پارس ناز پورتال

روف گاردن

قاصدک 24

5 قانون مهم هنگام انتخاب لباس برای بچه‌های 4 تا 6 سال

5 قانون مهم هنگام انتخاب لباس برای بچه‌های 4 تا 6 سال

خرید لباس برای بچه‌ها معمولا یکی از سخت‌ترین خریدها است زیرا تنوع این نوع لباس‌ها بسیار زیاد است و تشخیص اندازه مناسب آنها هم کار سختی است. علاوه بر این بچه‌ها هم بعد از مدت کوتاهی از خرید کردن خسته شده و شروع به بهانه گیری می‌کنند.

 

اما با این حال خرید کردن برای بچه‌ها لذت بخش است و اگر والدین به سایز و کیفیت لباس دقت لازم را داشته باشند خرید و انتخاب خوبی خواهند داشت. بنابراین ما در ادامه مقاله به شما چند قانون مهم در هنگام خرید لباس کودکان را معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه شوید.

 

1- اندازه مناسب لباس

اولین قانون در خرید مدل های مختلف لباس بچه و کودک توجه به اندازه آن است. اگر کودک شما بین 4 تا 6 سال است می‌توانید او را برای پرو لباس هم ببرید و از اندازه لباس مطمئن شوید. باید دقت داشته باشید که بچه‌ها معمولا از پرو کردن لباس بچه گانه خوششان نمی‌آید و دوست ندارند که برای خرید لباس بچگانه مدت زیادی در بازار بمانند.

 

به همین دلیل هم احتمال دارد که برای خرید لباس کودک دخترانه یا پسرانه در مدل مختلف مجلسی یا اسپرت مجبور شوید که خیلی سریع انتخاب و خرید خود را انجام دهید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اگر هم لباس کمی بزرگ‌تر شد اما کیفیت لازم را داشت آن را تهیه کنید.

 

اگر لباس کودک برای او تنگ باشد معمولا او را اذیت کرده اما اگر بزرگ باشد روزی استفاده خواهد شد. معمولا کودکان قبل از سه سالگی به سرعت رشد می‌کنند و بهتر است لباسی را که دقیقا اندازه آنها است تهیه نکنید. زیرا برای چندین بار تنها می‌توانید از آنها استفاده کنید. البته لباس‌های خیلی گشاد هم از حرکت آزادانه کودک جلوگیری می‌کنند. پس بهتر است لباس تنها کمی از سایز کودک شما بزرگ‌تر باشد تا بتوانید برای یک سال حداقل از آن استفاده کنید.

 

2- تناسب لباس و سن کودک

5 قانون مهم هنگام انتخاب لباس برای بچه‌های 4 تا 6 سال

در زمان خرید لباس باید به سن کودک هم توجه کنید. در انتخاب طرح بهتر است به سلیقه فرزندتان توجه کنید و منظور از توجه به سن هم آن است که لباسی تهیه کنید که تعویض و استفاده از آن راحت باشد. برای مثال بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که یقه راحتی داشته باشند و یا زیپ و دکمه‌های آنها کودک را اذیت نکند.

 

بهتر است لباس‌ها دست و پاگیر نباشند و بچه‌ها بتوانند تعادل خود را در آنها حفظ کنند. علاوه بر این، این دسته از لباس‌ها در هنگام بازی هم دست و پا گیر خواهند شد و ممکن است به کودک صدمه وارد شود. اگر در مورد تناسب بین سن و لباس کودکان نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.

 

3- انتخاب رنگ جذاب لباس

رنگ هم نکته مهم دیگری است که در انتخاب لباس کودک باید مد نظر قرار دهید. بهتر است به سراغ لباس‌های تیره کم‌تر بروید. انتخاب لباس‌هایی با رنگ تیره در روحیه کودک تاثیر منفی می‌گذارد و او را منزوی و افسرده می‌کند. پس اگر به رنگ تیره علاقه دارید بهتر است آن را با رنگ‌های روشن ست کنید.

 

به عنوان مثال اگر سارافون سورمه‌ای برای دختر خود انتخاب کرده‌اید؛ می‌توانید آن را با کفش یا گل سرهای رنگی ست کنید.معمولا انتخاب رنگ روشن به کودکان احساس سرزندگی داده و آنها را خوشحال می‌کند. انتخاب رنگ روشن حتی برای نوزادان هم بسیار مهم است و شما به زودی متوجه آلودگی و کثیفی لباس‌های آنها خواهید شد و به راحتی می‌توانید آنها را تعویض کنید.

 

اگر کودک شما در سنی است که می‌توانید از آنها در ارتباط با رنگ لباسشان سوال کنید؛ می‌توانید سلیقه آنها را در انتخاب لباس اعمال کنید. این کار به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک قابل توجهی می‌کند. به همین دلیل هم لباسی را که می‌خرید بیشتر دوست خواهد داشت و از آن مراقبت خواهد کرد.

 

4- دوام لباس کودک

5 قانون مهم هنگام انتخاب لباس برای بچه‌های 4 تا 6 سال

دوام لباس هم نکته بسیار مهمی است که باید در خرید مد نظر داشته باشید. در سن 4 تا 6 سالگی بهتر است لباس‌هایی را تهیه کنید که دوام بیشتری دارند. زیرا کودکان در این سن جنب و جوش زیادی دارند و ممکن است زمین بخورند و سر زانوها و قسمت‌های دیگر لباس آنها پاره شود.

 

لباس‌هایی که دکمه و زیپ دارند معمولا مناسب نیستند و بهتر است از انواع کمر کش دار و پارچه‌های کشی استفاده کنید. معمولا لباس کودکان با کیفیت بالا با چند بار شستن کیفیت اولیه خود را از دست نداده و چروک نمی‌شوند.

 

5- توجه به الیاف لباس کودک

الیاف لباس هم نکته مهمی است که کودک در صورت انتخاب انواع پارچه‌های خشک ممکن است اذیت شود. برای مثال انتخاب هودی یا سویشرت دخترانه در انواع جلو بسته و زیپ دار، در کنار قیمت مناسب و شیک بودن باید از جنسی باشد که با چند بار شستن پرز و کرک نداده و بدن کودک را دچار تعریق زیاد نکند. انتخاب سویشرت های فانتزی و جدید دخترانه در رنگ‌های صورتی و مشکی یا ترکیبی از آنها و جنس پشمی می‌تواند گزینه خوبی در این زمینه باشد.

 

نویسنده: وحیده امینی