پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

5 نهال پولساز برای باغداران کشور؛ اهمیت خرید نهال اصلاح شده

5 نهال پولساز برای باغداران کشور؛ اهمیت خرید نهال اصلاح شده

امروزه باغداران و افراد زیادی برای افزایش بازدهی درختان و باغ خود، از همان ابتدا به دنبال خرید نهال پربار و با کیفیت هستند تا با کاشت این ارقام، نتیجه زحمات خود را به بهترین شکل ممکن دریافت کنند. به همین دلیل در طی یک دهه اخیر خرید نهال مرغوب و شناسه دار اهمیت بسیار زیادی برای باغداران پیدا کرده است.

 

علاوه بر این امروزه افراد زیادی نسبت به کاشت نهال از نژاد های برتر ترغیب شده اند. یکی از عمده دلایل این موضوع این است که این دسته از نهال ها، پربار بوده و از مقاومت قابل توجهی برخوردار می باشند.

 

علاوه بر این، خرید نهال برتر و اصلاح شده به دلیل باردهی می تواند بازگشت سرمایه بسیار سریع تری را به همراه داشته باشد. بر این اساس در این مطلب پنج نهال فوق العاده و پولساز را معرفی می کنیم که میتوانند گزینه های بسیار مناسبی برای باغداران کشور باشند

 

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر

 

با خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر می توانید از یک نهال اصلاح شده بهره مند شوید. نهال گردو ژنوتیپ برتر نسبت به سایر نهال ها پربارتر بوده و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می باشد. این نهال سازگار با شرایط کشورمان بوده و در کنار باردهی فوق العاده ای که دارد ( 8 تا 10 تن در هکتار) از محصول بسیار با کیفیتی نیز برخوردار است.

 

در طی چند سال اخیر، نهال گردو ژنوتیپ برتر با تکیه به برخی اصلاحات ژنتیکی که توسط مهندسین کشورمان بر روی آن انجام شده، گزینه ی بسیار مناسبی برای مناطقی با ارتفاع کم از سطح دریا (0 تا 1000 متر) و مناطق نسبتا گرمسیر محسوب می شود. باردهی نهال گردو ژنوتیپ از سال اول آغاز شده و از سال چهارم یا پنجم کاشت (بسته به منطقه ی کاشته شده) به بعد به باردهی اقتصادی میرسد.

 

خرید نهال گردو چندلر

 

نهال گردو چندلر یکی دیگر از بهترین نهال های گردو در جهان می باشد که زادگاه اصلی آن کشور آمریکا بوده و یکی از گونه های تجاری و پر طرفدار محسوب می شود. با یک بررسی کوچک و موشکافانه می توان متوجه شد که این نهال مانند رقم ژنوتیپ بسیار پربار بوده و علاوه بر آن، از مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما برخوردار است.

 

درواقع خرید نهال گردو چندلر به دلیل گلدهی دیرتر نسبت به سایر ارقام و قابلیت تحمل سرمای شدید، برای افرادی که در مناطق سردسیر ساکن هستند بسیار مناسب می باشد. باردهی اقتصادی نهال گردو چندلر از سال سوم یا چهارم کاشت شروع شده و میزان باردهی آن برای هر درخت بالغ در حدود 60 تا 70 گیلوکرم گردو با پوست چوبی تعیین میشود.

 

خرید نهال بادام تونو

 

نهال بادام تونو در دسته یکی از بهترین نهال های تجاری کشور قرار می گیرد که زادگاه اصلی آن کشور ایتالیا بوده و در شرایط یخبندان نیز مقاومت بسیار زیادی خواهد داشت. این نهال بادام اصلاح شده، عمر زیادی دارد و گزینه ای اقتصادی و عالی برای خرید نهال بادام محسوب می شوند.

 

باردهی نهال بادام تونو از سال های دوم یا سوم آغاز می شود و در رتبه نخست نهال های پربار قرار می گیرد. پوست این رقم بادام نیمه سنگی بوده و حدود 35 تا 40 درصد آن را مغز بادام تشکیل می دهد.

5 نهال پولساز برای باغداران کشور؛ اهمیت خرید نهال اصلاح شده

خرید نهال بادام خوشه ای

 

نهال بادام خوشه ای یکی دیگر از ارقام تجاری بادام است که حاصل ادغام دو نژاد ایتالیایی و فرانسوی بوده و همانطور که از نامش مشخص است، باردهی آن بصورت خوشه ای می باشد. این روزها امکان خرید نهال بادام خوشه ای در ایران فراهم شده و افراد می توانند با کاشت این نهال بسیار پربار از بازدهی بسیار خوبی بهره مند شوند.

 

نهال بادام خوشه ای بیش از بیست سال عمر مفید خواهد داشت. علاوه بر این در برابر سرما مقاومت زیادی دارد. برخلاف بیشتر نهال های بادام، احتمال وجود دانه های دوقلو در این نهال بیش از پانزده درصد است. بنابراین در صورتی که قصد خرید نهال بادام دارید توصیه می کنیم توجه ویژه ای به این رقم داشته باشید.

 

خرید نهال انگور موندراپ

 

نهال انگور موندراپ در دسته یکی از نهال های وارداتی قرار می گیرد که تحت عنوان انگور بلک ویلیام نیز شناخته می شود. نهال انگور موندراپ یکی از بهترین نهال های انگور جهان است که محصول آن به دلیل خاص و کمیاب بودن، با قیمت بسیار بالایی در بازار به فروش می رسد که همین موضوع افراد زیادی را ترغیب به خرید نهال انگور موندراپ می کند.

 

میوه این رقم دارای حبه ها درشت به شکل لوله ای و به رنگ بسیار زیبای آبی کبود متمایل به مشکی میباشد. همچنین این میوه ها بدون هسته و دارای طعم شیرین و عطر عالی هستند. این نهال معروف و کمیاب، با نام دیگر سوییت شاپر نیز شناخته می شود.

5 نهال پولساز برای باغداران کشور؛ اهمیت خرید نهال اصلاح شده

بهترین نهالستان برای خرید نهال

 

نهالستان رجبی یکی از بزرگترین مراکز برای خرید نهال می باشد که در زمینه فروش نهال های اصلاح شده و با کیفیت فعالیت می نماید. این مجموعه تلاش کرده است تا بهترین نهال های موجود در جهان را با نازلترین قیمت به هموطنان گرامی ارائه نماید.

 

نهال های نهالستان رجبی با تضمین اصالت و شناسه رسمی به فروش می رسند. علاوه بر این تمام نهال های موجود در این مجموعه با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا پرورش یافته و عاری از هرگونه آفات می باشند.

 

شما می‌تواند برای خرید نهال گردو، خرید نهال بادام و سایر نهال‌ها با نهالستان رجبی تماس بگیرید و اطمینان داشته باشید که متخصصین این نهالستان از مشاورات پیش از انتخاب و خرید نهال تا راه اندازی کامل باغ در کنار شما خواهند بود.

 

شماره تلفن: 09145530336 (مهندس دانیال رجبی)

 

همچنین می‌توانید با جستجوی عبارت “نهالستان رجبی” در گوگل یا مراجعه به وب‌سایت نهالستان رجبی به آدرس nahalrajabi.com بررسی و مشخصات انواع نهال را مشاهده کنید.