جستجو در پارس ناز

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند 

در اینبخش با بهترین جاهای دیدنی تایلند آشنا میشویم. تایلند یکی از کشور هـای پیشگام در زمینه جذب گردشگران و جهان گردان می باشد. این کشور زیبا پر اسـت از مکان هاي دیدنی و البته جاهای رمانتیک کـه اگر قصد سفر خارجی را دارید می توانید آن ها را در فهرست خود قرار دهید. در ادامه این مطلب با 20 بهترین جاذبه هاي گردشگری کشور تایلند آشنا میشویم. با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

بازارهای شناور نزدیکی پایتخت تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

قبل از این کـه پایتخت پر از جاده‌ها و خیابان‌ها شود، راه‌هاي آبی پر پیچ و خم، مهمترین مسیر حمل و نقل شهری بودند. تعداد زیادی از این راه‌هاي آبی برای دکور شهری پر شده‌اند ولی خارج از مرکز شهر هنوز هم این مسیرهای آبی وجود دارند و بازارهای شناوری روی آن‌ها برپا میشود. بازارهای شناور، تجربه‌اي خاص و جذاب برای گردشگران تایلند اسـت. قایق‌هاي رنگارنگ این بازار، محصولات متنوعی میفروشند.

 

معبد Wat Arun تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این معبد با همه ی بناهای مذهبی تایلند متفاوت اسـت. قرار گرفتن در کرانه رودخانه احتمالا بـه دلایل استراتژیک بوده اسـت. این معبد در اوایل قرن نوزدهم ساخته شده اسـت. بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه، موقع طلوع یا غروب آفتاب اسـت.

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با جلوه های زیبا از کشور تایلند

 

خلیج مایا «Maya Bay» در تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این خلیج بـه‌خاطر بـه نمایش درآمدن در فیلم ساحل با بازی لئوناردو دی کاپریو بـه شهرت رسید. وقتی این فیلم درسال ۲۰۰۰ منتشر شد، کنجکاوی گردشگران برای دیدن این منطقه برانگیخته شد. این منطقه بـه قدری بکر و دنج بود کـه واقعی بنظر نمی رسید. ازآن زمان، گردشگران برای تکرار ماجراجویی‌هاي دیکاپریو دراین فیلم، بـه این منطقه سفر میکنند.

 

بازار آخر هفته Chatuchak در تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این بازار آخر هفته برای علاقه‌مندان بـه خرید، بسیار جذاب اسـت. این بازار در بانکوک قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین بازارها در آسیا اسـت. هر آنچه کـه فکر کنید در غرفه‌هاي این بازار پیدا میشود. از این بازار نمیتوانید دست خالی بیرون بروید و حتماً یکی دو سوغاتی میخرید.

 

پارک ملی تایلند Khao Yai

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این پارک ملی یکی از پربازدیدترین پارک‌هاي ملی در تایلند اسـت چون در نزدیکی پایتخت قرار دارد. حیات وحش بی‌نظیر، مسیرهای پیاده روی زیبا و متعدد و زیبایی کلی این پارک، نظر همه ی بازدیدکنندگان را جلب میکند. این پارک نخستین پارک ملی رسمی در تایلند بودو یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو اسـت.

 

بیشتر بخوانید : در مسافرت به تایلند حواستان به این نکات باشد

 

آبشار تایلند Erawan

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

باوجود این کـه شهر Kanchanaburi بـه‌خاطر موزه‌هاي متعدد و یادبودهای تاریخی‌اش معروف اسـت، ولی جاذبه‌هاي دیگری هم دارد کـه توجه گردشگران را جلب میکند از جمله آبشار Erawan. این آبشار دریک پارک ملی بهمین نام قرار دارد و آبشاری هفت طبقه اسـت. این آبشار یکی از مهم ترین دلایلی اسـت کـه بـه‌خاطر آن، گردشگران بـه این پارک سر میزنند.

