پارس ناز پورتال

قاصدک 24

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

خفن ترین آموزش های نظامی ترسناک در جهان 

برخی از تعلیم هاي نظامی در دنیا میباشند که واقعا سخت میباشند و تعجب همگان را برمی انگیزند, ما امروز به برخی از انها اشاره میکنیم. هر شخصی که مدتی را در بین نیروهای نظامی حضور داشته باشد می‌داند که تعلیم هاي نظامی طاقت فرسا بوده و هر شخصی توان انجام آنها را ندارد.

 

در واقع افرادی که در این تعلیم هاي نظامی شرکت دارند باید خود را برای سخت ترین و غیرانسانی ترین شرایطی که یک فرد ممکن هست با آنها مواجه شود حاضر نماید. اما افسران آموزشی باید این تعلیم هاي سخت را اعمال نمایند تا شما در میدان جنگ برای هرگونه شرایط سختی آمادگی داشته باشید.

 

به همین علت ممکن هست ارتش هاي برخی از کشورها روشهای آموزشی عجیب غریبی داشته باشند که درک انها برای یک شخص غیرنظامی سخت بوده و آن را دور از منطق انسانی بدانند. در این مطلب قصد داریم شما را با 15 روش آموزشی عجیب و طاقت فرسا در بین نیروهای نظامی سراسر دنیا آشنا کنیم.

 

۱۵- خزیدن تایوانی

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که کشورهای آسیایی برخی از عجیب ترین روشهای تعلیم نظامی را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده اند. شمار زیادی از افراد بر این باورند که جنگ روانی که ممکن هست سربازان یک کشور با آن مواجه شوند باعث می‌شود

 

که ارتش هاي دنیا بدترین نوع تعلیم هاي نظامی را برای افراد خود در نظر بگیرند که بیشترین فشار و رنج را به سربازان وارد می‌کند. اما نباید از روشهای دردناک تعلیم فیزیکی نیز غافل شد.

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

برای نمونه در ارتش تایوان یک تعلیم بسیار سخت و دردناک به نام “جاده اي بسوی بهشت” وجود دارد که برخلاف نام دوست داشتنی اش بسیار دردناک هست. در این روش آموزشی سربازان تایوانی باید طول ۵۰ متری یک مسیر که با سنگ هاي مرجانی و سنگ هاي نوک تیز سنگفرش شده هست را به صورت سینه خیز بپیمایند و دردناک تر اینکه باید اینکار را بدون بهره گیری از دست هایشان و تنها با مالیدن بدن خود به سنگ ها و به جلو کشیدن آن انجام دهند, درست شبیه یک مار.

 

۱۴- تیراندازی با گلوله حقیقی در روسیه

در کشورهایی که در حال جنگ میباشند معمولا سربازان زیادی دیده می‌شوند که به دلیل محافظت از جان اتباع کشور خود گلوله خورده اند. اما گاهی رخداد میوفتد که این گلوله در زمانی غیر از زمان نبرد به سمت وی شلیک می‌شود: در زمان تعلیم هاي نظامی. برای نمونه در کشور روسیه تیر خوردن

 

یکی از چیزهایی که در طول دوره ي تعلیم نظامی نیز امری طبیعی هست. انها این روش آموزشی را “تعلیم خودباوری” می‌نامند. در واقع در این روش سربازان روسیه تعلیم می‌بینند که در صورت هدف قرار گرفتن نیز خودباوری خود را حفظ کرده و با مهاجم درگیر شوند.

 

در این روش آموزشی دو سرباز روسی روبروی هم قرار گرفته و با گلوله هاي حقیقی به سمت همدیگر شلیک میکنند و تنها چیزی که انها را از مرگ نجات می‌دهد جلیقه هاي ضدگلوله و اعتماد به مهارت نفر مقابل در تیراندازی هست.

