پارس ناز پورتال

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

10 بهترین مکان های دیدنی اندونزی 

در اینبخش با بهترین مکان هاي دیدنی اندونزی آشنا میشویم. کشور اندونزی یکی از بهترین مکان ها برای گردشگری می باشد، این کشور رنگارنگ پر اسـت از مکان ها تاریخی، تفریحی و طبیعی، اندونزی همچنین غذاهایی بسیار خوش طعم دارد، غذا هاي ملی این کشور یکی از موارد جذب توریست در اندونزی می‌باشد، در ادامه این مطلب با بهترین جاهای دیدنی کشور اندونزی آشنا می‌شویم. با پارس ناز همراه باشید.

 

فلات دی‌ ینگ در اندونزی

فلات دی‌ینگ «Dieng Plateau» در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از زیباترین مقاصد گردشگری اندونزی بـه‌شمار می رود کـه بـه‌لطف جاذبه‌هاي فرهنگی و طبیعی، جاهای دیدنی متعددی برای بازدید دارد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

علاوه‌بر منظره‌ي کوهستانی جنگل‌ها و روستاهای دوردست، دریاچه‌اي چندرنگ، چشمه‌ي آب داغ و معابد باستانی هندو نیز در آن بـه‌چشم می خورد. گردشگران سالی یکبار بـه این منطقه می آیند تا شاهد جشنواره‌اي از اجراها و مراسم‌هاي سنتی و موسیقی جاز بر فراز ابرها باشند.

 

معبد بوروبودور در اندونزی

معبد بوروبودور، بزرگ‌ترین معبد بودا اسـت کـه جزو برترین جاذبه‌هاي اندونزی بـه‌حساب می آید و علاوه‌بر اهمیت مذهبی،‌ ازنظر زیبایی و جذابیت نیز مورد توجه گردشگران اسـت. این معبد تقریبا در قرن هشتم ساخته شده و بازتابی از تاریخ طولانی و پیچیده‌ي اندونزی اسـت.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

این بازتاب شامل مذهب، فرهنگ، آداب‌و‌رسوم، معماری و… می شود و هزاران تندیس در آن وجوددارد کـه مراحل مختلف زندگی بودا رابه تصویر می کشند. گردشگران می توانند از تزئینات و حجاری‌هاي سنگی افسون‌کننده دیدن کنند، همچنین از تماشای سازه‌ي بزرگ اصلی این معبد و مناظر دیدنی اطراف، طلوع خورشید، جنگل‌ها و تپه‌هاي دوردست لذت ببرند.

 

پارک ملی کومودو در اندونزی

اژدهای کومودو گونه‌ي جانوری باستانی بسیار بزرگی اسـت کـه فقط در پارک ملی کومودو در اندونزی پیدا میشود و بی شک یکی از جالب‌ترین موجودات روی کره‌ي زمین محسوب می شود. پارک ملی کومودو کـه چند جزیره را در خود جای داده، محل زندگی این مخلوقات شگفت‌آور اسـت.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

اژدهای کومودو دراین جزایر آزادانه در زیستگاه طبیعی خود زندگی می کند؛ اما علاوه‌بر کومودو، جاذبه‌هاي جالب دیگری نیز دراین جزایر عجیب و غریب وجوددارد. تپه‌هاي باشکوه و مناظر ساحل دیدنی‌، خطوط ساحلی خیره‌کننده، تپه‌هاي استوایی سرسبز و زندگی حیاتی زیرآب را می توانید در سه جزیره‌ي کومودو، پادار و رینکا ببینید.

 

راجه آمپات در اندونزی

اندونزی، بهشت گرمسیری معروفی در دنیا اسـت کـه یکی از سرزنده‌ترین صحنه‌هاي زیرآب دنیا را دارد و زیستگاه بیش از ۵۳۰ گونه‌ي مرجانی، ۷۰۰ گونه‌ي نرم‌تنان و ۱۳۰۰ نوع ماهی اسـت. راجه آمپات، با وجود گونه‌هاي عجیب و مناظر جزیره‌اي زیبا، تاحد زیادی همان‌ گونه بکر و دست‌نخورده باقی‌مانده اسـت و علت آن هم بـه محل جغرافیایی دوردست و وسعت آن برمی‌گردد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

این جا نه‌تنها مقصدی ایده‌آل برای علاقه‌مندان بـه غواصی بـه‌شمار میرود، بلکه محلی فراموش‌نشدنی برای پرنده‌نگرها، عکاس‌ها، ماجراجویان و حتی کسانی اسـت کـه بـه‌دنبال تعطیلاتی لوکس با چشم‌اندازی حیرت‌آور در جزیره‌اي دوردست هستند.