 

رود Chao Phraya در تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این رودخانه رابا نام رودخانه پادشاهان نیز می‌شناسند و یکی از مهم ترین مسیرهای آبی تایلند اسـت. تعدادی از مهم ترین جاذبه‌هاي پایتخت در کرانه‌هاي این رودخانه قراردارند و این رود یکی از مهمترین قطب‌هاي حمل و نقل در شهر اسـت. کروز‌هاي شبانه برای صرف شام و قایق سواری برای گشت و گذار در بانکوک از تفریحات محبوب گردشگران دراین رودخانه اسـت.

 

پناهگاه فیل در تایلند

یکی از جاذبه‌هایي کـه طبق معمول مسافران تایلند بـه دنبال آن هستند، مناطق حفاظت شده و پناهگاه‌هاي حیوانات اسـت. پناه گاه‌هاي فیل‌ها در سراسر این کشور پیدا میشوند؛ ولی گردشگران باید بادقت، پناهگاه مورد نظر را انتخاب کند و سراغ هر پناهگاهی نروند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

پارک طبیعی فیل‌ها «Elephant Nature Park» در چیانگ مای در دره‌اي سر سبز و زیبا قرار دارد و با سرزمین‌هاي کوهستانی احاطه شده اسـت. این پناهگاه از دهه ۱۹۹۰ یعنی از زمان بازگشایی‌اش از فیل‌هاي زیادی حفاظت کرده اسـت.

 

بیشتر بخوانید : دیدنی های جالب و عجیب تایلند | از معبد دیوید بکهام تا کافه سگ ها

 

معبد سفید در تایلند «Wat Rong Khun»

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

این معبد یک سازه بودایی خاص و منحصربه‌فرد در شهر شمالی چیانگ رای اسـت. این معبد مالک خصوصی دارد و توسط هنرمندی بنام Chalermchai Kositpipat ساخته شده اسـت. ساخت معبد درسال ۱۹۹۷ بـه اتمام رسید. این معبد تماما سفید اسـت و دارای قسمت‌هاي مختلفی از جمله تالار مدیتیشن اسـت.

 

خیابان Khao San در تایلند

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

کوله‌گردی در تایلند بدون سر زدن بـه این خیابان کامل نمیشود. این خیابان ۴۱۰ متر طول دارد و طی کردن آن فقط ۵ دقیقه طول می کشد کـه البته بـه میزان جمعیت هم بستگی دارد. اطراف این خیابان پر از رستوران، کافه، غذا هاي ارزان و اقامتگاه‌ هاي مقرون‌ بـه‌ صرفه اسـت. بهمین دلیل اسـت کـه این جا بـه پاتوقی برای کوله‌گردها تبدیل شده اسـت.

 


 

10 مکان رومانتیک برای عشاق در تایلند

 

باتوجه بـه‌این کـه جاهای رمانتیک زیادی در تایلند وجوددارد، جای تعجب نیست کـه عشاق زیادی از سراسر دنیا سفر بـه این کشور زیبا را در برنامه‌ي خود قرار میدهند. سواحل فوق‌العاده زیبا، تجربه‌هاي واقعی و بـه‌یادماندنی و مهمان‌نوازی در سطح جهانی باعث‌شده اسـت، سرزمین لبخندها رابه محلی ایده‌ال برای اقامتی رمانتیک تبدیل کند.

 

جزیره سامویی در تایلند

جزیره سامویی «Koh Samui» را یکی از رمانتیک‌ترین مقاصد در سراسر تایلند میدانند. افراد عاشق ماجراجویی میتوانند از آبشارهای متعدد جزیره بالا بروند یا از اشکال صخره‌اي آن دیدن کنند و پس از یک روز هیجان‌انگیز گشت‌وگذار از اسپاهای لوکس متعدد جزیره استفاده کنند کـه با درمان‌هاي خاص دونفره در خدمت مشتریان هستند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

رستوان‌هاي خوبی هم در سطح جزیره فعالیت میکنند کـه محلی عالی برای یک شام رمانتیک، تماشای غروب خورشید و شنیدن صدای امواج بـه‌حساب می آید. برای محل سکونت هم میتوانند از هتل‌هاي لوکس گرفته تا مهمان‌خانه‌هاي روستایی و جذاب را براساس بودجه‌ یا سلیقه‌ي خود انتخاب کنند.