 

۱۳- پریدن از درون حلقه آتشین در چین

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

شمار زیادی از روشهای تعلیم نظامی که در این لیست آمده خوفناک و غیرانسانی میباشند. اما یکی از روشهای تعلیم نظامی که در بین سربازان چینی انجام میشود شبیه یک سیرک بوده و افراد ماجراجویی که به بالا بردن آدرنالین خون خود علاقه دارند نیز از انجام آنن لذت خواهند برد.

 

در این تمرین نظامی سربازان چینی باید از بین یک حلقه ي آتشین بپرند. احتمالاً فکر کنید چنین عمل متهورانه اي تنها رد سیرک ها و نمایش هاي محیرالعقول دیده میشود اما باید بدانید که ارتش چین نیز این روش را مورد بهره گیری قرار میدهد.

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در واقع این تمرینات برای لحظاتی خوب هست که در میدان نبرد آتش و انفجار فراوانی رخ دهد و فرمانده به سربازانی احتیاج داشته باشد که از این همۀ آتش و انفجار در اطرافشان واهمه اي نداشته باشند.

 

۱۲- رد شدن از روی موانع آتشین و باریک در بلاروس

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در بلاروس, یکی از تمرینات نظامی بار دیگر ما را به یاد سیرک می اندازد. در واقع در ارتش این کشور, سربازان همواره تعلیم هایي را برای حفظ تعادل و آرامش در طول نبرد انجام میدهند و برای اینکار باید از روی خنده دارترین موانعی که ممکن هست وجود داشته باشد عبور کنند. در ارتش این کشور

 

برای اینکه بتوان به عضویت نیروهای ویژه ي کلاه قرمز درآمد, فرد باید از میان موانعی متشکل از لاستیک هاي مشتعل رد شده و در حالی‌که به سرعت از روی یک لوله ي باریک عبور میکنند بتوانند تعادل خود را حفظ نمایند, در حالی‌که فرماندهان به سوی انها شلیک می‌کنند.

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در ادامه آنها باید از روی یک تخته ي بسیار باریک با سرعت چندان و بدون افتادن عبور کنند در حالی‌که فرماندهانشان لاستیک هاي بزرگی را به سمت آنها روانه میکنند.

 

۱۱- حالت صندلی در ارتش عراق

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

احتمالا شمار زیادی از روشهای تعلیم نظامی در کشورهای دنیا متفاوت باشد اما برخی از روشهای کلاسیک در همه ي ي این ارتش ها مشترک هست. برخی از این روشها از همان نخست شکل گیری ارتش ها مورد بهره گیری قرار گرفته اند. در زندگی روزمره انجام دادن یک کار اشتباه ممکن هست عواقب خطرناکی نداشته باشد

 

اما در ارتش ممکن هست یک اشتباه کوچک به مرگ خود یا یکی از همرزمان منجر شود. بنابراین سربازان باید یاد بگیرند که هیچ گاه نباید دچار اشتباه شوند و فرماندهان قصد دارند این موضوع را در ذهن سربازان نهادینه کنند. در ارتش عراق یک روش کلاسیک اما بسیار کارساز وجود دارد که در آن سرباز باید در حالت موسوم به “حالت صندلی” قرار گیرد و در صورتی که این روش را به درستی انجام ندهد با ضربه ي دردناک اسلحه ي کالاشنیکف در شکمش مواجه خواهد شد.

 

۱۰- تعادل موزی در ارتش فیلیپین

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

روشهای آموزشی دردناک و سخت بسیار زیادی در این لیست وجود دارد بنابراین تصمیم گرفتیم این مورد را از میان خنده دارترین روشهای تعلیم نظامی برایتان گزینه کنیم. در ارتش فیلیپین, تعلیم هاي نظامی تنها به یادگیری نحوه ي جنگیدن و زنده ماندن در جنگل خلاصه نمی‌شود بلکه نحوه ي ایستادن

 

و حفظ تعادل نیز تعلیم داده می‌شود یا دستکم این همان چیزی بوده که افسران فیلیپینی در زمان طراحی این روش تعلیم در ذهن خود داشته اند. در این روش آموزشی که به یک بازی مدرسه اي شبیه هست, سربازان فیلیپنی باید هنگام خوردن ناهار یک موز را روی سر خود قرار داده

 

و تعادل خودو موز روی سرشان را در تمام مدت خوردن غذا حفظ نمایند. بی تردید اینکار ظاهرا ساده به تعادل و مقاومت بالایی نیازمند هست و در صورتی که سربازی در این تعلیم شکست بخورد باید موز را همراه با پوست آن بخورد.

