پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

10 دانشگاه کانادا با پذیرش آسان

10 دانشگاه کانادا با پذیرش آسان

10 دانشگاه کانادا با پذیرش آسان

تعداد قابل توجهی از متقاضیان تحصیل در کانادا همواره به دنبال دانشگاه‌هایی هستند که در راستا پذیرش دانشجو سخت‌گیری کمتری دارند و به عبارتی قبولی و پذیرش در آن‌ها راحت‌تر باشد. ما در این مطلب قصد داریم تا 10 دانشگاه کانادا که دارای نرخ پذیرش بالا و شانس قبولی بیشتری برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند را معرفی نماییم.

 

توجه داشته باشید که آمار پذیرش بالا و قبولی راحت در این دانشگاه‌ها لزوما به معنای کیفیت متوسط یا پایین دانشگاه‌های نامبرده نمی‌باشد و چه بسا در این لیست، نام خیلی از دانشگاه‌های مشهور و برتر کانادا نیز به چشم می‌خورد و این پذیرش‌های آسان بیشتر مورد توجه دانشجویان بین‌المللی که خواستار مهاجرت به کانادا هستند،

 

مورد توجه می‌باشد. به عبارتی نرخ پذیرش نمی‌توان گفت که کیفیت دانشگاه مورد نظر را تعریف می‌کند بلکه تفاوت در این میزان قبولی‌ها بسته به سیاست‌های انحصاری هر موسسه آموزشی است. 10 دانشگاه کانادا با پذیرش آسان عبارتند از:

 

دانشگاه نیوبرانزویک

این دانشگاه با نام اختصاری UNB که در سال 1785 تاسیس گردیده، دانشگاهی دولتی دارای دو پردیس اصلی در شهرهای فردریکتون و سنت جان در استان نیوبرانزویک می‌باشد که 9700 دانشجو در حال تحصیل در این دو دانشکده دارد. این دانشگاه دارای بیش از  75 رشته برای مقطع کارشناسی، دیپلم و اخذ گواهی کاری و همچنین بیش از 30 رشته برای مقاطع تحصیلی بالاتر می‌باشد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 74% است.

 

دانشکده مدیریت تورنتو (TSoM)

دانشکده مدیریت تورنتو یک کالج خصوصی است که در زمینه مدیریت، مهمان نوازی، توریسم، حسابداری، فناوری اطلاعات، امنیت سایبری و… دوره‌های آموزشی ارائه می‌دهد. این دانشکده همچنین برای فوق دیپلم و یا دریافت گواهی کاری در زمینه رشته مورد نظر نیز محبوب است.  TSoMدارای تنوع دانشجویی از بیش از 80 کشور مختلف در دنیا که برای تحصیل، به کانادا مهاجرت کرده‌اند می‌باشد. این دانشکده با نرخ پذیرش 60% جز موسسات آموزشی با پذیرش بالا در کانادا به حساب می‌آید. 

10 دانشگاه کانادا با پذیرش آسان

دانشگاه ویلفرد لوریر

دانشگاه ویلفرد لوریر که در سال 1960 تاسیس گردیده، دانشگاهی دولتی در شهر واترلو استان انتاریو کانادا واقع است. این دانشگاه دارای پردیس‌هایی در شهر میلتون و برنتفورد در این استان نیز می‌باشد. این دانشگاه همچنین دارای دفاتری در شهر کیچنر، تورنتو، یلونایف کانادا و چونگ کینگ در کشور چین دارد. دانشگاه ویلفرد لوریر برنامه‌های گسترده تحصیلی را برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 55% می‌باشد.

 

دانشگاه لیکهد

دانشگاه لیکهد یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی واقع در استان انتاریو کانادا می‌باشد که در سال 1946 تاسیس گردید و شامل دو پردیس تاندر بی و اوریلیا می‌شود. این دانشگاه دارای 9 دانشکده شامل دانشکده مدیریت کسب و کار، آموزش، مهندسی، مدیریت منابع طبیعی، علوم سلامت و رفتاری، مطالعات علوم محیط زیست، پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده تحصیلات تکمیلی می‌گردد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 55% می‌باشد.

 

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر تورنتو استان انتاریو است که از سال 1964 تاسیس گردیده است و با نام‌های اختصاری RyeU یا RU نیز شناخته می‌شود که دارای 7 دانشکده هنر، طراحی و ارتباطات، خدمات اجتماعی، مهندسی و علوم معماری، حقوق، علوم و دانشکده مدیریت تد راجرز می‌گردد. نرخ پذیرش در این دانشگاه نیز 55% می‌باشد.

 

دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف دانشگاهی دولتی تحقیقاتی در تورنتو انتاریو است که از سال 1964 تاسیس گردیده و دارای طیف وسیع تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد و شامل 7 دانشکده می‌گردد: دانشکده هنر، علوم بیولوژیک، دانشکده تجارت و اقصاد گوردن لنگ، مهندسی و علوم فیزیک، علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده کشاورزی انتاریو و دامپزشکی. نرخ پذیرش در این دانشگاه 50% می‌باشد.

 

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی فرانسوی می‌باشد که با نام فرانسویUniversité de Montréal شناخته می‌شود که در سال 1878 تاسیس گردید. این دانشگاه 650 برنامه تحصیلی برای مقاطع زیر دکترا و 71 برنامه تحصیلی در مقطع دکترا را پوشش می‌دهد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 50% می‌باشد.

 

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا واقع در شهر مونترا استان کبک می‌باشد که در سال 1974 تاسیس گردید و دارای دو پردیس جورج ویلیامز و لویالا می‌باشد. دانشگاه کنکوردیا در بین سال‌‌های 2019 تا 2020 با آمار پذیرش 46077 نفری رکورد بیشترین پذیرش در کانادا را از آن خود نمود و نرخ پذیرش آن 50% می‌باشد.

 

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان دانشگاهی دولتی تحقیقاتی واقع در ساسکاچوان می‌باشد که در سال 1907 تاسیس گردید. دانشگاه ساسکاچوان برنامه‌های تحصیلی وسیعی را در زمینه هنر و علوم، بیوتکنولوژی، بیزینس، دندانپزشکی، آموزش، مهندسی، داروسازی، حقوق، پرستاری، داروسازی و کینزیولوژی (مطالعات حرکتی) داراست. نرخ پذیرش در این دانشگاه 40% می‌باشد.

 

دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی واقع در شهر اتاوا استان انتاریو می‌باشد که در سال 1942 تاسیس گردید و شامل 6 دانشکده است که برنامه‌های تحصیلی وسیعی را در زمینه هنر، زبان، تاریخ، روانشناسی، فلسفه، مهندسی، طراحی، حقوق، اقتصاد، روزنامه‌نگاری، علوم، تجارت و غیره را ارائه می‌دهد. نرخ پذیرش در این دانشگاه 40% می‌باشد.