پارس ناز پورتال

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید 

در این مطلب، 21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید را به شما خواهیم گفت. آیا تا به حال متوجه شده اید که رنگ دستمال توالت معمولا سفید است؟ اما این رنگ همیشه مورد علاقه نبود. در واقع، دستمال توالت رنگی در دهه 1950 روی قفسه ها ظاهر شد. صاحبان خانه کاغذهای صورتی، آبی، زرد، سبز و حتی سیاه را خریداری می کردند. زیرا این رنگ ها با فضای داخلی خانه ها مطابقت داشتند.

 

اما در نهایت، بسیاری از پزشکان شروع به ارتباط رنگ در دستمال‌های توالت رنگی با افزایش خطرات برای سلامتی کردند. همچنین، رنگ اجازه نمی دهد که کاغذ به سرعت تجزیه شود، که خطر گرفتگی تانک های سپتیک را افزایش می دهد. این باعث شد که قیمت‌های تولید و خرده‌فروشی در مقایسه با کاغذ سفید اولیه بسیار بالا باشد. و در نهایت، تقاضا شروع به کاهش کرد.

 

الگوهای دستمال توالت

و حالا بیایید نگاهی دقیق تر به این الگوهای فانتزی بیندازیم. اکثر مردم احتمالاً وقتی صحبت از دستمال توالت می شود به دکوراسیون اهمیت نمی دهند. با این حال، این الگوها هنوز هم وجود دارند. اما چرا؟ خوب، چندین نظر وجود دارد. برخی می گویند که این فقط یک ابزار بازاریابی است. تولید کنندگان از دکورهای زیبا استفاده می کنند تا محصولات خود را زیباتر جلوه دهند.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

و اینکه مشتریان برند خود را با ظرافت و سبک زندگی مجلل مرتبط کنند. توضیح دیگر کاربردی تر است. این الگوها کاغذ را پف می دهد که باعث جذب بیشتر آن می شود. در مورد کرکی بودن، آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا دستمال توالت زبر را در توالت های عمومی قرار می دهند؟ واضح ترین پاسخ این است که دستمال توالت با کیفیت بالا گران تر است.

 

همچنین، شرکت‌ها ترجیح می‌دهند رول‌های غول‌پیکر کاغذ بی‌کیفیت بخرند، زیرا می‌توانند آن‌ها را کمتر تغییر دهند. این تصمیم همچنین به جلوگیری از سرقت کمک می کند. بله، مردم در واقع کاغذ توالت های عمومی را می دزدند. آیا تا به حال توجه کرده اید که کلیدهای چراغ در توالت های عمومی معمولاً در بیرون قرار می گیرند؟ خب… تصادفی نیست.

 

چرا کلید لامپ توالت و حمام بیرون آن نصب می شوند؟

شرکت های ساختمانی به دلایل ایمنی این کار را انجام می دهند زیرا همانطور که همه ما می دانیم برق به همراه آب ترکیب خطرناکی است. و سوئیچ های نور به برق متصل هستند، بنابراین برق به معنای واقعی کلمه از طریق آنها جریان می یابد. البته، سوئیچ های نصب شده به صورت حرفه ای دارای یک سری اقدامات احتیاطی اضافی نیز خواهند بود. اما بیشتر سازندگان ترجیح می دهند ریسک نکنند.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

بریتانیا قوانین بسیار سخت گیرانه تری برای ایمنی کلید چراغ در مقایسه با ایالات متحده دارد به همین دلیل اگر در لندن زندگی می کنید، احتمالاً کلیدهای چراغ را در خارج از حمام بیشتر پیدا خواهید کرد. اما نگران نباشید، اکثر حمام ها در ایالات متحده دارای مدارهای الکتریکی مستقل هستند. این امر ایمنی بیشتری را در صورت برق گرفتگی تصادفی فراهم می کند.