 

۹- تعلیم تک تیراندازی در ارتش ایالات متحده

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در بین اموزش هاي نظامی معمولا تعلیم تک تیراندازی راحت ترین و بی خطرترین روشهای آموزشی انگاشته میشود که در آن فرد تک تیرانداز خود را از دید دشمن پنهان کرده و از فاصله اي دور قربانیان خود را مورد هدف قرار می‌دهد. اما باید بدانید که در صورتی که دشمن مکان و موقعیت شما را شناسایی کند

 

دیگر یک سرباز مرده خواهید بود. به همین علت یکی از خاص ترین و عجیب ترین روشهای تعلیم نظامی مربوط به تک تیر اندازهاست. پنهان ماندن و استتار کردن یکی از کارهای ضروری و حیاتی هست که هر تک تیرانداز باید آن را به خوبی انجام دهد.

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

به همین علت تک تیراندازهای ارتش ایالات متحده در طول دوره ي تعلیم, لباسهای جنگلی مخصوص خود را به تن کرده و برای مدت طولانی باید در بین باتلاقی از گیاهان فاسد شده بدبو و آب متعفن غوطه ور بمانند. تک تیرانداز نگون اقبال باید این تعلیم را هر روز به مدت ۱ ماه تکرار کرده و هم زمان نیز فعالیت هاي آموزشی دیگر را نیز انجام دهد.

 

۸- عملیات غیرممکن در زندگی حقیقی

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

بی تردید شمار زیادی از شما تام کروز را در فیلمهای “ماموریت غیرممکن” دیده اید که از یک طناب باریک آویزان شده و از یک ساختمان بلند سرازیر می‌شود. اما اینکار خطرناک برای نیروهای نظامی شمار زیادی از کشورها یک روش مادام العمر و ساده هست. معمولا این روش تعلیم نظامی در کشورهایی

 

که با خطر تروریسم روبرو میباشند اکثر مورد بهره گیری قرار میگیرد. بدین ترتیب نیروهای ویژه در هنگام عملیات هاي خرابکارانه و تروریستی یا گروگانگیری باید خود را با طناب از آسمانخراش هاي بلند آویزان کرده و با مجرمان رویارویی کنند.احتمالاً خدمت سربازی کابوس مخوفی «دستکم در قبل» برای پسران بوده که هیچ راهی برای خلاصی از آن وجود نداشته هست.

 

گرچه امروزه در دنیا به لطف روشهای گوناگون بخشودگی سربازی و قوانین سربازی غیر اجباری,پسران در شمار زیادی از کشورهای دنیا نفسی به راحتی میکشند. اما افرادی که خدمت سربازی رفته و یا به هر نحوی وارد نیروهای نظامی شده اند می‌دانند که در طی این دوران معمولا تعلیم هاي فیزیکی و روانی سختی اعمال می‌شوند که علی رغم خوب بودن از شمار زیادی از جهات, برای برخی از افراد دردناک و غیرقابل بردباری میباشند.

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

این تعلیم هاي طاقت فرسا در بین کشورهایی که ارتش هاي حرفه اي و کارآزموده دارند بسیار سخت تر بوده و هر یک از این کشورها روشهای خاصی را برای تعلیم هاي نظامی سربازان خود به کار میبرند که ممکن هست تصور آن برای افراد غیرنظامی مشکل باشد.

 

در هر صورت همانگونه که در قسمت اول این مطلب نیز اشاره کردیم, در تمام ارتش هاي دنیا روشهای دردناک و دیوانه واری برای تعلیم سربازان وجود دارد که شما را انگشت به دهان خواهد گذاشت و در ادامه ي این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی دیگر از این روشهای تعلیم نظامی غیرمعمول و دردناک آشنا کنیم.