 

پوکت در تایلند

با این کـه پوکت مکانی فوق‌ العاده برای پارتی بـه‌ شمار می رود و شاید جزو نخستین انتخاب عشاق برای محلی رمانتیک نباشد، اما تفرجگاه‌ هاي ساحلی باکلاس آن نظیر کامالا، کارون و کاتا میتوانند لحظات عاشقانۀ زیبایی را برای مهمانان بسازند. بازدید از جاهای دیدنی پوکت نظیر خانه‌ي وارونه‌ي بان تیلانکا «Baan Teelanka»، مجسمه‌ي بودای بزرگ و موزه‌ي تریک‌آی از جمله تفریحاتی اسـت کـه زوج‌ها می توانند در پوکت تجربه کنند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

بازارهای رنگارنگ، قایق‌ سواری و نمایش‌هاي دیدنی، در کنار رستوران‌ها و اقامتگاه‌هاي عالی، یقیناً بازدید از پوکت را رمانتیک خواهند کرد. اگر بـه پوکت سفر میکنید، کجارو فهرست کاملی از جاهای دیدنی پوکت را نیز در اختیار شـما قرار داده اسـت تا بتوانید اطلاعات لازم درباره هر جاذبه گردشگری را از جمله آدرس، موقعیت مکانی روی نقشه، ساعات بازدید و… بـه‌دست آورده و سفر خودرا بهتر برنامه‌ریزی کنید.

 

بیشتر بخوانید : 20 واقعیت عجیب درباره تایلند که نمی دانستید

 

جزایر سیمیلان در تایلند

جزایر سیمیلان «Similan Islands» در دریای آندامان و نزدیکی ساحل استان فانگ نگا قرار دارد کـه عده اي از بکرترین سواحل تایلند را در خوی جای داده اسـت و آب‌هاي آبی شفاف و شن‌هاي نرم سفید فوق‌العاده بی‌نظیری دارد. دست در دست عشق خود دراین جزیره قدم بزنید و از تماشای حیات‌وحش نظیر پرندگان، مارمولک‌ها و پستانداران کوچک لذت ببرید.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

اسنورکلینگ یا غواصی در آب‌هاي شفاف اقیانوس را از دست ندهید، جایی‌کـه می توانید ماهی‌هاي استوایی را ببینید کـه در بین اشکال صخره‌اي و بسترهای مرجانی در حرکت هستند. درنهایت هم وقت آن اسـت کـه از زندگی دنیا کمی فاصله بگیرید ودر یک بانگالو «نوعی خانه‌ي ییلاقی کـه جدا از خانه‌هاي دیگر ساخته می شود» و زیر آسمان پرستاره اقامت کنید.

 

کو کوت در تایلند

کو کوت «Koh Kut»، جزیره‌اي فوق‌العاده دیدنی در نزدیکی ساحل استان ترات در خلیج تایلند اسـت. خوشبختانه این جا خبری از ازدحام گردشگر نیست و عشاق می توانند از لحظات ناب و آرام در محیطی چشم‌نواز نهایت استفاده را ببرند. سواحل پودری بـه رنگ مرجانی در کنار صدای آب‌هاي درخشان و درختان نخل سبزرنگ، کنتراستی معرکه در برابر آسمان آبی بـه‌وجود آورده‌اند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

دسترسی بـه برخی سواحل آن فقط از راه آب امکانپذیر اسـت، پس سوار قایق‌هاي دراز شوید و بـه‌سراغ خلیج‌هاي متروکه و خلوت بروید. برای تماشای حیات‌وحش و تحسین آبشارها میتوانید از تپه‌هاي جزیره بالا بروید و برای این منظور یک اسکوتر اجاره کرده و لذت خود از این سفر را کامل کنید.

