پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

مجموعه : مجله خبری روز
معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان 

در اینبخش بـه معرفی بهترین نیروهای پلیس جهان می‌پردازیم. نیروهای پلیس در تمام جهان بـه دنبال تامین امنیت درون شهری برای مردم هستند، فهرست امروز بـه انتخاب Infotainworld می باشد و ملاک هاي انتخاب: بروز بودن و استفاده از فناروی هاي مدرن، سطح رضایت عمومی، انصاف و پیشرفت در مبارزه با تروریسم می باشد. در ادامه فهرست 10 تایی امروز را مرور می‌کنیم. با پارس ناز همراه باشید.

 

گشت بزرگراه کالیفرنیا

CHP یک سازمان زیر مجموعه پلیس کالیفرنیا اسـت. CHP مسئول گشت زنی در بزرگراه هاي کالیفرنیا را بر عهده دارد. این نیرو بعنوان پلیس دولتی نیز عمل می‌کند. گشت بزرگراه بزرگ ترین نیروی پلیس ایالتی در کشور آمریکا اسـت و دارای 11000 کارمند و 7500 افسر اسـت. این نیروی پلیس همواره بـه همراه برترین خودرو هـای موجود تجهیز و موتور سیکلت و هلیکوپترهای آن ها نیز بسیار مدرن بوده و بادقت انتخاب میشوند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

پس از حادثه 11 سپتامبر CHP مسئول تامین امنیت و گشت در مناطقی راکه احتمال حملات تروریستی در آن ها بیشتر بود، بر عهده گرفت. این نیرو ازآن تاریخ تاکنون امنیت مناطقی مانند ساختمان هاي دولتی، نیروگاه ها و موارد مشابه را در دست دارد. CHP داری یک تیم SWAT آماده در تمامی 24 ساعت اسـت.

 

پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

RCMP درسال 1920 تاسیس شد. این نیرو دارای شاخه هاي ملی و فدرال اسـت. این نیرو علاوه بر اجرای قانون در 8 استان کانادا نیز امنیت رابه اجرا در می آورد. هدف اصلی RCMP اجرای قانون فدرال و ایجاد نظم و انضباط در کشور اسـت. این نیرو دارای بهترین تجهیزات روز دنیا بوده و دارای بیش از 29 هزار نیرو، 8700 وسیله نقلیه و 10 بالگرد اسـت. نظم دراین نیرو حرف اول را میزند.

 

نیروهای پلیس متروپولیتن انگلستان

متروپولیتن یا MET درسال 1829 تاسیس شد. این نیرو وظیفه حفظ امنیت در لندن را بر عهده دارد. این نیرو دارای کارنامه عملیاتی بسیار خوبی اسـت و از 48700 کارمند برخوردار اسـت کـه 31478 نفر از آن ها افسر هستند. ناوگان این نیروها دارای 8 هزار اتومبیل اسـت و علاوه بر افسرهای سوگند خورده، نیروهای دیگری نیز با انها همکاری میکنند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

بودجه سالانه این نیرو برابر با 4. 1 میلیارد اسـت. این نیرو علاوه بر کیفیت بالا، از جمله بزرگ ترین تشکل هاي پلیس در جهان بـه شمار می‌رود. MET دارای خودرو هـای مخصوص برای حمل اشخاص مهم، اسکورت و پاسخ سریع اسـت.

 

پلیس فدرال استرالیا

پلیس فدرال استرالیا یا AFP درسال 1979 تاسیس شد. این نیرو وظیفه پوشش بر موارد جنایی و حفظ منافع استرالیا در داخل و خارج از خاک کشور را بر عهده دارد. 6750 کارمند و افسر در خدمت این نیرو هستند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

دریک گزارش کـه مدتی پیش بـه بیرون درز کرده بود، اسنادی از همکاری پلیس فدرال استرالیا با یک گروه از هکرهای بد نام کشف شده بود کـه برای مدتی موجب خدشه دار شدن چهره این نیرو شده بود. این نیرو بیشترین تاثیر را در حفظ امنیت استرالیا بر عهده دارد.

 

نیروی پلیس نیویورک

بطور حتم در تعداد زیادی از بازی هاي کامپیوتری و فیلمهای سینمایی، اتومبیل و نشان نیروهای پلیس نیویورک تحت عنوان NYPD را مشاهده کرده‌اید. این نیرو دارای 51000 عضو اسـت کـه بودجه سالانه آن بیش از 4. 8 میلیارد اسـت. NYPD درسال 1845 تاسیس شد و عنوان بزرگ ترین نیروی پلیس شهری در ایالات متحده را داراست.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

بیش از 1214 کیلومتر مربع در پوشش این نیروی پلیس اسـت کـه در آن بیش از 8405000 نفر زندگی میکنند. طرح هایي از سوی این نیرو بـه انجام رسیده اسـت کـه بـه واسطه آن میزان جرم و جنایت و خشونت دراین محدوده تا 80% درصد کاهش داشته اسـت.

