پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

5+2 قانون برای ست کردن کفش با لباس

5+2 قانون برای ست کردن کفش با لباس

5+2 قانون برای ست کردن کفش با لباس

گاهی هر کدام از لباس‌هاي ما به تنهایی زیبا هستند؛ نه درکنار هم. مهم نیست چقدر کفشی که بتازگی خریده‌اید زیباست و چقدر پیراهن یا مانتویی که تهیه کرده اید، شیک است. برای این که بتوانید یک استایل شیک برای خودتان بسازید که تک تک اجزای آن به هم بیایند ودر کنار هم زیبا بنظر برسند، باید هنر ست کردن را یاد بگیرید. اینطوری هر چیزی که بخرید، نه فقط به تنهایی زیباست؛ بلکه درکنار بقیه لباس‌هایتان هم به جذابیت شما اضافه میکند. دراین مقاله باهم یاد میگیریم چطور کفش رابا سایر لباس‌هایمان ست کنیم تا استایلمان شیکتر بنظر برسد.

 

یک درجه تیره‌ یا روشن؟

طبق معمول در انتخاب رنگ کفش، کیف و سایر اکسسوری‌ها باید به رنگی که در پیراهن یا مانتو بعنوان رنگ مرجع قرار داده‌اید، توجه کنید. قانون کلی این است که بهتر است رنگ کفش از رنگ مرجع یک درجه تیره‌ یا روشن‌تر باشد. اینکار باعث ایجاد زیبایی بیشتر در ست لباس‌تان خواهد شد. برای مثال وقتی پیراهن آبی روشن پوشیده‌اید، خوب است که رنگ کفش‌تان آبی ملایم یا نسبتا تیره باشد یا وقتی پیراهنتان قهوه‌اي است، با خیال آسان یکی از کفش‌هاي Nude یا رنگ پوست را بپوشید. انتخاب رنگ کرم هم درکنار لباس‌هاي قهوه‌اي، گزینه خوبی خواهد بود.

 

از جنسی متفاوت

یکی از کارهایی که می توانید برای ست کردن کفش با لباس‌هایتان انجام دهید، این است که سراغ کفشی دقیقا هم‌رنگ لباستان بروید؛ اما مراقب باشید که جنسشان باهم یکی نباشد. برای مثال اگر یک مانتوی سفید کتان پوشیده‌اید، بجای انتخاب کفش از بین مدل های کتانی دخترانه و زنانه، سراغ کفش سفید چرمی بروید. تفاوت بین جنس کفش و لباس در موقعیت‌هاي نیمه رسمی و رسمی طبق معمول نتیجه بهتری به دنبال دارد.

 

عینا مثل هم

5+2 قانون برای ست کردن کفش با لباس

حتماً پشت ویترین بوتیک‌ها یا در فروشگاه‌هاي آنلاین متوجه حضور کیف و کفش‌هایي شده‌اید که عینا از یک پارچه یا یک جنس تهیه شده‌اند. برای مثال تعداد کیف و کفش‌هایي که طرح‌هاي سنتی دارند، اینروزها بیشتر از قبل به چشم می خورد. اگر از طرفداران این دسته کیف و کفش‌ها هستید، بهتر است بدانید اغلب در درست کردن ست روزمره و غیررسمی مجاز به استفاده از این طرح‌ها هستید. بیشتر مدل‌هاي کاملا یکسان که از یک پارچه تهیه شده‌اند، قابلیت استفاده در موقعیت‌هاي جدی و رسمی را ندارند.

 

در کمال تضاد

یکیدیگر از کارهایی که هنگام ست کردن کفش با سایر لباس‌ها به خصوص شال گردن و روسری‌های زنانه میتوانید انجام دهید، استفاده از قانون کنتراست یا تضاد رنگ است. برای مثال می توانید یک پیراهن آبی آسمانی رابا یک کت تک و کفش زرد روشن ست کنید یا اگر از آوانگارد بودن خوشتان می آید می توانید با یک پیراهن سرخابی تند، کفش لاجوردی بپوشید. رنگ‌هاي متضاد طبق معمول ترکیب‌هاي هیجان‌انگیزی به وجود می‌آورند که نتیجه‌شان استایلی خاص و متفاوت برای شما خواهد بود.

 

به رنگ روسری

5+2 قانون برای ست کردن کفش با لباس

طبق معمول بیشتر خانم‌ها عاشق خرید شال و روسری‌هاي رنگارنگ هستند. نکته اول این است که حتماً برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم است رنگی را انتخاب کنید که به پوستتان بیاید؛ چون رنگ شال و روسری مستقیما روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد و میتواند رنگ پوست را تیره یا روشن نشان دهد. بهتر است سراغ رنگ‌هایي بروید که به صورتتان می آیند و رنگ پوستتان را روشن‌تر نشان میدهند.

 

بعد از انتخاب شال یا روسری با رنگ دلخواه، می‎‌توانید کفشی بخرید که با رنگ شالتان ست باشد. هماهنگی بین رنگ شال و کفش طبق معمول ترکیب زیبایی ایجاد می کند. بعضی‌ها هم رنگ بین شال و شلوارشان رابا هم ست می کنند. این روش طبق معمول در صورتی میتواند نتیجه زیبایی ایجاد کند که رنگ انتخابی‌شان تند نباشد. برای مثال شال و شلوار قرمز به اندازه شال و شلوار طوسی روشن، نتیجه زیبایی ایجاد نخواهد کرد؛ مگر این که مجموعه‌اي از رنگ‌هاي خنثی را در کنارش بکار ببرید.

 

جدید ترین ترند انتخاب کفش

جدید ترین ترند انتخاب کفش و روش ست کردن آن با لباس که مدتی است دل بسیاری از سلبریتی‌ها را برده و از قضا خیلی هم ساده است، ست کردن رنگ کفش با رنگ پیراهن است. بعضی از سلبریتی‌ها از قانون یک درجه تیره یا روشن‌تر استفاده میکنند و بعضی‌هاي دیگر سراغ قانون matchy match یا کاملا هماهنگ میروند که در آن هیچ اختلاف طیفی بین رنگ لباس و کفش وجود ندارد.

 

نکته مهمی که خوب است در مورد قانون matchy match بدانید این است که بکار بردن تنها یک رنگ در ست لباس و کفش، باعث میشود قدتان بلندتر بنظر برسد. بنابر این اگر قدتان کوتاه است با خیال آسان سراغ این قانون بروید و اگر قدتان بلند است، خوب است برای ایجاد زیبایی بیشتر از قانون کنتراست یا تضاد رنگ استفاده کنید تا متناسب‌تر بنظر برسید.

 

نکته تکمیلی

یادتان باشد هنگام انتخاب کفش، به هیچ عنوان اسانی پا و کمرتان را قربانی زیبایی آن نکنید. کفش‌هاي پاشنه بلند یا غیر استاندارد، فشار زیادی به کمر وارد میکنند ودر عین حال باعث ایجاد فشار نامناسب روی پاها و زانوها خواهند شد. کفشی را انتخاب کنید که در آن احساس اسانی می کنید و بدن تان را تحت استرس قرار نمیدهد. اگرهم هیچ جوری حاضر نیستید دست از سر کفش‌هاي خیلی پاشنه بلند بردارید، آن‌ها را برای مهمانی‌ها کنار بگذارید و قبل از مهمانی و به محض تمام شدن آن یک کفش آسان بپوشید. در طول مهمانی هم تا جاییکه میتوانید بنشینید، راه نروید و به کمرتان رحم کنید.