جستجو در پارس ناز

12 معیار مهم که یافتن وکیل کرج را ساده تر می کند!

12 معیار مهم که یافتن وکیل کرج را ساده تر می کند!

چکیده : موکل، قضات، شهود و… از جمله افرادی هستند که با یک پرونده درگیر می باشند. لازم است که بهترین وکیل کرج توانایی های لازم برای برقراری ارتباط با این افراد را داشته باشد. در واقع مذاکره وکیل با این افراد گاهی می تواند مسیر پرونده را به کلی تغییر داده و به حل و فصل اختلافات پیش آمده کمک کند.

 

از سوی دیگر، لازم است وکیل تعامل درستی با موکل خود نیز داشته باشد و با او در خصوص دعاوی مطرح شده تبادل نظر کند که این موضوع به مهارت در ارتباط نیازمند است.

 

انتخاب وکیل برای رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری یک تصمیم بسیار مهم است. چرا که قرار است وکیل مورد نظر در محاکم قضایی از حقوق شما در برابر دیگران دفاع نماید. در صورتی که وکیلی را به خدمت بگیرید که صلاحیت های لازم برای رسیدگی به پرونده و قبول وکالت شما را در اختیار نداشته باشد، به سادگی نمی توانید به اهداف تعیین شده دست پیدا کنید و اینجاست که شکست بیش از هر زمانی به شما نزدیک و نزدیک تر می شود.

 

در واقع لازم است معیارهایی برای انتخاب بهترین وکیل کرج در اختیار داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن ها میزان مهارت و توانایی وکلای مختلف در خصوص پرونده را ارزیابی کرده و از انتخاب آن ها اطمینان حاصل کنید. در این مقاله سعی داریم 12 معیار مهم در انتخاب وکیل کرج را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

12 معیار مهم در انتخاب بهترین وکیل کرج

 

 • تحصیلات حقوقی:

وکیلی می تواند در رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری موفقیت های چشمگیری را به دست آورد که تحصیلات حقوقی خود را در یکی از مطرح ترین دانشگاه های کشور به انجام رسانده باشد. علاوه بر این، میزان تحصیل یک وکیل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال وکیلی که تحصیلات خود را تا مقطع دکتری جلو برده است با مفاهیم تخصصی تری از علوم قضایی و حقوق آشنا شده، می تواند با احاطه کامل تری بر مباحث علمی از حقوق شما دفاع نماید.

 

 • تجربه در رسیدگی به پرونده های مختلف:

یکی از معیارهای مهم در انتخاب وکیل کرج این است که میزان تجربه او در طی سال های متمادی را مورد بررسی قرار دهید. در واقع وکیل تجربیات خود را از آزمون و خطا در پرونده های مختلف به دست می آورد. در واقع ممکن است وکیلی در یک پرونده شکست خورده باشد. او در پایان دادرسی نقاط ضعف خود را شناسایی می کند و راهی برای حل و عبور از آن ها در نظر می گیرد. او می تواند از این نکات برای کسب پیروزی در پرونده های شما استفاده کند.

 

 • تخصص در دعاوی مورد نظر:

یکی دیگر از معیارهایی که باید در استخدام وکیل به آن توجه داشته و آن را به کار بگیرید، تخصص حقوقدان مورد نظر است. در واقع تخصص یک وکیل در برخی از شاخه های حقوق به او کمک می کند تا با احاطه کامل تری در دادگاه حضور پیدا کند و بتواند بازدهی بیشتری در این زمینه داشته باشد. لازم به ذکر است که اگر به دنبال وکیلی برای دعاوی ملکی هستید باید به سراغ بهترین وکیل ملکی در کرج بروید. در بقیه دعاوی نیز روال به همین شکل است.

 

 • فن بیان و قدرت نفوذ کلام:

فن بیان یک وکیل در کنار زبان بدن و لحن دلنشین یک وکیل به او این امکان را می دهد تا با سهولت بیشتری مفهوم خود را به طرف مقابل منتقل کند. دقت داشته باشید که دانش حقوقی یک وکیل به تنهایی نمی تواند کلید حل تمامی مشکلات پیش آمده باشد. چرا که وکیل برای انتقال مضامین حقوقی نیازمند لحنی گیرا و کلامی نافذ است. در جلسات ملاقات حضوری پیش از استخدام وکیل می توانید از او در خصوص پرونده سوال بپرسید تا متوجه فن بیان او شوید.

 

 • قدرت برقراری ارتباط با افراد درگیر در پرونده:

موکل، قضات، شهود و… از جمله افرادی هستند که با یک پرونده درگیر می باشند. لازم است که وکیل توانایی های لازم برای برقراری ارتباط با این افراد را داشته باشد. در واقع مذاکره وکیل با این افراد گاهی می تواند مسیر پرونده را به کلی تغییر داده و به حل و فصل اختلافات پیش آمده کمک کند. از سوی دیگر، لازم است وکیل تعامل درستی با موکل خود نیز داشته باشد و با او در خصوص دعاوی مطرح شده تبادل نظر کند که این موضوع به مهارت در ارتباط نیازمند است.