 

۷- بروس لي هاي کره اي

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

ژاپن بعنوان کشوری شناخته میشود که خصوصیت هاي فرهنگی متنوع و عجیب مردمش برای دیگر کشورهای دنیا کمی غیر قابل درک به نظر می‌رسد. اما یکی از این سنت ها همواره مورد احترام و علاقه ي مردم سایر نقاط دنیا بوده و آن هم ورزش کاراته هست و به طور ویژه شکستن تخته هاي چوبی و آجرهای کلفت با سر و بدون هیچ وسیله و کمکی دیگر.

 

ژاپنی ها قرن هاي زیادی این روش را انجام می دادند حتی قبل از اینکه ورزش کاراته وارد فیلمهای رزمی هالیوودی شود. اما سربازان کره جنوبی از این توانایی برای نشان دادن قدرت خود در سطحی اخیر بهره گیری میکنند.

 

در کره جنوبی, نیروهای ویژه این کشور باید همان کاری که مردم ژاپن در طول قرن ها انجام داده اند را تعلیم ببینند. اما این سربازان به جای شکستن تخته هاي چوبی و آجر باید تخته سنگ هاي بسیار سخت را با دست هاي خالی خرد کنند. بدین ترتیب تصور کنید که ضربه ي دست این سربازان چه بلایی به سر رقیب خواهد آورد.

 

۶- تمرین در حالت نیمه لخت در برف

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در سال هاي قبل, بیش از هر بار دیگری مردم کره جنوبی خود را به یک بمباران هسته اي توسط کره شمالی نزدیک دیده اند. بنابراین ارتش این کشور بیش از هر نیروی نظامی دیگری در دنیا باید برای رویارویی با این شرایط آمادگی داشته باشد. در مورد قبل در مورد شکستن صخره و سنگ با دست خالی توسط نیروهای نظامی این کشور گفتگو کردیم

 

اما روشهای دردناک و شگفتی آور دیگری نیز در این کشور برای تقویت روحی و جسمی سربازان وجود دارد. احتمالا شما هم دستکم برای مدت کوتاهی بدون لباس در هوای سرد و در بین برف بوده اید. در برترین شرایط احتمالا چند دقیقه در بین برف و سرما و بدون لباس دوام بیاورید.

 

اما سربازان کره جنوبی باید به مدت طولانی در هوای سرد و در مناطق برفی بدون اینکه لباسی به تن داشته باشند بیرون رفته و برای افزایش مقاومت روحی و جسمی خود بدنشان را با برف بپوشانند.

 

۵- شکشتن آجر با سر در چین

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

چین یکی از بزرگترین ارتش ها و نیروهای پلیس در دنیا را به خود اختصاص داده هست. تعلیم دادن چنین نیروهای پرشماری و قرار دادن انها در شرایط جسمی و روحی مناسب برای نبرد کار بسیار سختی خواهد بود. اما با نگاه به روشهای آموزشی نیروهای نظامی این کشور به راحتی می‌توانیم بگوییم که ارتش چین کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. نیروهای ویژه پلیس چین یک قدم از نیروهای کره جنوبی فراتر گذاشته و به جای بهره گیری از دست برای شکستن آجر و سنک از سر خود برای اینکار بهره گیری میکنند.

 

۴- کاهش استرس و پریشانی به روش چینی

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

در میدان نبرد همۀ چیز به مهارت فیزیکی و نظامی ختم نخواهد شد و برخی اوقات حفظ آرامش و بازرسی استرس و پریشانی از توان فیزیکی و دانش نظامی نیز مهم تر هست. در این عکس تمرینی را میبینید که نیروهای ارتش چین برای کاهش دادن استرس و پریشانی انجام می‌دهند.