 

بانکوک در تایلند

بانکوک، پایتخت مه‌آلود تایلند اسـت کـه عده اي از رمانتیک‌ترین نقاط این کشور را در خود جای داده اسـت. از شهر فرشته‌ها بازدید کرده و درحالی‌کـه سوار بر چرخ‌وفلک بزرگ بازار آسیاتک هستید، از تماشای مناظر دیدنی خط افق آن لذت ببرید یا می توانید این مناظر را از بالای یکی از بارهای روف‌تاپ شهر بـه‌نظاره بنشینید.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

اگرهم ترجیح می دهید کـه خط افق شهر فرشته‌ها را از نزدیک تماشا کنید، با یک قایق خصوصی بـه گشت‌وگذار در اطراف کانال‌هاي پرپیچ‌وخم محله‌ي تونبری بپردازید. دوستداران فرهنگی مطمئناً از تماشای نمایشی خیره‌کننده‌ در سیام نیرامیت «Siam Niramit» یا قدم‌زدن در پارک لامپینی و بازدید از معابد بسیار دیدنی بانکوک لذت خواهند برد.

 

بیشتر بخوانید : نکات جالب درباره کشور تایلند که نمی دانستید

 

آیوتایا در تایلند

آیوتایا «Ayutthaya»، از مناطق باستانی تایلند محسوب می شود کـه حس رمانتیکی درباره‌ي بازگشت بـه دوران باستان را در انسان زنده میکند. این جا کـه پایتخت سابق تایلند بوده اسـت، بقایای باستانی بسیار زیادی دارد کـه برجسته‌ترین آن‌ها را می توان وات ماهاتات «Wat Mahathat»، وات یای چای مانگ‌خون «Wat Yai Chai Mongkhon» و بنگ پا این پالاس «Bang Pa In Palace» دانست کـه در فاصله‌ي کوتاهی از مرکز تاریخی آن قراردارند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

در آیوتایا فیل‌ها در خیابان‌ها و بقایای باستانی چند صدساله حرکت می کنند و هیچ چیز جز ردپای خود رابه‌جا نمی گذراند. بازار شبانه‌ي آیوتایا و بازار شناور آیوتایا «Ayutthaya Floating Market» نیز ازجمله مکان‌هاي فوق‌العاده‌اي هستند کـه می توانید در آن، برای عشق‌تان هدیه‌اي محلی بخرید. در آخر شب هم امکان اقامت در هتلی شیک یا خانه‌اي سنتی روی پایه‌هاي چوبی وجوددارد.

 

ناکون راتچاسیما در تایلند

ناکون راتچاسیما «Nakhon Ratchasima»، بزرگ‌ترین استان تایلند اسـت و بـه‌لطف جاهای رمانتیک زیادی کـه دارد، مکانی عالی برای عشاق بـه‌حساب می آید. وقت‌گذرانی در وانگ نان کیائو با تاکستان‌هاي سرسبزش و مزارع روستایی فوق‌العاده زیبا، پیاده‌روی در پارک‌هاي ملی، فواره‌ها و تپه‌هاي مواج یقیناً میتواند اوقات خوشی برای گردشگران بسازد.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

پس از بازدید از وات بان رای «Wat Ban Rai» با شکل عجیب و غریب فیل و موزاییک‌هایش، بـه پارک تاریخی فیمای «Phimai Historical Park» سری بزنید کـه شـما رابه گذشته‌هاي باستانی میبرد. با این همه ی شاید برجسته‌ترین جاذبه‌ي ناکون راتچاسیما، پارک ملی خوا یای «Khao Yai National Park» باشد کـه با تنوع گیاهی و جانوری خود نظیر:

 

فیل‌ها، خرس‌ها و پرندگان، چندین آبشار دیدنی در بین کوه‌هایي سرسبز می تواند لحظات رمانتیکی را برای گردشگران بـه‌یادگار بگذارد. این امکان برای گردشگران فراهم‌شده اسـت تا زیر آسمان پرستاره ودر چادر شب را سپری کنند یا کلبه‌هاي ییلاقی جالب، تفرجگاه‌هاي زیبا و هتل‌هاي شیک را بنابر بودجه‌ي خود انتخاب کنند کـه فاصله‌ي چندانی با این پارک ملی ندارند.