 

هنگامی که هر تغییری در جریان الکتریکی اتفاق می افتد، باید به طور خودکار خاموش شوند. در این دنیا فرصت های نورپردازی فوق العاده زیادی وجود دارد. اما چرا چراغ های راهنمایی قرمز، سبز و زرد هستند؟ به نظر می رسد، یک توضیح معقول برای آن وجود دارد. قبل از چراغ راهنمایی برای خودروها، علائم راهنمایی و رانندگی برای قطارها وجود داشت.

 

فلسفه رنگ های چراغ راهنما

اولین بار اپراتورهای راه آهن از رنگ سفید به معنای رفتن، قرمز به معنای توقف و سبز به معنای احتیاط استفاده کردند. اما بعداً متوجه شدند که رنگ سفید چندان ایده خوبی نیست، زیرا نور سفید درخشان به راحتی می تواند در طول شب با ستاره ها اشتباه گرفته شود. بنابراین، شرکت‌های راه‌آهن رنگ سفید را برای سبز به معنای رفتن و زرد را به معنای احتیاط تغییر دادند.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

زیرا این رنگ‌ها به راحتی از بقیه قابل تشخیص هستند. و در نهایت این سنت به چراغ های راهنمایی برای اتومبیل ها سرایت کرد و به یک استاندارد تبدیل شد. در مورد رنگ قرمز، این رنگ دارای بیشترین طول موج است، به این معنی که رانندگان می توانند آن را از فاصله دورتری نسبت به رنگ های دیگر ببینند. و رنگ زرد به عنوان علامت احتیاط انتخاب شد.

 

زیرا طول موج آن کمی کوتاهتر از قرمز است، اما همچنان طولانی تر از سبز است. و اما برسیم به موضوع بعدی، غبارآلودترین اتاق خانه شما کدام است؟ معمولاً جواب یک اتاق خواب است. اما چرا؟ اتاق خواب‌ها معمولاً از سلول‌های پوست، کنه‌های گرد و غبار و الیاف از پارچه‌های ملحفه‌ها، فرش‌ها و پرده‌های شما گرد و غبار تولید می‌کنند.

 

دلیل جذب گرد و غبار توسط وسایل خانه

اگر حیوان خانگی دارید، سلول های پوست و خز آنها هم، مقدار قابل توجهی کثیفی به این مهمانی پر گرد و غبار اضافه می کند. خوشبختانه، راه‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید اتاق خوابتان را کمتر گرد و خاکی کنید. این شامل مرتب کردن تخت خود، و تمیز کردن مرتب محل با جاروبرقی و آب است. همچنین می توانید وسایل دکوری غیر ضروری را دور بیاندازید.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

همچنین، هنگام خرید پرده یا ملحفه به کیفیت آن توجه کنید – هر چه پارچه شلتر باشد، بیشتر کثیفی را جمع می کند. و در نهایت، می توانید حیوان خانگی خود را از ورود به اتاق خواب منع کنید… اما بیایید صادق باشیم – شما هرگز این کار را نمی کنید! همچنین، دستگاه های تصفیه هوا، دستگاه های تهویه مطبوع و پنکه های سقفی مدرن می توانند به راحتی محل خواب شما کمک کنند.

 

اما مطمئن شوید که آنها را به طور منظم تمیز کنید. در غیر این صورت، اگر فیلتر شما کثیف یا با خز یا هر آلاینده دیگر هوا مسدود شده باشد، گرد و غبار جدید را به درستی جمع نمی کند. و گرد و غبار به سطوح اتاق خواب شما ختم می شود. وقتی صحبت از گرد و غبار شد، آیا می دانستید که می توانید لبه جارو را با خاک انداز تمیز کنید؟

 

رازهای وسایلی که هر روز از آنها استفاده می کنیم

طرح زیگزاگ روی خاک انداز، فقط برای اهداف زیبایی شناسی نیست. می توانید از آن به عنوان شانه برای موهای زائد جاروی تان استفاده کنید. یا اینکه آیا تا به حال پس از استفاده از عینک، علائمی را پشت گوش خود داشته اید؟ این علائم به جای مانده از فشار عینک روی پوست شما، گاهی اوقات حتی ممکن است هفته ها طول بکشد تا از بین بروند.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

