پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

10 سنت عجیب عروسی در هند 

در این مطلب با 10 سنت عجیب عروسی در هند آشنا می شویم. هند به کشور عجایب مشهور است و دارای سنت ها و فرهنگ های بسیار رنگارنگی می باشد. اما درمورد عروسی ها و عروس و دامادهای هندی اوضاع کمی فرق می کند. برخی از آنها سنت هایی دارند که شاید از دید خیلی از افراد عجیب و غیر قابل باور باشد. بنابراین اگر علاقه دارید تا سنت های ازدواج در هند آشنا شوید، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

 

عروسی آن مناسبتی از سال است که خانواده ها، دوستان، آشنایان، همسایگان و خلاصه همه را زیر چتر مهمان گرد هم می آورد. بهترین بخش در مورد عروسی های هندی، آداب و رسوم و سنت هایی است که که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، و آن را بسیار خاص می کند. البته آداب و رسوم و سنت ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر و جامعه ای به جامعه دیگر متفاوت است.

 

به عنوان مثال آنچه آفریقایی ها آن در فرهنگ خود عادی می دانند، در فرهنگ دیگری از نظر غذا، عادات یا حتی لباس پوشیدن، غیر طبیعی تلقی می شود. به همین ترتیب، کشور متنوع هند با بیش از 29 ایالت و 1652 زبان و گویش مختلف، ایده درستی درباره انواع آداب و رسومی که ممکن است گاهی برای دنیا عجیب به نظر برسد، به شما می‌دهد. پس در ادامه به خواندن ادامه دهید.

 

1. پاشیدن جلای کفش و خمیر دندان روی داماد!

در جامعه هند شرقی در مراسم به اصطلاح «مویا»، دوستان و اقوام داماد در خانه او جمع می‌شوند تا او را با خمیر دندان، واکس کفش و حتی زرده تخم‌مرغ آغشته کنند. بله! همانند دانمارکی ها که با فلفل و دارچین از مجردها استقبال می کنند، آنها به دامادها خمیر دندان و واکس کفش می پاشند.

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

2. مادران عروس و داماد برای عروسی دعوت نمی شوند

طبق سنت عروسی بنگالی، مادر عروس و داماد هر دو مجاز به شرکت در مراسم اصلی عروسی نیستند. زیرا این یک وابستگی عاطفی نامطلوب تلقی می شود. در برخی جاها هم رسم بر این است که عروس در شب اول خود گریه کند تا غم دوری از خانواده اش را نشان دهد.

 

3. گوجه فرنگی به جای دسته گل رز

یک شهر کوچک به نام سارساول در اوتار پرادش، نسخه خاص خود از جشنواره لا توماتینا را جشن می‌گیرد. در آن خانواده داماد با دسته گل رز پذیرفته نمی‌شوند، بلکه با گوجه‌فرنگی مورد استقبال قرار می‌گیرند. آنها بر این باورند که رابطه ای که با هرج و مرج شروع می شود، قطعاً به عشق ختم می شود!

 

4. انداختن داماد در چاه

گواها در شمال گوا جشن سانجائو را در ماه ژوئن با بردن داماد تازه ازدواج کرده به دریاچه یا چاه و انداختن او در آن جشن می گیرند. گفته می شود که این جشنواره شانس باروری خوبی را برای این زوج به ارمغان می آورد. بنابراین داماد باید بپذیرد که در یک چاه یا گودال انداخته شود!

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

5. پاره کردن لباس

در شب عروسی سندی، خانواده داماد از سنتی به نام «سنث» پیروی می‌کنند که روی سر او روغن می‌ریزند. سپس کفشی را به پای راستش می‌گذارند و سپس با پای راستش یک دیگ خاکی را می‌شکنند. آنها سپس تمام لباس‌های او را پاره می‌کنند تا بخت و اقبال به او برسد. این در فرهنگ ما بسیار عجیب و و حتی احمقانه است، اما برخی هندی ها به این آیین قلبا باور دارند!

 

6. رها کردن چند ماهی در آب

یک سنت عروسی مانیپوری شامل رها کردن ارواح شیطانی از طریق یک ماهی توسط زن و شوهر در یک حوض است. اگر ماهی ها با هم شنا کنند، گفته می شود که ازدواج مقدر است. البته شاید آنها چند بار این کار را انجام دهند تا ماهی ها بالاخره در یک خط و در کنار هم شنا کنند.

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

7. پنهان شدن عروس قبل از مراسم ازدواج

برخی از جوامع آدیواسی از این آیین پیروی می کنند که: در آن پس از ازدواج، عروس از کل جامعه جدا شده و در مکانی مخفی پنهان می شود. پس از یک سال، ازدواج توسط افراد مسن تایید می شود و سپس به طور رسمی جشن گرفته می شود. عروس در این مدت نباید ارتباطی با افراد دیگر خصوصا مردها داشته باشد.

 

8. تهیه نوشیدنی شیر و عسل برای داماد

در جوامع گجراتی، داماد با مراسم «شستن پاها با شیر و عسل» توسط والدین عروس به نام مادوپارکا مورد استقبال قرار می گیرد. سپس او را مجبور به نوشیدن این مخلوط می کنند. داماد برای اینکه پذیرفته شود باید این نوشیدنی را بخورد! البته اگر قبل از آن پاهای خود را 5 بار ضد عفونی کرده باشیم، می توانیم آن را تحمل کنیم!

10 سنت عجیب عروسی در هند که باعث تعجب تان می شود!

9. آیین گلدان خاکی

مهارت های عروس در روز عقد با پشته ای از گلدان های سفالی که توسط مادرشوهر روی سر او گذاشته می شود، آزمایش می شود. سپس عروس بخت برگشته باید از همه بزرگترها بدون شکستن هیچ گلدانی طلب خیر کند. اگر گلدانی شکسته شود، آنها آن را خوب نمی دانند.

 

10. کشیدن بینی داماد توسط مادر عروس

گجراتی ها از این سنت به نام «پونکو» یا «پونکانا» پیروی می کنند که در آن مادرشوهرش برای خوشامدگویی به داماد یک آرتی اجرا می کند و سپس بینی او را به عنوان یادآوری برای او می کشد که در هنگام بیرون آمدن عروسش از خانه اش متواضع و سپاسگزار باشد. این مورد کمی شبیه به رسم خواستگار زنان برره ای ها می باشد!

 

در این مطلب با 10 سنت عجیب عروسی در هند آشنا شدیم. برخی از این آداب و رسوم ممکن است شما را به تعجب انداخته باشند. اما اگر شما هم به هر یک از این جوامع سنتی تعلق دارید، احتمالاً آن را در خانواده خود دیده اید. شاید برای اروپایی ها و آسیایی ها برخی سنت های ازدواج ما عجیب به نظر برسد. خوب، این زیبایی سنت های متنوع است!