 

از جمله این ابداعات می‌توان بـه استفاده عمده از دوربین هاي پیشرفته و تجزیه و تحلیل فرایند جرم اشاره کرد. پلیس نیویورک از 27000 وسیله نقلیه برخوردار اسـت و 8840 شماره از آن ها را ماشین هاي پلیس تشکیل میدهد. هم چنین پلیس نیویورک دارای 11 قایق و 8 بالگرد اسـت. حقوق بالای افراد فعال دراین نیروی پلیس نیز زبانزد اسـت.

 

پلیس مسلح مردمی چین

نیروهای PAPF متشکل از نیروهای امنیت داخلی و نیروهای مختلف پلیس هستند. نیروهای مرزی، امنیت عمومی و حتی آتشنشانی نیز از جمله خدمات این نیروها اسـت. PAPF دارای وظایف اساسی مانند حفظ امنیت در سطح ملی، حفظ ثبات اجتماعی و تضمین آنکه مردم در حال زندگی عادی ودر صلح هستند، اسـت. جالب اسـت بدانید کـه تعداد نفرات فعال در تمامی نیروهای پلیس چین بالغ بر 1 میلیون و 600 هزار نفر اسـت!

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

نیروهای پلیس چین در زمینه حفظ صلح و کاهش خشونت بسیار موفق عمل کرده اند. طی نظر سنجی هایي کـه انجام گرفته اسـت، رضایت مردمی چین از آن ها بسیار بالا گزارش شده اسـت. علاوه بر آن، در فهرستی کـه درسال 2015 منتشر شد، موقعیت امنیتی چین در رتبه 74 قرار گرفته اسـت و این در حالی اسـت کـه رتبه ایالات متحده 45 اسـت. نیروهای پلیس مردمی بـه آخرین آموزش هاي کونگ فو مجهز هستند.

 

پلیس نیوزلند

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

این نیرو درسال 1840 احداث شد و وظایف آن التیام امنیت . نگه داشتن نظم اسـت. 11415 نیرو در پلیس نیوزلند فعالیت می‌کنند. افسران گشت دارای سلاح گرم استاندارد جهانی، اسپری فلفل و باتوم هستند. علاوه بر آن این نیرو بطور گسترده از تجهیزات مدرن مانند هواپیمای بدون سرنشین بهره می‌برد و توانایی آن برای حفظ امنیت بسیار بالا اسـت.

 

پلیس فدرال اتریش

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

پلیس فدرال اتریش درسال 2005 با ژاندارمری ادغام شد. نظارت مرزی و حفظ امنیت شهری از جمله وظایف آن اسـت. بطور تقریبی این نیرو دارای 20000 کارمند اسـت. اتریش در زمینه جرم و جنایت دارای رتبه بسیار پایینی اسـت و بطور کلی کشور خشونت طلبی محسوب نمی‌گردد.

 

نیروی پلیس گاردا ایرلند

ایناین نیرو درسال 1922 تاسیس شد و وظیفه اصلی آن بـه مانند دیگر نیروهای پلیس اسـت. گاردا دارای 16328 پرسنل اسـت و جالب اسـت بدانید کـه تنها نزدیک بـه 26% از انها آموزش هاي لازم برای استفاده از سلاح گرم را می‌دانند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

نرخ جرم و جنایت در  نیرو درسال 1922 تاسیس شد و وظیفه اصلی آن بـه مانند دیگر نیروهای پلیس اسـت. گاردا دارای 16328 پرسنل اسـت و جالب اسـت بدانید کـه تنها نزدیک بـه 26% از آن ها آموزش هاي لازم برای استفاده از سلاح گرم را میدانند. نرخ جرم و جنایت دراین کشور بسیار پایین اسـت.

