پارس ناز پورتال

5 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای اینستاگرام و واتس آپ

5 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای اینستاگرام و واتس آپ

نکات انتخاب عکس پروفایل عالی 

در این مقاله با 4 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی آشنا می شویم. هزاران عکس پروفایل شبکه های اجتماعی توسط شما دیده شده است. هر روز هم ده ها عکس پروفایل جدید را می بینید. شما می توانید فقط با نگاه کردن به عکس پروفایل کسی چیزهای زیادی درمورد وی بدانید. در یک ثانیه قضاوت می کنید که آیا آنها دوست داشتنی هستند یا خیر. دیگران هم با نگاه کردن به عکس پروفایل شما، چیزهای زیادی را درموردتان می فهمند.

 

وقتی با افراد جدیدی در دنیای واقعی آشنا می شویم، همه سعی می کنیم بهترین ظاهر خود را به آنها نشان دهیم. ما مطمئن می شویم که به درستی لباس پوشیده ایم یا دندان هایمان را مسواک زده ایم یا اینکه اصلا ما خوشگلیم یا… و همه اینها نشان می دهد که شما چه کسی هستید. شخصیت شما و توانایی شما در ظاهر و رفتارتان قابل مشاهده است. در دنیای مجازی هم همین اصل صدق می کند و افراد چیزهای زیادی درباره شما می فهمند.

 

آن‌ها در اینستاگرام، لینکدین، توییتر و هر جای دیگر سرشان را به راست و چپ می‌چرخانند، درخواست می دهند یا رد درخواست ها را رد می‌کنند. اگر نمی خواهید جزو کسانی باشید که درخواست دوستی شان رد می شود، باید یک عکس پروفایل عالی و همچنین محتوای همه پسند داشته باشید. بنابراین برای مهم ترین جنبه حضور آنلاین خود کمی وقت بگذارید. زیرا در اینجا چهار راه برای انتخاب بهترین عکس پروفایل برای شبکه های اجتماعی آورده شده است.

 

1. چهره خود را نشان دهید

اگر دیگران چهره شما را نبینند قطعا فکر می کنند که شما مشکل دارید. زیراکه چهره ها شکل خاصی از تصویرسازی قوی ذهنی هستند. بر اساس مطالعات روانشناسی بصری، چهره ها از یک سوگیری شناختی ذاتی در مغز ما سوء استفاده می کنند. همچنین باید از یک عکس به طور مداوم در همه شبکه های اجتماعی استفاده کنید. این به شما کمک می کند تصویری ثابت در تمام پلتفرم های اجتماعی خود داشته باشید.

5 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای اینستاگرام و واتس آپ

این مورد همچنین به فالوورهای شما کمک می کند که شما را بهتر بشناسند. به علاوه آشنایان تان وقتی با حضور شما در شبکه های اجتماعی مواجه می شوند، به راحتی شما را خواهند شناخت. البته می توانید از عکس های بیشتری برای ساختن یک داستان بصری در مورد خود استفاده کنید. بنابراین می توانید در بخش هایلایت های خود هم، از عکس های تان استفاده کنید. زیرا آنها دومین بخش مهم بعد از عکس پروفایل می باشند.

 

2. ژست خوبی داشته باشید

چه از یک تایمر با دوربین خود روی سه پایه استفاده کنید و چه از کسی بخواهید از شما عکس بگیرد، باید زاویه عکس خوبی داشته باشید. البته این بدان معنا نیست که نگاه شما به دوربین باید مستقیم باشد (اگرچه رایج ترین است). بدن خود را 45 درجه نسبت به دوربین زاویه دهید و سر خود را به سمت دوربین بچرخانید. می توانید نگاه مستقیم داشته باشید یا اینکه زیر چشمی هم به دوربین نگاه کنید.

5 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای اینستاگرام و واتس آپ

برای اینکار همچنین می توانید از دیگران کمک بگیرید. ما در مقالات قبلی به طور کامل درمورد نحوه ژست عکاسی برای عکس پروفایل توضیح داده ایم. شما می توانید ژست های عالی را ببینید و بهترین را برای خودتان انتخاب کنید. البته بهتر است که اول از ایده های خودتان استفاده کنید. در اینصورت شما خاص تر دیده می شوید و توجه بیشتری به سمت شما جلب خواهد شد.

 

3. لبخند بزنید و عبوس نباشید

دو نوع زبان بدن وجود دارد: (باز و بسته). از عکس اخم‌آلود (به من نگاه نکن) گرفته تا خنده با دهان باز با پرتو بالا (من دنیا و هر کسی را در آن دوست دارم)، چندین سطح از بیان باز در چهره وجود دارد. بنابراین سعی کنید که چهره باز و شاد و مهربانی داشته باشید. هیچ کس نمی خواهد با یک فرد اخم آلود یا گرفته دوست شود. شما باید پذیرای همه افراد باشید تا فالورهای زیادی را جذب کنید.

5 نکته برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای اینستاگرام و واتس آپ

یکی از دلایلی که باعث می شود فالوورهای زیادی داشته باشید همین پذیرا بودن است. شما باید یک پیج میهمان نواز داشته باشید. قرار است فالوورهای زیادی نه تنها از جامعه خودتان بلکه از فرهنگ ها و جوامع مختلف داشته باشید. هر چه این تنوع بیشتر باشد، پیج شما هم قوی تر خواهد شد. بنابراین با یک ژست خوب و مهربان، پذیرای همه افراد باشید. تک تک آنها قرار است پیج شما را قوی تر کنند.

 

4. از رنگ های ترند در پس زمینه عکس پروفایل استفاده کنید

جریان ها در رسانه های اجتماعی به سرعت حرکت می کنند. رنگ هایی که ترند می شوند ممکن است به شما کمک کنند که برجسته تر شوید. بنابراین سعی کنید در پس زمینه عکس پروفایل خود از رنگ های ترند استفاده کنید. مثلا رنگ آبی همیشه حس اعتماد را به دیگران انتقال می دهد. در مقابل هم رنگ های جیغ و زننده باعث می شود تا افراد اصلا به عکس پروفایل شما نگاه نکنند.

 

5. تنظیم نور عکس اهمیت بالایی دارد

اگر زیر نور شدید عکس بگیرید، صورت شما تار می شود. اما نور خوب و ملایم بهترین ویژگی های شما را به خوبی نشان می دهد. همچنین نور بد هم می تواند شما را خسته نشان دهد و تمام عیوب صورت شما را برجسته کند. به علاوه، صورت شما باید نقطه کانونی عکس باشد. پس زمینه های شلوغ ممکن است توجه را از شما منحرف کند. بنابراین، استفاده از پس زمینه رنگی ساده یا ساده توصیه می شود.

 

نکات پایانی و نتیجه گیری

در این مقاله با نکاتی مفید برای انتخاب عکس پروفایل عالی برای شبکه های اجتماعی آشنا شدیم. یادتان باشد که عکس پروفایلی که انتخاب می کنید به اندازه عکس پاسپورت، کارت شناسایی و حتی کارت کتابخانه تان مهم است. بنابراین سعی کنید برای اینکار زمان کافی را اختصاص دهید. اگر این پست برای شما مفید بود، ما مقالات مرتبط بیشتری برای شما داریم. کافی است تا به لینک های پیشنهادی زیر مراجعه کنید.