 

 • آشنایی با اصول روانشناسی:

در دعاوی حقوقی و کیفری همواره تنش بسیار بالایی حکم فرما است. همین تنش ها موکل را از لحاظ ذهنی به هم می ریزد و تنش هایی را از نظر روانی برای او به دنبال دارد. در نظر داشته باشید که وکیل تا حدودی نیاز است با اصول روانشناسی آشنا باشد تا به این شکل بتواند راهی برای برقراری ارتباط با موکل خود پیدا کند. در نظر داشته باشید که اصول روانشناسی به وکیل کمک می کند تا تعامل بهتری با موکل داشته باشد و رابطه دوستان ای را با او برقرار کند.

 

 • انرژی بالا:

کسب پیروزی در محاکم قضایی به انرژی بالایی نیاز دارد. وکیل خبره در کرج در صورتی می تواند در پرونده های پیچیده به موفقیت های چشمگیر دست پیدا کند که از هیچ تلاشی در این مسیر کوتاهی نکند و اجازه ندهد که ناامیدی او را در بر بگیرد.

 

به عنوان مثال، در دعاوی کیفری به دلیل پیچیدگی کار و رسیدگی به پرونده، انرژی بالای بهترین وکیل کیفری کرج موجب می شود تا از پیگیری و رسیدگی به آن خسته نشود. دقت داشته باشید که در جلسات ملاقات حضوری می توانید انرژی یک وکیل را نیز مورد سنجش قرار دهید تا به این شکل برای شما مشخص شود که آیا وکیل مورد نظر دارای صلاحیت های لازم جهت قبول وکالت در زمینه دعاوی مطرح شده هست یا خیر.

 

 • جسارت و شجاعت:

به هیچ عنوان نباید یک وکیل ترسو و از پیش باخته را به خدمت بگیرید. وکیل باید با شجاعتی که در وجود خود احساس می کند خود را برای گام های بلند به سمت پیروزی آماده کند. در نظر داشته باشید که جسارت یک وکیل باعث می شود تا هیچ هراسی در وجود خود راه ندهد و با تمام قوا حل و فصل دعاوی مطرح شده را به عنوان هدف خود قرار دهد. همچنین اگر یک وکیل از شجاعت قابل قبولی برخوردار نباشد، با کوچک ترین ناملایمت و تنشی از دور خارج می شود و قافیه را می بازد.

 

 • سابقه بالا:

میزان سابقه درخشانی که یک وکیل در تمامی سال های فعالیت خود به عنوان یک وکیل یا کارآموز کسب کرده است مهم است. در واقع با توجه به سابقه یک وکیل می توانید به این نکته برسید که وکیل چقدر تجربه در کوله بار خود دارد و تا چه اندازه توانایی حل و فصل دعاوی پیش آمده را دارد. در نظر داشته باشید که میزان سابقه یک وکیل به طور مستقیم بر روی دستمزد او تاثیر دارد؛ اما نباید این موضوع را فراموش کنیم که به هر اندازه سابقه یک وکیل بیشتر باشد به همان اندازه شانس شما نیز برای کسب پیروزی افزایش پیدا می کند.

 

 • رازداری و حفظ اسرار موکل:

از دیگر معیار مهم در انتخاب وکیل خوب در کرج این است که حقوقدان مورد نظر می بایست در حفظ اسرار موکل خود کوشا باشد و به هیچ عنوان مسائل کاری را با مسائل شخصی درگیر نکند. در نظر داشته باشید که یک وکیل در صررتی می تواند در محاکم قضایی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند که اطلاعات جامعی در خصوص پرونده داشته باشد. لازم به ذکر است که این اطلاعات از سوی موکل به وکیل انتقال داده می شود و بسیاری از آن ها مانند یک راز هستند و باید وکیل آن ها را حفظ کند.

 

 • زمان شناس بودن:

نظم و انضباط یک وکیل در زمینه امور حقوقی می تواند به موکل این اطمینان را بدهد که با یک وکیل زمان شناس در ارتباط است و می تواند با اتکا به او به موفقیت های قابل قبولی دست پیدا کند. در نظر داشته باشید که اگر وکیل بد قول باشد و در جلسات با موکل به موقع حاضر نشود به مرور زمان اعتماد موکل از وی برداشته می شود و همین موضوع می تواند در نتیجه به دست آمده از دادگاه نیز تاثیر بگذارید. در ملاقات حضوری با وکیل می توانید این موضوع را مورد سنجش قرار دهید.

