پارس ناز پورتال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

مجموعه : اخبار سینما
10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

10 زن و شوهر معروف با اختلاف سن بالا 

دراین پست بـه معرفی 10 زن و شوهر مشهور با اختلاف سن بالا می‌پردازیم. ازدواج با اختلاف سن بالا همیشه بـه مرکز و کانون توجه عده اي از مردم تبدیل شده اسـت. افراد زیادی در تمام جوامع زندگی مشترک با اختلاف سنی بالا را شروع می کنند. این ازدواج ها در میان افراد مشهور هم رایج می‌باشد. مـا در ادامه بـه معرفی بازیگران، خواننده ها و مدل هایي می‌پردازیم کـه اختلاف سنی زیادی با همسرشان دارند.

 

نظرها درباره ي اختلاف سنی زیاد میان زوجین متفاوت اسـت. برخی ناموفق بودن چنین رابطه اي را حتمی می‌دانند و برخی هم معتقدند سن چیزی جز یک شماره نیست و نباید عامل تعیین کننده اي در روابط عاطفی تلقی شود. بهمین دلیل این موضوع همواره مورد بحث بوده و زوج هاي سلبریتی اي هم کـه اختلاف سنی زیادی دارند از این قاعده مستثنی نبوده اند.

 

1. مل گیبسون و رزالیند راس – ۳۵ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

مل گیبسون و رزالند راس از سال ۲۰۱۵ با یک دیگر در رابطه عاشقانه هستند و یک فرزند نیز دارند. گیبسون یکبار در گفت‌وگو اي درباره ي اختلاف سنی خود و راس گفت – «در بحث روابط عاطفی سن فقط یک شماره اسـت. رزالیند یک زن بالغ اسـت و مـا هم دیگر را درک میکنیم. اختلاف سنی می تواند مشکل ساز شود و بعضی ممکن اسـت در مورد آن نگران باشند ولی مـا مشکلی نداریم. رزالیند بسیار خاص اسـت.»

 

2. اختلاف سنی پریانکا چوپرا و نیک جوناس 

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

پریانکا چوپرا و نیک جوناس پس از تنها ۲ ماه رابطه عاشقانه، درسال ۲۰۱۸ از نامزدی خود دادند. این زوج با 11 سال اختلاف سن، اندکی بعد در همان سال در جشنی مفصل و چند روزه در هند با یک دیگر ازدواج کردند. منبعی نزدیک بـه جوناس بـه رسانه ها گفته اختلاف سنی او و همسرش برای آنها هرگز یک مسأله نبوده اسـت.

 

3. آرون و زهر تیلور جانسون – ۲۳ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

زهر و آرون تیلور جانسون درسال ۲۰۰۹ از نامزدی خود خبر دادند. آنها در زمان ساخت فیلم «پسر ناکجاآباد» «Nowhere Boy» با یک دیگر آشنا شدند، فیلمی کـه زهر کارگردان آن و تیلور بازیگرش بود. آرون تیلور جانسون درسال ۲۰۱۴ درباره ي نامزد خود گفت کـه او روحی جوان و زیبا دارد.

 

4. الکساندرا داداریو و اندرو فورم – ۱۷ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

الکساندرا داداریو درسال ۲۰۲۱ در سن ۳۵ سالگی با تهیه کننده اي بنام اندرو فورم کـه آن زمان ۵۲ سال داشت وارد رابطه عاشقانه شد. انها درسال ۲۰۲۲ با یک دیگر ازدواج کردند.

 

5. اختلاف سنی جیسون استاتهام و رز هانتینگتون

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

جیسون استاتهام و رز هانتینگتون وایتلی رابطه عاشقانه ي خودرا از سال ۲۰۱۰ آغاز کردند. این زوج با 20 سال اختلاف سنريال درسال ۲۰۱۶ رسماً با یک دیگر نامزد کردند و اندکی بعد اعلام کردند نخستین فرزند خودرا در راه دارند. انها درسال ۲۰۱۷ صاحب یک پسر شدند.

 

6. هریسون فورد و کالیستا فلاکهارت – ۲۲ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

هریسون فورد و کالیستا فلاکهارت درسال ۲۰۰۲ در مراسم گلدن گلوب با یک دیگر آشنا شدند. فورد آن زمان ۶۰ ساله و فلاکهارت ۳۸ ساله بود. آنها بـه مدت ۷ سال و نیم با یک دیگر در رابطه عاشقانه بودند تا این کـه در فورد در روی ولنتاین سال ۲۰۰۹ از فلاکهارت خواستگاری کرد. آنها همان سال با یک دیگر ازدواج کردند و یک پسر رابه فرزندخواندگی گرفتند.

 

7. آلیسیا ویکاندر و مایکل فاسبندر – ۱۱ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

داستان عشق آلیسیا ویکاندر و مایکل فاسبندر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد، زمانی کـه با یک دیگر در فیلم «نور میان اقیانوس ها» «The Light Between Oceans» همبازی شدند. انها دراین فیلم نقش یک زوج عاشق را داشتند. عشق میان زوج سینمایی بـه یک رابطه عاشقانه واقعی انجامید و انها درسال ۲۰۲۱ صاحب نخستین فرزند خود شند.

 

8. اختلاف سنی نیکلاس کیج و ریکو شیباتا

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

نیکلاس کیج با همسر پنجم خود، ریکو شیباتا با 35 سال اختلاف سن، در ژاپن آشنا شد و آنها درسال ۲۰۲۰ رابطه ي خودرا علنی کردند. کیج از طریق یک تماس تصویری از شیباتا خواست و انگشتر نامزدی وی را برایش پست کرد. این زوج درسال ۲۰۲۱ در لاس وگاس ازدواج کردند ودر سال ۲۰۲۲ صاحب یک دختر شدند.