 

گرچه کوشش نکنید اینکار را در منزل انجام دهید چون بی تردید با صورت به زمین خواهد افتاد و رفاقت که قرار هست مچ پای شما را بگیرد به شما خواهد خندید. اما برای درک این تمرین بهتر هست بدانید که سربازان چینی باید به مدت یک ساعت در همین حالت باقیمانده و بدون اینکه حواسشان پرت شود به طرف مقابل خیره بمانند.

 

۳- زنده ماندن در کشتی در حال غرق شدن

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

فرض کنید جدیداً به نیروی دریایی ایالات متحده پیوسته اید و هیچ تصوری از دشواری های و خطراتی که ممکن هست در دریا شما را تهدید کند ندارید. ممکن هست کشتی غرق شود یا با یک تکه یخ بزرگ برخورد کند و یا حتی مورد حمله نیروهای دشمن قرار گیرد.

 

اما در زندگی حقیقی اگر کشتی شما غرق شود و تنها یک وسیله برای غوطه ور ماندن وجود داشته باشد باید با دیگران بر سر آن بجنگید و گرنه سرنوشتی مثل لئوناردو دی کاپریو در فیلم “تایتانیک” در انتظار شما خواهد بود. به همین علت نیروهای دریایی ایالات متحده در دوره ي آموزشی باید ۱۲ ساعت را در داخل یک کشتی که در حال غرق شدن هست دوام بیاورند.

 

اگر چه این روش کاملاً شبیه سازی هست اما شمار زیادی از سربازان نیروی دریایی ایالات متحده آن را بدترین کابوسی که در عمرشان داشته اند توصیف کرده اند.

 

۲- تعلیم نیروهای ویژه دریایی ایالات متحده

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

15 روش خفن آموزش های نظامی ترسناک در جهان

همه ي می‌دانیم که نیروهای ویژه دریایی ایالات متحده یکی از ورزیده ترین و مخوف ترین نیروهای ویژه در سراسر دنیا میباشند. این نیروها زمانی وارد میدان نبرد میشوند که پای بزرگترین تهدیدات در بین باشد. به همین علت این سربازان باید دوره هاي آموزشی عجیب, طولانی و طاقت فرسایی را پشت سر بگذارند.

 

در یکی از این تمرینات که به آن تمرین “ضد غرق شدن” گفته می‌شود چندین مرحله ي متوالی وجود دارد که به ترتیب عبارتند از: معلق ماندن روی آب در حالت عمودی به مدت 5 دقیقه در حالی‌که دست ها و پاهای انها بسته شده هست, سپس معلق ماندن روی آب در حالت افقی به مدت ۵ دقیقه با همان شرایط, 100 متر شنا, معلق ماندن در حالت عمودی به مدت ۲ دقیقه,

 

حرکات عقب و جلو برای چند دقیقه, شنا به سمت کف استخر و برداشتن یک شیء با دندان و آوردن آن به سطح آب و در نهایت ۵ دقیقه دیگر شناور ماندن در حالت عمودی. فراموش نکنید که تمامی این کارها باید در حالی صورت گیرد که دست و پاهای انها کاملاً بسته باشد.

 

۱- سیب زمینی داغ در چین

اگر فکر می‌کنید برای عضویت در ارتش هاي نیرومند دنیا تنها دلیر و بی باک بودن همراه قدرت جسمی و روانی کافی هست کاملاً در اشتباهید زیرا تمرینات نظامی ارتش چین نشان داده که اضافه بر این خصوصیت ها اندکی حماقت نیز برای تبدیل شدن به یک سرباز حرفه اي لازم خواهد بود.

 

احتمالاً شما هما در برخی فیلمهای اکشن با چنین تمرینی آشنا شده باشید اما سربازان ژاپنی در طول دروه ي آموزشی خود تمرینی به نام “سیب زمینی داغ” را انجام می‌دهند که در آن سربازان باید یک نارنجک فعال را دست به دست کنند و زمانی که سرباز حس میکند زمان انفجار فرا رسیده آن را به درون یک سوراخ ي خاص پرتاب مي نماید. به جرآت می‌توان گفت که هیچ تمرین نظامی در دنیا به اندازه ي تمرین “سیب زمینی داغ” خطرناک نیست.