 

 • میزان دستمزد عادلانه:

دقت داشته باشید که قانون این حق را به وکلا داده است که با در نظر گرفتن عوامل مختلف میزان دستمزد و حق الوکاله مورد نظرشان در خصوص وکالت در پرونده را اعلام دارند. در واقع وکیل به بررسی کامل پرونده می پردازد و در نهایت نظر خود را در خصوص هزینه وکیل اعلام می دارد. مطمئنا یکی از معیارهای مهم در انتخاب وکیل کرج، قیمت او است. لازم است به سراغ آن دسته از وکلایی بروید که دستمزدهای عادلانه تری را دریافت می کنند.

ضرورت استفاده از وکیل کرج در دعاوی کیفری

ضرورت استفاده از وکیل کرج در دعاوی کیفری

لازم به ذکر است که وکیل به واسطه دانش حقوقی قابل قبول و تجربه قابل اتکایی که در زمینه پرونده های حقوقی و کیفری در اختیار دارد می تواند مسبیر پرونده را به کلی تغییر داده و موقعیتی را فراهم کند که کسب پیروزی با سهولت بیشتری به انجام برسد.

 

لازم به ذکر است که هر گونه اشتباه در انتخاب وکیل می تواند تبعات خود را بر روی نتیجه به دست آمده از دادگاه نشان دهد. در واقع وکیل به شما این امکان را می دهد تا از تصمیمات عجولانه و غیر منطقی پرهیز کرده و درست اقدام کنید.

 

بیشتر مردم سواد حقوقی و تحصیلات لازم برای حضور در محاکم قضایی را در اختیار ندارند و شما در همه حال نیازمند استفاده از یک وکیل توانا و مقتدر هستید. در واقع کسب نتایج مطلوب در محاکم قضایی در گرو میزان توانایی و مهارت های وکیلی است که به خدمت می گیرید.

 

در این مقاله 12 معیار مهم در انتخاب وکیل کرج را به شما معرفی کردیم. همواره با استفاده از این معیارها می توانید وکلای خبره و معتبر را شناسایی کرده و آن ها را به خدمت بگیرید.

 

چه عواملی در هزینه وکیل کیفری تاثیر دارد؟

به طور کلی 3 عامل در میزان حق الوکاله وکیل کرج موثر می باشد:

پیچیدگی پرونده: در بسیاری از موارد دستمزد وکیل با موافقت وکیل و موکل تعیین می شود. بهترین وکیل کرج با در نظر گرفتن پیچیدگی پرونده و عوامل دیگر، میزان حق الوکاله مد نظرش را اعلام می دارد و موکل نیز می تواند در این خصوص چانه زنی کند.

 

دقت داشته باشید که هر چه پیچیدگی یک پرونده بیشتر باشد، میزان انرژی که لازم است وکیل برای به نتیجه رساندن آن به کار بگیرد بیشتر می شود؛ بنابراین، در صورتی که یک پرونده پیچیده در اختیار دارید باید توقع داشته باشید که وکیل مبلغ بالایی را از شما بابت هزینه درخواست کند.

 

سابقه وکیل: به هر اندازه که سابقه وکیل در کرج در طول دوران فعالیت حقوقی اش بیشتر باشد، حاضر می شود با رقم بیشتری پرونده شما را در اختیار بگیرد. لازم به ذکر است که وکلای تازه کار در بسیاری از موارد در ازای قبول وکالت پرونده های حقوقی و کیفری مبلغ پایینی را از شما مطالبه می کنند؛

 

اما باید در نظر داشته باشید که شانس پیروزی شما در صورت استفاده از چنین وکلایی کاهش پیدا می کند. مسئله هزینه وکیل در انتخاب شما موثر است، اما هزینه های شکست در پرونده به مراتب بیشتر از میزان حق الوکاله است.

 

محل جغرافیایی دفتر وکیل: دقت داشته باشید که یکی از عوامل موثر در میزان حق الوکاله، محلی است که دفتر وکیل در آن واقع شده است. در صورتی که یک وکیل در تهران دفتر داشته باشد از شما دستمزد بیشتری را در مقایسه با وکیلی که در شهری مانند یاسوج دفتر دارد مطالبه می کند.

 

از سوی دیگر اگر محل دفتر وکیل مورد نظر در محلات بالا شهر باشد به طور قطع حق الوکاله او نیز افزایش پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است که پیش از اقدام برای استخدام یک وکیل خبره و مجرب در کرج لازم است به این عوامل توجه داشته باشید تا با دیدی جامع تر برای تنظیم قرارداد و انعقاد آن اقدام نمایید.

 

در پایان

از اینکه تا پایان مقاله در کنار ما بودید و با صبوری ما را دنبال کردید از شما تشکر می کنیم. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با 12 معیار مهم در انتخاب وکیل کرج آشنا کنیم. در واقع با استفاده از این معیارها است که می توانید گزینه های مختلف را از فیلترهای حقوقی عبور دهید و در نهایت به وکلای معتبر و شاخص دست پیدا کنید. علاوه بر این، اهمیت استفاده از وکیل در دستیابی به موفقیت را گوشزد نمودیم. در پایان نیز سه عامل موثر در میزان حق الوکاله وکیل مورد بررسی قرار گرفت.