 

اودون تانی در تایلند

اودون تانی «Udon Thani» شاید بـه‌عنوان یکی از جاهای رمانتیک تایلند بـه ذهن‌تان خطور نکند، اما این استان با لحظات غیرمنتظره و خوشی کـه برای بازدیدکنندگان خلق میکند، میتواند در فهرست نقاط رمانتیک تایلند قرار بگیرد. قایق‌سواری دونفره روی دریاچه‌ي نیلوفر قرمز یکی از همان لحظات رمانتیک اودون تانی اسـت کـه نباید از دست بدهید، بـه‌خصوص کـه نیلوفرهای صورتی روی سطح آب را پوشانده‌اند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

زیباترین جلوه‌هاي این دریاچه را می توانید در فاصله‌هاي ماه‌هاي دسامبر و مارس بـه‌نظاره بنشینید. از دیگر جاهای دیدنی اودون تانی میتوان بـه پارک تاریخی فو پارابات «Phu Prabhat Historical Park»، پارک ملی فو چانگ نا یوی «Phu Chong Na Yoi National Park» و موزۀ بان چیانگ «Ban Chiang Museum» اشاره کرد کـه آثاری از دوران ماقبل تاریخ را نیز درمعرض نمایش گذاشته اسـت.

 

لامپانگ در تایلند

لامپانگ «Lampang»، از استان‌هاي شمالی تایلند اسـت کـه گردشگران توجه کمتری بـه آن داشته‌اند، اما محلی فوق‌العاده زیبا برای آن دسته از زوج‌هاي عاشقی اسـت کـه می خواهند بـه‌دور ازدحام گردشگران، خوش باشند. این جا تنها استان تایلند اسـت کـه اسب و گاری همان‌ گونه بـه‌عنوان وسایل حمل‌ونقل در خیابان‌ها و مسیرهای زیبای کنار رودخانه با معماری زیبا تردد می کنند.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

همراه عشق خود بـه روی پل Ratsadapisek بروید و با پس‌زمینه‌هاي دیدنی از رودخانه از یک دیگر عکس بگیرید. در ادامه سری بـه معابد شهر نظیر وات پرا کائو دان تائو «Wat Phra Kaeo Don Tao»، وات سری چام «Wat Sri Chum» و وات چدی سائو لیانگ «Wat Chedi Sao Liang» بزنید. 

 

بیشتر بخوانید : آشنایی با فرهنگ تجارت در کشور تایلند

 

چیانگ مای در تایلند

چیانگ مای کـه بـه آن پایتخت شمالی تایلند هم میگویند، بـه جنگل‌هاي فوق‌العاده زیبا، کوه‌هاي سر بـه‌ فلک‌کشیده و تعداد بی‌شمار مناظر دیدنی خود می‌بالد.

20 بهترین جاهای دیدنی تایلند | جاذبه های برتر کشور تایلند

بـه ارتفاعات پارک ملی دوی اینتانون بروید و از فراز آن بـه تماشای مناظر خیره‌‌کنندۀ اطراف بنشینید. زوج‌ هاي ماجراجو نیز میتوانند بـه فعالیتهای مهیجی نظیر زیپ‌ لاین، کوهنوردی و رفتینگ مشغول شوند. پیاده‌ روی در جنگل، بالارفتن از آبشارها و ملاقات با قبایل قومی ساکن روی تپه‌ ها نیز میتواند اوقات خوشی برای گردشگران رقم بزند.