنگ ویتنام گرفته شده اسـت. این تونل‌ها توانایی آن‌ها را افزایش داده و باعث میشود کـه جنگنده‌هاي آن بـه‌اسانی فرار کنند، بنابر این شکست دادن آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

این شبکه‌هاي ارتباطی آن‌قدر پیچیده اسـت کـه تمام خیابان‌هاي شهر موصل بـه یک تونل راه دارند و حتی عده اي از آن‌ها بـه خانه‌هاي ساکنین ختم می شود. در عده اي از این تونل‌ها چارچوب فلزی استفاده شده تا هرکسی نتواند بـه آن وارد شود و عده اي از چراغ‌هاي باتری دار استفاده میکنند. این تونل‌هاي بـه رهبران و اعضای گروه تروریستی داعش اجازه می دهد کـه در مواقع خطر فرار کنند. 

 

داعش فهرست بزرگی از سلاح‌ های آمریکایی را دارا است

 

گروه تروریستی داعش از طریق مختلف مـا را شگفت‌زده میکند. یکی از موارد این اسـت کـه این گروهک در مقایسه با گروهک‌هاي دیگر بزرگ‌ترین لیست سلاح‌هاي آمریکایی را دارا اسـت. این مورد بـه دو دلیل ایجادشده اسـت: ایالات امریکا برای ارتش عراق سلاح ارسال می کرد و گروه تروریستی داعش توانست تمام آن‌ها را ازآن خود کند.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

اقدامات سازمان سیا برای مقابله با گروه‌هاي شورشی علیه دولت اسد در سوریه، باعث شد کـه گروه تروریستی داعش تعداد زیادی از سلاح‌هاي آمریکایی‌ها را تصاحب کند. بدتر اینکه طبق گفته سازمان حقوق بشر، قسمت اعظم سلاح‌هاي آمریکایی، مسلسل‌ها، خمپاره‌ها، موشک‌ها و تفنگ‌هایي کـه برای ارتش عراق و نیروهای امنیتی کرد فرستاده شده بود نیز بـه دست عراق افتاد.

 

هک نرم‌ افزارها توسط داعش

یکیدیگر از تفاوت‌هاي عناصر گروه تروریستی داعش با گروهک‌هاي سنتی این اسـت کـه میتوانند سیستم‌هاي مختلف را هک کنند. یکی از اقدامات آن‌ها این بود کـه حساب‌هاي یوتیوب و توییتر کاربران ارتش کشور آمریکا را هک کردند. اگر چـه این حملات عواقب خطرناکی نداشتند اما توانایی آن‌ها در احتمال ایجاد حملات سایبری خطرناک در آینده را نشان می دهد.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

این حقیقت کـه آن‌ها توانسته‌اند حساب‌هاي کاربری آمریکایی‌ها را بازرسی کنند رشد سریع آن‌ها را نشان میدهد. اهمیت این حملات سایبری بـه این بستگی دارد کـه از چـه زاویه‌اي آنرا بررسی کنید. گروه تروریستی داعش افراد نظامی و غیرنظامی را هدف قرار می دهد. اگر حساب‌هاي کاربری محافظت‌شده نظامیان آمریکایی در مقابل گروه تروریستی داعش بی‌دفاع باشد، پس مردم غیرنظامی هیچ راه چاره‌اي نخواهند داشت.

 

داعش برای پس از جنگ هیچ برنامه‌ ای ندارد

خطرناک‌ترین مورد درباره گروه تروریستی داعش این اسـت کـه آن‌ها برای دوران پس از جنگ هیچ برنامه‌اي ندارند و تنها درباره جنگ و مبارزه حرف میزنند. آن‌ها می خواهند در سراسر عراق و سوریه خلافت اسلامی را برپا کنند. آن‌ها تنها از القاعده جدا شدند و مشخص نیست کـه تا چـه زمانی میخواهند جنگ را ادامه دهند. مأموریت گروه تروریستی داعش این اسـت کـه جنگ را تا ابد ادامه دهد.

0 تا 100 با ابوبکر بغدادی و داعش | داعش چیست و بغدادی کیست؟

این خطرناک‌ترین حقیقت گروه تروریستی داعش اسـت کـه تنها در پی جمع‌آوری سلاح و ایجاد تونل‌هاي جنگی اسـت. آن‌ها برای اقداماتی چون راه‌اندازی قطار، هواپیما، ماشین، لپ‌تاپ، یا هر تکنولوژی دیگری هیچ برنامه‌اي ندارند. اگر چـه آن‌ها در پی ساختن خودرو نیستند اما میدانند کـه چگونه یک خودرو را بمب‌گذاری کنند. آن‌ها برای ساختن مدرسه، بیمارستان، جاده، سد و کارهای مشابه هیچ برنامه بلندمدتی ندارند.

 

منابع: مجله اینترنتی نمناک | مجله سینمایی پروشات