 

کوه برومو در اندونزی

کوهی آتشفشان برومو کـه اغلب با دود و آسمان رنگارنگ احاطه شده، بـه یکی از جاذبه‌هاي مشهور اندونزی تبدیل شده اسـت. آتشفشان برمو، از معروف ترین آتشفشان‌هاي اندونزی اسـت کـه در پرجمعیت‌ترین جزیره‌ي آن یعنی جزیره‌ي جاوه قرار دارد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

تماشای طلوع خورشید از جزیره‌ي جاوه میتواند از بهترین تجربه‌هاي گردشگری باشد. دراین منطقه علاوه‌بر آتشفشان، صحرایی وسیع، کوه‌ها و تپه‌هاي سرسبز، گلزارهای گسترده و تعدادی آبشار نیز وجوددارد کـه برای گشت‌و‌گذار در آن‌ها بـه یک یا دو روز زمان نیاز اسـت.

 

اوبود در اندونزی

اوبود، پایتخت فرهنگ و هنر بالی بـه‌شمار میرود و جذابیت‌هاي آن فراتر از گالری‌هاي هنری و نمایش‌هاي سنتی دیدنی اسـت. این جا یکی از زیباترین مقاصد گردشگری بالی اسـت و بـه‌عنوان مثال، بالکن برنج تگالالانگ مکانی مشهور در سراسر جهان اسـت کـه بـه‌خاطر اقامتگاه‌هاي فوق‌العاده‌اش شهرت دارد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

جنگل‌هاي استوایی سرسبز، رودخانه‌هاي آرام و سایر جاذبه‌هاي طبیعی اوبود باعث شده اسـت مراکز سلامتی متعددی با فضایی آرامبخش داشته باشد. حتی هنگام قدم‌زدن یا غذاخوردن در یکی از رستوران‌هاي آن می توان شاهد چشم‌اندازی از طبیعت یا معماری منطقه بود.

 

دریاچه توبا در اندونزی

توبا، نه‌تنها بزرگ‌ترین دریاچه‌ي اندونزی اسـت، بلکه یکی از زیباترین دریاچه‌هاي این کشور نیز بـه‌حساب می آید و از هر زاویه‌اي دیدنی و حیرت‌آور اسـت. این دریاچه‌ي آتشفشانی تقریبا دوبرابر سنگاپور مساحت دارد و با تپه ‌ها و گیاهان سرسبز احاطه شده اسـت.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

گردشگران میتوانند از روستاهای اطراف دیدن کنند و درعین‌حال با فرهنگ جالب باتاک و اشیای فرهنگی و سنت‌هاي جذاب آن آشنا شوند. علاوه‌براین، گردشگران می توانند بازدید از جزیره‌ي کوچک ساموسیر واقع در مرکز دریاچه‌ي توبا را نیز در برنامه‌ي خود بگنجانند.

 

تانا توراجا در اندونزی

بـه‌طورکلی تانا توراجا رابه‌خاطر سنت‌هاي تدفین عجیب‌وغریبش می‌شناسند، هرچند کـه مقصد گردشگری زیبایی نیز محسوب می شود. در جریان این مراسم تدفین، حیوانات مختلفی قربانی میشوند و با آن‌ها غذایی برای شرکت‌کنندگان تهیه میشود. بدن مردگان بجای خاکسپاری با موم پوشانده میشود و آنرا در جای خاصی درکنار سایر اقوام از دست رفته خود نگهداری میکنند.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

این منطقه‌ي کوهستانی در سولاوسی جنوبی قرار دارد و بـه‌لطف مناظر کوهستانی،‌ جنگل‌هاي استوایی سرسبز و روستاهای زیبا با خانه‌هاي سنتی مطمئناً برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود. آن‌ها میتوانند روز خودرا با تماشای طلوع خورشید بر فراز ابرها آغاز کنند ودر ادامه بـه گشت‌و‌گذار در روستاها و تپه‌هاي زیبای آن بپردازند و ازغارهای تدفین جالب و درعین‌حال وحشتناک آن‌ها نیز دیدن کنند.