 

9. جورج کلونی و امل علم الدین – ۱۷ سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

جورج کلونی و امل علم الدین نخستین بار درسال ۲۰۱۳ با یک دیگر آشنا شدند. کلونی در گفتگو اي درباره ي آشنایی شان گفت – «امل بـه نظرم زیبا، بامزه و بـه طرز واضحی باهوش آمد.» کلونی هم چنین بـه شوخی گفت – «احتمالاً مـن بنظر امل پیر آمدم.» این زوج درسال ۲۰۱۴ با یک دیگر ازدواج کردند و همان سال صاحب یک دختر و پسر دوقلو شدند.

 

10. مایکل داگلاس و کاترین زتا جونز – 25 سال

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

کاترین زتا جونز و مایکل داگلاس ثابت کرده‌اند کـه گاهی اوقات هیچ فاصله سنی بی‌نقصی در مورد عشق وجود ندارد. زتا جونز ۵۳ ساله و داگلاس ۷۸ ساله اسـت و عاشقانه آنها همان‌ گونه قوی تر از همیشه بنظر می رسد.

 

فاصله سنی مناسب برای ازدواج چقدر باید باشد؟

قرار گذاشتن با کسیکه ۱۰ سال از شـما بزرگ تر یا کوچک تر اسـت همیشه با نگاه ها و حرف‌هاي بد مردم همراه اسـت و اکثرا بر این باورند کـه این نوع از روابط چندان بادوام نخواهد بود. با این حال، علم خلاف این را میگوید؛ طبق برخی مطالعات، زوج هایي کـه فاصله سنی قابل توجهی دارند، اعتماد و تعهد قوی تری بـه یک دیگر دارند ودر مقایسه با زوج هایي کـه از نظر سنی مشابه هستند، کمتر احساس حسادت می کنند.

 

فاصله سنی ایده آل ۱ تا ۳ سال اسـت

بر اساس برخی مطالعات، زوج هایي کـه حداکثر ۳ سال اختلاف سنی دارند، شانس بیشتری برای یک رابطه موفق و کسب بیشترین میزان رضایت در رابطه خودرا دارند. این بـه دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد؛ مانند داشتن خاطرات مشترک از دوران کودکی کـه میتواند برای ایجاد حس صمیمیت مهم باشد، زیرا ممکن اسـت برای مثال، هر دوی شـما با برنامه هاي تلویزیونی و موسیقی یکسانی بزرگ شده باشید.

 

این روابط هم چنین موفقیت‌آمیزتر هستند زیرا با افزایش سن، نقاط عطف و انتظارات خاصی داریم. در همین حال، قرار ملاقات با فردی با فاصله سنی زیاد ممکن اسـت بـه این معنی باشد کـه این رابطه در ۶ تا ۱۰ سال اول سریع‌تر از هم می‌پاشد. و زوج هایي با فاصله سنی ۴ تا ۶ سال تنها کاهش جزئی در رضایت از رابطه را مشاهده میکنند.

 

معایب ازدواج با فاصله سنی زیاد چیست؟

تحقیقات در مورد زوج هایي با فاصله سنی زیاد نشان میدهد کـه بعد از چند سال احتمال طلاق بیشتر از زمانی اسـت کـه با فردی نزدیک بـه سن خود باشید. این مطالعه نشان می دهد کـه فرد جوان‌تر زودتر از رابطه خود ناراضی می شود و جدایی را آغاز میکند. دلایل شکست رابطه موانعی مانند نداشتن ارزش ها یا خاطرات مشترک و صرفا خواستن چیزهای متفاوت در زندگی اسـت.

10 زن و شوهر معروف هالیوودی با اختلاف سن بالا + عکس

یکیدیگر از موانع بزرگ می تواند شکاف قدرت باشد، جاییکه یک فرد مسن با یک شریک بطور قابل توجهی جوان تر تمایل دارد کـه نظارت را در دست داشته باشد. این در نهایت منجر بـه این می شود کـه فرد جوان‌تر احساس کند تحت نظارت اسـت و فرد مسن‌تر زیر بار مسئولیت می رود.

 

چه زمانی ازدواج با فاصله سنی زیاد جواب می ‌دهد؟

رفت و آمد با فردی در رده سنی متفاوت نکات مثبت زیادی دارد، از جمله داشتن دیدگاهی جدید و منحصر بـه فرد از زندگی. اگر با شخصی مسن‌تر قرار عاشقانه بگذارید، احتمالا آرامش بیشتری خواهید داشت، در حالی‌کـه شریک جوان‌تر می تواند حمایت عاطفی، فیزیکی و مالی بهتری ارائه دهد.

 

برای این کـه این ارتباط بهتر عمل کند، انعطاف پذیری و سازش برای برآوردن نیازهای یک دیگر مهم اسـت. این بـه ویژه بـه این دلیل مهم اسـت کـه ممکن اسـت هر دوی شـما چیزهای متفاوتی در زندگی بخواهید. ممکن اسـت شـما ثبات مالی بخواهید و طرف مقابلتان بچه بخواهد. بنابر این، ارتباط شفاف برای خاطرجمعی از این کـه ارزش‌هاي مشابهی دارید و مشکلات مربوط بـه سن را زود حل میکنید، بسیار مهم اسـت.

 

البته سن تنها عامل برای یک داشتن رابطه شاد نیست. استثنائات و موارد دیگری وجوددارد کـه برای یک رابطه سالم و موفق مهم اسـت. در واقع، عواملی مانند امنیت مالی، داشتن فرزند و هوش هیجانی بالا با شکوفایی روابط قوی مرتبط هستند. فاصله سنی تنها یک عنصر در دستور العمل یک رابطه شاد اسـت، بنابر این اجازه ندهید کـه شـما را از عشق باز دارد.