 

پلیس ایسلند

ودر رتبه یک این فهرست، پلیس ایسلند قرار دارد. این نیرو درسال 1778 تاسیس شد و 103 هزار کلیومتر مربع را تحت پوشش خود دارد. جالب اسـت بدانید پلیس ایسلند برای نخستین بار درسال 2013 یک مرد رابه ضرب گلوله از پای در آورد. این مرد پس از مجروح کردن 2 افسر پلیس با سلاح گرم، مورد اصابت قرار گرفت.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

این نیرو پس ازآن بطور رسمی از خانواده آن مرد پوزش خواهد کرد!کل جمیعت این کشور درحدود 323 هزار نفر اسـت. امنیت دراین کشور بسیار بالا بوده و دلیل آن نیز رفاه اجتماعی بالا و حفظ نظم درکنار قانون اساسی اسـت. دراین شرایط، پلیس ایسلند رتبه اول جهان را در حفظ آرامش بخود اختصاص داده اسـت.

 


 

و اما معرفی قدرتمندترین یگاه های ویژه جهان

 

نیروهای ویژه در سراسر جهان بعنوان نخبه هاي جنگ شناخته می‌شوند؛ هر کشور بنا بر نیازهای امنیتی خود دسته هایي کوچک از ارتش و یا پلیس خود رابه طور خاص تربیت کرده و امکاناتی منحصر بـه فرد را در اختیار انها قرار می‌دهد. این نیروها نیز با توجه بـه وضعیت امنیتی و سیاسی در هر کشور وظایفی ویژه را بر عهده دارند. سرعت واکنش انها بسیار بالا بوده و مدت هاي زیادی را برای نبردهای مدرن آموزش دیده اند.

 

 نیروهای GIGN فرانسه

نیروهای GIGN از جمله قدیمی‌ترین نیروهای ویژه در اروپا هستند. بطور حتم نشانه هایي از آن ها را در بازی کانتراستریک مشاهده کرده‌اید. نیروهای GIGN از جمله زیرشاخه هاي ژاندارمری فرانسه هستند و دلیل ایجاد انها حوادث تلخ در المپیک 1972 و شورش در زندانی بود کـه تمامی گروگان هاي آن بـه قتل رسیدند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

این نیروها تا بـه امروز جان حداقل 400 انسان را در عملیات هاي گروگانگیری نجات داده اند و از جمله دیگر نبردهای مهم GIGN میتوان بـه رهایی کودکان در جریان گروگانگیری جیبوتی، دستگیری مجرمان جنگی بوسنی، مبارزه با دزدان دریایی سومالی و نجات گروگان هاي پرواز هواپیمایی فرانسه اشاره کرد. این نیروها با هدف پیش گیری از گروگانگیری، اسکورت مجرمان خطرناک و درگیری هاي مشابه آموزش دیده اند.

 

نیروهای SSG پاکستان

کشور پاکستان نیز همواره آبستن حوادث تروریستی اسـت. از سوی دیگر این کشور با دو تن از همسایگان خود نیز روابطی نه چندان دوستانه دارد. پاکستان بدلیل داشتن بمب هاي هسته اي از سامانه هاي امنیتی و ضد شورش نیرومند برخوردار اسـت. باوجود آنکه حوادث تروریستی بسیاری دراین کشور روی می‌دهد، اما کمتر نشانی از عملیات هاي موفق ارتش و نیروهای ویژه در انها دیده می شود.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

با این وجود SSG در فهرست 10 نیروی خطرناک جهان قرار دارد. این نیروها درسال 1956 تشکیل شدند و آرایش انها بر اساس الگو برداری و آموزش نیروهای SAS انگلستان و نیروهای ویژه کشور آمریکا بود. در 9 ماه آموزش اولیه تنها 1 نفر از هر 4 نفر برای خدمت دراین نیرو انتخاب می‌شوند و مبارزه با دست خالی و فیزیک نیرومند از جمله مهم‌ترین پارامترهای انتخاب نیروهای این دسته اسـت.

 

این نیروها برای شرایط ویژه ي این کشور آموزش دیده اند. بعنوان مثال نبرد در صحرا، کوهستان و شرایط فیزیکی خاص. ادعا شده اسـت کـه عده اي از این نیروها در افغانستان ودر کنار مجاهدان بر علیه شوروی جنگیده اند. اخیرا SSG تمرکز اصلی خودرا بر روی نبردهای تروریستی نهاده اسـت. عملیات هاي گروناگیری مانند حمله بـه آکادمی پلیس در لاهور، سال 2009.

 

نیروهای Sayeret Matkal اسرائیل

تمرکز اصلی این دسته بر روی رهایی گروگان در خارج از اسرائیل اسـت. این نیروها درسال 1957 برای پر کردن یک خلاء در نیروهای ارتش این کشور تاسیس شد. انتخاب نیروهای این دسته بر اساس فیزیک بدنی و هوش فکری بالا اسـت.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

نامزدهای Sayeret Matkal بـه مدت هجده ماه در آموزش هاي سخت مانند پیاده نظام، چتربازی، مبارزه با تروریسم و آموزش هاي شناسایی شرکت می‌کنند. این نیروها در جریان عملیات رهایی اوگاندا بـه شهرت رسیدند. دراین عملیات تمامی گروگان ها آزاد شدند.