 

پارک ملی تانجانگ پوتینگ در اندونزی

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

درصورتی‌کـه جنگل‌هاي بکر استوایی یا هوای تازه، مه جادویی صبحگاهی،‌ آواز پرندگان و جریان رودخانه‌ها بـه‌اندازه‌ي کافی برای شـما جذاب نیستند، بـه پارک ملی تانجانگ پوتینگ سری بزنید کـه زیستگاه اورانگوتان اسـت و از نزدیک این موجودات دوست‌داشتنی و البته درمعرض خطر انقراض را ببینید ودر مورد آن‌ها یاد بگیرید.

 

جزایر دراوان در اندونزی

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

جزایر دراوان «Derawan Islands»، مجمع‌الجزایری در شرق کالیمانتان و یکی از بهترین نمونه‌هاي بهشت استوایی در اندونزی اسـت کـه از ۶ جزیره‌ي زیبا با ویژگی‌ها و جاذبه‌هاي مختلف تشکیل شده اسـت. بـه‌عنوان مثال، جزیره‌ي ماراتوا رابه‌خاطر غارهای دریایی، دریاچه‌ها و تفرجگاه‌هاي لوکس می‌شناسند.

 

جزیره‌ي کاکابان امکان شنا درکنار عروس دریایی بدون نیش را فراهم میکند و جزیره‌ي سانگالاکی «Sangalaki Island» کـه بـه‌لطف مناظر زیبای زیرآب و مملو از مرجان، سفره‌ماهی دیو و لاک‌پشت و…، مقصدی ایده‌آل برای غواصی و اسنورکلینگ بـه‌شمار می رود. دوردست‌بودن این جزایر باعث شده اسـت کـه زیبایی طبیعی آن حفظ شده و بـه یکی از بهشت‌هاي جزیره‌اي زیبا و بکر اندونزی تبدیل شود.

 


 

و اما دانستنی هایی در مورد کشور اندونزی

 

نام این کشور بـه تنهایی حقیقت جالبی را در خود جای داده اسـت. نام اندونزی متشکل از دو واژه بـه دو زبان مختلف می باشد. ترکیبی از واژه لاتین ایندوس «Indus» بـه معنی هندی و واژه یونانی نسوس «nesos» بـه معنی جزیره اسـت. 

 

بزرگترین مجمع الجزایر در اندونزی

اندونزی از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده اسـت. حدودا 17 هزار جزیره در اندونزی وجوددارد و 6 هزارعدد از انها مسکونی هستند. بهمین دلیل اسـت کـه اندونزی بزرگترین مجمع الجزایر دنیا می‌باشد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

نکته جالب در مورد این جزیره ها این اسـت کـه بیش از نیمی از این جزایر هیچ اسمی ندارند. بنابر این اگر قصد داشتید بـه جایی سفر کنید کـه کسی شـما را پیدا نکند، بـه یکی از این جزیره هاي بی نام سفر کنید، دراین صورت آدرس شـما چیزی شبیه یکی از ۸۵۰۰ جزیره بی نام خواهد شد!

 

اندونزی چهارمین کشور پر جمعیت دنیا

تقریبا 260 میلیون نفر دراین 6000 هزار جزیره زندگی می کنند و بـه این ترتیب اندونزی چهارمین کشور پر جمعیت دنیا اسـت. اندونزی گستردگی نژادی زیادی نیز دارد.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

تقریبا 300 نژاد و قوم دراین کشور زندگی می کنند و بـه 740 زبان مختلف گویش دارند. اما سوال اصلی اینجاست کـه آن ها در مناسبت هاي ملی چطور زبان یک دیگر را می فهمند؟

 

سیستم نام گذاری منحصر بـه فرد

ترتیب نام گذاری فرزندان در منطقه بالی اندونزی کمی عجیب و منحصر بـه فرد اسـت. فرزندان بر اساس رتبه تولدشان نام گذاری می شوند.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

مثلا نخستین بچه نامش وایان «Wayan» اسـت، دومین فرزند نامش مید «Made»، سومین فرزند نامش نیامان «Nyoman» و چهارمین کتوت «Ketut» اسـت. اما پنجمین فرزند نامش دوباره وایان خواهد شد و این روند ادامه دارد. این نکته حتما برای شـما نیز کمی عجیب بـه نظر میرسد!

