پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

10 ترفند جستجو در گوگل که به شما یاد نمی دهند!

10 ترفند جستجو در گوگل که به شما یاد نمی دهند!

10 ترفند جستجو در گوگل 

در این مطلب، 10 ترفند جستجو در گوگل را به شما آموزش خواهیم داد که دیگران به شما نمی گویند. در عصر تکنولوژی پیشرفته و اتصالات اینترنتی پرسرعت ما، تقریباً می توانید اطلاعاتی در مورد هر چیزی پیدا کنید. تنها در عرض چند دقیقه، می‌توانیم دستور العمل‌هایی برای پخت خوشمزه ‌ترین کیک پیدا کنیم یا همه چیز را در مورد تئوری دوگانگی موج-ذره بیاموزیم.

 

اما در بیشتر مواقع، برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود، باید مجموعه وسیعی از دانش را بررسی کنیم، و این می تواند ساعت ها طول بکشد تا چند دقیقه. به همین دلیل است که ما امروز، فهرستی از بهترین روش ‌های جستجو در گوگل را جمع‌آوری کرده ایم تا به شما کمک کند تنها با چند کلیک مطالب ارزشمندی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

 

1. جستجوی این یا آن در گوگل

گاهی اوقات مطمئن نیستیم که اطلاعات یا نامی را که برای شروع جستجویمان نیاز داریم به درستی به خاطر آورده ایم. اما این نباید مشکلی جدی باشد! به سادگی چند تغییر احتمالی از آنچه به دنبال آن هستید قرار دهید و با تایپ کردن نماد “|” آنها را از هم جدا کنید. به جای این نماد، می توانید از “یا” نیز استفاده کنید، سپس انتخاب نتیجه ای که بیشترین معنا را دارد به اندازه کافی آسان است.

 

2. جستجو با استفاده از مترادف

زبان ما غنی از مترادف است. گاهی اوقات استفاده از آنها می تواند هنگام انجام تحقیقات آنلاین بسیار راحت باشد. اگر به دنبال یافتن وب‌سایت‌هایی با موضوعی خاص به جای آنهایی هستید که شامل یک عبارت خاص هستند، نماد «~» را به جستجوی خود اضافه کنید.

 

برای مثال:

اگر عبارت “غذای سالم” را جستجو کنید، نتایجی در مورد اصول تغذیه سالم، دستور العمل های آشپزی و همچنین گزینه های غذاخوری سالم دریافت خواهید کرد.

 

بیشتر بخوانید: سرویس های جالب و کاربردی گوگل که از آن ها بی خبر هستید

 

3. جستجو در وب سایت ها

گاهی اوقات مقاله جالبی را در یک وب سایت می خوانید و متعاقباً می خواهید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید یا آن را دوباره بخوانید. ساده ترین راه برای یافتن مجدد اطلاعات مورد نظر جستجو در وب سایت است. برای این کار، آدرس سایت و سپس یک کلمه کلیدی یا عبارت کامل از مقاله را تایپ کنید. سپس آن مقاله باید بلافاصله برای شما ظاهر شود.

 

4. قدرت نماد ستاره در جستجوی گوگل

هنگامی که حافظه ما تصمیم می گیرد ما را از یادآوری یک کلمه کلیدی، عبارت یا عددی که برای یافتن آنچه به دنبال آن هستیم، باز دارد، می توانید به نماد قدرتمند “*” مراجعه کنید. فقط آن را در جای کلمه یا عبارتی که نمی توانید به خاطر بسپارید استفاده کنید و باید بتوانید نتایج مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید: آموزش سرچ پیشرفته در جستجوگر گوگل

 

5. وقتی عبارت مورد نظر یادمان نمی آید

هنگامی که تعداد زیادی از کلمات را به یاد نمی آورید، کار کمی سخت می شود. اگر به جای یک کلمه کلیدی، نیمه طولانی‌تر عبارتی است که نمی‌توانید به خاطر بسپارید، سعی کنید اولین و آخرین کلمه را بنویسید و بین آنها «AROUND + (تعداد تقریبی کلمات گمشده)» قرار دهید. به عنوان مثال، “من در اطراف ابر (4) سرگردان بودم.”

 

6. استفاده از چارچوب زمانی در جستجو گوگل

گاهی اوقات ما نیاز فوری داریم که خود را با رویدادهایی که در یک دوره زمانی خاص رخ داده است آشنا کنیم. برای انجام این کار، می توانید با استفاده از سه نقطه بین تاریخ ها، یک چارچوب زمانی به عبارت جستجوی خود اضافه کنید. برای مثال، اگر بخواهیم در مورد اکتشافات علمی در طول قرن بیستم بدانیم، می‌توانیم متنی مانند مثال در عکس بالا را جستجو کنیم.

 

بیشتر بخوانید: امکانات گوگل که فقط حرفه ای ها می دانند

 

7. جستجو برای عنوان یا URL یک سایت

برای کمک به یافتن کلمات کلیدی و نام مقاله، قبل از عبارت جستجو، “intitle:” را بدون هیچ فاصله ای بین آنها تایپ کنید. برای پیدا کردن کلمات از یک URL، از “inurl:” استفاده کنید. به منظور درک بهتر مطلب، می توانید به تصویر بالا نگاه کنید.

 

8. یافتن سایت های مشابه در گوگل

اگر چیزی را پیدا کرده‌اید که واقعاً به صورت آنلاین دوست دارید و می‌خواهید وب‌سایت‌های مشابهی پیدا کنید، «related:» و سپس آدرس سایت را بدون فاصله بین آن‌ها تایپ کنید. اینکار آسان تر از تمام ترفندهای جستجو گوگل که در بالا توضیح دادیم، می باشد.

 

بیشتر بخوانید: بازی های مخفی و جالب گوگل را بشناسید

 

9. تکنیک جستجوی عبارات کامل در گوگل

قاب بندی عبارت جستجو در علامت نقل قول ساده ترین و موثرترین راه برای یافتن چیزی خاص و به ترتیب دقیقی است که آن را تایپ کرده اید. به عنوان مثال، اگر کلمات I’m picking good vibrations را بدون علامت نقل قول تایپ کنید، موتور جستجو نتایج را نشان می دهد که این کلمات به هر ترتیبی در یک وب سایت ظاهر می شوند. (برخلاف ترتیب خاصی که آنها را تایپ کرده اید).

از طرف دیگر، اگر “I’m picking up good vibrations” را در داخل نمادهای نقل قول تایپ کنید، فقط نتایجی را دریافت خواهید کرد که این کلمات فقط به ترتیبی که تایپ کرده‌اید ظاهر می‌شوند. این یک راه عالی برای پیدا کردن اشعار یک آهنگ زمانی که شما فقط یک خط از آن را می دانید، می باشد.

 

10. حذف کلمات بی اهمیت حین جستجو در گوگل

برای حذف کلمات جستجوی بی‌اهمیت از درخواست خود، کافی است قبل از هر کدام یک علامت منفی بنویسید. به عنوان مثال، اگر می خواهید سایتی در مورد کتاب های جالب پیدا کنید، اما به دنبال خرید آنها نیستید، می توانید مانند مثالی که در عکس بالا آمده، جستجوی خودتان را انجام دهید. قدرت استفاده از نمادها در جستجوی گوگل را دست کم نگیرد و از آنها استفاده کنید.