خوب، این نشانه آن است که قطعات کناری عینک – به نام شقیقه – به درستی برای سر شما تنظیم نشده است. به عبارت دیگر، آنها بیش از حد تنگ هستند. این می تواند باعث تحریک پوست و حتی سردرد شود. اگر آنها به سمت ناحیه پشت گوش شما خم شوند، می توانند روی قسمت شکننده جمجمه فشار بیاورند. بنابراین، به خاطر داشته باشید آنها باید تنظیم صحیح نیز داشته باشند.

 

یک عینک فروش حرفه‌ای به راحتی می‌تواند این مشکل را برطرف کند. آیا می دانستید که رنده ها را می توان در حالت افقی نیز استفاده کرد؟ در بسیاری از موارد، رنده کردن یک هویج یا یک تکه بزرگ پنیر از این طریق راحت‌تر است. اگر می خواهید یک محصول نرم مانند پنیر بز یا موزارلا را رنده کنید، می توانید آنها را قبل از رنده کردن، حدود 30 دقیقه در فریزر قرار دهید.

 

رازهایی که در رنده نهفته اند

همچنین، راهی برای آسان‌تر کردن تمیز کردن و جلوگیری از چسبیدن پنیر وجود دارد. قبل از استفاده روی رنده را با مقدار کمی روغن اسپری کنید. و حالا بیایید نگاهی به غیرمحبوب ترین طرف های رنده جعبه بیندازیم. این سمت در واقع برای برش طراحی شده است. اگر می خواهید برای سالاد یا پاستا خود برش های نازک سبزیجات درست کنید یا چیپس سیب زمینی را برش دهید، بسیار مفید است.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

و این سوراخ‌های کوچک هم، برای رنده کردن یا رنده کردن بسیار ریز طراحی شده‌اند. رنده ها برای نکته غیر غذایی بعدی بسیار مفید هستند. اگر بودجه کافی ندارید، می توانید این صابون لباسشویی فوق العاده ارزان را خریداری کنید، مقدار کمی از آن را رنده کنید و به جای استفاده از ژل لباسشویی معمولی، آن را مستقیماً در ماشین لباسشویی خود بیندازید.

 

تغییر نحوه باز شدن در یخچال

آیا می دانستید که می توانید نحوه باز شدن در یخچال را تغییر دهید؟ در اینجا لولاهایی وجود دارد – اگر آنها را از طرف دیگر وصل کنید، درها به سمت دیگری می چرخند. اما قبل از تلاش برای انجام هر گونه تعمیر توسط خودتان، مطمئن شوید که منبع برق را جدا کرده و دستورالعمل های مدل خاص یخچال خود را مطالعه کنید.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

آیا تا به حال متوجه شده اید که یک طرف براق و یک طرف کدر برای فویل های آلومینیومی وجود دارد؟ بسیاری از مردم بر این باورند که مهم است که کدام سمت بالا یا پایین استفاده شود زیرا قسمت براق باید گرما را بهتر به دام بیندازد. اما در واقع اصلاً فرقی نمی کند. فرآیند تولید باعث می شود دو طرف کمی متفاوت به نظر برسند. اما هر دو به یک اندازه به هدف خود عمل می کنند.

21 راز وسایل پرکاربرد که تاکنون نمی دانستید!

و در آخر: آیا می دانستید ظروف غذای چینی می توانند باز شوند و به بشقاب تبدیل شوند؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از دو طرف جدا کنید و نیروی گرانش بقیه کارها را انجام خواهد داد. به هر حال، نام قدیمی این نوع ظروف مقوایی، سطل صدف است. زیرا در ابتدا برای نگهداری صدف طراحی شده بود. اما اکثر مردم از این قابلیت خبر ندارند.