 

اندونزی و قوانین سخت گیرانه در رابطه با دین

دولت اندونزی 6 دین رابه رسمیت می شناسد کـه این دین ها شامل اسلام، هندوئیسم، کاتولیک، پروتستان، کنفوسیوس و بودائیسم می باشند. همه ی شهروندان اندونزی باید یکی از این دین هاي ذکر شده را انتخاب کنند.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

حتی اگر ادیان دیگری را باور دارند راهی جز انتخاب یکی از این ادیان ندارند. همچنین دو نفر با دو دین متفاوت نمی‌توانند با یک دیگر ازدواج کنند.اما اگر یکی از انها دینش را تغییر دهد هیچ مانعی برای اینکار وجود نخواهد داشت.

 

شعار جذاب: اتحاد در تنوع اسـت

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

زمانیکه کشوری تا این حد تنوع قومیتی دارد، یقیناً شعارش هم باید چیزی باشد شبیه بـه اتحاد در تنوع، در واقع شعار ملی مردم اندونزی همین می‌باشد!

 

محل زندگی بزرگترین مارمولک دنیا

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

اندونزی محل زندگی اژدهای کومودو اسـت. یک اژدهای کومودو بالغ تقریبا ۷۰ کیلو گرم وزن دارد و تا سه متر نیز طول خواهد داشت و بعنوان بزرگترین مارمولک دنیا شناخته می شود. افرادی کـه از مارمولک هاي بی اذيت خانگی میترسند باید قبل از رفتن بـه اندونزی فکری بحال اژدهای کومودو بکنند.

 

گیاهان و جانوران نادر

اندونزی رتبه دوم دنیا در زمینه تنوع زیستی را دارد. بنابر این عجیب نیست کـه بدانید گیاهان و جانوران نادری دراین کشور هستند. گونه اي از اورانگوتان هاي در دسترس انقراض، ببر سوماترا و نهنگ هاي جاوین در اندونزی زندگی می کنند.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

همچنین بـه این فهرست کمیاب بزرگترین گل دنیا یعنی رافلسیا «Rafflesia» را نیز اضافه کنید. واژه رافلسیا معنی گل پيکر یا گل گوشت می‌دهد زیرا باید بدانید کـه این گل همواره بوی گوشت گندیده می‌دهد.

 

طولانی ترین مار دنیا در اندونزی زندگی می کند

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

اندونزی محل زندگی طویل ترین مار دنیا نیز هست. این مار درسال ۱۹۱۲ در جزیره سلبز «Celebes» کشف شد و طول آن بـه ده متر میرسد. این مار اکنون در جزیره سولاوسی «Sulawesi» یافت می شود و با نام پایتون رتیکولاتز «Python Reticulates» آنرا می شناسند.

 

محل زندگی کوچک ترین ها از هر موجودی

اگر فکر میکنید اندونزی فقط محل زندگی بزرگترین ها یا طویل ترین ها اسـت سخت در اشتباهید. اندونزی محل زندگی کوچک ترین جانداران نیز هست.

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

این جاندار پیگمی «Pygmy» نام دارد و باید بدانید کـه این موجود تنها دارای 10 سانتی متر اسـت. کوچک‌ترین ماهی دنیا نیز در اندونزی زندگی می کند. طول این ماهی 7.9 میلی متر بوده و پدوسایپریس «Paedocypris» نام دارد.

 

جاوا و قهوه

10 بهترین مکان های دیدنی و گردشگری اندونزی + تصاویر

برای تعداد زیادی از مردم کلمه جاوا تداعی کننده زبان برنامه نویسی کامپیوتر جاواست. اما جاوا در حقیقت نام یکی از جزایر اندونزی می‌باشد. این جزیره بعلت لوبیای قهوه اش آن قدر محبوب اسـت کـه جاوا برای قهوه یک اصطلاح عامیانه شده اسـت.