 

نیروهای EKO-Cobra اتریش

پس از حملات تروریستی در جریان المپیک 1972 مونیخ، اتریش نیز دسته ي EKO-Cobra را ایجاد کرد. دراین دسته نزدیک بـه 450 مرد بـه خدمت گرفته شدند و انها از نیروهای فدرال اتریش هستند. آموزش هاي انها شامل یادگیری زبان هاي دیگر، تیراندازی دقیق و آموزش هاي تاکتیکی تجاوز اسـت. تنها تعداد معدودی از نیروهای داوطلب پس از گذراندن تست هاي روحی روانی و جسمی سخت بـه کبری وارد میشوند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

عده اي از آن ها آموزش هایي مانند غواصی، مواد منفجره خاص و چتربازی را نیز پشت سر می گذارند. رهایی گروگان ها از زندان گراتس و پایان دادن بـه هواپیماربایی درسال 1996 توسط تنها 4 عضو از کماندوهای EKO-Cobra از جمله پیروزی هاي مهم این نیرو اسـت. اتریش از جمله کشورهایی اسـت کـه در مسابقات ارتش همواره مقام آور بوده اسـت.

 

نیروهای Delta Force ایالات امریکا

نیروی دلتا، یک یگان ضد تروریسم در ارتش ایالات متحده اسـت کـه زیر نظر فرماندهی مشترک عملیات ویژه «JSOC» قرار دارد. نیروی دلتا درسال ۱۹۷۷ ایجاد شد. اعضای نیروی دلتا مهارت‌هاي ویژه در زمینه ضد شورش، تاکتیک‌هاي یگان کوچک و تکنیک‌هاي گوناگون نفوذ دارند. آموزش اولیه این نیروها توسط نیروهای ویژه هوابرد انگلیس انجام شد و ازآن پس این نیرو کار خود رابه طور مستقل آغاز کرد.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

این نیروها در نبردهای بسیاری شرکت کرده و دارای تجربیات بسیاری هستند. از جمله آن ها می‌توان بـه گروگانگیری در خطوط هوایی خاورمیانه – کویت، نهدام گروهی از کمونیست‌ها در ویتنام، رهایی گروهی از گروگان‌هاي آمریکایی کـه در پاناما اسیر شده بودند، انهدام کامل یک سایت موشکی و مرکز راداری در شمال عراق و ترور یکی از سران القاعده بنام محمد فرح در موگادیشو.

 

این نیروها هم اینک در عراق و افغانستان مشغول بـه خدمت هستند. حداقل سن ورود بـه نیروهای دلتا فورس 21 سال اسـت و آن ها در مرحله آموزش قرار میگیرند. این دوره آموزشی 6 ماه بـه طول می انجامد و جالب اسـت بدانید کـه از تعداد زیادی از عملیات هاي این نیرو اطلاعات چندانی در دست نبوده و عده اي از انها کاملا مخفیانه اسـت.

 

نیروهای JTF2 کانادا

کانادا کشوری نسبتا آرام و بدون حاشیه اسـت؛ با این وجود شرایط بحرانی برای تمامی جهان وجوددارد. این نیروها درسال 1993 ایجاد شدند و پس از حادثه 11 سپتامبر در ایالات امریکا، کار مشترک خود با واحد ضد تروریسم را آغاز کردند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

از جمله فعالیت هاي این نیرو میتوان بـه اسکورت نیروهای مهم ارتش در افغانستان، هدف گیری تک تیراندازان در بوسنی، نجات گروگان در عراق و… اشاره کرد. اطلاعات این نیروها بـه حدی محرمانه اسـت کـه در زمان درگیری در افغانستان نخست وزیر آگاه نبود. آن ها با نیروهای ویژه ایالات متحده نیز همکاری مستقیم دارند. نیروهای JTF2 برترین نیروهای ویژه کانادا هستند.

 

نیروهای Alpha Group روسیه

نیروهای آلفا در کشور روسیه فعال هستند. تاسیس آن ها بـه اواسط دهه 1970 باز می‌گردد؛ این نیروها پس از هجوم بـه کاخ ریاست جمهوری افغانستان بـه شهرت رسیدند. پس از این کشتار آن ها درسال 1985 بـه یک گروه در بیروت حمله کرده و سعی در نجات دیپلمات هاي شوروی داشتند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

برخی منابع از حمله این نیروها بـه بستگان گروگان گیرها اشاره کرده اند. این نیروها در جریان عملیات هایي مانند تئاتر مسکو درسال 2002 و مدرسه بسلان درسال 2004 حضور داشتند. هدف اصلی این نیروها در آزاد سازی گروگان، عملیات هاي بيرون از کشور، مبارزه با باند هاي مافیایی بزرگ، مبارزه با پولشویی و… اسـت.

 

نیروهای Shayetet 13 اسرائیل

سومین نیروی خطرناک انتخابی از فهرست Therichest، شایتت اسـت. این نیرو با نیروهای دریایی اسرائیل در ارتباط اسـت و یکی از مطرح ترین نیروهای ویژه در جهان اسـت. از آنجایی کـه اسرائیل همواره در نبرد بـه سر می‌برد، نیروهای ویژه آن نیز یکی از پر عملیات ترین نیروهای ویژه در جهان هستند. این نیروها درسال 1948 تاسیس شدند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

وظیفه اصلی Shayetet 13 در زمینه هاي مبارزه با تروریسم، گرد آوری اطلاعات پیش از حمله و انجام زیرساخت هاي درگیری اسـت. این نیروها بـه مدت 20 ماه دریک دوره آموزشی شرکت می‌کنند و جنگ زیر آب، تخریب، چتربازی، رهایی گروگان، عملیات در تاریکی شب و تاریکی مطلق، درگیری با سلاح سرد و …را آموزش میبینند. حمله بـه یک کشتی و تصرف آن از جمله آموزش هاي انها اسـت.

 

نیروهای Navy SEALs کشور آمریکا

نیروهای سیل از جمله برترین هاي جهان هستند کـه بـه خشونت بالا درکنار استقامت مشهور هستند. این نیروها درسال 1962 آغاز بکار کردند و یکی از مهم ترین ماموریت هاي انها درسال 2011 و با کشتن اسامه بن لادن رهبر القاعده صورت گرفت. آموزش اصلی این نیروها بـه مدت 1 سال بـه طول می انجامد و تعداد زیادی از انها حتی در روزهای نخست از این آموزش حذف می‌شوند.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

برخی معتقدند کـه نیروهای Navy SEALs سخت ترین آموزش هاي جهان را از نظر فیزیکی خواهند دید. آن ها از نظر جسمی یکی از بی نظیر ترین هاي جهان هستند. در تاریخ ۱ مه «۲ مه بـه ساعت محلی پاکستان» ۲۰۱۱ میلادی، باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده ایالات امریکا اعلام کرد کـه تیم ششم از یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده ایالات امریکا طی عملیاتی اسامه بن لادن را در پاکستان کشته‌اند.

 

بنا بـه گفته مقامات رسمی ایلات متحده، این عملیات توسط ۲۰-۲۵ سرباز یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده کشور آمریکا تحت فرماندگی ستاد مشترک عملیات ویژه و با همکاری سیا انجام پذیرفت. این نیروها وظیفه حملات دریایی ضربتی، عملیات‌هاي پنهانی و مخفی در عمق خاک دشمن و قابلیت حملات هم‌زمان را دارند.

 

نیروهای SAS انگلستان

ودر نهایت آخرین انتخاب از فهرست مجموعه Therichest بـه یکی از برترین و مشهور ترین نیروهای جهان اختصاص داد. نیروهای SAS در جریان جنگ جهانی دوم آغاز بکار کردند. S.A.S مخفف سرویس هوایی ویژه Special Air Service واحد نیروهای ویژه ارتش بریتانیا اسـت کـه در ۱۰ خرداد ۱۳۲۰ خورشیدی تشکیل شد.

معرفی 10 بهترین نیروهای پلیس جهان + قدرتمندترین یگان های ویژه

این نیرو بعنوان یکی از الگو هاي نیرو هاي ویژه برای سایر کشور ها تلقی میشود. وظایف این نیرو شامل مبارزه با تروریسم, عملیات شناسایی و مبارزه با گروگانگیری اسـت. آموزش هاي این نیرو بسیار سخت اسـت؛ بعنوان مثال پیاده روی طولانی مدت بـه تنهایی با آذوقه کم، زنده ماندن در شرایط سخت، بازجویی 36 ساعته، تحمل درد و شکنجه، شنا کردن هاي طولانی مدت و چتربازی در شرایط غیر عادی از جمله آن ها هستند.